Lipt. Mikuláš – Trenčín 5:1 (kon.) | Poprad – Zvolen 6:5 (kon.) | Spišská N. Ves – B. Bystrica 4:5 (0:1 po s.n.)
HC Slovan – Nitra 8:1 (kon.) | Skalica – Topoľčany 6:1 (kon.) | Košice – Žilina 3:2 (kon.)
HC Košice
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
MsHK Žilina
Streda 09.10.2013, 17:00Extraliga juniorov

V závere sa hostia snažili o tlak, no nevedeli sa dostať do pásma. Košičania svoje tesné vedenie udržali a tešia sa zo zisku troch bodov. (19:04:45)

58:11
    Hostia sa snažia o vyrovnanie. Vhadzuje sa pred Rusňákom a žilinský tréner si zobral oddychový čas.

57:15
    Stupeň mohol byť opäť hrdinom. Tentoraz jeho strela švihom opečiatkovala spojnicu.

56:05
    Hostia v plnom počte.

55:30
    Stupeň mal takisto na hokejke poisťovací gól, ale švihom zamieril nad.

54:20
    Markuš si vymenil puk so Zikmundom, no sám pred brankárom neuspel.

54:05
    Vylúčenie Žilina. Milan Dolinajec 2 minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

53:25
    Domáci v plnom počte.

52:42
    Hostia točia košických hráčov v pásme. Rusňák sa musí obracať.

51:25
    Vylúčenie Žilina. Zaujímavá situácia, keď za zbytočné pripomienky dostal 10 minútový trest náhradný brankár Žiliny Juraj Majerík.

51:25
    Vylúčenie Košice. Ladislav Zikmund 2 minúty za faul kolenom.

50:10
    Po dlhšej dobe vzruch pred Rusňákom. Šudovu strelu však domáci brankár vyrazil do rohu.

48:00
    Kaszonyi dostal peknú prihrávku pred bránu od Mikulu, ale Buliš puk vyhlavičkoval.

Pre domáceho hráča už boli prichystané nosidlá, no nakoniec to rozchodil a odchádza po vlastných.

46:30
    Nepríjemná situácia. Borecký ostáva po náraze na mantinel ležať na ľade.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 17. Borecký (Zikmund, Briják), 31. Borecký (Lenďák, Markuš), 44. Schnelly (Fedorko, Drábik) – 5. M. Dolinajec (Holák, Solar), 42. Janák (Rovner)

HC Košice: Rusňák – Medvec, Briják, Varga, Pavúk, Lenďák, Pribula, Grega, Michalčin – Zikmund, Markuš, Borecký, Fedorko, Schnelly, Stupeň, Mikula, Hrivňák, Kaszonyi, Dimun, Socha, Drábik.
    MsHK Žilina: Buliš – Solar, Klačko, Vrábel, Gálik, Prášek, Niník, Šuda, Pekný – Michalek, Kubala, M. Dolinajec, Pšurný, Rovner, Janák, Rogoň, Teubner, Holák, Zicho, L. Dolinajec.

Rozhodca: R. Lauff – Rovenský, Smerek