Omsk – Ufa 2:1 (2:1 po s.n.) | Barys – Nižnekamsk 5:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (kon.)
Jekaterinburg – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Jaroslavľ – Riga 1:2 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Petrohrad – Lev 5:0 (kon.) | A. Mytišči – HC Slovan 0:1 (kon.) | Petrohrad – Lev 0:0 (16:30)
S.Moskva – Novosibirsk 1:0 (kon.) | Dinamo Minsk – Novokuzneck 5:2 (kon.) | Záhreb – Vladivostok 3:2 (1:0 po s.n.)
Doneck – Chabarovsk 5:1 (kon.)
HC Dinamo Minsk
5:2 (0:1,2:0, 3:1)
Metallurg Novokuzneck
Streda 30.10.2013, 17:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dobrý deň. Dovoľte mi aby som vás v mene onlajny.eu privítal pri dnešnom zápase KHL. Dnes je na programe zápas :
    HC Dinamo Minsk – Metallurg Novokuzneck , ktorý sa začína o 17:00. Moje meno je Miroslav Revaj a budem vás týmto zápasom sprevádzať.

Poďme si predstaviť oboch aktérov :

HC Dinamo Minsk :
    Domácemu celku sa v tejto sezóne zatiaľ vôbec nedarí. Momentálne im patrí až predposledná 13.pozícia v Západnej konferencii so ziskom 20 bodov , čo je rovnaký počet ako má posledný celok v tejto divízii a to náš zástupca HC Slovan Bratislava. Zatiaľ majú na svojom konte 5V , 1VP , 3PP , 12P a skóre 38:62. V poslednom zápase podľahli na svojom ľade v pomere 4:2 nad Novosibirskom.

Metallurg Novokuzneck :
    Hostia sú v obdobnej situácii ako domáci. Nachádzajú sa na poslednom 14.mieste vo Východnej konferencii zo ziskom 16 bodov a so skóre 39:66. Ich štatistiku tvoria : 4V , 0VP , 4PP , 13P. Hosťom sa už dlhšiu dobu nedarí , čoho výsledkom je aj ich umiestnenie v tabuľke. V poslednom zápase prehrali vo veľmi napínavom a dramatickom zápase 5:4 na ľade Spartaku Moskva. Zatiaľ na tripe nazbierali 1 bod za PP na ľade Podolsku.

Takže bude zaujímavé sledovať ako skončí zápas tímov, ktorým sa moc nedarí a určite to budú chcieť v tomto zápase zmeniť a vyhrať.

Metallurg Novokuzneck: Hovinen ( Sorokin ) – Martynov , Arzamastsev , McLean , Valuisky , Lapenkov – Giroux , Mantyla , Akhmetov , Galimov , Zhafyarov – Aksyonenko , Kanarsky , Anttila , Yemelin , Kosourov – Gavrilenko , Dydykin , Kurepanov , Vyglazov , Mitryakov.

Dnes sa na strane domácich predstaví náš útočník Tomáš Surový a aj dvaja český hráči Irgl a Kajíček. Uvidíme ako sa im bude dariť.

00:01

00:05
    Zápas sa nám začal. Vhadzovanie vyhrali domáci.

01:00
    Zatiaľ hrajú oba tímy opatrne a do šance sa ešte nedostali.

01:40
    Domáci ako prvý skúšali ohroziť svojho súpera a hostia sa ubránili len za cenu zakázaného uvoľnenia.

01:58
    Hostí v útočnej akcii zastavil ofsajd.

2:25
    Irgl bol v prvej vážnejšej šanci. Skúšal to otočkou okolo bránky ale Hovinen si dal pozor.

3:00
    Drozd to teraz skúsil na Hovinena ale neuspel.

4:00
    Opäť sú oba tímy opatrné a nikam sa nehrnú. O trochu viac majú navrch domáci.

04:35
    Surový to teraz skúsil ťahanou strelou ale Hovinen si dal na jeho pokus pozor.

05:25
    Domáci majú opäť navrch a hostia sa zatiaľ v zápase len bránia.

6:35
    Hostia sa vôbec po prvý krát dostali do šance. Gavrilenkov pokus od modrej bol však nepresný.

07:23
    Zakharov putuje na tresnú lavicu za hákovanie. Presilovka pre hostí.

08:09
    Hosťom sa v presilovke zatiaľ nedarí. Domáca obrana je veľmi pozorná.

9:12
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    A hostia idú do vedenia 1:0 !!!!
    Tak predsa len hostia presilovku využili. Ku puku sa dostal Zhafyarov a ten otvoril skóre tohto duelu. Asistencia : Akhmetov , Kanarsky.

10:45
    Zakharov teraz mohol vyrovnať. Nabehol si z ľavého krídla ale sám pred brankárom Hovinenom neuspel.

11:30
    Surový sa dral do zakončenia ale obrana hostí ho včas zastavila.

12:29
    Domáci Stas putuje na tresnú lavicu za hákovanie.

14:12
    Domáci do ničoho nechcú hostí pustiť a úspešne sa bránia.

14:29
    Druhú presilovku v zápase hostia nevyužili a domáci sú už v plnom počte.

15:10
    Kalyuzhny sa dral do útoku ale obrana hostí ho v pravý čas zastavila.

15:30
    Hostia teraz ohrozujú domácich.Hra sa nám začína vyrovnávať.

15:45
    Zakázané uvoľnenie domácich.

16:58
    Surový to skúsil od modrej ale prekonať Hovinena sa mu nepodarilo.

17:45
    Nič zaujímave sa momentálne nedeje. Hra sa presunula prevažne do stredného pásma.

18:32
    Galimov to chcel skúsiť sólovo ale obrana domácich ho o puk pripravila.

19:00
    Posledná minúta 1.tretiny.

20:00

Skončila sa 1.tretina. Po nej sú zatiaľ vo vedení hostia 1:0 , keď sa v presilovke presadil Zhafyarov. Domáci zatiaľ pôsobili lepším dojmom a boli aktívnejším celkom. Uvidíme ako sa bude vyvíjať druhá tretina.

Strely na bránu v 1.tretine : 13:12 .

20:01

20:05
    2.tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali domáci.

21:00
    Akhmetov sa dostal do zakončenia ale švihom brankára Lalandeho neprekonal.

21:40
    Materukhin sa hrnul do zakončenia ale v pravý čas ho zastavila obrana hostí.

22:30
    Teraz mali hostia šťastie !!!! Surový tvrdou strelou ohrozil Hovinena , ten puk vyrazil späť na Surového , ktorý adresoval prihrávku Zacharovi ale ten puk nedokázal usmerniť do brány hostí.

23:00
    Meleshkov pokus Hovinena neprekvapil.

24:58
    Hovinen opäť podržal svoj tím. Teraz musel zasahovať po strele Platta.

25:12
    Dinamo Minsk dal gól!
    A domáci vyrovnávajú na 1:1 !!!!!
    Kitarov sa otočil okolo bránky a trafil betóny brankára Hovinena. Od neho sa odrazil puk ku Zakharovi a ten sa nemýlil. Asistencia : Kitarov.

26:58
    Teraz predviedol obetavý zákrok obranca Mantyla , keď dokázal vypichnúť puk Plattovi a tým ho pripraviť o 100% šancu.

28:00
    Domácim vyrovnávajúci gól veľmi pomohol a obrana hostí má teraz veľmi veľa práce.

30:25
    Dadonov nebezpečne vypálil ale puk má v lapačke Hovinen.

32:00
    Stas sa dostal ku puku ale zakončil veľmi nepresne a Hovinen zasahovať nemusel.

32:35
    Po dlehj dobe sa aj hostia dostali pred bránu ich súpera. Martynov to skúšal do modrej ale Hovinen má puk v lapačke.

33:01
    Lalande radšej nahodený puk ukryl vo svojej lapačke.

34:35
    Domáci sú teraz usadený v obrannom pásme hostí a tí sa musia pozorne brániť.

35:00
    Lapachuk sa krásne uvoľnil ale jeho pokus len opečiatkoval pravú tyč Hovinenovej brány.

37:00
    A domáci otáčajú na 2:1 !!!!
    Domáci celok bol v posledných minútach aktívnejší a korunujú to aj gólom. Ten strelil PLATT po prihrávke od Shinkevicha a Materukhina.

38:00
    A domáci pokračujú vo väčšej aktivite. Hostia sa musia brániť.

38:20
    Dnes aktívny Zakharov sa opäť krásne uvoľnil a jeho pokus len tesne minul ľavú tyč Hovinenovej brány.

39:00
    Posledná minúta 2.tretiny.

40:00

2.tretina sa nám skončila a po nej tu je výsledok 2:1. Domácim sa v tejto tretine podarili otočiť výsledok v ich prospech po góloch Zakharova a Platta. Domáci začali v zápase jasne dominovať a uvidíme či budú aj v 3.tretine.

Strely na bránu v 2.tretine 9:7 ( celkovo 22:19).

40:01

40:05
    3.tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali domáci.

41:40
    Surový za bránou hostí hľadal svojich spoluhráčov ale puk stratil.

42:40
    Domáci sú neustále pri puku . Hostia ho nemôžu získať.

43:30
    Goroshko pálil nebezpečne od modrej ale gól z toho nepadol.

44:00
    Hostia sa teraz usadili v obrannom pásme domácich.

44:33
    Hostia po rýchlom brejku vyrovnávajú na 2:2 !!!!! Zhafyarov sa nádherne uvoľnil od pravého mantinelu a dokázal zachytiť puk a vyrovnať tak na 2:2.
    Bez asistencie.

45:15
    Kitarovov pokus končí v Hovinenovej lapačke.

46:45
    Kitrarov to opäť skúšal ale jeho slabá strela ani nedošla ku Hovinenovi.

49:21
    Domáci sa usadili v obrannom pásme hostí a strieľajú gól na 3:2 !!!! Irgl prihral PLATTOVI na modrú čiaru a ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste a aj brankára Hovinena.

49:57
    McLeanova strela švihom bola nepresná a neohrozila Lalandeho.

50:46
    Kanarsky oslabuje hostí a odsedí si 2 minúty za podrazenie.

51:15
    Hostia sa dobre bránia a nechcú domácich do ničoho pustiť.

52:11
    Plattov pokus od modrej bol nepresný.

52:20
    Hostia v plnom počte.

52:40
    Materukhin sa snažil pretlačiť puk za chrbát Hovinena ale to sa mu nepodarilo.

53:25
    Domáci sú naďalej aktívnejší než hostia a ich obrana má veľa práce.

54:00
    Irgl mohol teraz streliť gól . Z pravej strany však nedokázal puk dostať do poloprázdnej brány.

56:00
    Aktívny hostia strieľajú gól na 4:2 !!!!
    Domáci v posledných minútach jednoznačne dominovali a vyťažili z toho gól. Kalyuzhny dokázal pretlačiť puk za chrbát Hovinena po prihrávke od Stasa.

56:25
    Posledné minúty sú v réžii domácich a hosťom neostáva moc času na vyrovnanie.

57:00
    Hostia sa ale nevzdávajú a puk sa im podarilo získať.

57:35
    Domáca obrana ich ale do ničoho vážneho nepúšťa.

58:22
    Oddychový čas si vyžiadali hostia.

58:30
    Ten sa skončil a hostia dovolali brankára.

59:00
    Hostia usadený v obrannom pásme domácich.

59:20
    Galimova strela gólom neskončila. Vyrovnať už hostia nestihnú.

59:56
    Do prázdnej brány padol posledný gól v zápase a uzavrel skóre 5:2. Gól strelil Kalyuzhny po prihrávke od Stasa.

60:00

Tak a je tu koniec dnešného zápasu KHL medzi HC Dinamo Minsk a Metallurg Novokuzneck , v ktorom zaslúžene po lepšom výkone vyhrali domáci výsledkom 5:2. Domáci jasne dominovali v 3.tretine ale hosťom dnes vychádzali rýchle brejky a na výhru sa museli domáci natrápiť. Napokon strelili potrebné góly a vyhrali.

To je nadnes všetko. Lúči sa s vami Miroslav Revaj. Pekný zvyšok dnešného večera. (19:23:02)

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 26. Zakharov (Kitarov), 37. Platt (Shinkevich, Materukhin), 50. Platt (Irgl), 56. Kalyuzhny (Stas), 60. Kalyuzhny (Stas) – 10. Zhafyarov (Akhmetov, Kanarsky), 45. Zhafyarov

HC Dinamo Minsk: Lalande ( Shelepnyo ) – Filichkin , Usenko , Kalyuzhny , Stas , Irgl – Meech , Krajicek , Platt , Materukhin , Surovy – Shinkevich , Goroshko , Meleshko , Zakharov , Kitarov , Kiryushchenkov , Yefimenko ,Lapachuk, Drozd, Dadonov

Rozhodca: Komarov, Radovin – Pavlov, Sazonov.