Lisabon – Arouca 5:1 (kon.) | Belenenses – Rio Ave 0:3 (kon.) | Gil Vicente – Coimbra 2:0 (kon.)
Marítimo – Benfica 2:1 (kon.) | Setúbal – Porto 1:3 (kon.)
Sporting Lisabon
5:1 (2:1)
FC Arouca
cz Nedeľa 18.08.2013, 16:45 • Estádio José Alvalade, Lisabon • Primeira Liga

A je dobojováno. Sledovali jsme pohledné utkání, které přineslo šest branek. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří tlačili a dokonce se dostali i do vedení. Jenže pak domácí zabrali a ještě do poločasu vývoj utkání otočili a vedli 2:1. Ve druhém poločase diktoval tempo hry Sporting, který se trefil ještě třikrát a nakonec vyhrál 5:1. Nutno dodat, že zcela zaslouženě. Hráčem utkání byl určitě Fredy Montero, který se prosadil hned třikrát. To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek dne. Na počtenou. (18:38:48)

90+2
    Domácí se ještě tlačí před branku svého soupeře.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty.

90
    Žlutou kartu uviděl hostující Soares.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Ani ze čtvrtého rohového kopu se ale hosté neprosadili.

88
    Domácí brankář měl nyní plné ruce práce, ale nakonec to zvládl. Rohový kop pro hosty.

87
    Sporting střídá. Dohrál Adrien Silva a zahraje si Rinaudo.

86
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    A už je to o čtyři branky. Další povedená akce Sportingu. FREDY MONTERO dostal míč na vápno, pohrál si s obráncem a pohotově prostřelil hostujícího brankáře. Domácí borec tedy zkompletoval hattrick.

84
    U míče jsou domácí, kteří se ženou dopředu.

83
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale míč sebrali domácí zadáci.

81
    Dohrál i Pintassilgo a přišel Soares.

80
    Hosté střídají. Dohrál Amaro a zahraje si Claro.

79
    Nyní se na trávníku nic zvláštního neděje. Hosté se snaží, ale domácí dobře brání a kontrolují své vedení.

77
    U míče jsou opět domácí, kteří v klidu kombinují a nikam nepospíchají. O vítězi tohoto duelu je rozhodnuto, tři body zůstanou v Lisabonu.

76
    Ale ani ze třetího rohového kopu hosté nic nevytěžili.

75
    Rohový kop pro hosty.

73
    Hosté zahrávali zajímavou standardní situaci zhruba z dvaceti metrů, ale domácí brankář si na střelu Amara počkal a zlikvidoval ji.

71
    Žlutou kartu uviděl domácí Mauricio.

70
    A je tu čtvrtá branka Sportingu, který hosty hodně zatlačil. Na povedený centr z levé strany si na malém vápně počkal FREDY MONTERO, který nechytatelnou střelou překonal Stefanoviće.

68
    Domácí jsou aktivnější a stále se tlačí dopředu. Hosté pouze brání.

66
    Tak to byla parádní a hlavně blesková akce domácího celku. Po rychlé kombinaci přišel centr z pravé strany, na zadní tyč si naběhl WILSON EDUARDO, který poslal míč za záda Stefanoviće a vypadá to, že je rozhodnuto.

65
    Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují na své polovině.

64
    Hosté střídají. Zahraje si Serginho, který nahradil Simaa.

62
    Po hezké kombinační akci pálil z dálky Adrien Silva, ale s jeho technickým pokusem si hostující brankář v pohodě poradil.

60
    Třetí branku Sportingu mohl přidat Montero, ale z malého vápna hostující branku přestřelil!

60
    Rohový kop pro Sporting.

59
    Domácí střídali. Dohrál Magrão a zahraje si André Martins.

57
    Z rohu ale nic nebylo a domácí tak stále vedou nejtěsnějším možným rozdílem, tedy o jednu branku.

56
    Hosté ale chybovali a dopředu šel Sporting. Nakonec domácí vybojovali rohový kop.

55
    Z rohu ale nic nebylo. Hosté ale zůstávají u míče.

54
    Po povedené střele hostujícího hráče měl Rui Patrício do dělat, aby míč vyrazil na rohový kop.

53
    Na druhé straně to zkusil z dobrých 35-ti metrů Rojo, ale po jeho dělovce skončil míč nad brankou hostů.

51
    Z dálky to zkusil hostující Simao, ale domácí brankář byl připraven a s tímto pokusem si v pohodě poradil.

50
    Tentokrát jim to ale nevyšlo, protože po nepřesné přihrávce skončil kulatý nesmysl v zámezí.

49
    U míče jsou opět hráči Sportingu, kteří rozjeli přihrávkový kolotoč.

48
    Domácí se nakonec dostali do vápna, Fredy Montero vypálil z úhlu, ale branku hostů minul.

47
    Domácí zatím drží míč na svých kopačkách a nikam příliš nepospíchají, což je pochopitelné.

46

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

První poločas je za námi. Sledujeme pohledný fotbal, který už nabídl tři branky. Do vedení šli překvapivě hosté, když se v 19. minutě prosadil kapitán Amaro. O deset minut později ale vyrovnal Mauricio a ve 37. minutě strhl vedení na stranu Sportingu Montero. Nutno dodat, že domácí jsou aktivnější a zaslouženě vedou. Druhý poločas začne zhruba v 17:49.

45
    Z rohového kopu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.

44

43
    Držení míče: 65% – 35%.

42
    Hosté opět zahrozili po centru z levé strany, ale domácí obránci si s tím tentokrát poradili a míč odkopli do bezpečí.

40
    Ale Coelho napálil míč pouze doprostřed branky, kde stál připravený Rui Patrício.

39
    Jeden z domácí hráčů fauloval a nyní je tu zajímavá standardní situace pro hosty.

37
    Domácí výborně kombinovali a nakonec se dočkali vedoucí branky. Po centru z pravé strany si na přední tyč naběhl FREDY MONTERO, který pohotově překonal Stefanoviće.

35
    U míče jsou opět hráči Sportingu, kteří kombinují na polovině svého soupeře.

34
    Po dobrém centru hlavičkoval jeden z hostujících hráčů, ale nemířil přesně a Rui Patrício nemusel zasahovat.

32
    Další šance domácích. Hostující brankář vyběhl daleko z branky a vyhlavičkoval míč, ale přesně na nohu Silvy, který z dobrých třiceti metrů opuštěnou branku hostů přestřelil.

30
    Nyní jsou na koni domácí, které vyrovnávací branka evidentně nakopla a ženou se dopředu.

29
    A domácí se přeci jen dočkali, je vyrovnáno. Po skvělém centru se k hlavičce dostal MAURICIO, který z malého vápna nezaváhal a překonal Stefanoviće.

28

27
    Domácí se nyní snaží a jdou za vyrovnáním. Hosté ale zatím odolávají a stále drží cenné vedení.

25
    Obrovská šance domácího celku! Po centru z levé strany se ocitl na malém vápně zcela sám Montero, ale pouze napálil míč do hostujícího brankáře. To byla doslova tutovka.

24
    Ale i tentokrát napálil Adrien Silva míč pouze do zdi.

23
    Domácí podnikli rychlou akci, kterou hosté zastavil dalším faulem. I tentokrát je tu standardní situace přesně z hranice velkého vápna, zajímavá možnost.

22
    Hosté jsou nyní na koni a stále se tlačí před branku Sportingu.

21
    Na trávníku se přiostřilo a k vidění nyní bylo několik tvrdých osobních soubojů.

19
    Arouca právě vstřelila branku!
    A hosté jdou překvapivě do vedení. S centrovaným míčem si domácí obránci poradili, jenže ve vápně se ke kulatému nesmyslu dostal BRUNO AMARO, který nic nevymýšlel a povedenou přízemní střelou překonal domácího brankáře.

18
    A hosté vybojovali první rohový kop.

17
    U míče jsou hosté, kteří kombinují na polovině celku z Lisabonu.

16
    Adrien Silva poslal do vápna hostů parádní centr. K míči se sice nikdo nedostal, ale kulatý nesmysl nakonec orazítkoval břevno!

15
    Další nadějnou akci domácího celku zastavil Dias, který za to uviděl žlutou kartu.

13
    Na centrovaný míč si naskočil Cédric, ale z malého vápna hostující branku netrefil. To byla dobrá příležitost pro Sporting.

12
    Adrien Silva napálil míč do zdi, od které se odrazil na rohový kop.

11
    Pintassilgo vyběhl proti střele, navíc zahrál rukou a vyfasoval žlutou kartu. Vše se bude opakovat.

10
    Nyní je tu první šacen pro Sporting. Simao fauloval Walliama a domácí budou zahrávat standardní situace přesně z hranice velkého vápna.

8
    Domácí se po nepříliš povedeném začátku oklepali a nyní jsou aktivnější.

7
    Sporting nyní dobře kombinoval, domácí hráči se dostali i do vápna hostů, ale ani tentokrát z toho nebylo vůbec nic.

6
    Nyní se dopředu vydali i domácí, ale z centru z pravé strany nakonec nic nebylo.

5
    Jeden z hostujících borců ale trefil pouze zeď.

4
    Zajímavá standardní situace pro hosty, z rohu velkého vápna.

3
    Hosté do zápasu vlétli a zatím jsou o poznání aktivnější, jak domácí celek. Na první střelu ale stále čekáme.

2
    Hosté se vydali dopředu, zkusili to po pravé straně, ale Amaro se dostal s míčem do zámezí.

1
    Úvodní výkop obstarali hostující hráči.

1

Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání začne za malý okamžik.

Sporting Lisabon: Rui Patrício – Mauricio, Magrão, Jefferson, Rojo, Cédric, Adrien Silva, William, Montero, Carrillo, Wilson Eduardo

FC Arouca: Stefanović – Nuno Henrique Dias, Mika, Tinoco, Amaro, Coelho, Simao, Pintassilgo, Sergio, Roberto

Rozhodčí: Costa – Manso, Rodrigues.

Čeká nás tedy velmi zajímavé a doufejme i na branky bohaté utkání, které začíná v 16:45 hodin. My vám samozřejmě z tohoto duelu přineseme podrobný online přenos.

FC Arouca

Hostující celek skončil v loňské sezoně, kdy hrál druhou ligu, na druhém místě a vysloužil si postup mezi portugalskou elitu.

I v hostujícím kádru došlo během letní přestávky k několika změnám. Odešli Amessan či Marcelo Tchê.

Do klubu ale přišla, nebo se vrátila řada hráčů. Konkrétně Romeu Torres, Pedro Costa, Jorginho, Bruno Conceição, Cândido Costa, Zarabi, Miguel Oliveira, Mika, Serginho, Stéphane, Pinto, Igor Rocha, Nuno Henrique, David Simão a Iván Balliu.

Domácí celek má v každé sezoně ty nejvyšší cíle, ale v posledních letech se mu nedaří, jako dříve. V Portugalsko totiž kraluje Porto společně s Benficou, tak uvidíme, jak si Sporting povede letos. Nutno dodat, že v loňské sezoně obsadil Sporting až sedmou pozici.

V kádru Sportingu došlo během letní přestávky k několika změnám. Odešel například Ricky van Wolfswinkel, Gelson Fernandes, Seejou King, Jorge Chula , Valentín Viola, Joao Gonçalves, Miguel Lopes, Stijn Schaars či Santiago Arias, který zamířil do PSV.
    Do Lisabonu naopak přišli Islam Slimani, Gérson Magrão, Fredy Montero, Salim Cissé, Seejou King či Jefferson.

Zdravím všechny příznivce kopané. Portugalská Primeira Liga má na programu další zápasy první kola a my budeme sledovat utkání mezi Sportingem Lisabon a Aroucou. Favoritem tohoto duelu je domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Jakub Kopřiva

Góly: 29. Mauricio, 37. Montero, 66. Eduardo, 70. Montero, 86. Montero – 19. Amaro

Karty:   71. Mauricio (SPL) – 11. Pintassilgo (ARC), 15. Dias (ARC), 90. Soares (ARC)

Sporting Lisabon: Rui Patrício (C) – Mauricio, Magrão (39. André Martins), Jefferson, Rojo, Cédric, Adrien Silva (87. Rinaudo), William, Montero, Carrillo, Wilson Eduardo
    FC Arouca: Stefanović – Nuno Henrique, Dias, Mika, Tinoco, Amaro (C) (80. Claro), Coelho, Simao (64. Serginho), Pintassilgo (81. Soares), Sergio, Roberto

Rozhodca: Costa – Manso, Rodrigues