Jaroslavľ – Vladivostok 4:0 (kon.) | Čerepovec – Chabarovsk 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
A. Mytišči – Novokuzneck 2:1 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Dinamo Minsk – Záhreb 2:3 (po pr.)
Riga – Ufa 2:5 (kon.) | Lev – Nižnekamsk 2:0 (kon.) | HC Slovan – Metallurg Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
Atlant Mytišči
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Metallurg Novokuzneck
Streda 09.10.2013, 17:30 • Arena Mytišči • KHL

A máme po zápase. Videli sme priemerný zápas s minimom šancí. Domáci súpera predčili herne i strelecky a zaslúžene vyhrali. V tomto stretnutí chudobnom na góly sme videli v každej tretine po jednom góle, s konečným výsledkom 2:1. Hostia v závere mali šancu na vyrovnanie, no domáci zubami nechtami ubránili jednogólový náskok. Atlant tak víťazí v treťom zápase po sebe, no naopak hostia pokračujú v sérii deviatich zápasov bez výhry. Ďakujem Vám za pozornosť, a prajem Vám príjemný zvyšok večera. (20:06:28)

60:00

Posledná príležitosť hostí na vyrovnanie! Šiesti hráči Metallurgu proti štyrom domácim!

59:50
    Engqvist (Atlant) zasiahol hráča so zdvihnutou hokejkou a oslabuje svoje mužstvo, čím komplikuje situáciu pre domácich.

59:34
    Hovinen sa po oddychovom čase do brány nevrátil a hostia tak hrajú bez brankára.

59:34
    Oddychový čas pre Metallurg.

59:31
    Hostia v plnom počte.

57:21
    Giroux (Metallurg) si odsedí 2 minúty za sekanie.

53:07
    Atlant si berie timeout.

51:12
    Obidva tímy hrajú v plnom počte.

49:12
    Kablukov sa však previnil rovnakým nedovoleným zákrokom a inkasuje 2 min za hru so zdvihnutou hokejkou.

49:01
    Hosťujúci Lapenkov zasiahol vysokou hokejkou protihráča do tváre a dostáva 2 min.

43:24
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Prvá strela na bránu v tretej tretine na domáceho brankára končí v sieti. MCLEAN strieľa kontaktný gól a hostia sú späť v hre. Asistencie Martynov, Kosourov.

42:43

40:43
    Metallurg znova zle striedal. 2 min pre hráčsku lavicu.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 19:11.

V prvej polovici druhej tretiny hry tempo trošku opadlo. Hralo sa prevažne v strednom pásme. Druhá polovica bola už o čosi lepšia, domáci pridali na obrátkach, hostia nestíhali a často sa dopúšťali faulov. Atlant zvýšil svoje vedenie na dvojgólové, keď presilovku využil Trubachyov.

Marián Balog

Góly a asistencie: 11. Soshnikov (Yashin), 39. Trubachyov (Yashin) – 44. McLean (Martynov, Kosourov)

Atlant Mytišči: Galimov (Borisov) – Niskala, Batyrshin, Glukhov, Kablukov, Koltsov – Novopashin, Sanguinetti, Engqvist, Mayorov, Radulov – Petrov, Rukavishnikov, Artyukhin, Kadeikin, Shmelyov – Velikov, Dyblenko, Trubachyov, Soshnikov, Yashin
    Metallurg Novokuzneck: Hovinen (Sorokin) – Giroux, Martynov, McLean, Nurtdinov, Kosourov – Mantyla, Aksyonenko, Anttila, Gareyev, Yemelin – Kanarsky, Korabeinikov, Kurepanov, Vyglazov, Zhafyarov – Skutar, Chernov, Velichkin, Akhmetov, Lapenkov

Rozhodca: Kadyrov, Komarov – Parfyonov, Sysuyev