Pittsburgh – NY Islanders 3:4 (kon.) | Columbus – Toronto 5:2 (kon.) | Florida – Buffalo 1:3 (kon.)
Ottawa – Anaheim 1:2 (kon.) | St. Louis – Vancouver 2:3 (po pr.) | Colorado – Carolina 4:2 (kon.)
Arizona – Edmonton 5:4 (kon.)
Florida Panthers
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Buffalo Sabres
cz Sobota 26.10.2013, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Ještě jednou vítejte u dalšího z nočních zápasů zámořské NHL. Dnešní duel k sobě mimo jiné svádí dva níže postavené celky tabulky východní konference Floridu Panthers a Buffalo Sabres.

Domácí Floridě se začátek letošní sezóny vůbec nepovedl. Po 10 odehraných zápasech má na kontě pouze 7 bodů, z nichž 5 získali Panteři právě na domácí půdě. Ve svých posledních dvou domácích zápasech pokaždé remizovali. Poprvé z toho bylo vítězství a 2 body za výhru 2:1 po samostatných nájezdech nad Minnesotou a podruhé, také po nájezdech, pro změnu podlehli Chicagu 2:3.

Hosté jsou na tom ovšem ještě o mnoho hůře. Po 11 odehraných utkáních mají pouhé 3 body za jedno vítězství po samostatných nájezdech na hřišti New Yorku Islanders a jednu pro změnu porážku po nájezdech v úplně prvním kole, kdy Buffalo na vlastním ledě podlehlo Torontu Maple Leafs. Dnes tak oba celky nutně potřebují bodovat.

Vzájemná utkání

Vzájemné střety z poslední doby spolu mají obě mužstva velmi vyrovnaná. V předcházející sezóně v jejich prvním společném souboji zvítězila Florida na ledě Buffala těsným poměrem 4:3. V následujících dvou zápasech musely v obou případech rozhodovat až samostatné nájezdy, v nichž bylo jednou úspěšnější Buffalo a jednou Panteři z Floridy.

Češi na ledě

Za domácí tým nás bude v tomto zápase reprezentovat útočník Tomáš Fleischmann. Za hosty pak nastupuje útočník pro změnu slovenské národnosti Tomáš Kopecký.

Hráči obou mužstev začínají pomalu vjíždět na ledovou plochu.

Florida Panthers: Markström (Clemmensen) – Kulikov, Campbell, Weaver, Gilbert, Gilroy, Gudbranson – Boyes, Gomez, Upshall – Versteeg, Barkov, Fleischmann – Winchester, Huberdeau, Bjugstad – Kopecký, Goc, Matthias.

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) – Pysyk, McBain, Ehrhoff, Myers, Ristolainen, Weber, Zadorov – Stafford, Hodgson, Vanek – Ott, McCormick, Foligno – Flynn, Larsson, Girgensons – Porter, Grigorenko, Scott.

Rozhodčí: Morton, Joannette – Cormier, Galloway.

00:01

00:09
    Hosté se již stihli dopustit postavení mimo hru.

00:09
    Na domácí straně začíná v brance gólman Jacob Markström, za hosty pak nastupuje Jonas Enroth.

01:19
    Útočnou třetinu zabrala Florida, která kombinuje podél mantinelu.

01:53
    Domácí tým stále drží pásmo.

02:15
    Až teď se Buffalo podařilo přenést hru na druhou stranu.

02:46
    Enroth musel zasahovat proti střele z ostrého úhlu.

03:04
    A ještě jeden zákrok pro brankáře hostí, který tentokráte už podržel kotouč.

03:16
    Na druhé straně postavení mimo hru.

03:58
    Grigorenko hledal před brankou najíždějícího spoluhráče, který ve velké rychlosti nedokázal kotouč zpracovat.

04:16
    Enroth musel zasahovat proti střele Fleischmanna.

05:52
    Domácí hráči kombinují v útočné třetině.

06:38
    Domácím jejich další pokus o akci nevyšel a na druhou stranu spěchal rychle rozjetý Flynn, ale rozehrávat hostům zaútočnou modrou vůbec nevyšla.

07:58
    Po tvrdé střele od modré čáry se dostával k dorážce Tomáš Kopecký, který byl ovšem zastaven pouze za cenu faulu.

07:58
    Nikita Zadorov dostává 2 minuty za hákování. První početní výhodu dnešního utkání si tak zahrají domácí hráči.

07:58
    Po komerční přestávce můžeme pokračovat vhazováním po Enrothově pravici.

08:37
    Kulikov ztratil pásmo a domácí musejí svou akci zakládat znovu.

08:59
    Po dotírání hráče Huberdeau brankář hostí raději podržel kotouč pod lapačkou.

09:11
    Zasahovat teď dokonce musel na druhé straně Markström.

09:58

10:09
    Krátce po návratu vyloučeného Zadorova se hosté dostali do přečíslení 3 na 2, které skončilo nepřesným Staffordovo bekhendovým zakončením.

10:15
    Komerční přestávka.

11:38
    Hra se odehrává ve středním pásmu. Po polovině první třetiny je stav střel 8:2 pro domácí.

12:47
    Puk má za svou bránou Zadorov. Hraje se velmi rychlý hokej, málo se přerušuje.

13:58
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí se ujímají vedení po velmi nepřehledné ale krásné akci, kdy z levé strany rychle bruslící Bergenheim předal kotouč najíždějícímu JESSE WINCHESTEROVI, který dokázal s pomocí těla a rychlých rukou dostat puk za Enrothova záda a domácí se tak ujímají vedení. Asistence: Sean Bergenheim, Erik Gudbranson.

15:51
    Huberdeau vyslal další nebezpečnou střelu na gólmana hostí, který tento pokus zlikvidoval bez větších potíží.

17:09
    Hosté kombinují za vlastní brankou a hráči Panthers velmi dobře napadají.

17:54
    A po dalším nebezpečí v pásmu Buffala uklidňuje celou situace znovu právě opora Sabres, brankář Enroth.

18:26
    Fleischmann ještě bojuje o puk v rohu kluziště.

19:55
    Brad Boyes ještě stihl dvouminutový trest za hákování. Vhazovat se bude po Markströmově pravici.

20:00

Po hvizdu sirény se do sebe ještě pustil Erik Gudbranson a hostující Steve Ott, ale teď je již celá situace uklidněna a mužstva odchází do šaten.

První třetina je u konce a viděli jsme v ní poměrně jednoznačnou převahu domácí Floridy, která svůj tlak dokázala zužitkovat v jednu branku, kterou vstřelil Jesse Winchester. Do druhé třetiny tak budou obě mužstva nastupovat za stavu 1:0 pro domácí Panthers.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:34.

20:01

20:08
    Hosté pokračují v přesilové hře z první třetiny.

21:18
    Vanek prověřil Markströmovu pozornost.

21:55

22:08
    Postavení mimo hru Buffala.

22:38
    Veliký závar před Enrothem, ale puk nakonec vyvážejí ze třetiny hráči Sabres.

23:09
    Další pokus o přechod do útočné třetiny v podání Buffala, ale domácí si dobře hlídají střední pásmo.

24:20
    Po nepřehledné situaci v obranném pásmu Sabres to udělal výborně Sean Bergenheim, který se neukvapil se střelou a přenechal najíždějícímu spoluhráči, s jehož pokusem měl Enroth plné ruce práce.

25:19
    A brankář hostí řeší další nebezpečnou situaci před svou bránou.

26:15

26:15

26:24
    Další menší potyčka před Enrothem.

27:15
    Další práci má brankář hostí po pokusu Winchestera.

28:09
    Hraje se v obranném pásmu Floridy, ale u puku jsou domácí hráči.

29:12
    A další práce pro Enrotha, brankář Buffala dnes je velmi vytížen a zdá se, že ještě bude daleko více.

29:45
    Vhazování po Enrothově levici.

30:25
    Tomáš Fleischmann pálil z bezprostřední blízkosti, ale brankář hostí si poradil i s tímto pokusem Panthers.

30:25

30:30
    Další vhazování před Enrothem, tentokráte na pravé straně z pohledu brankáře Buffala.

31:06
    Florida znovu předvádí velmi účinné napadání a hráči Sabres jim to teď velmi ulehčili svou lehkovážností a před Enrothem znovu hrozí nebezpečí.

31:35
    Hra se stěhuje do středního pásma.

31:45
    A po další střele domácího hráče se hra znovu dostává před gólmana Sabres.

33:02
    Hraje se teď hodně ve středním pásmu kde vidíme spoustu soubojů o puk a chybných rozehrávek na obou stranách.

33:32
    Sabres právě vstřelili branku!
    Hostům stačila jedna akce a je vyrovnáno. Od modré čáry se ujala střela švihem, kterou vypustil RASMUS RISTOLAINEN. Oslavy hostů narušil pěstní souboj u branky Markströma mezi clonícím Gudbransonem a bránícím McCormickem bezprostředně po gólu, ale teď už se může pokračovat ve hře. Asistence: Thomas Vanek, Jamie McBain.

34:28

34:32
    Znovu se hra stěhuje do útočné třetiny domácích, vhazování před Enrothem.

34:56
    Michail Grigorenko si odsedí menší trest za hákování. Početní výhoda pro domácí.

35:18
    Na začátku oslabení hosté ihned vyhazují přes všechny čáry.

35:50
    Domácím se podařilo přenést hru z jedné strany na druhou a rychle vystřelit, ale Enroth kotouč vyrazil. Domácí stále drží útočné pásmo.

36:20
    Teď už se ale hráči Sabres osvobodili a Florida musí zakládat nový útok.

36:56

37:18
    Puk je za brankou Buffala a obě mužstva střídají.

37:46
    Florida znovu v náporu.

38:02
    Shawn Matthias se dokázal z pravé strany dostat sám před gólmana, ale tísněný obráncem nedokázal zakončit.

38:50
    Poměrem střel 34:13 jasně vypovídá o převaze domácích v dnešním utkání.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli šance hostů jen ojediněle, přesto to byli právě oni kdo vstřelili jedinou branku druhé třetiny, díky trefě Ristolainena a vyrovnali stav zápasu na 1:1.

Třetí dějství začne přibližně ve 3:30.

40:01

40:42
    A hráči Floridy pokračují v tom na co jsme si už zvykli, od začátku se tlačí před gólmana Enrotha a kontrolují hru.

41:18
    Další útočnou akci domácích se Buffalu podařilo zastavit, ale Panteři už zakládají novou ofenzívu.

42:03
    Do útočného pásma se teď podívali také hráči Sabres, ale domácí je nenechali ohrozit Markströma.

43:53
    Domácí se musí poslední minutu bránit. Stále ale trvá fakt, že se Buffalo k vážnější šanci nedostalo.

44:23
    Až teď měl brankář Floridy plné ruce práce s pokusem Hodgsona.

44:57
    Hra se přenesla na druhou stranu a přerušuje se.

45:12
    Chybná rozehrávka Sabres znamenala šanci pro domácího hráče. Huberdeau však nemířil přesně.

46:20
    Hosté nahazují kotouč a Markström rychle rozehrává.

47:37
    Domácí drží útočnou třetinu.

49:42
    Brankář Enroth chytá další z pokusů domácích a následuje komerční přestávka.

51:01
    Postavení mimo hru hráčů Buffala.

51:01
    Komerční přestávka

52:42
    A hosté znovu udeřili z ničeho nic a dokonávají tak svůj obrat v dnešním zápase po trefě STEVEHO OTTA. Asistence: Christian Ehrhoff, Marcus Foligno.

54:26
    Domácí jsou očividně zaskočení druhým gólem a Buffalo je teď aktivnějším týmem.

55:24
    Florida se ocitla ve dvou dobrých šancích, ale hosty drží jejich opora v bráně.

56:02
    Až teď se podařilo hráčům Sabres dostat puk z pásma.

56:17
    A po dalším zákroku brankáře Buffala následuje komerční přestávka.

57:12
    Florida se snaží útočit jak to jen jde, ale čas se jí krátí.

57:28
    Teď se navíc musí domácí bránit.

58:18
    Přechod do útoku domácím nevyšel, už na obranné modré ztratili kotouč a musejí znovu čelit náporu svého soupeře.

58:45
    Panteři zavážejí kotouč do útočné třetiny.

59:01
    Začíná poslední minuta třetího dějství.

59:01
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

59:13
    Gólem do prázdné branky dnes definitivně rozhoduje o vítězství Buffala CODY HODGSON. Asistence: Cody McCormick.

59:13
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Florida to znovu zkouší v šesti.

60:00

Tentokrát už hosté gól do prázdné branky nepřidali a utkání tak končí ve prospěch Buffala Sabres poměrem 3:1. Nedá se říct, že by dnes byli hosté bruslařsky lepším, nebo střelecky aktivnějším týmem. Právě naopak. Takřka ve všem svého soupeře Florida předčila, ale hosty držel vynikající výkon brankáře Enrotha a díky jejich úspěšné koncovce jsou to dnes právě oni, kdo se radují z vítězství.

Hvězdy utkání

1. Jhonas Enroth (BUF): 44 zákroků, 1 obdržená branka.
    2. Steve Ott (BUF): 1+0.
    3. Jesse Winchester (FLO): 1+0.

Československá stopa v utkání

Tomáš Fleischmann (FLO): 0+0, 7 střel, čas na ledě 19:13.
    Tomáš Kopecký (FLO): 0+0, 5 střel, čas na ledě 14:29. (04:10:08)

Dušan Šitner

Góly a asistencie: 14. Winchester (Bergenheim, Gudbranson) – 34. Ristolainen (Vanek, McBain), 53. Ott (Ehrhoff, Foligno), 60. Hodgson (McCormick)

Florida Panthers: Markström (Clemmensen) – Kulikov, Campbell, Weaver, Gilbert, Gilroy, Gudbranson – Boyes, Gomez, Bergenheim – Versteeg, Barkov, Fleischmann – Winchester, Huberdeau, Bjugstad – Kopecký, Goc, Matthias.

Rozhodca: Morton, Joannette – Cormier, Galloway

Diváci: 12984