Poprad – Trenčín 5:4 (kon.) | Skalica – Martin 5:0 (kon.) | Piešťany – Žilina 5:2 (kon.)
Zvolen – B. Bystrica 4:1 (kon.) | Košice – Nitra 7:3 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
MsHK Žilina
Piatok 22.02.2013, 18:00 • Easton Aréna Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Zápas nám teda skončil pomerne jasne, 5:2. Prvé dve tretiny to mali domáci hokejisti pevne v rukách, v tretej však poľavili (asi sa šetrili na nedeľu a kľúčový zápas v Trenčíne) a opticky viac z hry mali hostia. Využili to však len na strelenie jedného gólu a to bolo málo.

Najlepší: (1) Mertel (2) Hudec (3) Saliji

Ďakujem za pozornosť a užite si začínajúci víkend. (20:08:40)

60:00

59:45
    Ani ďalšie tri Filipove strely sa neujali.

59:10
    Filipva bomba od modrej tesne vedľa Žigárdyho hlavy. Túto by som nechcel dostať a asi aj Štefan si vydýchol.

58:46
    2 min. Rúfus (ZIL), hákovanie.

Faul na Šišovského v jasnej šanci a teda presilovka 5 na 3 až do konca. ak nepadne.

58:19
    2 min. ŽILINA, 6 hráčov.

A celkom okato :) Niekto sa zle pozeral a skočil priskoro.

57:43
    Stupka pekne v strednom pásme odstavil brániaceho hráča a umožnil Filipovi ako falošnému krídlu z ľavej strany dostať sa do pásma. Filip skúsil z uhla zaskočiť Žigárdyho, ale tú medzeru netrafil.

57:25
    Icing domácich. No tí už by boli najradšej v sprche.

56:33
    Ďuriš rozvlnil sieť. Zboku. Žilinčania zakladajú útok za útokom, väčšina ale končí v rohoch.

55:30
    Stále aktívnejšia Žilina. Len či sa Vlci nezobudili neskoro.

54:47
    Stupka sa pokúsil zmeniť skóre, neuspel.

54:05
    Domácim sa ešte tento ležérny hokej nemusí vyplatiť. Do šance si zbehol Varga a jeho strele z pravého kruhu nechýbalo veľa.

52:16
    Žilina dala gól!
    Ďalšia využitá presilovka, keď sa k puku medzikruhmi dostal a švihom od tyčky prekonal Tomeka IGOR RÚFUS. Tento gól ale ide tak trochu na vrub domáceho Peška, ktorý chvíľu predtým pekne vybojoval puk, išiel dopredu, kde však sám proti dvom hľadal ešte prihrávkou spoluhráča, ktorý nemal šancu sa k puku dostať, Peško navyše trafil Žilinčana, bol z toho brejk a gól. Asistencia: Lipovský, Krajči.

51:25
    5 min. + osobný trest H. Ručkay (PIE), napadnutie hlavy a krku.

Zase raz.

51:15
    Škadra dostal sekeru od Drevenáka a už je na striedačke v opatere a zrejme dostane onen zázračný sprej, ktorý najmä na futbalových trávnikoch robí divy.

50:09
    Teraz pekná, rýchla akcia Vlkov, založil ju Žigárdy, na tri dotyky sa dostali hostia do pásma, prihrávka pred bránu na Sýkoru, ten to ale mal ťažké na spracovanie a tak puk neumiestnil presne, ale vedľa brány. Napriek tomu som začul aj potlesk na tribúne, akcia to bola pekná.

49:40
    Puk sa dotkol hráčov na piešťanskej striedačke a nasleduje buly pred Tomekom.

48:50
    Icing domácich. Hra upadla do podpriemeru. Domáci sa už extra nesnažia, lebo nemusia, hostia sa aj snažia, ale akoby moc nevedeli. Také na náhodu.

47:44
    Z domácej strany už nie taká aktivita v útoku, pravda, aj vinou oslaboviek. Okrem teda výšky skóre. Puk teraz viac na hokejkách Vlkov, Havrani len tak krúžia.

46:59
    Dlouhý od modrej, Tomek vyrazil. Žilinčania túto presilovku nevyužijú.

1492 divákov.

46:18
    Varga bol pri ľavej tyčke v akej takej príležitosti. Puk šiel vedľa brány.

45:51
    Kokavec za bránou rozohral presne na hokejku jedného z brániacich domácich hráčov a pomohol tak získať nejakú tú sekundu.

45:07
    2 min. Peško (PIE), seknutie.

Pri ataku na brankára hostí, ktorý za bránou dlho váhal s rozohrávkou, sa prehrešil Peško proti pravidlám.

45:02
    Vlci budú hrať presilovku.

44:28
    Po vzájomnom zrážaní sa hráčov pri mantinely končí puk mimo ihriska. Buly v strednom pásme.

44:05
    Pokus o kolmé vysunutie Drevenáka končí icingom.

43:48
    Po aktivite tuším Lipovského si pripísal čiarku do štatistiky Tomek.

43:32
    Toman povozil puk po pásme, Šišovský poza bránu, prihral na modrú Bučkovi a jeho strelu vyráža Žigárdy držadlom hokejky na ochrannú sieť.

42:58
    Kolník vyčkáva za domácou bránou na založenie útoku.

41:45
    Sýkorov pokus z kruhov vedľa, na druhej strane najprv H. Ručkay vedľa (ešte v oslabení) a potom sa až pred brankára natlačil Saliji. Tiesnený však už nemal ako zakončiť.

41:00
    Krajči si sám nastrelil puk do pásma, dokorčuľoval za bránou, posunul Lipovskému a ten trafil Tomeka.

40:30
    Hostia už nasťahovaní v pásme. Pripomínam, že hrajú presilovku.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Priatelia, subjektívna domáca fanúšička Michalka (dnes len s dvomi brmbolcami) Vám napíše svoj pohľad na dnešný zápas:

"Zdravím Vás :-)
    Dnešný zápas z môjho pohľadu začal nejako rozpačito. Puk odskakoval z hokejok, nebol to zvlášť pekný hokej. Ale chlapci sa rozbehli, a Havrani začali pomaly udávať tempo dnešného zápasu. Vylúčených málo, aj to na žilinskej strane, a začali padať góly. Presilovky klasicky prihrávky hráčov medzi sebou. Ale dali sme. A to je hlavné :-) Pár sekúnd pred koncom druhej tretiny bolo jasné, že gól dostaneme a do šatne sme išli za stavu 5:1. Tešíme sa na poslednú tretinu."

V druhej tretina sa trochu osmelili aj hostia, ale stále ukazujú veľmi málo. Okrem teda 1OO percentného využitia presiloviek. Zápas sa moc nepodaril brankárovi Johanesovi, ktorého už nahradil Žigárdy. Zápas je asi rozhodnutý a asi sa bude len dohrávať. Ale zase, ktovie, v hokeji sa dá skórovať pomerne rýchlo a keby Vlci dali skoro nejaké 2 banány, tak by domáci určite znervózneli.
    Tretia tretina začne asi o 19:33.

39:35
    2 min. Mertel (PIE), držanie.

39:35
    Žilina využíva presilovku počas ďalšieho signalizovaného vylúčenia. Strieľanú prihrávku Krajčiho od modrej upratal za Tomeka MICHAL KOKAVEC. Hostia tak ukázali domácim ako sa má presilovka zužitkovať. Asistencia: Krajči, Gula.

Mertel zároveň aj ide na trestnú lavicu, čiže ďalšia presilovka hostí.

38:53
    2 min. Šišovský (PIE), hákovanie.

Tak teraz aj možnosť hostí ukázať ako trénujú presilovku. Faul v útočnom pásme.

37:48
    Brejk Vlkov, dvojica Krajči - Drevenák sa rútila (na naše pomery, v takej NHL by sa takto asi nerútili) na Drgoňa, Krajči to vzal na seba a strelou po ľade z lavého kruhu ohrozil Tomeka. Ten ale v pohode vyráža.

37:15
    Ďalšia nevyužitá presilovka, Žilina už s piatimi hráčmi. Aj teda piatimi gólmi.

35:50
    Tomanova formácia aj dostala šancu zahrať si vybojovanú presilovku. Na začiatku aj zatlačili, potom sa však aj nechali zatlačiť, keď dobrú prácu predviedol Varga.

35:14
    2 min. Krajči (ZIL), krosček.

Faul na Tomana v čistej šanci.

34:52
    Piešťany dali gól!
    Rozpísanú som mal akciu Žiliny, keď Ďurišova lajna to mala celkom dobre rozohraté a pred Tomekom narobila trochu vzruchu. Vzápätí sa však do brejku dostali Havrani a MAREK MERTEL dostal puk do siete. Asistencia: Saliji, Stupka.

33:44
    H. Ručkay využil svoju silu a stabilitu a pre neho tak typicky z pravého kruhu si vykorčuľoval na os ihriska, jeho švih však minul bránku. Žigárdy tak zatiaľ drží nulu.

32:52
    Varga prešiel tesne za modrú a švihom opáčil Tomeka. Ten v pohode vyrazil do rohu.

31:29
    Hudec v tutovke. Spoza brány ho našiel Nemec, mladý Hudec sám pred brankárom, nikým nekrytý, jeho strela z prvej však išla vedľa.

30:21
    No toto už vyzeral nádejne, puk do ideálnej pozície medzi kruhy dostal Drábek, ale triafa len do pripraveného Tomeka. Azda prvá väčšia príležitosť Vlkov.

29:43
    Domáci si toľko posúvali puk, až ho na modrej zobral Salijimu Drevenák, azda najlepší z hostí zatiaľ a vyrazil dopredu. Tam však nevymyslel nič, okrem strely do domáceho obrancu.

29:13
    Pekný závar Piešťan, strela od modrej, Mertelov teč a reflexívny zákrok Žigárdyho.

27:40
    Slota sa vybral na výlet, spoza hráča a spoza kruhu vystrelil, Tomek efektne lapačkou chytá. A momentálnu domácu pohodu brankár demonštroval, keď hneď, hoc v Slotovej blízkosti, puk rozohral.

27:17
    Čičala vystihol Drgoňovu rozohrávku, hostia z toho ale nič nevyťažili.

26:33
    Prvý zákrok Žigárdyho po tečovanej strele Chyla z pravého kruhu. Žigárdy si tak poľahky siahol na puk a pripísal zákrok.

26:12
    Konečnú brankárovi Johanesovi dnes vystavil MAREK MERTEL, ktorý dostal pri akcii 2 na 1 nie najpresnejší puk od Stupku, Marek napokon spoza kruhu vystrelil pomerne slabo po ľade a puk pomedzi nohy Johanesa prešiel do siete. Asistencia: Stupka, Saliji

25:57
    Ďurišova lajna teraz trochu postrašila Piešťany.

25:26
    Zákroky Johanesa po tečovanej strele Salijiho a následne aj po jemnom teči Bučku, ktorý bol sám pred bránkoviskom.

24:51
    H. Ručkay sa snažil z ľavej strany natlačiť pred brankára, skúsený Dlouhý mu to nedovolil.

24:25
    Sýkorov pokus zblokovaný až po strechu.

24:16
    Tomek prikryl puk, ktorý sa k nemu pomaly dokĺzal, Lipovský mu aspoň trochu snehu naprskal do výstroja pri dobrzďovaní.

23:50
    Zase dobrá práca mladého Hudeca, ktorý podržal puk za bránou, v pravý čas ho spoza nej poslal na TIBORA MELICHÁRKA, ktorý z prvej prekonal Johanesa strelou k bližšej tyčke. Stále si myslím, že brankár túto tyčku proste musí mať pokrytú. Asistencia: Hudec, Chylo.

23:15
    Šišovský nemal komu, tak skúsil sťahovačku, Slota ho ale poslal na ľad.

22:26
    Buly pred Tomekom, vyhrali ho domáci. Ďaleko sa ale s pukom nedostali a aktívny Drábek prinútil Tomeka kľaknúť a prikryť puk.

21:44
    Drevenákova prihrávka z pravej strany pred bránu nenašla adresáta. Všetci možní príjemcovia boli dobre obsadení.

21:04
    Peško nabil na pravý kruh Šišovskému, jeho príklep z prvej vyráža Johanes.

20:13
    Škadrova strela od modrej po buly. Vedľa.

20:11
    Nejaká veľká ryha pri mantinely a čakáme, kým sa dovalí ľadár to opraviť. Vzal to do rúk čiarový, ktorý pribehol s kopou snehu a upcháva to tam.

20:11
    Buly pre hostí, a rovno aj icing pri snahe o útok.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine jasná prevaha Piešťan, zaslúžené dvojgólové vedenie a Žilinčanov môže tešiť azda len fakt, že Martin fasuje ešte viac. Silno zvedavý budem na video, či domáci nedali ešte o jeden gól navyše.

19:15
    Drevenák si našliapol medzi obrancov, aj vystrelil, ale Bučka mu stihol strelu zblokovať.

18:52
    Štatisticky ďalšia nevyužitá presilovka Piešťan.

18:09
    Ofsajd domácich. Po buly sa puk dostal až za Tomeka, takže kúsok pokoja pre Vlkov, kým zas začnú Havrani hrýzť.

17:41
    Melichárkova delovka z prvej od modrej. Johanesova vyrážačka pohotová.

16:48
    2 min. Čičala (ZIL), seknutie.

Ďalšia presilovka. Žilinčania zatiaľ herne nestíhajú a pomáhajú si faulami.

15:56
    No ale teraz bez najmenších pochýb. Pekný gól si pripisuje VÁCLAV STUPKA, ktorý sa krásne spoza brány vynoril pri tyčke a bekendom zavesil pod brvno Johanesovej bránky. Ten si mal tú bližšiu tyčku asi pokryť lepšie. Asistencia: Saliji, Kolník.

15:46
    Strelu si pripísal Gula. Tomek jeho pokus od modrej kryje.

14:57
    Kolegom naokolo tiež sa zdalo, že to bol gól, telefonovať sa ani nešlo napokon. A ani nik neprotestuje, tak uvidíme asi až zo záznamu. Každopádne, pokračujeme za stavu 1:O.

14:40
    5 na 5. Stále bez prerušenia.

13:30
    Piešťany kombinujú v pásme. Myslím, že po Bučkovej strele aj padol gól, rozhodca to posúdil ako tyčku a zatiaľ nechal pokračovať v hre. Uvidíme, či v prerušení nepôjde telefonovať.

12:35
    2 min. Drevenák (ZIL), krosček.

Zbytočný faul za Tomekovou bránou.

12:23
    Toman skúšal nájsť Chyla pred bránou. Vysoká prihrávka bez šance na Chylove zakončenie. Bola tuším tečovaná jedným z obrancov.

11:40
    Saliji na nabehnutého Stupku, ten vbehol do pásma, kde ho slušne vymasíroval Leško.

10:52
    5 na 5. Žilina prežila oslabovku bez väčšej námahy.

10:10
    Peško teraz nezareagoval ideálne na puk letiaci po mantinely a Lipovský ho tak bez problémov vyhodil. Druhá časť presilovky je úplne nijaká.

09:27
    Piešťanci kombinujú v pásme. Bučkova strela ale len do Kokavca.

08:50
    2 min. Drábek (ZIL), držanie.

Stupka si aktivitou vypýtal faul a prvú presilovku zápasu.

08:15
    Piešťanom sa podarilo otvoriť skóre zápasu. Strelu tiesneného H. Ručkaya z kruhov ešte Johannes zachytil, bohužiaľ pre hostí, puk len vyrazil pred seba a osamotený obranca MARTIN ŠKADRA bez väčších problémov doklepol bekendom. Asistencia: H. Ručkay, Peško.

07:23
    Hudec v šanci po nie najlepšom zákroku Johannesa neuspel a na druhej strane ihriska hneď vypomohol defenzíve. Možno aj nie celkom dovolene, ale hra pokračuje.

06:30
    Novozložený piešťanský útok Chylo - Toman - Šišovský teraz povyzvŕtal hostí. Ešte bolo ale vidno , že chýba zohratosť.

05:49
    Buly pred Tomekom po náznaku aktivity hosťujúcich Vlkov.

04:52
    Prvú tutovku domácich mal Michal Peško, ktorý si poklepaním o ľad vypýtal na modrej prihrávku, J. Ručkay mu ju aj poslal, Peško spravil dva - tri kroky tesne za kruhy a skúsil trafiť šibenicu. Netrafil.

03:59
    Dobré striedanie juniora Hudeca, ktorý najprv zachytil rozohrávku Žiliny a potom ešte kohosi prišpendlil o mantinel. Hostia zareagovali icingom.

03:30
    Škadra nezachytil Melichárkovo víťazné buly a musel sa mať na pozore.

03:25
    Icing hostí pre zmenu.

02:58
    Junácka pasovačka o puk v rohu žilinského obranného pásma. Rozhodca to neprerušil, Piešťany sa však k ohrozeniu Johannesa nedostali.

02:29
    Mertel pri striedačkách poslal bodyčekom dole Ďuriša.

02:08
    Icing domácich.

01:56
    Staňo si dal pozor aby v strednom pásme zachytil krížny pas Drgoňa.

01:13
    Po buly vystrelil Dlouhý, len do nôh brániaceho hráča domácich.

00:26
    Prvú strelu si pripisuje Melichárek, jeho strela skôr z rangu propagačných. Z pravého kruhu na vyrážačku a na rozchytanie.

00:13
    Prvý útok skúsia domáci. Spoza tomekovej brány ho zakladá Bučka.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Rozhodcovia na ľade v počte 4 ks., málo divákov na tribúnach a pomaly nám to začne. Potešiteľné je, že je fit a hrať bude aj Peter Šišovský, za Žilinu aj Slota.

Dobrý deň z Piešťan,
    predposledný domáci zápas základnej časti svojej extraligovej premiéry odohrajú piešťanskí Havrani, keď sa im pokúsia "potrhať perie" žilinskí Vlci.

Tri body proti Košiciam, bod vo Zvolene za prehru po predĺžení a prehra po nájazdoch doma s Popradom. To sú posledné výsledky Piešťan, ktorým sa črtá to štvrté miesto a domáci začiatok play off. Dnes sú Havrani favoritom, táto úloha im však nesedí a lepšie im ide hra zo zabezpečenej obrany (najlepšej v lige) a brejky. Mimochodom, piešťanskú sezónu ocenil tento týždeň v jednom denníku aj Jaroslav Walter. Diváci budú čakať tri body, iné by bolo asi sklamaním. Prianie skorého a úplného uzdravenia smeruje dnes k Petrovi Šišovskému.

4. ŠHK 37 Piešťany 52 23 3 13 13 136: 125 88b
    Najproduktívnejší: Henrich Ručkay (20+18)
    Brankár: Tomáš Tomek (93.23%)

MsHK Žilina
    Vlci po domácej prehre s Martinom však nemôžu ešte spať úplne v kľude. Po výpredajovej akcii kádra sa ešte môžu ocitnúť v nebezpečenstve baráže, do ktorej by asi neradi. Ešteže nemám žilinské akcie :) Majú teda o čo hrať a hoci strieľanie gólov ide Vlkom obdobne slabo ako domácim, treba hrať na víťazstvo aj dnes. Žilina dokázala zaskočiť aj Zvolen, hoci si môžeme myslieť hocičo, počíta sa výsledok. Zaskočí aj Piešťany?

9. MsHK Žilina 52 13 3 8 28 132: 177 53b
    Najproduktívnejší: Róbert Krajči (17+26)
    Brankár: Štefan Žigárdy (92.04%)

Gólové hody to asi nebudú, napriek tomu je o čo hrať na oboch stranách, takže úplne márne by to byť nemuselo. Favoritom sú Piešťany, v ich prípade to však ako som spomínal, často býva taká guľa na korčule. Žilina bude spoliehať na gólmana a bude sa snažiť bodovať. Aby sa nedajbože nepriblížil Martin.

Kto teda môže, nech je na štadióne, kto nemôže, nech si otvorí tento prenos, za čo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom, priatelia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 9. Škadra (H.Ručkay, Peško), 16. Stupka (Saliji, Kolník), 24. Melichárek (Hudec, Chylo), 27. Mertel (Stupka, Saliji), 35. Mertel (Saliji, Stupka) - 40. Kokavec (Krajči, Gula), 53. Rúfus (Lipovský, Krajči)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Bučka, Škadra, Drgoň, Filip (C), Kolník, Hruška, Mrázik, Urban - Hudec, Melichárek, Nemec, J. Ručkay, Peško, H. Ručkay, Saliji, Mertel, Stupka, Šišovský, Toman, Chylo
    MsHK Žilina: Johanes - Rúfus, Gula, Dlouhý (C), Leško, Brcko, Staňo, Árvay, Slota - Kokavec, Krajči, Lipovský, Drevenák, Varga, Sýkora, Valášek, Ďuriš, Drábek, Mašlonka, Jarab, Čičala

Rozhodca: Jura, Lauff - Korba, Tvrdoň