Cyprus – Švédsko 0:1 (kon.) | Gruzínsko – Dánsko 2:2 (kon.) | Kazachstan – Luxembursko 3:0 (kon.)
Grécko – Česko 3:0 (kon.) | Turecko – Malta 4:2 (kon.) | Chorvátsko – Moldavsko 4:0 (kon.)
Švajčiarsko – Portugalsko 2:4 (kon.) | Slovensko – Albánsko sk 4:1 (kon.) | Bulharsko – Slovinsko 3:0 (kon.)
Poľsko – Litva 1:0 (kon.) | Andorra – Holandsko 0:1 (kon.) | Rakúsko – S. Macedónsko 2:0 (kon.)
Lichtenštajnsko – Bosna 0:4 (kon.) | Izrael – Nórsko 1:3 (kon.) | Kosovo – Nemecko 0:0 (kon.)
Anglicko – Ukrajina 2:1 (kon.) | Španielsko – Estónsko 3:1 (kon.) | Gibraltar – Rusko 0:5 (kon.)
Írsko – Azerbajdžan 1:0 (kon.) | Čierna Hora – Francúzsko 0:2 (kon.)
Cyprus
0:1 (0:0)
Švédsko
cz Utorok 27.03.2018, 14:00 • AEK Arena, Larnaca • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 6

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V kvalifikaci o ME do 21 let přivítá Kypr silné Švédsko. Švédové potřebují body, aby se udrželi na pozicích, které znamenají alespoň postup do baráže o šampionát. To Kypřané budou hrát spíše o čest a jistě budou chtít favorizovaného soupeře potrápit.

Švédsko:
    Švédové v pěti zápasech nasbírali 11 bodů za tři výhry a dvě remízy a v tabulce skupiny bojují s Belgií a Maďarskem o postup. Momentálně jim patří druhé místo, ale o proti Belgii, na kterou ztrácejí tři body mají zápas k dobru. Naposledy fotbalisté Tre kronor potvrdili své kvality v Turecku, kde zvítězili 3:0.

Kypr:
    Kypr v sedmi zápasech nasbíral 6 bodů za dvě výhry a v tabulce skupiny mu patří čtvrté místo. Kypřané dokázali zvítězit právě v domácím prostředí, kde přehráli 2:1 Maltu a Turecko. Ve čtvrtek se jim nepovedl zápas v Maďarsku, odkud si přivezli vysokou porážku 0:4.

Kypr: Christodoulou – Kyriakou, Adoni, Soteriou, Wheeler – Fragkou, Karo (C), Špoljarić – Hadjipaschalis, Pittas, Kyprianou.
    Náhradníci: Paraskevas – Papageorgiou, Charalampous, Ilia, Psaltis, Roles, Pileas.

Švédsko: Dahlberg – Wahlqvist (C), Dagerstål, Brorsson, Andersson – Levi, Ssewankambo, Svanberg, Rakip – Asoro, Isak.
    Náhradníci: Linnér – Hallberg, Ingelsson, Augustinsson, Salétros, Engvall, Larsson.

Rozhodčí: Verissimo – Pereira, Teixeira.

1

2
    Mattias Svanberg zahrával standardní situaci. Jeho centr domácí odvrátili na roh.

3
    Rohový kop zahrával Levi, ale Kypřané se ubránili.

5
    Špoljarić poslal k zemi Jonathan Levi. K míči se dostávají domácí.

8
    Utkání je zatím poměrně vyrovnané. Oba celky se střídají v držení míče.

11
    Nic velkého se teď na trávníku neděje. Oba týmy se spíše oťukávají.

13
    Matija Špoljarić se snažil zatáhnout balón po lajně dopředu, ale k zemi ho poslal Svanberg.

16
    Pokračuje vyrovnaná partie. Kypr zatím drží s favoritem krok.

20
    Domácí fotbalisté poprvé v utkání zahrozili. Aktivní Matija Špoljarić se dostal ke střele, která zaměstnala brankáře Dahlberga.

21
    Máme za sebou dvacet minut hry. Sledujeme vyrovnané utkání, jedinou střelu mezi tyče vyslali domácí.

23
    Alexander Isak si došel pro faul. Standardní situaci rozehrával Joel Andersson, ovšem nic velkého z toho nebylo.

25
    Švédové začínají mí balón častěji na kopačkách, ale zatím si nepřipravili žádnou příležitost.

28
    Naopak, dnes už podruhé vypálil Matija Špoljarić a Dahlberg si připisuje další zákrok.

29
    Do zakončení se dostal Erdal Rakip. Bránu Kypru však netrefil.

31
    V ofsajdu byl lapen Pittas. Rozehrávají Švédové.

36
    První velká příležitost Švédů! Střelu Jonathana Leviho vytáhl
    Christodoulou na rohový kop!

37
    Ten zahrával právě Levi. Domácí odvracejí míč do bezpečí.

38
    Fragkou byl ve středu hřiště faulován Svanbergem. Míč pro Kypr.

41
    Ke střele se odhodlal Isak Ssewankambo. Prostor mezi domácími tyčemi však netrefil.

43
    Pomalu se blíží závěr první půle. Vypadá to, že se do kabin půjde na bezgólového stavu.

44
    Rakipa sestřelil Christos Wheeler. Domácí obránce dostává žlutou kartu.

45
    Ssewankambo fauloval v souboji o míč Wheelera. Akce Švédů tak končí.

45+1
    V ofsajdu se ocitl domácí kapitán Karo. To byla asi také poslední věc, která se v první půli udála.

45+1

První poločas toho z pohledu lačného fanouška mnoho nepřinesl. Neviděli jsme gól a také šancí se na obou stranách urodilo pomálu. Za zmínku stojí snad jen Leviho střela, kterou vytáhl domácí gólman na roh.

46

47
    Na rohový kop Leviho si naběhl Franz Brorsson. Jeho hlavička však těsně minula bránu!

49
    Andreas Fragkou zajel do Asora a vyfasoval za to žlutou kartu.

51
    Joel Andersson byl přistižen v ofsajdu.

53
    Švédové začali druhou půli aktivněji než soupeř. Rádi by co nejdříve strhli vedení na svou stranu.

55
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Joel Asoro, přichází Gustav Engvall.

57
    Útočník Dortmundu Alexander Isak vyzkoušel pozornost brankáře Christodouloua. Ten jeho střelu lapil.

60
    Další zakončení Tre kronor. Zkoušel to Joel Andersson, ale bránu netrefil.

61
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Matija Špoljarić, přichází Marios Ilia.

64
    Druhé střídání Švédska. Alexandera Isaka nahradil Jordan Larsson, syn legendy švédského fotbalu Henrika Larssona.

65
    Joel Andersson jedovatou střelou protáhl brankáře Christodouloua. Ten jeho pokus vyrazil na roh!

66
    Na druhé straně měl velkou příležitost Marios Ilia. Švédy podržel brankář Pontus Dahlberg!

67
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Christos Wheeler, přichází Kostas Pileas.

70
    S přibývajícími minutami sílí tlak Švédska. To samozřejmě nechce na Kypru nechat body.

71
    Své střelecké štěstí zkusil Gustav Engvall. Bránu ale netrefil.

73
    Neujala se ani střela Mattiase Svanberga. Tu zlikvidoval brankář Christodoulou.

75
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Jonathan Levi, přichází Svante Ingelsson.

75
    Kypřané zahrávali rohový kop, Švédsko se ubránilo.

77
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Ioannis Pittas, přichází Paris Psaltis.

78
    Střela Erdala Rakipa byla sražena na roh.

79
    Ten rozehrával Rakip, ale domácí balón odvracejí do bezpečí.

80
    Další roh Švédů. Tentokrát míč poslal do šestnáctky Ingelsson, ale ani tentokrát si jeho spoluhráči žádnou příležitost nepřipravili.

82
    Švédové si musejí dávat pozor na rychlé brejky Kypru! Marios Ilia ztroskotal na Dahlbergovi.

83
    Domácí Zacharias Adoni byl potrestán žlutou kartou.

84
    Po rohu Svanberga mohl rozhodnout Filip Dagerstål. Kypr však zachraňuje brankář Andreas Christodoulou!

86
    Švédové se nadechli k závěrečnému náporu. Erdal Rakip minul domácí bránu.

88
    Pronikajícího Ingelssona fauloval Psaltis. Hosté budou zahrávat standardní situaci.

89
    Hosté z ní ale nic většího nevytěžili. Stále platí bezgólový stav.

90
    Fotbalisté Švédska marně svírají svého soupeře. Pokusy Rakipa a Svanberga nedoletěly až k bráně.

90+1
    Už běží nastavený čas.

90+2
    Gustav Engvall mohl rozhodnout! Christodoulou byl ale proti, předvedl skvělý zákrok!

90+4
    Pravděpodobně v poslední příležitosti hostí minul po rohovém kopu Dagerstål. Utkání zřejmě skončí bez gólů.

90+5
    Dopředu se ještě hnal Engvall. Ten byl ale v ofsajdu.

90+6
    Stále se ještě hraje. Už jsme v šesté minutě nastavení.

90+6
    Andreas Christodoulou nepospíchal s výkopem. Sudímu Verissimovi došla trpělivost a udělil tak brankáři Kypru žlutou kartu za zdržování.

90+7
    Ještě roh pro Švédsko...

90+7
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    To je neuvěřitelné! Po rohovém kopu Ingelssona přeci jen dopravil míč do domácí brány FRANZ BRORSSON! Švédové tak přeci jen získají tři body.

90+8
    Situaci neunesl Andreas Christodoulou! Kyperský gólman dostává za nesportovní chování červenou kartu!

90+8

Fotbalisté Švédska nakonec na Kypru vítězí 1:0! Už se zdálo, že zápas skončí bezgólovou remízou, ale v 7. minutě nastavení rozhodl po rohu Franz Brorsson. Poté se ještě nechal vyloučit domácí brankář Christodoulou, který neudržel nervy na uzdě. Kypřanům se totiž nelíbilo, že sudí nastavil tolik času. (16:02:07)

Martin Augustin

Góly: 90+7. Brorsson

Karty:   44. Wheeler (CYP), 49. Fragkou (CYP), 83. Adoni (CYP), 90+6. Christodoulou (CYP)   90+8. Christodoulou (CYP)

Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 0:10. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:7.
    Cyprus: Christodoulou – Kyriakou, Adoni, Soteriou, Wheeler (67. Pileas) – Fragkou (61. Ilia), Karo (C), Špoljarić – Hadjipaschalis, Pittas (77. Psaltis), Kyprianou.

Švédsko: Dahlberg – Wahlqvist (C), Dagerstål, Brorsson, Andersson – Levi (75. Ingelsson), Ssewankambo, Svanberg, Rakip – Asoro (55. Engvall), Isak (64. Larsson).

Rozhodca: Verissimo – Pereira, Teixeira