Omsk – Ufa 2:1 (2:1 po s.n.) | Barys – Nižnekamsk 5:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (kon.)
Jekaterinburg – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Jaroslavľ – Riga 1:2 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Petrohrad – Lev 5:0 (kon.) | A. Mytišči – HC Slovan 0:1 (kon.) | Petrohrad – Lev 0:0 (16:30)
S.Moskva – Novosibirsk 1:0 (kon.) | Dinamo Minsk – Novokuzneck 5:2 (kon.) | Záhreb – Vladivostok 3:2 (1:0 po s.n.)
Doneck – Chabarovsk 5:1 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:5 (1:4, 1:1, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Streda 30.10.2013, 14:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.

Dobrý deň. Dovoľte mi aby som vás v mene onlajny.eu privítal pri dnešnom zápase KHL. Dnes je na programe zápas :
    Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk , ktorý sa začína o 14:00. Moje meno je Miroslav Revaj a budem vás týmto zápasom sprevádzať.

Ide o stretnutie mužstiev, ktoré sa nachádzajú v tej istej divízii a to v Charlamovej. Domáca Jurga dnes odohrá v poradí svoj tretí domáci zápas v rade a pre hostí to bude tretí zápas v rade , ktorý odohrajú vonku. Predchádzajúce dva stretnutia domáci prehrali a hostia vyhrali.

Poďme si predstaviť oboch aktérov :

Jugra Chanty-Mansijsk :
    Domácim sa v poslednej dobe vôbec nedarí. Na začiatku sezóny sa slušne rozbehli ale poslednú dobu to ide s nimi dole vodou. Posledných 5 zápasov v rade prehrali a teda je dnes načase aby zvíťazili a prelomili túto mizernú sériu. Momentálne im patrí 10. priečka vo Východnej konferencii so ziskom 25 bodov so skóre 50:65 a so štatistikou 8V , 0VP , 1PP , 12P. V poslednom zápase prehrali v dramatickom zápase na svojom ľade 4:5 s HC Salavat Julajev Ufa.

Metallurg Magnitogorsk:
    Hostia sú na tom oveľa lepšie než domáci , pretože im momentálne patrí 4.priečka vo Východnej konferencii so ziskom 41 bodov a so skóre 63:49. Ich štatistika je veľmi priaznivá a to : 11V , 2VP , 4P , 4PP. V tejto sezóne zatiaľ podávajú dobré a stabilné výkony. V poslednom zápase sa im podarilo vyhrať na ľade Avangardu Omsk v pomere 5:2.

Takže uvidíme či sa domácim konečne podarí prelomiť dlhú sériu prehier alebo budú hostia pokračovať v úspešnom tripe.

Jugra Chanty-Mansijsk: Biryukov ( Kukyin ) – Pepelyaev, Troncinsky , Andersson , Savinainen , Dixon , Putilov , Starosta , Sitnikov , Skorokhodov , Zhukov , Sokolov , Safronov , Khlyntsev , Yakubov , Knyazev , Dyakov , Petrov , Yatsenko , Gorbuno , Krysanov ,

Metallurg Magnitogorsk: Koshechkin ( Pechurski ) – Biryukov , Antipin , Mozyakin , Zaripov , Kovar , Lee , Tereshchenko , Shenfeld , Kazionov , Gulas , Khabarov , Malenkikh , Timkin , Brent , Kosov , Metlyuk , Ibragimov , Malinovsky , Platonov , Grigorenko ,.

00:01

00:15
    Domáci boli pri puku a pokúšali sa o prvé ohrozenie bránky. Zastavil ich v tom ofsajd.

0:40
    Prvá strela domácich z hokejky Anderssona ale gólman hostí má puk v lapačke.

3:00
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    A hostia sa hneď v úvode ujímajú vedenia. Mali možnosť presilovej hry a tú aj využili. Antipin sa dostal ku puku a puk zasunul za chrbát Biryukova. Asistencia :
    Zaripov.

3:15
    Domáci sa rýchlo otriasli z inkasovaného gólu a už sa nasťahovaný v obrannom pásme hostí a ohrozujú ich bránku.

3:40
    Hostia sa dostali do brejku ale ten včas zastavila domáca obrana a do šance ich nepustila.

4:15
    Opäť boli pri puku hostia ale do šance sa nedostali.

5:00
    Domáci sa teraz po rýchlom brejku dostali do šance ale puk v pohode chytá Koshechkin.

8:00
    A hostia strieľajú druhý gól !!!!
    po rýchlom brejku sa opäť radujú hostia. Obrana hostí to nedokázala zastaviť a Grigorenko sa dostal ku puku a tvrdou strelou zakončil.
    Bez asistencie.

8:41
    A je tu už tretí gól hostí !!!
    Tak hostia ajsne v zápase dominujú a za taký krátky čas strelili dva góly a vedú už 3:0 !!!!! Tento raz si domáca obrana nedala pozor na Zaripova a Biryukov po tretí krát kapituluje. Asistencia : Mozyakin.

9:00
    Domáci sú v totálnom šoku a dominancia hostí pokračuje aj teraz a domáca obrana sa musí mať na pozore.

10:48
    To čo sa deje s domácimi ???
    V 10.minúte to je už 0:4 z ich pohľadu. Domáci hrajú úplne zle , nezodpovedne bránia a inkasujú jeden gól za druhým. Štvrtý úder v tomto zápase im udelil Malinovsky po prihrávke od Shenfelda.

11:05
    Domáci dnes vôbec nič nehrajú a musia sa len brániť voči dnes vynikajúco hrajúcim hráčom Metallurgu.

15:47
    Jugra dal gól!
    Domácim sa predsa len podarilo znížiť. Presilovú hru dokázal využiť IVAN KNAZJEV, ktorý sa presadil backhandovým zakončením z pred bránkového priestoru. Asistencie : Ivan Chlyncev, Michajl Jakubov.

16:00
    Je veľmi dobré, že sa domácim podarilo znížiť. Predsa len pozerať sa dve tretiny na zápas, ktorý je prakticky rozhodnutý by príliš atraktívne pre nás nebolo.

17:05
    Opäť sa vylučuje. Menší trest za hákovanie dostal Zaripov.

17:41
    Od modrej sa k strele dostal Jakubov, ktorého rana bola zrazená a skončila na zadnom mantineli.

18:27
    Domáci po dlhej kombinácii prišli o puk a hosťom sa podarilo poslať puk von cez všetky čiary.

19:05
    V momente, kedy nám do konca prvej časti ostáva menej ako minúta sú už hostia v plnom počte.

20:00

20:01

21:43
    Safronov to teraz skúsil na Koshechkin ale ten si svoje miesto v bráne obhájil.

24:40
    A domáci znižujú na 2:4 !!!! Do druhej tretiny vstúpili domáci oveľa lepšie než hostia a podarilo sa im streliť gól a tak ešte zamiešať karty v zápase. Obrana hostí spravili vážnu chybu keď až poľahky nechali vystreliť Sitnikova. Asistencia : Starosta.

25:00
    Ožili už aj domáci diváci a ženú svoj tím vpred.

27:00
    Hostia sa dostali do rýchleho brejku a skončilo to gólom. Krásne sa po pravej strane uvoľnil
    Lee , ktorý krásnou prihrávkou našiel Timkina a ten pomedzi nohy Biryukova zasunul puk do bránky.

27:15
    Tak hra sa zatiaľ divákom musí páčiť. Padá veľa gólov a hra má veľmi vysoké tempo.

27:30
    Domáci prišli o puk a musia sa brániť.

28:00
    Domáci sa zmocnili puku a podarilo sa im aj zakončiť. Dixon však pálil nepresne.

29:15
    Domáci sú teraz častejšie pri puku a neustále ohrozujú bránku hostí. Vidno , že ešte v zápase domáci nepovedali posledné slovo.

30:00
    Savinainen to teraz skúsil od modrej. Koshechkina však neprekonal.

30:30
    V pravý čas Grigorenka o puk pripravila domáca obrana a zabránila pohrome.

31:00
    Mozyakin bol v nájazde na brankára domácich faulovaní a bude to tresné strieľanie.

31:00
    Mozyakin však zo samostatného nájazdu gól nedal. Brankár Biryukov jeho pokus zneškodnil.

32:45
    Domáci sa trochu utiahli do svojho obranného pásma a to je šanca pre hostí na strelenie gólu.

33:00
    Domáci sa oslobodili z tlaku a vyrazili do rýchleho brejku. Ten však gólom neskončil.

34:25
    Domáci teraz vyvíjajú na hostí tlak. Hostia sú nútený sa brániť.

35:00
    Dixonova strela sa gólom neskončila.

35:00
    Malinovsky teraz dostal 5 minút + do konca zápasu za faul do oblasti hlavy a krku.

35:05
    Šanca pre domácich streliť gól v presilovke.

36:16
    Shenfeld bol pri úniku hákovaní a bude ďalšie tresné strieľanie v zápase.

36:16
    Ale ani tento raz gól za svoj chrbát Biryukov nepustil. Shenfeld to skúšal pomedzi jeho nohy ale to sa mu nepodarilo.

37:45
    Domácim táto presilovka nevychádza a hostia sa dobre bránia.

38:10
    Koshechkin radšej nahodený puk skryl do svojej lapačky.

39:00
    Beží posledná minúta 2.tretiny.

39:05
    Yatsenko skvelo získal puk a preveril Koshechkin. Ten však gól nepustil.

39:23
    Khlyntsev ide za hákovanie na 2 minúty na tresnú lavicu.

40:00

Po 2.tretine tu máme stav 2:5. Domáci skvelo vstúpili do druhej tretiny , čoho výsledkom bol aj gól na 2:4. Hostia ale o 2 minúty strelili gól na 2:5. Hra má vysoké tempo a prelieva sa zo strany na stranu. Určite nás ešte čaká zaujímavá posledná tretia tretina.

40:01

40:05
    3.tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali hostia.

40:35
    Zaripov so ocitol zoči – voči brankárovi Biryukovi ale nedokázal ho prekonať. Neujala sa strela ku pravej tyčke a ani následná dorážka.

41:15
    Opäť sa musel mať na pozore brankár Biryukov. Strelu Shenfelda ukryl vo svojej lapačke.

42:38
    Brent bol teraz vo veľkej šanci. Domáci gólman ale chytá skvelo a gól opäť nepustil.

42:45
    Dyakov putuje na tresnú lavicu za hákovanie. Presilová hra pre hostí.

43:15
    Hostia usadený v obrannom pásme domácich ale nemôžu sa dostať do zakončenia.

44:25
    Ibragimov sa dostal do zakončenia ale Biryukova neprekonal.

44:57
    Koniec presilovky pre hostí. Tí ju moc dobre nezahrali.

45:45
    Petrov to teraz skúsil od modrej ale jeho strela si miesto do bránky hostí nenašla.

46:53
    Platonov sa previnil podrazením a odchádza na tresnú lavicu.

47:00
    Domáci rozbehli svoj presilovkový kolotoč.

47:15
    Hostia sa ubránili a odstrelili puk až za bránku domácich.

48:53
    Hostia v plnom počte.

48:55
    Koshechkin vyhodil puk za mantinel a dostal 2 minúty za zdržovanie hry.

49:55
    Safronov pálil od modrej ale gólom to neskončilo.

50:25
    Domáci sa dobre bránia v oslabení.

50:55
    A je po presilovej hre domácich. Veľká škoda pre nich že ju nedokázali využiť. Čas sa už veľmi kráti.

52:00
    Andersson bol pri puku a chystal sa ku strele. Tú však nevyslal kvôli vypichnutiu puku od Antipina.

53:15
    Hostia sú pri puku ale nikam sa neponáhľajú.

54:35
    Domáci sa usadili v obrannom pásme hostí.

55:00
    Hostia sa však ubránili a puk získali na svoje hokejky.

55:25
    Domáci sa opäť usadili v obrannom pásme hostí a ešte sa pokúšajú o strelenie nejakého gólu.

55:45
    Kazionov sa dostal do rýchleho brejku ale pred brankárom Biryukovom neuspel.

56:00
    Savinaine putuje na tresnú lavicu za hru vysokou hokejkou.

56:35
    Hostia majú výhodu o jedného hráča ale už sa nikam neponáhľajú a prakticky už len čakajú na koniec zápasu.

58:00
    Presilovka hostí sa skončila.

58:25
    Domáci pri puku a ešte sa snažia o ohrozenie Koshechkina.

59:00
    Beží posledná minúta 3.tretiny. Domáci sú v obrannom pásme hostí ale na strelenie troch gólov to už stačiť nebude.

59:30
    Puk v strednom pásme.

60:00

Tak a je tu koniec dnešného zápasu KHL medzi Jugra Chanty a Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk. Zápas sa skončil výsledkom 2:5 a víťazom sa teda stali hostia. Tím sa v 1.tretine podarilo streliť až 4 góly a tu sa zápas už rozhodol. Domáci sa ale nevzdali a až do samého konca zápasu bojovali. Vyrovnať sa im však nepodarilo a hostia si bez problémov víťazstvo ubránili.

To je nadnes z tohto zápasu všetko. KHL dnes ešte pokračuje ďalšími zápasmi , ktoré môžte sledovať. Príjemný zvyšok dňa vám praje Miroslav Revaj. (16:16:35)

Michal Bakoš

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 16. Ivan Knazjev (Ivan Chlyncev, Michajl Jakubov), 25. Sitnikov (Starosta) – 3. Antipin (Zaripov), 8. Grigorenko, 9. Zaripov (Mozyakin), 11. Malinovsky (Shenfeld), 27. Timkin (Lee)