Jaroslavľ – Chabarovsk 0:1 (po pr.) | Čerepovec – Vladivostok 5:4 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (1:0 po s.n.)
A. Mytišči – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Petrohrad – Novokuzneck 4:1 (kon.) | Doneck – Záhreb 2:5 (kon.)
Dinamo Minsk – S.Moskva 3:1 (kon.) | Riga – Nižnekamsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Ufa 2:1 (1:0 po s.n.)
Lev – Čeljabinsk 7:2 (kon.)
HK Donbass Doneck
2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
KHL Medveščak Záhreb
Piatok 11.10.2013, 18:00 • Druzhba Hockey Arena • KHL

Medveščak Záhreb si z Donecku odnáša tri body. V tretej tretine zdramatizoval zápas v 50. minúte Wirtanen ktorý znižoval na 2:3. Následne ale prekonal Leightona Andy Murray a do prázdnej bránky zvyšoval Thomas. Odomňa je to všetko. Lúčim sa s vami a prajem pekný zvyšok večera. (20:10:45)

60:00

59:00
    Domáci si ešte zahrajú presilovú hru. Ivan Švarný odchádza na dve minúty.

58:30
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Tak už domáci prehrávajú o tri góly. Domáci odvolali Leightona, puku sa zmocnili hostia, konkrétne BILL THOMAS, ktorý nemal problém trafiť prázdnu bránku. Bez asistencie.

58:05
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny. Donbass prehráva o dva góly.

57:35
    Cheechoo prihral na Murleyho. Jeho strelu Leighton stlmil a tá sa kotúľala tesne vedľa ľavej tyče!

56:03
    Neuveriteľné čo teraz domáci zahodili. Z ľavej strany sa na Brusta rútil jeden z domácich hokejistov. Brust vybehol z bránkoviska a domáci hokejista vyslal nahrávku pred bránku. Myslím že Piganovich netrafil prázdnu bránku.

55:43
    Dadonová strela letí tesne nad.

55:23
    Wilson opäť neuspel proti Brustovi.

54:55
    Prečíslenie Medveščaku 3 na 2. Vesce sa rútil s pukom z pravej strany, v strede mu išli Thomas a Cheechoo. Vesce ale váhal s prihrávkou, nakoniec ho zastavil domáci obranca a Leighton puk prikrýva.

54:11
    Pri puku domáci Donbass ktorý sa snaží so zápasom ešte niečo urobiť.

53:25
    Zakázané uvoľnenie Donbassu.

52:42
    Wirtanen z veľkej blízkosti neprekonal Brusta.

51:17
    Medveščak opäť vedie o dva góly. ANDY MURRAY sa dostal k puku na pravej strany. Z veľkého uhla skúsil vystreliť, Leighton puk vyrazil pred seba. Následne začal veľký boj o puk ktorý nakoniec našiel MURRAY a vlastnú strelu dorazil do brány. Asistencie: Patrick Bjorkstrand

50:18
    Ellison sa dostal do pásma, z ľavej strany korčuloval do stredu a pokúsil sa o strelu. V poslednej sekunde mu puk vypichol domáci obranca.

50:00
    Donbassu ostáva presne 10 minút na vyrovnanie.

48:57
    Donbass Doneck dal gól!
    Donbass znižuje! Domáci teraz zatlačili hostí. Nedorost dostal puk za bránku. Počkal kým si PETTERI WIRTANEN nabehne pred bránku a prihral mu. WIRTANEN strelou popod Brustové betóny znižuje na 2:3. Asistencie: Václav Nedorost.

47:19
    Yakutsenya prihral puk pred bránku. Brust stal na druhej strane a stačilo aby niekto nastavil hokejku do puku. V poslednej cvhíľi zasiahol jeden z obrancov.

46:53
    Jeden z hráčov pálil hned po buly. Tentokrát to gólom neskončilo.

46:27
    Morozov prihral pred bránku ale nikoho zo spoluhráčov tam nenašiel.

46:58
    Wirtanenovú delovku Brust chytá.

46:22
    Domáci obranca zlomil hokejku, puk mu zobral Vesce, prihral Thomasovi ktorý vystrelil na Leightona. Puk vyletel do vzduchu a padol za bránku. Domáci teraz mali šťastie.

45:05
    Kolárové nahodenie a Brust puk prikrýva.

44:18
    Ellison prešiel okolo bránky a snažil sa backhendom zakončiť. Jeho strela letí nad.

44:01
    Pikkarainenová strela letí mimo.

43:18
    Yakutsenya spätnou prihrávkou našiel Dadonova. Jeho strelu Brust chytá.

42:39
    Podhradského delovku od modrej zastavil Brust ľavým betónom.

42:18
    Leighton puk prikrýva. Bude sa vhadzovať.

42:00
    Akciu Donbassu zastavil ofsajd.

41:35
    Kostovič sa dostával do strely. Puk mu ale odskočil.

40:56
    Následne vyráža dalšiu strelu hostí.

40:41
    Strela od modrej a Leighton betónmi vyráža.

40:10
    Úvodné buly tretej tretiny vyhrali hostia. Už držia puk v útočnom pásme.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 19:39.

Po druhej tretiny vyhráva Medveščak 3:1. V 28. minúte zvýšil skóre zápasu Ryan ktorý hned po buly vystrelil a prekonal brankára. Domáci si zahrali presilovku 5 na 3 v ktorej si vytvorili množstvo príležitosti ale ani jednu nevyužili. V 39. minúte sme videli parádny zákrok v podaní Michaela Leightona ktorý chytil nemožné.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:43
    Dadonov sa znovu tlačil do zakončenia. Jeho strela letí vedľa Brustovej brány.

39:14
    Brust puk prikrýva.

39:00
    Prebieha posledná minúta v druhej tretine.

38:13
    Parádny zákrok Leightona! Hostia vystrelili puk od modrej čiary, Leighton ho vyrazil. K dorážke sa dostal jeden z hráčov Medveščaku, Leighton bol v podstate už prekonaný ale v poslednej sekunde dal do strely lapačku a predviedol najkrajší zákrok v zápase. Neuveriteľné!

36:55
    Kašparovú strelu od modrej Brust parádne vyrazil a chytil aj následnú dorážku!

36:21
    Dadonov vystrelil z ľavej strany. Brust si dal pozor.

35:51
    Perkovichová formácia drží puk v útočnom pásme.

Dnešné stretnutie sleduje 4003 divákov.

34:55
    Donbass sa snaží o strelenie gólu. Pomerne ľahko sa dostáva s pukom do útočného pásma ale akonáhle sa snažia usadiť, o puk prídu.

34:25
    Nahodenie na Leightona gólom neskončilo. Pri puku sú opäť hostia.

33:57
    Donbass zatlačil Medveščak v obrannom pásme ale k strele sa nedostal. Nasleduje reklamná prestávka.

32:50
    Hostia v plnom počte.

32:33
    Laine vletel do pásma a skúsil vystreliť. Jeho pokus bol neúspešný.

32:08
    Medveščak so štyrmi hráčmi.

31:55
    Medveščak vyhadzuje.

31:33
    Yakutsenya vyslal dalšiu delovku. Tentokrát nastrelil obrancu Medveščaku.

31:16
    Yakutsenyová delovka lízala pravú tyč.

30:50
    Domáci si zahrajú presilovku 5 na 3. Na dve minúty odchádza na trestnú lavicu Katič.

30:16
    Podhradského delovka letela vedľa pravej tyče. Domáce publikom si pýta ´šajbu´.

30:08
    Foster – 2 minúty za krosček.

29:40
    Prihrávku pred Brusta zachytil obranca Medveščaku a puk vyváža.

28:59
    Medveščak opäť v útočnom pásme.

28:23
    Medzi kruhy dostal prihrávku Yakutsenya. Z prvej ju ešte netrafil tak sa otočil a vystrelil z backhendu. Brust vyráža.

27:28
    Vesce vyhral buly v útočnom pásme. Puk chytil vedľa stojaci MICHAEL RYAN a okamžite vypálil a prekonal Leightona. Asistencie: Ryan Vesce

27:26
    Nahodenie od modrej čiare zblokované na ochrannú sieť.

26:58
    Donbass vyhadzuje.

26:40
    Belukhin – 2 minúty za sekanie.

26:03
    Z ľavej strany pálil na Leightona jeden z hráčov Medveščaku. Leighton betónmi posiela puk za bránu.

25:22
    Oddychový čas hostí.

25:04
    Laineho delovka preletela tesne vedľa ľavej tyče!

24:25
    Dadonov z ľavej strany obišiel Brustovú bránu a snažil sa zasunúť puk z druhej strany. Brust sa rýchlo premiestnil a ľavým betónom zabránil gólu!

24:15
    Zakázené uvoľnenie domácich.

24:04
    Wilson zbiera puk za vlastnou bránkou.

23:24
    Wilsonové nahodenie od modrej čiary Brust bez problémov chytá.

23:04
    Ďalšia šanca hostí. Puk sa snažil tečovať Murley, puk preletel tesne vedľa pravej tyče.

22:31
    Murley sa rútil sám na Leightona. Skúsil trafiť pravý horný roh ale Leighton puk chytá.

21:45
    Domáci sa dostali ku strele z pomedzi kruhov. Brust opäť zasahuje.

21:00
    Vesce nastrelil puk na Leightona z pravej strany, ten pravým betónom vyrazil do rohu klziska.

20:05
    Buly vyhrali hostia ktorý sa okamžite tlačia do útoku.

20:01
    Začala druhá tretina.

Hráči už sú na ľadovej ploche. O chvíľu začne druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:47.

Po prvej tretine je stav stretnutia 1:2. V 11. minúte sa pomerne ľahko dostali do vedenia hostia. Bjorkstrand vystrelil z ľavej strany a Leighton pustil pomerne ľahký puk za svoj chrbát. V 14. minúte zakončoval presilovkovú akciu Thomas a hostia viedli 2:0. V 19. minúte využili presilovku aj domáci. Piganovichovú strelu vyrazil Brust pred nepokrytého Laineho ktorý znižoval na 1:2.

20:00
    Prvá tretina skončila.

18:53
    Domáci znižujú! Piganovich sa dostal ku strele, Brust vyrazil puk iba pred TEEMU LAINEHO ktorý nedal Brustovi žiadnu šancu. Asistencie: Oleg Piganovich, Lukáš Kašpar.

18:21
    Wilson z ľavej strany prihrával na pravú kde stál Dadonov, jeho strelu Brust vyrazil.

17:59
    Hostia so štyrmi hráčmi.

17:52
    Kostovic – 2 minúty za narazenie na mantinel.

17:16
    Donbass drží puk v strednom pásme.

16:20
    Wilson nabil spoluhráčovi na ľavú stranu. Jeho strela z prvej letí tesne vedľa.

16:08
    Hostia vyhadzujú.

15:59
    Perkovich – 2 minúty za potknutie.

15:22
    Piganovich vystrelil z pravej strany. Trafil len spoluhráča ktorý stál pred Brustom.

15:14
    Nedorost sa rútil sám na Brusta. Vyskúšal strelu ale trafil len brankára hostí! Dalšia nevyužitá gólovka domácich.

15:14
    Domáci v plnom počte.

14:15
    Pokračuje presilovka hostí 5 na 4.

13:25
    Hostia rýchlo využívajú presilovku 5 na 3. Foster dostal puk na modrú čiaru, prihral ho na ľavú stranu na BILLA THOMASA ktorý z prvej prestrelil Leightona. Asistencie: Kurtis Foster, Matt Murley.

13:08
    Varlamov – 2 minúty za sekanie.

12:25
    Domáci v oslabení vyviezli puk a pokúsili sa o zakončenie. Hostia im puk ale rýchlo zobrali a snažia sa dostať naspäť do pásma.

11:35
    Robitaille – 2 minúty za hru s vysokou hokejkou.

11:35
    Veľké šanca domácich. Tí vyslali na Brusta niekoľko striel. Brust ich všetky vyrazil. Navyše jeden z domácich zahral s hokejkou moc vysoko. Bude sa vylučovať.

11:00
    Pri puku už domáci ktorý sa snažia o rýchlu odpoved.

10:16
    PATRICK BJORKSTRAND sa dostal do pásma, nakorčuloval si na ľavú stranu odkiaľ vyslal nie príliš silnú strelu ktorú Leighton nechytil. Medveščak vyhráva 1:0. Bez asistencie.

09:57
    Jeden z hostí vyslal strelu z otočky. Strela nebola dostatočne silná aby Leightona zaskočila. Ten puk radšej prikrýva.

09:21
    Hostí zastavil hvizd rozhodcu. Ofsajd.

08:09
    Domáci vyhrali buly pred Brustom. Wirtanen sa snažil nabiť obrancovi na modrú ktorú mu dal ale na päty a tak sa domáci ku strele nedostali.

07:31
    Domáci sa dostávali k zakončeniu. Puk sa od Brusta zamotal medzi korčule hráčov pred bránkoviskom. Kým sa domáci hokejisti spamätali tak obrana hostí puk vyviezla preč z pásma.

06:37
    Domáci držia puk v obrannom pásme a snažia sa rozbehnúť útočnú akciu.

05:33
    Kašpar zakončoval z pravej strany tiesnený obrancom. Brust betónom vyrazil. Nasledovali dalšie strely domácich no Brusta neprekonali.

05:09
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

04:40
    Obrovská šanca domácich! Wilson strielal z bezprostrednej blízkosti na Brusta a ten vytiahol parádny reflexívny zákrok!

03:31
    Domáci sa dostávali do zakončenia, útočníkovi domácich ale skĺzol puk z hokejky.

02:45
    Varlamová strela letí tesne vedľa pravej tyče!

01:58
    Domáci zatlačili hostí v ich obrannom pásme. Pár krát sa dostali aj do zakončenia ale ani jedna strela neohrozila Brusta.

01:07
    Domáci sa dostali do pásma, o puk ale hned prišli.

00:37
    Prvú strelu v zápase vyslal Ellison, jeho strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

00:10
    Úvodné buly vyhrali domáci.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Vypočuli sme si obidve hymny. Zápas môže začať.

HK Donbass Doneck: Leighton (Dyatlov) – Wilson, Podhradský, Bartulis, Piganovich, Kolár, Razin, Silnitsky – Nedorost, Yakutsenya, Dadonov – Wirtanen, Fedotenko, Laine – Robitaille, Kašpar, Toryanik – Belukhin, Varlamov, Morozov

KHL Medveščak Záhreb: Brust (Vasiljevič) – Martinovič, Carle, Švarný, Foster, Pikkarainen, Katič – Thomas, Cheechoo, Murley – Vesce, Ryan, Ellison – Murray, Bjorkstrand, Kostovic – Glumac, Kane, Perkovich – Koren

Rozhodca: Bulanov Vyacheslav, Rogachyov Andrei – Zakharenkov Alexander, Sivov Dmitry.

Vítam vás pri stretnutí kontinentálnej hokejovej ligy v súboji medzi domácim ukrajinským celkom Donbass Doneck, ktorý nastúpi proti chorvátskemu tímu Medveščak Záhreb.

Obom tímom vyšiel úvod do sezóny nad očakávania, keď domáci celok sa nachádza na treťom a hostia na štvrtom mieste západnej konferencie, s rovnakým počtom bodov 25 (hostia majú odohraný o jeden zápas naviac).

Chorvátsky celok ťahá dlhú sériu, keď neprehral už 7 zápasov v rade, naopak Donbass naposledy podľahol Moskovskému Spartaku 2:1.
    Celkom určite sa bude chcieť domáci celok naladiť opäť na víťaznú vlnu a prekaziť hosťom ich sériu bez prehry. Podľa stávkových kancelárii je favoritom práve domáci celok, no podľa mňa ťažko hľadať favorita v tomto stretnutí.
    Ako to nakoniec všetko dopadne sa dozvieme už 11.10.2013 od 18:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Michal Kováčik

Góly a asistencie: 19. Laine (Piganovich, Kašpar), 49. Wirtanen (Nedorost) – 11. Bjorkstrand, 14. Thomas (Foster, Murley), 28. Ryan (Vesce), 52. Murray (Bjorkstrand), 59. Thomas