Čerepovec – Čeljabinsk 4:6 (kon.) | Jaroslavľ – Metallurg Magnitogorsk 3:1 (kon.) | S.Moskva – D. Moskva 0:6 (kon.)
Dinamo Minsk – Novgorod 4:0 (kon.) | Riga – HC Slovan 1:3 (kon.) | Doneck – Kazaň 1:2 (kon.)
Záhreb – Viťaz 4:2 (kon.)
Spartak Moskva
0:6 (0:3, 0:1, 0:2)
Dynamo Moskva
Nedeľa 29.12.2013, 14:00KHL

A je dobojované. Hosťujúce Dinamo úplne bez problémov porazilo domáci Spartak. V poslednej tretine sa hostia dokázali ešte dvakrát presadiť a po výsledku 0:6 sa udržia na čele konferencie. To je už odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri prenose zo zápasu Donbass – Kazaň. (16:20:41)

60:00

59:35
    Kozlov vyhadzuje cez všetky čiary a už sa zrejme nič nestane.

59:01
    Začala sa posledná minúta dnešného zápasu.

58:30
    Lemtjugov dostáva len 2 minúty za nedovolené bránenie, Gorovikov bol odnesený rovno do šatne,

58:27
    Lemtjugov teraz na modrej čiare dosť nešetrne zrazil na ľad Gorovikova a ten sa zvíja v bolestiach.

57:50
    Dinamo je usadené v obrannom pásme Spartaku a v pokoji kombinuje.

57:05
    Zostávajú necelé tri minúty do konca zápasu a vhadzuje sa po pravici Šaryčenkova.

56:53
    Hosťujúci Cvetkov preveril Ivanova strelou z pravej strany, ale siedmy gól už gólman domácich nepustil.

55:34
    Blíži sa koniec zápasu a už je úplne jasné, že Dinamo Moskva dnes s prehľadom zvíťazí.

53:30
    Domáci kouč si berie oddychový čas!

53:30
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Hostia stále nemajú dosť a kompletizujú poltucet v sieti domáceho tímu! Karpov si spravil z domácich obrancov kužele a prenechal puk do prázdnej brány pre KONSTANTINA VOLKOVA, ktorý nemal problém zvýšiť na 6:0. Asistencia: Maxim Karpov.

52:16
    A hosťom sa predsa len podarilo po piaty krát skórovať! O tento gól do úplne odkrytej brány sa postaral KONSTANTIN GLAZAČEV. Asistencia: Maxim Solovjov.

50:59
    Dinamo je jednoznačne lepším tímom a je len otázkou času, kedy vsieti ďalší gól.

49:49
    Spartak hrá v plnom počte, v tejto presilovke sa nemali domáci problém ubrániť.

48:29
    Lemtjugov strieľal taktiež od modrej, brankár hostí si aj s jeho pokusom poradil.

47:58
    Kvaša vyslal od modrej nádhernú strelu na Šaryčenkova, ale ten predviedol ešte lepší zákrok.

47:49
    Rastislav Špirko dostáva 2 minúty za podrazenie.

47:38
    A Dinamo má výhodu, bude hrať presilovku.

46:18
    Jalasvaara teraz poslal krásny pas na Kokareva, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu, ale bohužiaľ pre neho na puk nedosiahol.

45:52
    Vhadzuje sa po pravici Šaryčenkova.

45:14
    Wandell sa prekľučkoval až do útočného pásma, ale spätná kľučka vystavila jeho spoluhráča do ofsajdu.

43:44
    Dinamo stále pri puku a zakladá ďalší útok, po ktorom by mohlo pridať piaty gól do siete Spartaku.

42:53
    Ofsajd zastavuje útok Spartaku a vhadzuje sa v strednom pásme.

42:24
    Barancev drží puk za bránou a čaká, pokiaľ jeho spoluhráči vystriedajú.

41:33
    Hostia sa zatiaľ v tretej tretine nedostali na dlhší čas do útoku.

40:53
    Už sa hrá v pätici na oboch stranách a Spartak sa usadil v útočnom pásme.

40:05
    Oba tímy hrajú vo štvorici.

40:01

Máme za sebou aj druhú tretinu, ktorej záver poznačili viaceré vylúčenia. V prostrednej časti sme sa dočkali len jedného gólu, keď sa presadil Pestuško. V poslednej päťminútovke sme videli súboj o každý kúsok klziska a bitku, ktorú vyhral Višněvský. Posledná tretina začne približne o 15:47.

40:00

39:23
    Vzájomné vylúčenie. Na domácej strane dostáva 2 minúty Quint za krošček a hosťujúci Moslajlov za držanie.

38:28
    Glazašev vylúčený za držanie. a tak presilovka hostí končí.

38:17
    Volkov dostáva navyše 2 minúty za vrazenie na mantinel.

38:18
    Obaja aktéri tejto bitky dostal trest 5 + 20 minút a do konca zápasu.

38:18
    Teraz sme videli krásny pästný súboj! Višněvského pri mantineli zrazil Volkov a Višněvský to samozrejme nenechal bez odozvy. Víťazne z tohto súboja odišiel hosťujúci hráč.

37:57
    Hostia sa opäť natlačili do útočnej tretiny a kombnujú.

36:44
    Bodrov v obrovskej šanci pred Šaryčenkovom, ale chcel situáciu ešte vylepšiť prihrávkou na Krutova do prázdnej bránky, ale toho zablokovali hosťujúci obrancovia.

35:47
    Po dlhej dobe sa Spartak na chvíľu usadil pred Šaryčenkom, ale pri mantineli výborne zapracoval Jalasvaara, ktorý puk získal späť pre Dinamo.

34:33
    Gorovikov strieľa na Ivanva, ktorému puk vypadol, ale na dorážku am nebol pripravený žiadny hráč Dinama.

33:45
    Hostia stále usadená v obrannom pásme Spartaku a všetko končí rovnako ako pred chvíľou, Ivanov schoval puk pod lapačkou a vhadzuje sa po jeho ľavici.

33:10
    Kokarev točil za bránkou Kulika a všetko končí až prerušením brankára Ivanova.

32:09
    Spartak sa síce snaží, ale nevie vyrovnať hru. Hostia majú zápas pod absolútnou kontrolou.

31:57
    Spartaku sa nedarí vyhodiť puk. Dinamo stupňuje svoj tlak a je to úplne iný tím, ako tomu bolo na začiatku stretnutia.

30:38
    Ďalšia veľká šanca hostí na skórovanie. Leo Komarov vystrelil puk a dezorientovaný Ivanov dostal pukom do masky a so šťastím ho vyrazil!

30:27
    Hostia pokračujú s ľahkosťou. Do pásme vkorčuľoval Graňák, ale s jeho pokusom si Ivanov poradil.

29:36
    Domáci hráči a aj fanúšikovia krútia hlavami. Je ešte veľmi skoro, aby vzdávali zápas, ale jasné, že chuť do hry z nich už opadla.

28:39
    Dominik Graňák vystrelil od modrej, ale Ivanov vyrazil strelu len pred seba, kde k puku dokorčuľoval MAXIM PESTUŠKO poslal ho do prázdnej brány! Asistencie: Dominik Graňák, Konstantin Gorovikov.

28:03
    Hostia sú teraz veľmi aktívni a zakončujú z každej pozície. Ivanovovi spadla maska a tak sa bude vhadzovať po jeho ľavici.

27:46
    Ďugin strieľal od modrej a Ivanov puk vyrazil ramenom nad bránku.

27:18
    Nasleduje komerčná prestávka.

26:37
    Pestuško je na ľade a hostia hrajú v plnom počte.

26:07
    Druhý časť presilovky vyzerá v podaní domácich o niečo lepšie, ale stále je to bez úspechu.

25:07
    Dinamu sa darí puky vyhadzovať cez všetky čiary a Spartak do ničoho nepúšťa.

24:32
    Dlho sa hralo bez prerušenie. Rozhodca zapískal až teraz, keď je za sekanie vylúčený Pestuško.

23:18
    Šaryčenkov vyšiel po puk až do rohu klziska a prerušuje hru.

22:49
    Lemtjugov sa snažil za bránou napádať Nováka, ale ten túto situáciu s pokojom zvládol.

21:36
    Až teraz sa Spartak usadil v obrannom pásme Dinama, ale puk si jeho hráči posúvajú len po mantineloch.

20:52
    Dinamo si prenieslo aktivitu aj do druhej tretiny a domácich prakticky k ničomu nepúšťa.

20:38
    Ivanov si pripísal prvý zákrok po Pestuškovej strele.

20:01

Zmena v bránke Spartaku! Glassa strieda Ivanov.

Druhý tretina sa začne približne o 14:54.

Je za nami prvá tretina moskovského derby a je potrebné uznať, že hostia potvrdzujú rolu favorita. Do zápasu síce vstúpil aktívnejšie Spartak, ale po tom, čo sa hostia dostali z ničoho nič do vedenia počas ich prvej presilovky, akoby sa hra domácich rozsypala. Dinamo pridalo ešte dva góly a do šatní tak hostia odchádzajú s vedením 0:3. Podarí sa ešte domácim zdramatizovať tento zápas?

20:00

19:53
    Hrubá chyba domáceho obrancu, ktorému vo vlastnom pásme pri rozohrávke odskočil puk od čepele, hosťujúci DENIS MOSAJLOV si to veľmi rýchlo všimol, prevzal puk a v samostatnom nájazde si vychutnal Glassa. Bez asistencie.

19:25
    Komarov si nakorčuľoval medzi domácich obrancov a Glass musel jeho strelu vyraziť betónom.

18:12
    Rozostavenie hostí v útočnom pásme pripomína presilovú hru. Hráči Dinama sú vždy o krok dopredu a silnejší v osobných súbojoch.

17:24
    Dinamo zvýšilo svoju aktivitu a už je pri puku častejšie ako domáci, ktorí sú po dvoch inkasovaných góloch poriadne zaskočení.

17:01
    Zakázané uvoľnenie domácich, vhadzuje sa po pravici Glassa.

16:10
    A je to 2:0! JURIJ BABENKO vzal domácemu obrancovi na modrej puk a prudkou strelou zápästím pod brvno pridáva druhý gól Dinama. Bez asistencie.

15:51
    Domáci hrajú v plnom počte.

15:11
    Spartak vyhadzuje cez všetky čiary.

14:08
    Hosťom sa v tejto presilovke nedarí a nevedia sa rozostaviť v útočnom pásme.

13:51
    Lemtjugov odchádza na 2 minúty za hákovanie a Spartak bude hrať opäť v oslabení.

13:42
    A hostia sa dostávajú do vedenia. Dinamo dokázalo vyťažiť z minima maximum a ALEXANDER RJAZANCEV prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie: Filip Novák, Denis Kokarev.

12:45
    Dinamu sa presilovka vôbec nedarí. Ešte sa nedokázali dostať do nejakej šance a navyše sa teraz dopustili zakázaného uvoľnenia.

11:50
    Prvé vylúčenie. Domáci si nepostrážili striedanie a hrali v šestici. Trest si odsedí Grišin.

11:25
    Spartakovci veľmi dobre napádajú rozohrávku Dinama a to pôsobí veľmi nervózne a bezbranne.

10:20
    Višňevský opäť v dobre šanci, ale jeho strela skončila len nad bránou.

09:57
    Ďugin strieľal z medzikružia, ale jeho strela bola veľmi nepresná.

09:05
    Glazašev a Cvetkov unikali 2 na 1, ale druhý menovaný na prihrávku Glazaševa nedosiahol.

08:14
    Toluzakov sa dostal do dobrej pozície na medzikruží, ale gólman Dinama dokázal zasiahnuť.

07:35
    Krutov v obrovskej šanci! Višňevský poslal puk priamo pred svojho brankára, kde stál pripravený Krutov, lenže mieril len do Šaryčenkova.

06:37
    Dinamo sa oslobodilo len za cenu zakázaného uvoľnenia.

06:23
    Domáci Želdakov strieľal od modrej, ale brankár Dinama bol pozorný.

06:05
    Hostia sa dopustili nepresnosti v rozohrávke a puk letí cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.

05:40
    Dinamo teraz uzavrelo súpera v jeho obrannom pásme a Spartak sa dokázal vyslobodiť až po dlhej dobe.

04:13
    Domáci sú od začiatku aktívnejším mužstvom, ale zatiaľ produkujú priveľa nepresností a to ich brzdí.

03:23
    Korjagin bol za bránou napádaný Wandellom, ale túto situáciu nakoniec dokázal zvládnuť a pri puku sú hostia.

02:28
    Hostia sa snažia všemožne prebojovať do útočného pásma, ale nedarí sa im prejsť ani cez modrú čiaru.

01:18
    Dinamo sa ocitlo v ofsajde.

00:42
    Avšak hostia veľmi rýchlo o puk prišli a na druhej strane mal šancu Špirko, ale puk nedokázal trafiť. Vhadzuje sa pred Šaryčenkovom.

00:06
    Dinamo vyhralo úvodné buly a zakladá svoj prvý útok.

00:01

Spartak Moskva: Ivanov (Glass) – Quint, Sergejev, Mamkin, Bodrov, Kulik, Grišin, Želdakov, Několenko – Špirko, Andreson, Wandell – Krutov, Junkov, Kozlov – Kvaša, Lemtjugov, Tolužakov – Nikulin, Volkov I., Pešechonov

Dinamo Moskva: Šaryčenkov (Lazušin) – Graňák, Višněvský, Jalasvaara, Solovjov, Novák, Rjazancev, Barancev, Korjagin – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Cvetkov, Babenko, Glazašev – Novák, Kokarev, Mosaljov – Karpov, Ďugin, Volkov K.

Rozhodca: Alexej Anisimov, Vjačeslav Bulanov – Alexandr Zacharenkov, Alexandr Sadovnikov..

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom ľadového hokeja. Dnes nám Kontinentálna hokejová liga ponúka skutočne zaujímavé stretnutia. Moje meno je Martin Platko a ja pre Vás prinesiem prenos z moskovského derby medzi Spartakom Moskva a Dinamom Moskva. Favorizovaní sú hostia, ktorí majú na skutočne výbornú formu, naopak domácich trápia finančné problémy. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14:00 SEČ. Pred začiatkom si poďme predstaviť aktérov.

Domácich trápia finančné problémy, keďže prišli o svojho hlavného sponzora. Vedenie KHL Spartaku pomohlo a prispelo na októbrové výplaty. V tabuľke Západnej konferencie patrí Spartaku 10.miesto so ziskom 51 bodov pri skóre 81:92. Z posledných piatich zápasov získali len 2 body, za prehry po predĺžení s Novokuzneckom a Podolskom. Práve s Víťazom Podolsk prehrali Spartakovci v poslednom stretnutí 4:3 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom tímu je Daryl Quint, ktorý nazbieral 23 kanadských bodov za 11 gólov a 12 asistencií.

Dinamo Moskva

Hostia sa nachádzajú v diametrálne odlišnej situácii. Dinamo sa nachádza na 1.mieste Západnej konferencie so ziskom 82 bodov pri skóre 121:76. Z posledných piatich zápasov dosiahli hostia 14 bodov a jeden bod stratili len v zápase s Podolskom, kde zvíťazili 3:2 po predĺžení. V poslednom zápase sa Dinamu zadarilo v chorvátskom Záhrebe, keď domácim uštedrili debakel 0:5. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Leo Komarov,ktorý nazbieral 28 kanadských bodov za 10 gólov a 18 asistencií.

Slováci

V domácom tíme sa predstaví Rastislav Špirko, ktorý doposiaľ nazbieral 20 kanadských bodov za 9 gólov a 11 asistencií.

V tíme hosťujúceho Dinama bude štartovať Dominik Graňák,ktorý nazbieral 6 kanadských bodov za 5 gólov a 1 asistenciu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 14. Rjazancev (Novák, Kokarev), 17. Babenko, 20. Mosajlov, 29. Pestuško (Graňák, Gorovikov), 53. Glazačev (Solovjov), 54. Volkov (Karpov)

Dynamo Moskva: Šaryčenkov (Lazušin) – Graňák, Višněvský, Jalasvaara, Solovjov, Novák, Rjazancev, Barancev, Korjagin – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Cvetkov, Babenko, Glazašev – Novák, Kokarev, Mosaljov – Karpov, Ďugin, Volkov K.