Omsk – Ufa 2:1 (2:1 po s.n.) | Barys – Nižnekamsk 5:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (kon.)
Jekaterinburg – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Jaroslavľ – Riga 1:2 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Petrohrad – Lev 5:0 (kon.) | A. Mytišči – HC Slovan 0:1 (kon.) | Petrohrad – Lev 0:0 (16:30)
S.Moskva – Novosibirsk 1:0 (kon.) | Dinamo Minsk – Novokuzneck 5:2 (kon.) | Záhreb – Vladivostok 3:2 (1:0 po s.n.)
Doneck – Chabarovsk 5:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
KHL Medveščak Záhreb
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Admiral Vladivostok
Streda 30.10.2013, 17:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Vitajte pri on-line prenose z KHL. V tomto zápase proti sebe nastúpia domáci Medveščak Záhreb a Admiral Vladivostok.

Po dvadsaťdva zápasoch je na piatom mieste Západnej konferencie, zo ziskom 33 bodov. V poslednom zápase Medveščak vyhral na domácom ľade nad Amurom Chaborovsk 2:1. V tíme pôsobí aj slovenský obranca Ivan Švarný, ktorý v doterajšej sezóne nazbieral iba jeden kanadský bod (1+0). Najproduktívnejším hráčom tímu je Ryan Vesce, ktorý nazbieral 19 kanadských bodov (8+11).

Po dvadsaťjeden zápasoch je na siedmom mieste Východnej konferencie, zo ziskom 28 bodov. V poslednom zápase prehral tesne 2:1 na ľade Donbassu Doneck. V tíme nepôsobí žiaden slovenský ani český hráč. Najproduktívnejším hráčom Admiralu je Enver Lisin, ktorý nazbieral 15 kanadských bodov (7+8).

KHL Medveščak Záhreb: Brust (Vasiljevič) – Martinovič, Carle, Švarný, Pikkarainen, Katič, Popovič – Thomas, Cheechoo, Murley – Vesce, Ryan, Ellison – Murray, Björkstrand, Walker – Glumac, Koren, Kane, Jessiman

Admiral Vladivostok: Lundström (Ivannikov) – Osipov, Ternavskij, Porseland, Zemčjonok, Poleščuk, Kostromitin – Lisin, Nikitenko, Ugarov – Bergfors, Gynge, Schutz – Drugov, Gračjov, Bortnikov – Kuznecov, Barbašov, Pervušin

Rozhodca: Pichaček, Romaško – Otmachov, Sivov.

00:01

00:04
    Úvodné buly vyhrali hostia.

00:47
    Domáci sa previnili ofsajdom pri pokuse o prienik do útočného pásma.

01:20
    Brust teraz musel zasahovať a dokázal pokryť aj dorážku od Gyngeho.

02:03
    Po Murleyo strele z pravej strany sa k dorážke tlačil Cheechoo, ale Lundström stihol prikryť puk.

02:56
    Nikitenko vkorčuloval do útočného pásma, vystrelil, ale nedokázal trafiť bránu a ešte k tomu dostal aj tvrdý hit a ostáva kľačať na ľade a rozhodca sa rozhodol prerušiť hru.

03:10
    Nikitenko už je na striedačke a vyzerá to že bude v poriadku a hra pokračuje už ďalej.

04:10
    Domáci zatlačili súpera v tretine.

04:20
    Murley to skúšal z modrej čiary, ale Lundström bol pozorný a vytlačil puk až na ochrannú sieť.

05:00
    V útoku pre zmenu aj hostia, ale obrana domácich pracuje skvele a nepúšťa súpera k streľbe.

06:11
    Hra je opatrná z oboch strán a nevideli sme zatiaľ žiadne väčšie príležitosti.

07:04
    Obrovský závar pred Brustom a ten priam futbalovým zákrokom chytá pokus Gyngeho, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu.

08:22
    Icing domácich.

09:10
    Hostia teraz získavajú miernu prevahu, ale len strelecky.

10:42
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Hneď po prechode do pásma dostal HUGH JESSIMAN nahrávku do jazdy, obišiel Porselanda ako kužeľ a krásnou strelou zápästím k vzdialenejšej žrdi prekonáva Lundströma. Asistencia: Boyd Kane.

11:20
    Vladivostok hral posledné minúty dobre, ale aj napriek tomu inkasoval a musí sa oklepať a hrať ďalej.

12:05
    Medveščak získal útočné pásmo, ale rýchlo oň prišiel a oba celky striedajú.

13:05
    Murley sa teraz snažil dostať puk z výstroje Lundströma, ale hosťujúci obranca Osipov si s ním poradil.

14:15
    Medveščak teraz operuje v útočnom pásme súpera.

14:40
    Hre chýba spád alebo väčšie tempo, oba celky sa sústredia skôr na obranu.

15:27
    Jonathan Cheechoo (ZAG) putuje na trestnú ľavicu a to je presilovka pre hostí, ktorý môžu vyrovnať.

16:00
    Hosťom sa presilová hra moc nedarí, ešte sa im nepodarilo stále získať útočné pásmo.

16:25
    Björkstrand vyviezol puk až do súperovho pásma a zbiera cenné sekundy.

16:55
    Brust ešte pri oslabení nemusel zasahovať.

17:27
    Domáci v plnom počte.

17:50
    Lundström sa teraz blysol keď najprv vychytal strelu Murleyho a aj následnú dorážku bekhendom od Walkera.

19:00
    Posledná minúta prvej tretine a lepším celkom sú v závere domáci.

19:25
    Schutz stratil puk a dopredu môže ísť Chechoo, ktorý páli a len tesne minul bránu Lundströma.

20:00

Skončila sa prvá tretina a stav zápasu je 1:0. Jediný gól prvej tretiny padol v 11. minúte z hokejky Jessimana. Okrem gólového momentu toho veľa prvá tretina neponúkla a uvidíme či sa to v druhej tretine zmení. Druhá tretina začne približne o 18:20.

Hráči už sa vracajú späť na ľadovú plochu.

20:01

20:02
    Úvodné buly druhej tretiny vyhrali hostia a ihneď idú smerom dopredu.

21:00
    Lisin pálil, jeho strela bola zblokovaná, ale k strele sa ešte dostal Ugarov, ale Brust bol pozorný.

21:53
    Hostia si zahrajú presilovú hru po vylúčení Ivana Švárneho (ZAG) za držanie.

22:09
    Hostia vyhrali buly a k strele sa dostal Lisin, ale Brust bol pozorný a prerušil hru.

22:21
    Gračjov operuje za bránou Brusta a hostia majú zavretého súpera v tretine.

22:34
    Okolo Brusta tam teraz lietajú puky, ale žiaden netrafil bránu.

23:36
    Drugov pálil na Brusta, ktorý mu šikovne zmenšil strelecký uhol a vyrazil jeho strelu.

23:53

24:33
    Richard Gynge (VLA) vylúčený za nedovolené bránenie a domáci majú možnosť presilovej hry.

25:24
    Hostia sa oslobodili z tretiny a následne sa domácim podarilo ešte spraviť aj zakázané uvoľnenie.

25:45
    Krásna kombinácia stredom útočného pásma znamená druhý gól v sieti Lundströma. Carle medzi kruhmi hodil puk bekhendom doprava na Vesceho a ten sa neunáhlil k strele, ale ešte prihrával na opačnú stranu na osamoteného MATTA ELLISONA, ktorý poslal puk už do prázdnej brány. Asistencia: Ryan Vesce, Mathieu Carle.

26:13
    Brust (ZAG) sa previnil faulom a to znamená že hostia budú mať presilovú hru.

26:50
    Domáci sa skvele bránia a hosťom opäť presilová hra zatiaľ nevychádza.

27:10
    Hosťom sa stále nedarí dostať do pásma.

27:45
    Medveščak sa opäť oslobodzuje a hostia premárnili ďalšiu presilovku.

28:13

28:47
    Bortnikov (VLA) vylúčený za sekanie a presilovku si zahrajú pre zmenu domáci.

29:30
    Domáci majú útočné pásmo a už rozložili presilovkový vzorec.

30:05
    Katič dostal nahrávku medzi kruhy, páli z prvej, ale netrafil bránu.

30:32
    Hostia sa konečne oslobodili a môžu vystriedať.

30:47
    Hostia v plnom počte.

31:50
    Útočne pásmo teraz okupujú hostia.

32:10
    Ternavskij neudržal už puk v útočnom pásme.

32:16
    Brust opäť fauluje a trest si zaňho odsedí Michael Ryan (ZAG). Hostia majú možnosť znížiť.

32:50
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

33:11
    Kane ostáva po jednom zo súbojov otrasený na ľade, ale vylučovať sa nebude.

34:16

35:11
    Drugov (VLA) fauluje a to je presilová hra pre domácich.

36:10
    Hra sa teraz odohráva pred Lundströmovou bránou.

37:00
    Domáci si skvele a rýchlo prihrávajú a hostia majú čo robiť aby sa ubránili.

37:11

37:34
    Ďalšie vylúčenie, tentokrát na strane domácich v podaní Jessimana (ZAG) a hostia môžu znížiť.

38:35
    Hostia kombinujú v útočnom pásme, ale chýba tomu streľba.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

39:34

40:00

Skončila sa druhá tretina a stav zápasu je 2:0. V druhej tretine padol jeden gól a to v 26. minúte, po peknej kombinácii na konci ktorej bol Matt Ellison. Inak sledujeme priemerný hokej z množstvom vylúčení a nepresností na oboch stranách. Tretia tretina začne približne o 19:10.

40:01

41:55
    Vladivostok dal gól!
    IGOR BORTNIKOV sa dostal s pukom až pred Brusta a tam už nemal problém poslať puk za jeho chrbát. Asistencia: Anton Poleščuk, Viktor Drugov.

43:00
    Domáci pôsobia ako keby boli uspokojení s výsledkom.

43:50
    Domáci iba nahadzujú puky do pásma a pri ich dokorčulovávaní, chýba väčšia agresivita.

44:15
    Domáci odštartovali tretiu tretinu totálne laxne a trest na seba nenechal dlho čakať. Vyrovnávajúci gól dáva opäť IGOR BORTNIKOV, po dobrej nahrávke od Drugova. Asistencia: Viktor Drugov, Jevgenij Gračjov.

45:05
    Domáci ako keby ostali hlavami ešte niekde v kabíne.

45:28
    Lisin individuálne prenikol, ale nedokázal zakončiť.

46:10
    Bortnikov sa takmer blysol hattrickom, ale tentokrát ho Brust v dobrej pozícii vychytal.

47:40
    Po dlhšej dobe v útoku domáci, ktorých k víťazstvu ženú tribúny a neustále skandovanie.

48:50
    Vylúčenie Ternavskijho (VLA) a domáci majú šancu vedenie získať spať.

49:16
    Brust musel zasahovať pri vlastnom oslabení a hostia získali aj pásmo.

49:45
    Teraz sa až domáci rozložili v tretine súpera.

50:18
    Thomas dobre pálil a Lundström chytá.

50:50

51:00
    Ellison teraz ešte dobiedzal do Lundströma, ktorý zasahoval po strele Carleho z modrej čiary.

52:15
    Domáci operujú za bránou súpera, ale sú veľmi dobre bránení.

52:58
    Strela zo stredného pásma nenarobila Lundströmovi žiaden problém a prerušuje hru.

53:25
    Dnešní zápas je dosť nezáživný a remíza by mu celkom sedela, keďže ani jeden z tímov nemá výraznejšiu prevahu.

53:49
    Zakázané uvoľnenie v podaní domácich.

54:54
    Ryan toľko miešal pred modrou, až spravil ofsajd.

55:15
    Domáci zavreli súpera v tretine, ale hostia dobre bránia a zatláčajú Medveščak k mantinelom.

56:27
    Teraz hostia predviedli sériu striel a dorážok a veľký tlak smerom na Brusta, ale skóre sa nemení.

56:43
    Nikitenko nahadzuje puk do útočného pásma.

57:50
    Domáci získali opäť pásmo a snažia sa rozhodnúť a získať všetky tri body.

58:20
    Oba celky ako keby už mysleli na predĺženie.

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny a všetko nasvedčuje tomu, že uvidíme predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po troch tretinách je stav 2:2 a tak budeme svedkami predĺženia a prípadných nájazdov.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:05
    Domáci už stihli spraviť aj ofsajd

60:35
    Hostia držia puk za svojou bránou a rozohrajú útočnú akciu.

61:20
    Hostia nahadzujú puk do útočného pásma.

61:39
    Obrovská šanca Porselanda, ktorý si zbehol pred bránu, ale v dobrej pozícii nedokázal prekonať Brusta a ešte sa pri zakončení aj potkol.

62:00
    Hostia majú útočné pásmo.

62:46
    Padol síce gól, ale Popovič ho dosiahol nohou a po telefonáte to potvrdil aj hlavný rozhodca a predĺženie tak pokračuje ďalej.

63:30
    Domáci teraz získavajú útočné pásmo a počuť neustále skandovanie ich fanúšikov, ktorý vytvárajú skvelú atmosféru.