Omsk – Čeljabinsk 1:2 (0:1 po s.n.) | Barys – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Nižnekamsk 3:6 (kon.)
Jekaterinburg – Ufa 7:4 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 2:0 (kon.) | Jaroslavľ – Lev 0:2 (kon.)
S.Moskva – Vladivostok 1:3 (kon.) | Viťaz – Novokuzneck 1:0 (po pr.) | D. Moskva – Novosibirsk 5:1 (kon.)
Petrohrad – Riga 4:3 (2:0 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Avangard Omsk
1:2 (0:1, 1:0 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Sobota 26.10.2013, 12:00KHL

Zápas hore a dole, s množstvom faulom rozlúštili len nájazdy, v ktorých sa nemýlil len Kuznecov. Ten dnes strelil prvý gól zápasu, na 1:1 vyrovnával domáci Popov. Dva body teda putujú Traktoristom, ja sa s Vami lúčim, dopísania priatelia. (14:31:05)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Traktor Čeljabinsk. Víťazný a aj jediný nájazd zakončil dnes jediný strelec hostí JEVGENIJ KUZNECOV!

Kosticyn ani po druhýkrát úspešný nebol!

Jevgenij Kuznecov premieňa svoj pokus a hostia tak vedú 1:0.

Maxim Kazakov za domácic skúšal pre zmenu blafák do bekhendu, ale taktiež nemieril presne. Stále 0:0 po dvoch sériách.

Anton Glinkin volil forhendový blafák, ale puk nakoniec za čiaru nedostal.

Ako druhý šiel Alexandr Popov, jemu puk utiekol, bol až príliš ďaleko a k zakončeniu ani nedošlo.

Andrej Kosticyn z Čelajainska volil strelu, ale tá šla mimo.

Samostatné nájazdy začínajú.

Nájazdy začnú približne o 14:25.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:45
    Vypadá to tak, že o víťazovi rozhodnú nájazdy.

63:36
    Kuznecov bol eliminovaný dobre postaveným obrancom.

62:53
    Domáci nič svetaborné nevymysleli a tak to opäť môžu "rozjet" aj hostia.

61:39
    V útoku sa snažia presadiť domáci.

60:55
    Predĺženie prebieha ve podobnom duchu ako väčšina zápasu. Obe mužstvá si len vymieňajú puk zo strany na stranu.

60:01
    Začalo predĺženie.

Tretia dvadsaťminútovka nepriniesla nič zaujímavé, opäť len to isté – vylúčenia a vylúčenia. Preto sa o osude tohto zápasu rozhodne až v predĺžení.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:55
    Ešte jeden zákrok Garnetta po strele z väčšej diaľky.

58:51
    Domáci majú puk za svojou bránkou a schyľuje sa tak k predĺženiu.

58:20
    Traktor drží puk za svojou bránou a čaká.

57:42
    Pásmo opäť neudržali a tak sa opäť ako vždy, hra prelieva na druhú stranu.

57:13
    Po snažení hostí dostať sa dopredu sa to napokon darí jeho súperovi.

55:55
    Puk majú za svojou bránkou hostia a oba mužstvá striedajú. Čas sa kráti, posledné 4 minúty do konca tretiny.

54:08
    Ihneď po vhadzovaní ušiel dopredu Glinkin, ktorý ešte posunul na strieľajúceho Popova, ale ten už bol vo veľmi ostrom uhle a Garon puk bez problémov vyrazil.

53:49
    Puk končí v ochrannej sieti za Garnettom a hra sa tak prerušuje.

52:57
    Omsk kombinoval v útočnom pásme, ale k nebezpečnej strele znovu nedošlo.

52:09
    Vhadzovanie v útočnom pásme Traktoru, pomaly sa na koňa dostáva domáci tím.

51:35
    Po Garnettovom pohotovom zákroku po strele domáceho hráča idú Traktoristi do útoku.

50:21
    Znovu vidíme chyby v rozohrávke na oboch stranách a ani jedno mužstvo sa nedokáže usadiť v útočnom pásme na dlhšiu dobu.

49:24
    Ani v tejto početnej prevahe sa domácim nepodarilo preniknúť do nebezpečnejšej situácie a tak hostia pokračujú v plnom počte.

48:52
    Vhadzovať sa bude po Garnettovej pravici po tom, čo si jednoducho vzal puk spod čepele hokejky.

47:24
    Čistov a jeho zdvihnutá hokejka znamená presilovku pre Avangard!

46:15
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, brankári sú bez akejkoľvek práce.

44:43
    Garnett sa poponáhľal s rozohrávkou, rozohral tak, že vyšiel von z brány, bolo to dosť nebezpečné.

44:09
    Na druhej strane pohrozil Kuznecov, Garon bol ale v plnej pohotovosti.

43:21
    Hostia v plnom počte.

43:15
    Až teraz musel Garnett riešiť nepríjemnú situáciu pred svojou svätyňou, ale s touto situáciou si brankár hostí poradil s prehľadom.

42:31
    Teraz však už Čeljabinsk vyhadzuje cez všetky čiary.

42:16
    Prihrávkami to len tak hmýri, no k strele nedochádza.

41:51
    Omsk drží útočné pásmo!

41:21
    Dnes nevidíme nič oné len vylúčenia. Denis Abdullin dostáva 2 minúty a domáci začnú tretiu tretinu znovu presilovou hrou.

40:10
    Domáci v plnom počte.

40:01
    Začala tretia tretina.

Veľký počet vylúčení a vyrovnávajúci gól Omska, nič viac a nič menej neponúkla druhá tretina zápasu medzi Avangardom a Traktorom. Kto zvíťazí?

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:04

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny, v ktorej sa okrem gólu nič svetaborné nestalo.

38:10
    A ďalší dvojminútový trest dostáva domáci hráč Nikita Pivcakin.

37:27
    Čaká nás hra 4 na 4.

37:25
    Domáci mali plné ruky práce, ale nakoniec sa hostia o túto príležitosť pripravili sami tým, že Kuznecov fauloval pred bránkou Blaťáka.

36:09
    Jegoršev odchádza na trestnú za podrazenie, črtá sa šanca Traktoru! 5 na 3.

35:27
    Domáci dostávajú 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľade. Už po druhýkrát v tomto zápase.

34:29
    Opäť sa Kuznecov dostal do veľmi dobrej streleckej príležitosti, opäť však Garon chytá.

33:58
    Znovu sa nám vracia obrázok z prvej tretiny, keď obe mužstvá zvádzali najväčšiu časť hry tým, že si navzájom vymieňajú puk v strednom pásme. Rozohrávka robí obom tímom veľké problémy.

32:41
    Domáci sa chcú presadiť jednoducho a svižne – nahadzovanými pukmi. Zatiaľ to však nevychádza podľa predstáv.

32:03
    Puk za bránou hostí, mužstvá striedajú.

31:39
    Domáci sa tlačili pred Garnetta, ale obranca Traktoru celú situáciu vyriešil a vyváža puk do stredného pásma.

31:02

30:19
    Omsk opäť zabral pásmo hostí, zatiaľ bezvýsledne – žiadna strela.

29:49
    Razom je však všetko inak, po boji pri rohu klziska sa Čeljabinsku podarilo vyviesť puk až za Garona.

29:36
    Avangard drží tretinu a točí to okolo Garnetta ostošesť.

29:02
    Jevgenij Katičev odchádza na trestnú lavicu a presilovku si zahrajú znovu domáci.

28:45
    Omsk sa opäť dostal do problémov, už to vyzeralo na nádejnú akciu, všetko však zabrzdil ofsajd.

27:22

27:03
    Omsk sa ale dobre bráni a oslobodzuje sa.

26:47
    Hostia sú konečne v pásme!

26:21
    Hostia sa nedokázali dostať cez útočnú modrú a musia zakladať nový útok.

25:38
    Kuznecov sa teraz snažil prekonať Garona, no ten si postrážil tyčku a nenechal mu žiaden priestor.

25:22
    Presilovku si zahrajú takisto aj hostia. Menší trest si odsedí Andrej Ivanov.

24:37
    Omsk strelením gólu ožil na nepoznanie, ženie sa za ďalšou akciou, tentoraz ale neúspešne.

24:08
    Avangard Omsk dal gól!
    Nakoniec sa ale hráči Omsku dokázali presadiť a využívajú svoju ďalšiu presilovú hru. O vyrovnanie sa postaral ALEXANDR POPOV. Asistencie: Alexandr Perežogin.

23:02
    Domáci majú veľké problémy dostať sa do pásma hostí.

22:40
    Za hru vysokou hokejkou si pôjde sadnúť Borodkin. Presilovka Omsku, opäť!

22:00
    Vôbec, ale vôbec sa domáci nedostali do šance, a tak mohol Vasilčenko bez problémov vykorčuľovať na ľad.

21:01
    Domácim sa zatiaľ presilová hra vôbec nedarí.

20:01
    Začala druhá tretina.

Zápas hore dole, aj tak by sa dal nazvať tento duel. Úvodný a zatiaľ jediný gól strelil Kuznecov, ktorý okabátil všetkých a z pravého kruhu švihom nechytateľne vystrelil. Uvidíme, ako sa s jednogólovým manko Říhovci popasujú.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:59
    Po klaksóne sa strhol menší závar, za ktorý si odsedí 2 minúty Vasilčenko. Domáci búdu mať teda presilovku!

19:50
    Závar pred Garnettom vyriešil sám brankár, v tejto tretine sa toho už veľa neudeje.

18:32
    V posledných minútach sme videli konečne aspoň po jednej zaujímavej príležitosti na oboch stranách, inak sa ale dej hry dostal do starých koľají a obaja súperi zvádzajú hlavne súboje o puk v strednom pásme.

16:51
    Po návrate Jana Bulisa z trestnej lavice sa hostia dostali do prečíslenia 2 na 1. Útočník hostí zvolil individuálne zakončenie, ktoré Garon vyrazil do rohu klziska.

16:35
    Dokonca tu máme oddychový čas hostí!

16:07
    Domáci konečne aspoň získali útočnú tretinu, Nikita Pivcakin strieľal z pravej strany a pred bránkou sa ešte snažil tečovať puk domáci útočník, ale Garnett ho má pevne pod kontrolou.

15:21
    Omsk nedokáže nič svetaborného vymyslieť, je to viac než trápenie.

14:35
    Početnú výhodu si zahrajú domáci hráči, na trestnú lavicu si sadá na 2 minúty Jan Bulis za sekanie.

14:28
    Po veľkej hrúbke obrancu hostí sa dostal domáci hráč úplne osamotený pred Garnetta, ale jeho forhendový blafák gólman hostí nepustil za svoj chrbát, mal poriadne kusisko šťastia!

13:50
    Teraz sa na druhej strane zaskvel skvelý Garon, ktorý vychytal puk smerujúci do jeho brány semaforom.

13:24
    Po dlhej dobe videli diváci v Omsku strelecký pokus jedného z domácich hráčov. Kvalita prenosu bohužiaľ nie je natoľko kvalitná, aby sa dalo rozoznať číslo dresu.

12:19
    Tak, ako som už spomínal, hrá sa zo strany na stranu, ani jeden z tímov si nevie udržať puk na svojich hokejkách dlhšiu dobu.

10:55
    Napádanie bola hlavná rola útočníkov Traktora, tí si ju do bodky splnili!

10:31
    Traktor teraz chybnou rozohrávkou len odovzdal puk na hokejky Avangardu, Omsk sa už už rúti dopredu.

10:00
    Hrá sa systémom daj mi puk podobrotky alebo mi ho len jednoducho odovzdaj. Hráči si vymieňajú puk jedna radosť, raz sú pri ňom domáci a hneď nato hostia. Brankári sú v relatívnom pokoji.

08:50
    Prvé problémy hostí v defenzívnych radoch musel vyriešiť až dobre postavený Lyamin, ktorý zahasil nebezpečenstvo.

08:09
    K slovu sa pomaly dostáva aj Omsk, síce sa mu v pásme nepodarilo usadiť, no nakoniec v ňom aj tak ostáva po zakázanom uvoľnení Traktoru.

07:24
    Do zakončenia sa dral Kuznecov, ktorý bol však zastavený píšťalkou – ofsajd.

07:00
    Nič svetaborné sa nevymyslelo, Čeljabinsk sa nedokázal ani len v pásme usadiť, domáci v plnom počte.

06:21
    Presilovka sa dohráva ťažko, Čeljabinsk sa dokonca dopúšťa icingu.

05:25
    Omsk sa musí brániť ešte v oslabení 5 na 4, tá sa však zatiaľ Traktoru nedarí tak ako tá predchádzajúca.

05:07
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Netrvalo dlho, stačilo len jedoduchých 7 sekúnd, aby sa Traktor presadil. Strelcom úvodného gólu zápasu a vlastne aj sobotného programu KHL je JEVGENIJ KUZNECOV, ktorý to švihom skúsil z pravého kruhu a nemýlil sa. Bez asistencii.

05:00
    Domáci dostávajú menší trest za príliš veľa hráčov na ľade. Trest za domácich si odsedí Oleg Kvaša. Presilovka 5 na 3!

04:26
    Zatiaľ si Čeljbainsk v presilovej hre nedokázal vytvoriť žiadnu zaujímavú príležitosť.

03:21
    Kirill Ljamin dostáva dvojminútový trest, prvú presilovku si bude môcť zahrať Traktor.

03:18
    Vorobjov spadol vo vlastnom pásme, no na jeho šťastie nebol nikto schopný potrestať jeho pošmyknutie.

02:35
    Zatiaľ je Čeljabinsk o niečo lepším tímom, ani ďalšia akcia sa však až ku Garonovi nedostala.

01:45
    Traktor to skúša nahodenými pukmi na Garona, jeden z nich sa mu podarilo rozohrať.

00:59
    Až tretia formácia hostí zakladá prvý útok zápasu, doteraz sa to totiž ani jednému z dvoch predchádzajúcich útokov nedarilo. Domáci sa zatiaľ bez problémov bránia.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Už sa hrá štátna hymna Ruska.

Hokejisti pomaly, ale isto vchádzajú na ľad!

Avangard Omsk: Garon (Mezin) – Lyamin, Pivtsakin, Lukyanchikov, Blaťák, Jegoršev, Vorobjov, Miljukov, Dervuk – Sjomin, Pivtsakin, Frolov – Popov, Perežogin, Kazakov – Kvaša, Kalinin, Ivanov – Kazionov, Berdnikov,Pyanov.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Bondarev, Kondratev, Borodkin, Katičev, Vasilčenko, Klimontov, Fljagin – Kontiola, Čistov, Kuznecov – Buliš, Kosticyn, Abdullin – Popov, Dugin, Glinkin – Tsybin, Kokuyov, Osnovin, Mokin

Rozhodca: Ravodin, Ronn – Lazarev, Palei.

Vítam Vás pri úvodnom zápase KHL v sobotňajšom bohatom programe. V tomto dueli na seba narazia Avangard Omsk a Traktor Čeljabinsk.

Domáci Omsk sa po 20 odohraných ligových zápasoch drží s 19 bodmi 12. miesto Východnej konferencie. Tento rok sa mu nedarí tak, ako by možno mnohí chceli. Vo svojom poslednom zápase podľahol Avangard na klzisku Vladivostoku pomerom 1:4. Zápas predtým pre zmenu vyhral V Chabarovsku 5:2, ale predtým zas tri zápasy v rade nevyhral.

Hostia z Čeljabinska sú na tom tabulkovo o niečo lepšie. Na svojho dnešného súpera majú o 4 získané body viac a o 2 odohraté zápasy menej, čo ho priebežne stavia na 9. miesto vo Východnej konferencie. Čeljabinsk mal ešte nedávno tiež sériu prehier, presne 4 v rade, z ktorých jedna obsahovala aj vysokú porážku od Petrohradu na domácej pôde 0:7. V posledných dvoch stretnutiach dokázal na domácej pôde zvíťaziť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:00.