Kazaň – Lok. Moskva 2:0 (kon.) | Samara – Saransk 0:2 (kon.) | FK Dinamo Moskva – Rostov 1:0 (kon.)
FC Rubin Kazaň
2:0 (1:0)
Lokomotiv Moskva
cz Sobota 30.03.2013, 10:30Ruská Premier Liga

Domácí fotbalisté potvrdili v dnešním zápase roli mírného favorita a zcela po zásluze vyhráli nad Lokomotivem Moskva 2:0. Za stavu 1:0 sice hosté ve druhém poločase trochu zlobili, jenže za celou dobu si vytvořili prakticky jen jednu šanci, a to se nakonec ukázalo jako velmi málo.. (12:27:21)

90+3
    Domácí dohrávají zápas daleko od své brány. Vítězství si již pohlídají.

90+1
    Normální hrací doba již skončila a hraje se nastavení. Domácí si v pohodě hlídají dvoubrankové vedení.

90
    Domácí tým střídá. Odešel střelec druhé branky Djadjun a poslední vteřiny si zahraje Rjazancev.

90
    Hosté i s vidinou dvoubrankové ztráty stále bojují a rádi by vstřelili alespoň kontaktní gól.

88
    Domácí tým následně střídá. Odešel Jeremenko a nastupuje Rondon.

87
    Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
    Další rychlý protiútok domácímu týmu již vyšel. Prakticky od poloviny hřiště postupoval po levé straně VLADIMIR DJADJUN a přestože se mu nabízeli spoluhráči, pokusil se vystřelit a je z toho gól.

86
    Na pravé straně dostal míč do vápna N'Doye, jenže proti dvojici soupeřů neměl šanci na úspěch.

85
    Domácí zkusili zahrozit rychlým protiútokem. Po centru do polutového území ale při zakončení fauloval Natcho.

83
    Na centr si do vápna nabíhal N'Doye, domácí gólman Ryžikov byl ale opět pozorný.

82
    Teď kopali hosté přímý kop z pravé strany, další centr do vápna byl ale opět odvrácen domácí obranou.

81
    Po následném rohu již hosté nezahrozili a domácí odpravili balon mimo vápno.

81
    Po centru do vápna se hosté dostali do velké šance, hlavičku N'Doyeho ale fantasticky na roh vyrazil Ryžikov.

80
    Domácí Orbaiz zahrál příliš vysoko nohou a je pískaný nepřímý kop pro hosty.

79
    Míč se nyní dostal až ke gólmanu Guilhermovi, ten nikým neatakovaný rozehrál na své obránce.

77
    Domácí se přeci jen trochu vysunuli a snaží se hrát aktivněji než v posledních minutách.

75
    Jako blesk z čistého nebe mohl zvýšit na 2:0 Djadjun, jeho ránu ale skvěle vyrazil gólman Guilherme.

74
    Domácí Ansaldi za ostrý zákrok na Obinnu dostal žlutou kartu.

73
    Domácí jsou teď hodně zatažení, a to by se jim mohlo v dalším průběhu hry vymstít.

72
    Hosté již začínají hrát na riziko a všemi možnými prostředky se tlačí do vápna soupeře.

70
    Dvacet minut před koncem zápasu jsou u balonu stále více hosté. Domácí se již pouze soustředí na kontrolovaní výsledku.

68
    Skoro dvě minuty čekal u postranní čáry N'Doye, aby mohl vystřídat Maicona. Nyní má konečně příležitost podívat se na hrací plochu.

66
    Aktivnější hosté chystají střídání.

65
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat. Začínají mít tlak a domácí se musí nyní bránit.

64
    Maicon posílal na přední tyč rohový kop, kde se snažil zakončit Pavljučenko. Míč z jeho kopačky šel jen do boční sítě.

62
    Hosté podruhé v zápase střídají. Odešel Grigorjev a nastupuje Torbinskij.

61
    Domácí hráči se snaží kontrolovat jednobrankové vedení. Zatím se jim to daří.

59
    Individuálně se snažil na druhé straně prosadit Djadjun, jenže proti Ďuricovi nebyl úspěšný.

59
    Do míče se nyní hezky opřel Grigorjev, jeho rána zpoza vápna šla ale asi dva metry mimo.

58
    Domácí se již oklepali z úvodního náporu hostujícího celku na začátku druhé půle. Hraje se ve středu pole.

56
    Z otočky nyní střílel zcela nehlídaný Djadjun, jeho rána ale šla mimo. Byla to přitom gólová pozice!

55
    Hosté kopali další rohový kop. Centr na přední tyč odvrátil Navas.

55
    Domácí gólman Ryžikov zkoušel dlouhým odkopem uvolnit domácí útočníky, ty ale nic nevymysleli a hra se opět přesunula před bránu Rubinu.

54
    Hosté kopali rohový kop. Po něm šel do ostrého hlavičkového souboje na hranici vápna Šiškin. Zakončit ale nedokázal a nepískal se ani faul.

52
    Stále sledujeme územní převahu hostujícího celku. Ten se pozvolnými kombinacemi blíží k bráně soupeře.

50
    Hosté jsou ve druhém poločase více u balonu a jsou lepším celkem.

48
    Z ničeho nic se do velké šance dostal Pavljučenko. Ten se elegantně obtočil okolo obránce a následně z vnitřku vápna vystřelil. Jeho rána šla ale mimo.

47
    Úvod zápasu je opatrný, míč více drží hosté, jenže do zakončení se nedostávají.

46
    Hosté o poločase provedli jednu změnu v sestavě. Hrát nebude Tarasov a nastupuje Obinna.

46

Je za námi první poločas mezi Rubinem Kazaň a Lokomotivem Moskva. Sledujeme zatím průměrný fotbal, který příliš šancí nepřinesl. Spokojenější mohou být ale domácí, za které se ve 40. minutě trefil Natcho, když ranou zpoza vápna potrestal faul hostujícího slovenského stopera Jána Ďurici.

45+1
    Z ničeho nic se do obrovské šance prokličkoval Ansaldi, jeho rána z velkého úhlu šla ale jen těsně mimo!

45+1
    V závěru první půle mají sice balon hosté, jenže na šanci to již nevypadá.

45+1
    První poločas bude delší o jednu minutu.

45
    Hraje se poslední minuta první půle. Příliš se asi nastavovat nebude.

44
    Domácí nikam nepospíchají šetří čas na vlastní polovině zdlouhavými kombinacemi.

43
    První poločas zápasu spěje ke svému konci, aktivnější jsou stále domácí, kteří chtějí první půli odehrát na polovině soupeře.

41
    Nyní jsou na tahu tedy hosté, kteří musejí výrazně zvýšit své úsilí, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.

40
    První střelu zeď hostů zblokovala přímo k nohám BIBRASE NATCHA, který povedenou ranou přímo k levé tyči posílá domácí do vedení!

39
    Ďurica fauloval Djadjunova a je z toho standardka pro domácí celek. Z velmi výhodné pozice přímo na střelu.

39
    Po přihrávce za obranu byl u míče Jeremenko, jenže jeho rána byla opět nepovedená.

38
    S důrazem to přehnal Pavljučenko, míč budou mít znovu domácí.

37
    Rodící se šanci domácího celku zastavil sice Šiškin, domácí jsou ale nadále u balonu.

35
    Domácí zkusili další ze svých rohových kopů rozehrát nakrátko, následně zpoza vápna střílel Jeremenko, jeho pokus byl ale hodně nepovedený.

34
    V těchto fázích hry jsou mírně aktivnější hosté, zatím se jim ale nedaří přiblížit se až na dostřel brány domácího celku.

33
    Následně se míč ale dostal za brankovou čáru a odkopávat bude Guilherme.

32
    Teď pro změnu Maicon fauloval a rozehrávat budou domácí fotbalisté.

31
    Už už to vypadalo, že se k zakončení dostanou hosté. Jenže spolupráce Maicona s Pavljučenkem ke střele nevedla.

29
    Také hosté se dostávají k míči, jenže ani u nich se nedá hovořit o nějaké přehnané aktivitě.

27
    U míče jsou stále domácí, chybí jim ale elán a moment překvapení. Hosté v pohodě Rubin k ničemu nepouštějí.

25
    Balon se po dlouhé době dostal až k brankáři Ryžikovi, ten v poklidu rozehrál na své stopery.

24
    Právě Djadjun se pokoušel opět probojovat do vápna soupeře, tentokrát byl ale dobře pokrytý.

23
    Máme za sebou polovinu prvního poločasu a na gól zatím čekáme. Největší šanci v zápase měl zatím Djadjun, toho ale vychytal gólman Guilherme.

23
    Centr mířící směrem na bránu soupeře ale nikdo z hráčů Rubinu nezastihl a rozehrávat bude gólman Guilherme.

22
    Na polovině hřiště byl soupeřem přistrčený Natcho a domácí budou v poklidu rozehrávat.

20
    Opět sledujeme více boj o každý metr hřiště než nějaký pohledný fotbal.

18
    Hráči Lokomotivu nyní trochu srovnali krok a hra se přesunula více do středu hřiště.

17
    Ostrým skluzem poslal k zemi protihráče Pavljučenko a dostává žlutou kartu.

16
    Domácí fotbalisté měli možnost kopat také přímý kop, centr mířící do vápna ale odhlavičkoval na hranici šestnáctky stojící Glušakov.

15
    Také první rohový kop v podání domácího celku nebyl nijak nebezpečný.

15
    Akce chvilku pokračovala a nyní budou domácí kopat rohový kop.

14
    Po krásném křížném pasu na levé křídlo se do šance dostal Djadjun. Jeho povedené rána šla do brány, výborně ale zasáhl gólman Guilherme.

13
    Domácí zvyšují tempo a blíží se k bráně soupeře.

11
    Domácí nyní dlouze kombinují na vlastní polovině a hledají okénko v defenzivě soupeře.

10
    Na druhé straně kopali hosté rohový kop, po centru do vápna je ale pískaný útočný faul.

9
    Domácí se nyní dožadovali odpískání nepřímého kopu po malé domů jednoho z hostujících obránců. Rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.

8
    Stále sledujeme spíše boj ve středu pole, na první zajímavější akci stále čekáme.

7
    Po faulu Cristiana Ansaldiho kopali hosté přímý kop ze zajímavé pozice. Centr do vápna Rubinu ale nebyl nebezpečný.

6
    Domácí Kuzmin to přehnal s nasazením a skoro až u brankové čáry na polovině soupeře fauloval. Rozehrávat bude gólman Lokomotivu Guilherme.

5
    Domácí fotbalisté jsou stále o něco aktivnější, k ohrožení brány soupeře se ale zatím nedostávají.

3
    Do vápna soupeře se probil Natcho, zakončit ale nedokázal.

2
    Domácí fotbalisté začali aktivněji a v úvodu zápasu kontrolují balon. Zatím se ale hraje jen ve středu pole.

1

Hráči za doprovodu rozhodčích právě nasoupili na hrací plochu. Utkání může za pár chvil začít.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – César Navas, Kuzmin, Kalešin, Cristian Ansaldi, Šaronov, Orbaiz, Jeremenko, Karadeniz, Natcho, Djadjun

Lokomotiv Moskva: Guilherme – Šiškin, Janbajev, Ćorluka, Ďurica, Tarasov, Glušakov, Tigorev, Grigorjev, Pavljučenko, Maicon

Rozhodčí: Kazmenko – Gavrilin, Glot.

Lokomotiv Moskva na tom není o mnoho hůře. V tabulce je sice až devátý, ale v dosavadním průběhu sezony získal jen o tři body méně než soupeř a má tedy stále šanci usilovat o vyšší příčky tabulky. V prvních dvou jarních zápasech se Lokomotivu ale nedařilo. Na začátku března v derby zápase uspělo Dinamo Moskva (0:1) a v dalším derby na hřišti Spartaku pak Lokomotiv uhrál alespoň remízu 0:0.

Oba týmy čeká třetí utkání v jarní části sezony. Domácí Rubin má za sebou výhru se Zenitem Petrohrad 1:0 a následně bezbrankovou remízu s Těrekem Groznyj. Po jednadvaceti kolech mají fotbalisté Rubinu na svém kontě pětatřicet bodů a na pátou příčku zajišťující předkolo Evropské ligy ztrácejí jediný bod.

Dobré sobotní dopoledne při sledování online reportáže z 22. kola ruské nejvyšší fotbalové soutěže. V rámci této reportáže budeme sledovat utkání mezi Rubinem Kazaň a hostujícím Lokomotivem Moskva. Domácí fotbalisté jsou v tabulce ruské Premier League na šestém místě, hosté jsou devátí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.