Lipt. Mikuláš – Trenčín 5:1 (kon.) | Poprad – Zvolen 6:5 (kon.) | Spišská N. Ves – B. Bystrica 4:5 (0:1 po s.n.)
HC Slovan – Nitra 8:1 (kon.) | Skalica – Topoľčany 6:1 (kon.) | Košice – Žilina 3:2 (kon.)
HC SLOVAN Bratislava
8:1 (1:0, 5:1, 2:0)
HK Nitra
Streda 09.10.2013, 17:00 • Arena Ondreja Nepelu • Extraliga juniorov

Domáci hráči Slovana Bratislava si urobili z dnešného zápasu proti hosťom z Nitry skutočne hotovú exhibíciu. Najskôr v zápase potrestali vylúčenie Žitného prvým vsieteným gólom a potom už strielali góly hlava – nehlava. Tri body teda zaslúžene ostávajú na domácom ľade v Bratislave.
    Ďakujem vám, že ste sledovali to najdôležitejšie z dnešného stretnutia a prajem vám príjemný zvyšok večera. (19:06:26)

60:00

53:26
    Slovan Bratislava dal gól!
    Oliver MIKŠÍK sa po dvoch asistenciach pripísal i na zoznam strelcov, Slovan tak vyhráva už 8:1.
    Asistencie: Michal Šalka, Erik Ernst

42:07
    Slovanistická exhibícia pokračuje už na začiatku tretej tretiny. Siedmy gól na strane domácich pridáva Andrej BEDNARIČ.
    Asistencie: Oliver Mikšík, Patrick Brodek

40:01
    Začala tretia tretina.

Stredná časť hry už bola oveľa akčnejšia ako tá úvodná. V jej úvode sa zopakovalo vylúčenie Nitrana Mateja Žitného, no tentokrát už domáci presilovú hru nevyužili. Gól však prišiel veľmi rýchlo po jeho návrate na ľad a tým sa spustila hotová gólová sprcha. Slovanisti vyhrali tretinu 5:1 na góly, čo sa však týka striel na bránu – súpera doslova prestrielali v pomere 25:7. Či sa budete v tejto ich exhibícii pokračovať uvidíme o necelých 15 minút, kedy sa začne posledná časť hry.

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:05
    Prvý vylúčený hráč domáceho mužstva! Enrico Miško – 2 minúty – podrazenie.

37:21
    Michal KOJDA sa pridáva k strelcom, Slovan zvyšuje už na 6:1!
    Asistencie: Michal Šalka, Enrico Miško

36:21
    Vyzerá to tak, že domáce mužstvo si dnešný zápas pomýlilo s exhibíciou. Slovan vďaka gólu Blahoslava NOVÁKA vyhráva už 5:1!
    Asistencie: Patrick Brodek, Andrej Bednarič

26:55
    Domáci dokonale preukazujú, že hrajú v psychickej pohode. Enrico MIŠKO zvyšuje na 4:1!
    Asistencie: Juraj Jurkovič, Vladimír Lukáčik

25:27
    Nitra dala gól!
    Denis KOVÁČ znižuje skóre zápasu.
    Asistencia: Mátyás Biró

23:10
    Slovan po pár sekundách opäť striela gól! Tentokrát rozvlnil Rosandičovu sieť Erik ERNST.
    Asistencie: Šimon Klimčík, Oliver Mikšík

22:34
    Patrick BRODEK zvyšuje náskok nad súperom z Nitry na 2:0! Vylúčený Nitran Žitný už nesedel na trestnej lavici, gól tak padol v čase, kedy už boli všetci piati hráči hostí na ľade.
    Asistencie: Andrej Bednarič, Vladimír Lukáčik

20:32
    Matej Žitný, ktorý bol jediným vylúčeným hráčom v prvej tretine, odchádza i na začiatku strednej časti hry na trestnú lavicu. Tento raz je to za hru so zdvihnutou hokejkou.

20:01
    Začala druhá tretina.

Prvú tretinu zápasu máme za sebou. Oba tímy sa snažili hrať opatrný hokej a vyvarovať sa zbytočným vylúčeniam, avšak v 16. minúte zaznel hvizd rozhodcu a poslal na trestnú lavicu jedného z hráčov hostí. Presilovej hry sa domáci tím zmocnil najlepšie ako mohol a už po desiatich sekundách početnej výhody vstrelil Klimčík gól. Od toho okamihu sa už skóre nemenilo, avšak my máme pred sebou ešte dve tretiny zápasu. Hráči Nitry tak majú stále dostatok času na vyrovnanie, rovnako i domáci na zvýšenie svojho náskoku.

20:00
    Prvá tretina skončila.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Janka Danková

Góly a asistencie: 16. Klimčík (Lukáčik, Ernst), 23. Brodek (Bednarič, Lukáčik), 24. Ernst (Klimčík, Mikšík), 27. Miško (Jurkovič, Lukáčik), 37. Novák (Brodek, Bednarič), 38. Kojda (Šalka, Miško), 43. Bednarič (Mikšík, Brodek), 54. Mikšík (Šalka, Ernst) – 26. Kováč (Mátyás)

HC SLOVAN Bratislava: Baroš – Jurkovič, Gula, Bednárik, Lukáčik, Ficel, Roth, Vadovič, Benčat – Trenčan, Petráš, Danišovský – Brodek, Novák, Bednarič – Klimčík, Mikšík, Ernst – Miško, Šalka, Kojda
    HK Nitra: Rosandič (Pupík) – Ölvecký, Žitný, Gál, Konc, Závodský, Chudý – Tábi, Szalay, Biró Gerdő – Kőnig Dávid, Ondrušek, Biró Mátyás – Kőnig Lukáš, Matejov, Bališ – Šuba, Kováč

Rozhodca: Bundil, Kacej, Stanzel