Omsk – Ufa 2:1 (2:1 po s.n.) | Barys – Nižnekamsk 5:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (kon.)
Jekaterinburg – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Jaroslavľ – Riga 1:2 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Petrohrad – Lev 5:0 (kon.) | A. Mytišči – HC Slovan 0:1 (kon.) | Petrohrad – Lev 0:0 (16:30)
S.Moskva – Novosibirsk 1:0 (kon.) | Dinamo Minsk – Novokuzneck 5:2 (kon.) | Záhreb – Vladivostok 3:2 (1:0 po s.n.)
Doneck – Chabarovsk 5:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Avangard Omsk
2:1 (0:0, 0:0, 1:1)
HC Salavat Julajev Ufa
Streda 30.10.2013, 13:00 • Arena Omsk • KHL

Máme za prvý stredajší zápas v KHL. Avangard Omsk získal veľmi cenné dva body, keď otočil zápas s Ufou. Najskôr to vyzeralo na výhru hostí, no tí v závere zbytočne faulovali, prišli o vedenie a v nájazdoch prehrali. Domov si tak odvážajú iba jeden bod. (15:36:09)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Avangard Omsk.
    V tretej sérii rozhodol o výhre domácich DMITRIJ SJOMIN.

Mironov nedal. Teší sa Avangard Omsk.

Sjomin švihom prestrelil brankára. 2-1 pre domácich.

Hartikainen na druhej strane rýchlo vyrovnal.

Frolov strela medzi nohy a je to gól.

Garon ho vychytal presne na čiare.

Perežogin nedal, ide Makarov.

Začnú domáci.

Samostatné nájazdy začínajú.

Andrej Vasilevskij sa pripravuje na nájazdy a nahradí v bráne hostí Volkova.

Avangard držal prakticky tri minúty súpera v obrannom pásme. Strieľali Kuljaš, Kosticyn aj Perežogin, no Volkov to za pomoci svojich spoluhráčov zvládol.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:20
    Hostia v plnom počte.

63:40
    Kuljaš teraz stratil puk na modrej čiare.

63:00
    Obrovský tlak domácich.

62:20
    Oddychový čas domácich.

62:20
    Vylúčenie Ufa. 2 minúty Kulda. Popov vypichol puk, unikal sám na bránu, no Lotyš v drese hostí ho stiahol k ľadu.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 49. Popov, rozh. náj. Sjomin – 45. Pihlström (Koľcov, Zubarev)

Avangard Omsk: Garon – Ljamin, Blaťák, Kuljaš, Pivcakin, Lukjančikov, Vorobjov, Jegoršev, Miljukov – Popov, Perežogin, Kazakov – Sjomin, Kosticyn, Berdnikov – Žerebcov, Frolov, Ivanov – Pjanov, Mozer, Semjonov.
    HC Salavat Julajev Ufa: Volkov – Višnevskij, Isangulov, Babčuk, Kulda, Zubarev, Koľcov, Gurkin – Mereskin, Chlystov, Dubrovskij – Makarov, Filatov, Hartikainen – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Stepanov, Gluchov, Slepyšev, Pankov.

Rozhodca: Dejev, Zacharov – Misjur, Raming