Philadelphia – Florida 2:5 (kon.) | Toronto – Buffalo 3:1 (kon.) | Washington – NJ Devils 2:3 (kon.)
Carolina – Winnipeg 3:4 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 3:2 (po s.n.) | Detroit – Columbus 2:3 (kon.)
Montreal – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Tampa Bay – Boston 2:4 (kon.) | Dallas – Vancouver 3:4 (kon.)
Edmonton – Minnesota 1:3 (kon.)
Edmonton Oilers
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Minnesota Wild
cz Piatok 22.02.2013, 03:30 • Rexall Place, Edmonton, Alberta • NHL

Z NHL to je pro dnešek vše, přeji vám co nejhezčí zakončení pracovního týdne. (06:12:36)

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Matt Cullen
    2. Ryan Smith
    3. Niklas Bäckström

Po hokejově chudé první polovině utkání jsme se tak alespoň v té druhé dočkali sportovního zážitku. Edmonton šel v pro něj velmi důležitém utkání jako první do vedení, když se po třiceti třech minutách prosadil Smyth. Ze strany domácích to ale bylo vše a řada přišla na Minnesotu. Ta tři minuty po Smythově brance vyrovnala díky skvělému Cullenovi. Do poslední třetiny vstoupili Wild mnohem aktivněji a již po třech minutách otočil vývoj utkání Setoguchi. Definitivní pojistku na vítězství týmu ze severu USA přidal šest minut před koncem Cullen. Utkání pak ještě zkalilo zranění Clutterbucka.

60:00

59:45
    Nakonec vše dobře dopadlo a Parise ještě z protiútoku trefil tyč prázdné branky.

59:35
    Bäckström si nebyl úplně jistý, kde má puk.

59:25
    Dubnyk zpátky v brance.

59:25
    Minnesota si to ale sama pokazila postavením mimo hru.

59:16
    Oilers to opravdu ještě zkusí bez brankáře!

59:15
    Bäckström zastavil Pääjärviho nahození a ještě nechal vystřídat své spoluhráče.

59:05
    Šmíd převzal puk mezi kruhy, jenomže to bylo tak vše, chvíli poté mu totiž utekl.

58:28
    Setoguchi měl prostor ke střele mezi kruhy, avšak svou pozici nezvládl a Dubnyk proti jeho střele po ledě zakročil.

58:06
    Hall tak ukončil jakékoliv naděje Edmontonu na zvrat v utkání. Spurgeonova rána sice teď byla sražena k Dubnykovi, to ale Wild vůbec nevadí, protože do konce utkání zbývá méně než dvě minuty a oni jej zřejmě dohrají v útočném pásmu.

57:23
    Hall už je na pojízdných nosítkách. Snad to nebude nic vážného a my už tento zápas nějak doplácáme bez újmy na zdraví.

57:23
    Snad máme jen to štěstí, že rozhodčí následně rychle zamezili případné potyčce mezi hráči. To by zřejmě byla hotová jatka.

57:23
    Clutterbuckovi pomáhají lékař, Suter a Koivu z ledu. Fuj, myslím, že všem v Rexall Place zatrnulo.

57:23
    Taylor Hall dostal samozřejmě 5 + 10.

57:23
    Clutterbuckovi teď není vůbec dobře, je u něj lékař a spoluhráči. Nedivil bych se, kdyby z ledu neodjel po svých.

57:23
    Hall si na Clutterbucka počkal na červené čáře a nepříjemně mu nastavil bok. Minnesotské pravé křídlo to vůbec nečekalo a zůstalo ležet ve středovém kruhu.

57:23
    To vůbec nebylo pěkné. Clutterbucka srazil Hall a tento kriminální čin bude mít ještě dohru.

Daniel Polách

Góly a asistencie: 33. Smyth (Belanger, Eager) - 36. Cullen (Suter), 43. Setoguchi (Cullen), 54. Cullen (Clutterbuck, Gilbert)

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) - J. Schultz, N. Schultz, Fistric, Šmíd, Whitney, Petry - Eberle, Nugent-Hopkins, Hall - Hemský, Gagner, Hartikainen - Jakupov, Belanger, Smyth - Eager, VandeVelde, Pääjärvi
    Minnesota Wild: Bäckström (Kuemper) - Spurgeon, Suter, Stoner, Gilbert, Prosser, Brodin - Heatley, Koivu, Parise - Setoguchi, Cullen, Zucker - Clutterbuck, Brodziak, Bouchard - Mitchell, Granlund, Rupp

Rozhodca: Joannette, VanMassenhoven - Cameron, Mach