Lipt. Mikuláš – Trenčín 5:1 (kon.) | Poprad – Zvolen 6:5 (kon.) | Spišská N. Ves – B. Bystrica 4:5 (0:1 po s.n.)
HC Slovan – Nitra 8:1 (kon.) | Skalica – Topoľčany 6:1 (kon.) | Košice – Žilina 3:2 (kon.)
HC Košice
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
MsHK Žilina
Streda 09.10.2013, 17:00Extraliga juniorov

V závere sa hostia snažili o tlak, no nevedeli sa dostať do pásma. Košičania svoje tesné vedenie udržali a tešia sa zo zisku troch bodov. (19:04:45)

58:11
    Hostia sa snažia o vyrovnanie. Vhadzuje sa pred Rusňákom a žilinský tréner si zobral oddychový čas.

57:15
    Stupeň mohol byť opäť hrdinom. Tentoraz jeho strela švihom opečiatkovala spojnicu.

56:05
    Hostia v plnom počte.

55:30
    Stupeň mal takisto na hokejke poisťovací gól, ale švihom zamieril nad.

54:20
    Markuš si vymenil puk so Zikmundom, no sám pred brankárom neuspel.

54:05
    Vylúčenie Žilina. Milan Dolinajec 2 minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

53:25
    Domáci v plnom počte.

52:42
    Hostia točia košických hráčov v pásme. Rusňák sa musí obracať.

51:25
    Vylúčenie Žilina. Zaujímavá situácia, keď za zbytočné pripomienky dostal 10 minútový trest náhradný brankár Žiliny Juraj Majerík.

51:25
    Vylúčenie Košice. Ladislav Zikmund 2 minúty za faul kolenom.

50:10
    Po dlhšej dobe vzruch pred Rusňákom. Šudovu strelu však domáci brankár vyrazil do rohu.

48:00
    Kaszonyi dostal peknú prihrávku pred bránu od Mikulu, ale Buliš puk vyhlavičkoval.

Pre domáceho hráča už boli prichystané nosidlá, no nakoniec to rozchodil a odchádza po vlastných.

46:30
    Nepríjemná situácia. Borecký ostáva po náraze na mantinel ležať na ľade.

45:30
    Mikula osvedčil svoju rýchlosť, unikol po krídle, ale jeho strele chýbalo pár centimetrov.

45:00
    Domáci útočník volil strelu, ale Buliš bol pozorný.

45:00
    Po faule na Boreckého bude nasledovať trestné strieľanie.

44:55
    Hra sa konečne rozbehla.

43:06
    Košice dali gól!
    Rýchla odpoveď Košíc JOZEF SCHNELLY sa dostal do dobrej streleckej pozície a švihom poslal domácich do vedenia. Asistencie: Ivan Fedorko, Juraj Drábik.

43:00
    Košice sa snažia rýchlo zatlačiť, Zikmunda vychytal Buliš.

41:11
    Žilina dala gól!
    Hostia sa dočkali vyrovnania aj s kúskom šťastia. Rusňák nepokryl strelu od modrej, chytil ešte pokus Rovnera, no na dorážku MAREKA JANÁKA bol krátky. Asistencia: Patrik Rogoň

40:36
    Vylúčenie Košice. Pribula 2 minúty za podrazenie.

40:01
    Začala tretia tretina.

Aj druhá časť hry priniesla podobný obraz hry ako tá prvá. Košičania boli aktívnejším tímom, no hostia ich dlho držali od brány na dištanc. Z viacerých možností domácich sa ujala len strela Boreckého.

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:11

38:10
    Drábik mal gól na hokejke. Buliš už ležal na ľade, no domáci útočník trafil len jeho betón.

37:17
    Košice hrajú najlepšiu početnú výhodu, no brankár hostí vyťahuje jeden dobrý zákrok za druhým.

36:30
    Buliš dobre zasiahol po Brijákovej bombe.

36:11
    Vylúčenie Žilina. Patrik Rogoň 2 minúty za držanie hokejky.

35:20
    Filip Stupeň bude svojmu tímu pre nešportové správanie chýbať 10 minút.

35:20
    Pavúkova strela od modrej skončila len na betónoch Buliša.

34:04

33:45
    Milan Dolinajec dostal prihrávku medzi kruhy, no zoči-voči Rusňákovi poslal puk mimo.

33:00
    Vlci sa nevedia dostať do pásma.

32:04
    Vylúčenie Košíc. Dalibor Mikula si odsedí 2 minúty za hákovanie.

31:30
    Hre by mohol tento gól prospieť, pretože Žilina musí útočiť.

30:15
    Keď to nešlo spoluprácou, tak to domáci vyskúšali individuálne. MAREK BORECKÝ získal puk, potiahol si ho až na kruhy a švihom vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu Bulišovej brány. Asistencie: Denis Markuš, Martin Medvec.

28:56
    Po dlhšej dobe zaujímavá situácia. Drábik unikol žilinskej obrane, ale slabo vystrelil.

28:00
    Stále rovnaký obraz hry. Domáci útočia, hostia vyčkávajú.

26:40
    Košice bojujú v útočnom pásme, ale chýba im streľba.

25:42
    Medvecov pokus od modrej skryl Buliš medzi betóny.

25:13
    Stále sa bojuje v strede ihriska a šance neprichádzajú.

24:10
    Domáci v plnom počte. Až na posledných desať sekúnd sa celá početná výhoda Žiliny odohrala ďaleko od Rusňáka.

23:10
    Zatiaľ to vyzerá skôr na presilovku domácich.

22:10
    Schnelly zbúral brankára a rozhodca usúdil, že išlo o faul. 2 minúty za napadnutie.

22:00
    Michalčin nahodil puk od modrej, Schnellyho teč letel mimo.

21:12

20:01
    Začala druhá tretina.

Prvá tretina veľa hokejového umenia nepriniesla. Na úzkom košickom ľade sme sledovali skôr boj v strednom pásme s veľkým množstvom fyzických stretov.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:12
    Dimun si vyšliapol na protihráča a odsedí si 2 minúty za nedovolené bránenie.

18:05
    Hostí gól prebudil a tlačia sa do útoku.

16:57
    Výborná akcia prvej košickej formácie. Briják prihral Zikmundovi, ktorého ešte zázračne vychytal Buliš, no k odrazenému puk sa dostal MAREK BORECKÝ a nemal problém trafiť opustenú bránu. Asistencie. Ladislav Zikmund, Ondrej Briják.

16:00
    Zikmund našiel za obranou výborne postaveného Markuša, no Buliš jeho blafák vystihol.

15:30
    Zikmund bol v útoku faulovaný Pšurným, ktorý si odsedí 2 minúty za hákovanie.

14:59
    Rusňák po dlhšej dobe zasiahol. Teubnerov pokus bol skôr propagačný.

13:40
    Mikula pekne potiahol puk až pred bránu, ale nenašiel spoluhráča.

13:15
    Košice sa po oslabeniach konečne dostávajú k ofenzíve.

12:20
    Hrá sa vo svižnom tempe, no s minimom šancí.

12:01

11:40
    Janák dostal dobrú prihrávku pred odkrytú bránu, ale netrafil ideálne puk.

10:01
    Iba štyri sekundy vydržali domáci v pätici. 2 minúty si odpyká Lenďák za krošček.

09:57

09:35
    Košickí útočníci nazbierali cenné sekundy, vhadzuje sa pred Bulišom.

08:35
    Hostia hrajú presilovku lepšie, ale nevedia vystreliť.

07:57
    Presilovka pre Žilinčanov. 2 minúty pre Matúša Sochu.

07:17
    Hostia v plnom počte. Veľmi slabo zahraná početná výhoda.

06:40
    Hostia sa oslobodzujú.

06:00
    Domáci nevedia udržať pásmo.

05:17
    Dve minúty pre Vrábela, Presilovka Košíc.

04:15
    Hostia z prvej strely na bránu skórujú. Po chybe domácej obrany sa dostal k puku Patrik Holák, posunul ho MILANOVI DOLINAJCOVI a ten prekonal Rusňáka. Asistencie: Patrik Holák, Michal Solar.

03:10
    Košice sa snažia o ofenzívnu hru, no ich snaha končí pri mantineloch.

02:32
    Ďalší technický priestupok oceliarov. Tentoraz ofsajd.

02:07
    Zlá rozohrávka domáceho obrancu znamenala icing.

01:30
    Domáci neuspeli v útočnom pásme, no Žilina sa nevie dostať na dlhšie k puku.

00:22
    Košičania sa ihneď dostali do pásma a Markuš vyskúšal Buliša z uhla.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

HC Košice: Rusňák – Medvec, Briják, Buraľ, Pavúk, Lenďák, Pribula, Grega, Michalčin – Zikmund, Markuš, Borecký, Fedorko, Schnelly, Stupeň, Mikula, Hrivňák, Kaszonyi, Dimun, Socha, Drábik.

MsHK DOXXbet Žilina: Buliš – Solar, Klačko, Vrábel, Gálik, Prášek, Niník, Šuda, Pekný – Michalek, Kubala, M. Dolinajec, Pšurný, Rovner, Janák, Rogoň, Teubner, Holák, Zicho.

Na východe republiky pôjde o súboj dvoch tabuľkových susedov. Oba tímy na majú na konte 15 bodov, no Žilinčania sú o skóre lepší.

HC Košice okupuje piatu priečku s piatimi výhrami a troma prehrami. Z prvých piatich zápasoch prehrali až tri, no posledné dva duely so Slovanom a jeden so Skalicou zvládli na výbornú. Tréner Miroslav Marcinko sa bude spoliehať predovšetkým na kapitána Denisa Markuša, ktorý je lídrom produktivity celej súťaže so 14 bodmi. Za ním nasleduje jeho spoluhráč z útoku Marek Borecký s 11 bodmi a dvojica ofenzívne ladených bekov Ondrej Briják a Martin Lenďák. V bráne je jednotkou Dávid Rusňák.

MsHK Žilina patrí štvrté miesto v extraligovej tabuľke. Vlci ťažia hlavne z úspešných domácich zápasov, v ktorých si pripísal deväť bodov. Vonku uspeli Žiličania len v dvoch stretnutiach na ľade Spišskej Novej Vsi, ktorej patrí posledné miesto v tabuľke bez jedinej výhry. Tímové bodovanie vedú v juniorke už skúsení Patrik Zicho a Patrik Holák s deviatimi bodmi. Treba povedať, že tréneri sa spoliehajú viac na rozloženie produktivity do viacerých formácií. Takisto vkladajú dôveru do reprezentačného brankára Maroša Mikoláša, ktorý je väčšou oporou ako Peter Buliš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 17. Borecký (Zikmund, Briják), 31. Borecký (Lenďák, Markuš), 44. Schnelly (Fedorko, Drábik) – 5. M. Dolinajec (Holák, Solar), 42. Janák (Rovner)

HC Košice: Rusňák – Medvec, Briják, Varga, Pavúk, Lenďák, Pribula, Grega, Michalčin – Zikmund, Markuš, Borecký, Fedorko, Schnelly, Stupeň, Mikula, Hrivňák, Kaszonyi, Dimun, Socha, Drábik.
    MsHK Žilina: Buliš – Solar, Klačko, Vrábel, Gálik, Prášek, Niník, Šuda, Pekný – Michalek, Kubala, M. Dolinajec, Pšurný, Rovner, Janák, Rogoň, Teubner, Holák, Zicho, L. Dolinajec.

Rozhodca: R. Lauff – Rovenský, Smerek