Jaroslavľ – Chabarovsk 0:1 (po pr.) | Čerepovec – Vladivostok 5:4 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (1:0 po s.n.)
A. Mytišči – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Petrohrad – Novokuzneck 4:1 (kon.) | Doneck – Záhreb 2:5 (kon.)
Dinamo Minsk – S.Moskva 3:1 (kon.) | Riga – Nižnekamsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Ufa 2:1 (1:0 po s.n.)
Lev – Čeljabinsk 7:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
CSKA Moskva
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Piatok 11.10.2013, 17:00KHL

V samostatných nájazdoch boli šťastnejší hráči CSKA. Domácim vyšlo nasadenie brankára Proskurjakova, ktorý odolal všetkým trom pokusom hráčov Metallurgu. O víťazstve armádneho klubu rozhodol forhendovým zakončením Ilja Zubov. (19:32:46)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím CSKA Moskva.
    Gól strelil ILJA ZUBOV.

Šenfeld skúšal taktiež blafák, ale Proskurjakov sa stihol k tyči natlačiť a vyrážačkou zasiahol. Je rozhodnuté.

Ilja Zubov spravil forhendovú kľučku a poslal puk and betón Košečkina, 1:0.

Uspeť nedokázal ani Mozjakin, ktorý prestrelil.

Druhú sériu začal Prochorkin, Košečkina neprekonal.

Danis Zaripov sa pokúsil rozhýbať brankára, ale neuspel.

Filppula nedal. Bekhendom minul bránku.

Samostatné nájazdy začínajú.

Začínať budú domáci, Košečkin je už v bránke.

Vyzerá to tak, že do domácej bránky pôjde na nájazdy Ilja Proskurjakov.

V predĺžení gól nepadol a tak o víťazovi tohto zápasu rozhodnú samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:39
    Zubov sa dostal až pred Košečkina, hosťujúci gólman je bezchybný.

64:01
    V poslednej minúte strieľal z medzikružia Širokov, Košečkin zakročil ľavým betónom.

63:07
    Tereščenko bol v dobrej pozícii, ale do strely sa mu hodil Žarkov.

62:31
    Už je za nami polovica predĺženia, do útoku idú hostia.

62:09
    Z ľavého kruhu strieľal obranca Danil Markov, Košečkin puk našiel vo svojej lapačke.

Martin Platko

Góly a asistencie: 42. Saprykin (Ogurcov, Ljubimov), rozh. náj. Zubov – 29. Mozjakin (Birjukov, Kovář)

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Pervyšin, Mišarin, Naumenkov, Gončarov, Kurbatov, Markov, Ogurcov – Grigorenko, Žarkov, Prochorkin – Filppula, Širokov, Zubov – Ljubimov, Saprykin, Fefelov – Kamajev, Fjodorov, Zainullin – Nemirovskij.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Ustinskij) – Birjukov, Ibragimov, Lee, Tereščenko, Maleňkich, Chabarov, Antipin – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Gulaš, Šenfeld, Kazionov – Timkin, Hodgman, Kosov – O'Reilly, Platonov, Zdunov – Malinovskij.

Rozhodca: Gofman, Ronn – Michel, Šichanov