Nemecko U20 – USA U20 0:8 (kon.) | Nórsko U20 – Švédsko U20 0:10 (kon.)
Nemecko U20
0:8 (0:2, 0:4, 0:2)
USA U20
Nedeľa 29.12.2013, 15:00 • Malmö Isstadion • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Pripomínam, že o 17:30 začína zápas skupiny B medzi Švédskom a Nórskom. Ďakujem za pozornosť, dopísania nabudúce.

Najlepšími hráčmi zápasu sú vyhlásení Fabio Wagner (GER) a Hudson Fasching (USA).

Koncert Spojených štátov je na konci. Outsiderovi z Nemecka strelili celkom osem gólov, sami nekapitulovali ani raz. Americký výber mal po celý zápas nadvládu. Nemci sa dostali len k niekoľkým šanciam, ktoré neprepasírovali za Stolarza, ten bol dnes takmer celý zápas bez práce.

60:00

59:50
    Zápas sa dohráva v obrannom pásme Nemecka.

59:14
    Nemecko v plnom počte.

58:37
    Opäť puk len pri Stolarzovi, zlá presilovka USA, ale to už podľa mňa ani také podstatné nie je. Je viditeľné, ako sa šetria.

57:56
    Stolarz sa zahral na hráča v poli, chcel sa pohrať s dobiedzajúcim hráčom v čiernom, no môže byť rád že neinkasoval.

57:33
    Nemecko ale vyhadzuje puk k Stolarzovi.

57:14
    Ďalšia presilovka USA, odchádza Frederik Tiffels.

56:42
    Shore sa uvoľnil , nakorčuľoval si pred bránku a vyslal puk beknendom na Reicha. Nemecký brankár úspešný.

55:22
    Američanom nestačí ani osmička, stále v pásme a stále v tom istom kolotoči ako cez celý zápas.

53:45
    USA dalo gól!
    Reich kapituluje aj po druhýkrát. Ďalší gól Američanov strieľa po dobrej prihrávke z ľavého kruhu, keď sa obtočil okolo brány Shore VINCE HINOSTROZA, ktorý dostal puk priamo pred Reicha. Zakončiť do brány už nebolo preňho žiadny problém. Asistencie: Quentin Shore.

53:03
    Ďalšie objímanie, Hartmana s Eisenschmidom. Hru stopol hvizd rozhodcu – ofsajd USA.

52:38
    Nemecko prežilo oslabovku!

52:16
    Na modrej čiare sa zvalil Neugebauer k zemi, ťažko povedať prečo. Nepríjemný pich hokejky do brušnej časti jeho tela poriadne bolel, nevylučuje sa ale.

51:51
    Boje za bránou Reicha opäť pre Ameriku, Nemcom sa ale napokon vyhodiť podarilo.

51:05
    Hinostrozova strela v tesnej blízkosti Reicha len do mantinelu.

50:49
    Dočkáme sa ďalšieho gólu z presilovky?

50:38
    Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Wagner.

50:25
    Američania stále v tlaku a je avizované ďalšie vylúčenie Nemecka!

50:05
    Gól STEVENA SANTINIHO je tým 11. spomínaným streleným v presilovkách, gólom do ľavého rohu Reichovej brány strelou od modrej upravuje skóre na 7:0! Asistencie: Matt Grzelcyk, Nicolas Kerdiles.

49:35
    Ľudia v hale čakajú na celkovo 11. gól Američanov v presilovkách na tomto turnaji!

49:17
    Američania opäť vo svojom živle, už si to vymieňajú jedna radosť.

49:07
    Nemecko tlačí asi najviac v tomto zápase, na trestnú lavicu však odchádza Neuebauer po tom, čo sa Fasching rútil pri prečíslení sám na Reicha a mladý Nemec zatiahol ručnú brzdu.

48:27
    Zieglerova strela len do Stolarzových betónov.

47:52
    Teraz v menšom tlaku Nemecko, pri puku Kahun, ktorý sa dostal cez dvojicu hráčov v bielom cez stred poľa, no na tom treťom si mohol aj zuby vylámať!

47:28
    Američania sa na chvíľu ocitli v pásme, vystreliť sa im však nepodarilo, hralo sa v rohoch klziska.

46:41
    Obaja hráči Ziegler aj Matteau na ľade. Hráme 5 na 5.

46:24
    Nemci začínajú hrať poriadne tvrdo do tela, chcú, aby to tých Američanov aspoň poriadne bolelo.

45:53
    V dobrej pozícii sa ocitol Wagner, no dnes Nemcom dopriate nie je! Až pri náprahu puk preskočil hokejku, Stolarz si môže vydýchnuť.

45:00
    Nemci boli na chvíľu v pásme, no opäť po nedorozumení sa z neho sami vytláčajú.

44:39
    Matteau dostal od Zieglera tvrdý úder päsťou do tváre, prvý však provokoval Američan. Obaja hrubosť.

44:02
    Nemci asi prvýkrát v tretine v pásme, nie však nadlho. Po strate puku sa zaskvel aj Reich, keď včas vypichol Matteauovi puk, ten však neudržal rovnováku, spadol na zem a spolu s Reichom sa dokotúľali a aj dokĺzali do brány, ktorá to na svojom mieste nevydržala.

43:16
    Nie však nadlho, Reich opäť v strehu, pálil Dipauli, ktorý to skúšal príklepom pomedzi kruhy.

42:50
    Tretia lajna to síce v pásme Nemcov točila, no tí sa stihli oslobodiť a opäť je puk mimo Reicha.

42:27
    Prvá vážnejšia strela, ktorou sa musel zapodievať aj Reich prišla z ľavého kruhu od Fachinga.

42:00
    Ofsajd Američanov, tým sa akosi už nechce útočiť.

41:30
    Kerdiles vystrelil z hranice kruhu, ale jeho puk trafil len brániaceho hráča.

40:56
    Američania už od začiatku obsadili nemecké pásma, k strele zatiaľ nedošlo, Reich zasahovať nemusel.

40:01

Do nemeckej brány v tretej tretine smerujú kroky Kevina Reicha! V prestávke tak nastala výmena.

Američania vyhrali druhú tretinu 4:0. Gólové hody odštartovala päťminútová presilovka Draisaitla, behom ktorej sa USA podarilo skórovať dvakrát. Aj ďalšie góly pridali hostia v presilovkách. Nemecko sa nezmohlo prakticky na nič. Tretia tretina začne cca 16:45.

40:00

39:47
    Klein zrejme posledný krát v druhej tretine puk prikrýva.

39:40
    Nemcom sa ale podarilo vyhodiť puk až k Stolarzovi.

39:15
    Američania ešte aj poslednú minútu druhej tretiny nechcú stráviť nikde inde ako v pásme súpera – darí sa im to.

38:28
    Strela z kruhu skončila len do vyrážačky Kleina.

37:29
    Barber skúša na Nemcov už aj fintičky, Američania môžu v pohode dohrávať so suverénnym náskokom.

37:00
    Opäť nedorozumenie Nemcov, icing.

36:18
    Američania stále v pásme, aj keď to chvíľu tak nebolo, keď sa hrali Nemci s Američanmi ako na mačku a myš. Jeden naháňal a druhý sa snažil čo najskôr ujsť.

35:38
    Po dlhom čase mal opäť prácu aj Stolarz po strele od Dominika Tiffelsa.

35:01
    Nemcom sa konečne podarilo vyhodiť puk.

34:47
    Američania stále v tlaku, ešte im nestačilo!

33:58
    Ďalší gól z presilovky, tentoraz od MATTA GRZELCZYKA, ktorý tak isto ako pred chvíľkou Barber strieľa gól z medzikružia, keď vymietol ľavý horný roh brány. Asistencie: Riley Barber.

33:38
    Barber si vymieňal puk z Butcherom, rozhodol sa vystreliť, no len na zadný mantinel.

33:19
    Ďalšie vylúčenie. Klöpper odchádza za hákovanie a Kammerer následne tiež. Dvojminútová presilovka 5 na 3 pre USA!

32:39
    Nemci sa snažia aspoň o čestný úspech v podobe gólu, naháňaním puku za Američanmi, ktorí ho vlastnia, to asi nepôjde.

31:47
    Ďalší presilovkový gól – číslo 9! RILEY BARBER, kapitán USA, dostal prihrávku od modrej z hokejky Grzelcyka, prevzal si puk na ľavom krídle, prešiel s ním bližšie do stredu, aby odtiaľ nechytateľne vypálil. Asistencie: Marr Grzelcyk.

31:18
    Američania sa po dlhšom čase strávenom naháňaním puku sťahujú opäť pred Kleina.

30:45
    Santiniho tvrdá strela od modrej len do betónov.

30:36
    Saeftel odchádza na trestnú lavicu za držanie.

30:23
    Zlá rozohrávka čiernych, bude sa po icingu vhadzovať pred Kleinom.

29:45
    Pomaly, ale iste vystrkujú rožky už aj Nemci, strieľať mohol už aj Eisenschmid, no v konečnej fáze prípravy strely mu puk hokejku preskočil, Nemecko teda von z pásma.

29:20
    Kahunova strela z ľavého kruhu skončila len v Stolarzovej výstroji.

28:07
    Na druhej strane sa musel vyťahovať aj Klein, ktorý sa len tak tak, že presunul na druhú stranu kde bol, aby zabránil istému gólu.

27:43
    No asi som to zakríkol, ale Stolarz si pripisuje prvý úspešný zákrok v druhej tretine!

27:23
    Stolarz v druhej tretine zasahovať ani len nemusel, len nečinne stojí a určite aj mrzne.

26:24
    Američania sú vo svojom živle opäť v pásme, Nemci sa však bránia zubami nechtami.

25:49
    Ďalšia strela švihom od Matteua končí len u Kleina.

25:12
    Nemecko v plnom počte!

24:43
    Strela hneď po buly od Erneho končí v lapačke.

24:30
    Ešte 45 sekúnd ostáva Nemcom na bránenie, Klein nevedel kde je puk a tak to radšej nemeckí hráči poupratali, keď pri brankárovi dobiedzal Hartman či Erne.

23:59
    Presilovka naďalej pokračuje, Nemci si nevedia dať rady s Američanmi, Klein sa musí mať na pozore viac než na 100%.

23:26
    Už dvojbodový VINCE HINOSTROZA strieľa svoj druhý gól na tomto turnaji. Po jednej asistencii z dneška pridáva aj gól, ktorý strelil po krížnej prihrávke na ľavý kruh odkiaľ tvrdo bez prípravy vystrelil priamo nad Kleinovu vyrážačku. Asistencie: Adrew Copp.

22:21
    Gól na seba nenechal dlho čakať, po prihrávke z ľavého kruhu na obrancu WILLA BUTCHERA, ktorý strelou švihom vymietol ľavý horný roh Kleinovej brány Američania zvyšujú už na 3:0! Asistencie: Jack Eichel, Adam Erne.

22:10
    Američania sa s Nemcami poriadne hrajú, po nastrelení do tváre Hartmana sa však Nemecko oslobodilo.

21:43
    Vyzerá to na ďalšie vylúčenie! Ziegler odchádza za hákovanie.

21:18
    Barberova delovka z ľavého kruhu po prihrávke od Butchera skončila len na betónoch Kleina.

21:05
    USA v pásme.

20:41
    Zatiaľ sa Američania nevedia dostať do pásma, čo je celkom prekvapujúce, majú však ešte niečo vyše 4 minút.

20:12
    Až 5 minútová presilovka USA po vylúčení Draisaitla do konca zápasu.

20:12
    Copp odchádza po svojich, už vyzerá menej otrasený ako bol. Draisaitl dostáva ale 5+ DKZ! To bude obrovská strata pre Nemecko.

20:11
    Draisaitl tvrdo narazil na mantinel Coppa, ten ostáva ležať na ľade!

20:01

V prvej tretine sa nehral príliš záživný hokej, na ľade bolo vidieť množstvo vylúčení. Hneď v úvode mohli Nemci skórovať, keď sa USA nechalo zbytočne dvakrát po sebe vylúčiť. Presilovku 5 na 3 však Nemci nevyužili. Prvý gól strieľal Fasching v 9. minúte a ten druhý, len tri sekundy pred návratom z trestnej lavice Frederika Tiffelsa sa trafil Kerdiles. Dokáže sa USA ešte viacgólovo presadiť? . Druhá tretina začne cca 15:53.

20:00

19:45
    USA v plnom počte, opäť dobrá oslabovka!

19:25
    Stále sa Nemecko nevie dostať do pásma, presilovka sa pomaly, ale isto skončí.

18:54
    Opäť pri puku USA, prihrávkami to len tak hemží.

18:36
    Möser a spol sa nedokážu dostať za svoju modrú čiaru.

18:20
    Američania vyhadzujú a tvrdo a vysoko napádajú Nemcov.

17:58
    Hneď po vyhratom buly sa Nemci aj usadili, prvá strela prišla z hokejky Leona Draisaitla, ktorý to mieril do horného rohu Stolarzovej brány.

17:44
    Za nedovolené bránenie odchádza na trestnú lavicu Santini.

16:48
    Súboje v rohu klziska pri Kleinovi, také veľké boje sa v dnešnom zápase ešte nediali. Následný zákrok od Kleina bol potrebný na to, aby zabránil ďalšiemu gólu.

16:00
    Na pravom kruhu si prevzal puk Kerdiles, ktorý urobil kľučku a pohyb do jednej strany, aby potom následne vystreli, jeho strela opečiatkovala len zadný mantinel.

15:09
    Teraz nedôraz pri prihrávkach spôsobil icing USA.

14:58
    USA boli v pásme a vyzeralo to tak, akoby hrali presilovku, jednou zlou prihrávkou sa z pásma sami vyhnali.

13:47
    Američania stratili pásmo, už sa hrá za Stolarzom, no puk majú na svojich hokejkách hráči v bielom, kým tí v čiernom sa snažia ich tvrdo atakovať a napádať.

12:53
    USA opäť v pásme, okolo brány sa obtočil Eichel, no nikto pred Kleinom zo spoluhráčov neoperoval, a tak sa rozhodol puk podržať a počkať. Zatiaľ sa to tam len točí – bez strely.

11:56
    Tak napokon predsa. Tri sekundy pred návratom Tiffelsa dostal prihrávku krížom z ľavého kruhu na pravý NICOLAS KERDILES, ktorý tak ako pred chvíľou z prvej bez prípravy strieľa. Tentoraz však aj cez Kliena, už je to 2:0! Asistencie: Vince Hinostroza.

11:45
    Ani spinorama pred Kleinom nepomohla, skóre sa stále nemení.

10:30
    Kerdiles dostal puk na pravý kruh odkiaľ pálil hneď z prvej bez prípravy len do Kleinovej lapačky.

10:51
    Opäť bol na konci dobre rozvinutej akcie Butcher, jeho strela sa odrazila od zadného mantinelu, zareagovať na odraz nestihol ani jeden z Američanov, a tak sa skóre nemení.

10:16
    Butcherova strela od modrej bola poriadne štipľavá! Klein si však aj tentoraz dal pozor.

09:59
    Po komerčnej prestávke si zahrajú Američania ďalšiu presilovku, sekanie a Frederik Tiffels von.

09:05
    Do úplne odkrytej brány mohol strieľať Kerdiles, no ešte predtým, ako k nemu prišiel puk ho tvrdo atakoval jeden z Nemcov, a tak mu nebolo umožnené skórovať.

08:09
    HUDSON FASCHING strieľa prvý gól tohto stretnutia! Nakorčuľoval si z pravého krídla, dostal puk na modrej, prešiel až do medzikružia, odkiaľ švihom vystrelil. Jeho strela aj na počudovanie svojich spoluhráčov prešla až za Kleina! Asistencie: Andrew Copp, Drady Skjei.

06:31
    Nemecko v plnom počte, Klein sa teraz predviedol niekoľkými dobrými zákrokmi, keď najprv vykryl strelu od modrej a následne aj dorážky tesne v jeho blízkosti! USA boli blízko ku gólu!

06:23
    Hartmanova strieľaná prihrávka bola pravým betónom vyrazená do rohu klziska, odkiaľ bola napálená až ku Stolarzovi, Nemci zatiaľ pozorne bránia.

06:02
    Nemci sa aspoň na chvíľu oslobodili, puk za Stolarzom.

05:32
    Grzelcyk strieľal od modrej, na dorážku číhal Barber, strela sa odrazila od zadného mantinelu, no Klein bol na mieste.

05:17
    Prvýkrát v zápase bude hrať presilovku aj USA, na trestnú odchádza Dominik Tiffels za úder lakťom.

04:49
    Hartman to skúšal od modrej, ani jeho pokus sa však neujal, všetko kryje brankár Nemecka Patrick Klein.

04:07
    Eichel sa vznášal na ľade ako taká princezná, no na druhej strane sa rútil na Kliena ako taký mučiteľ, jeho nepríjemná strela však za Kleina neprepadla.

03:45
    USA prežilo prvé oslabenia, aj Fasching je na ľade.

03:23
    Američania prežili najhoršie, hrá sa v strednom pásme ďaleko od Stolarza.

03:08
    Presilovka 5 na 4.

02:40
    Ani Kahunova strela sa neujala, Nemecko v enormnom tlaku, len to tak hemží strelami. Ani Draisaitlovi sa to na dvakrát nepodarilo.

02:21
    Stolarz musel po prvýkrát v tejto presilovke poriadne zasahovať, podarilo sa mu to.

02:05
    Nemci po prvýkrát usadení v pásme.

01:44
    Zatiaľ ani sekunda strávená v pásme Američanov, táto presilovka zatiaľ Nemcom nevychádza. Avšak prichádza trest pre USA v podobe príliš veľa hráčov na ľade – presilovka minútu a 22 sekúnd o dvoch hráčov!

01:16
    Hrá sa však pred Kleinom, pri puku však už Draisaitl, som zvedavý či sa Nemci usadia.

01:06
    Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Američan Kerdiles.

00:35
    Prvú strelu v zápase vyslal na Stolarza Frederik Tiffels, ktorý to skúšal z ľavého kruhu strelou švihom.

00:26
    Hneď po buly sa dostali Američania pred Kleina, no veľa vody nenamútili, keďže sa hralo za bránou. Teraz pre zmenu ofsajd USA.

00:01

Na strane Nemecka háji svätyňu Patrick Klein a na strane USA Anthony Stolarz.

Hráči sú už na ľade, o chvíľu môžeme začať!

Nemci budú hrať v čiernych dresoch, kým USA v bielych.

Nemecko U20: Klein (Reich) – Bender, D.Tiffels, Saeftel, Möser, Botzenhardt, Wagner – Tuomie, Draisaitl, Kahun – Laub, Eisenschmid, F.Tiffels – Ziegler, Kammarer, Filin – Neugebauer, Klöpper

USA U20: Stolarz (Gillies) – Skjei, Carrick, Butcher, Santini, McCoshen, Grzelcyk, Slavin – Barber, Kerdiles, Stepan – Eichel, Erne, Hartman – Copp, Fasching, Matteau – Hinostroza, Dipauli, Shore

Rozhodca: M. Linder (SWE), D. Piccott (CAN) – J. Saha (FIN), R. Tosenovjan (CZE).

Oba tímy majú za sebou už dva zápasy. Kým Američania kraľujú skupine A, Nemci sú na jej samom chvoste.

USA má 6 bodov a skóre 11:4 za výhry 5:1 nad Českom a 6:3 nad Slovenskom. Zápas so Slovenskom bol poriadny nervák, keď Slovensko dokázalo znížiť z 0:3 na 2:3, aby sa potom oddalo Americkej sile po vcelku nešťastnom góle na 4:2.

Nemecko zaknihovalo dve vysoké prehry, keď najprv s Kanadou prehrali 2:7, aj keď vyhrávali zo začiatku 0:1. So Slovenskom o deň nato prehrali v kľúčovom zápase 2:9! Dve prehry, 0 bodov a skóre 4:16 poukazujú na to, že favorit je jasný. Už je len potrebné zistiť, či si úlohu favorita pred oddýchnutými Nemcami Američania splnia. Nechajme sa prekvapiť, všetko sa dozvieme od 15:00 nášho času.

USA minulý rok vyhrali celý šampionát aj napriek tomu, že im pred Majstrovstvami sveta len málokto veril. Prehry v základnej skupine s Kanadou a Ruskom mnohých v tomto tvrdení len usvedčili. Vo vyraďovacej fáze si poradili celkom jasne s Českom 7:0, Kanadou 5:1 a napokon so Švédskom vo finále 3:1!

Najväčším prospektom budúcnosti je univerzitný brankár tímu Boston College Thatcher Demko. Na druhej strane, jednotkou Jon Gillies, ktorý sa predviedol aj na minuloročnom šampionáte. Najmladším hráčom je 17 ročný Jack Eichel, ktorý v 22 zápasoch strelil 19 gólov a má na svojom konte 39 bodov.

Nemecko skončilo minulý rok v skupine B na piatom mieste s jedným bodom a prehrou so Slovenskom v predĺžení. Počas základnej skupiny inkasovali až 26 gólov, kým strelili len 4. Víťazstvo 5:2 nad Lotyšskom im však zabezpečilo účasť medzi elitou aj v tomto roku.

Za najväčšiu zbraň Nemcov pokladá široká aj úzka verejnosť Leona Draisaitla, ktorý je podľa odborníkov najväčším pokladom nemeckého hokeja v histórii. Zaraďuje sa medzi top 10 ligy WHL, v ktorej hráva za Prince Albert Raiders. Za túto sezónu získal 51 bodov za 18 gólov a 33 asistencii.

Milí čitatelia, vítam Vás v tomto online prenose, v ktorom Vám budem približovať aktuálne dianie zo štadióna Malmö Isstadion vo švédskom meste Malmö, kde proti sebe od 15:00 SEČ nastúpia juniorské reprezentačné výbery Nemecka a USA.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 9. Fasching (Copp, Skjei), 12. Kerdiles (Hinostroza), 23. Butcher (Eichel, Erne), 24. Hinostroza (Copp), 32. Barber (Grzelcyk), 34. Grzelcyk (Barber), 51. Santini (Grzelcyk, Kerdiles), 54. Hinostroza (Shore)