Wolfsburg – Hertha 2:0 (kon.) | Hamburger – Frankfurt 0:0 (kon.) | Brémy – Ingolstadt 0:1 (kon.)
Kolín nad Rýnom – Mönchengladbach 1:0 (kon.) | Darmstadt – Bayern 0:3 (kon.)
Hamburger SV
0:0 (0:0)
Eintracht Frankfurt
Sobota 19.09.2015, 15:30 • Volksparkstadion, Hamburg • Nemecká Bundesliga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi Hamburgerom SV a Eintrachtom Frankfurt.

Domáci nezačali sezónu ideálne, a po štyroch zápasoch majú na svojom konte 6 bodov za dve výhry a dve prehry. V tabuľke nemeckej najvyššej súťaže sú až na 12. mieste, ale počet bodov od 4. do 13. priečky je veľmi vyrovnaný a tak môže každý zápas znamenať veľký posun. Hamburger začal sezónu vysokou prehrou 0-5 proti Bayernu Mníchov, no v druhom zápase dokázali zdolať VfB Stuttgart tesne 3-2. V treťom zápase prehrali s 1. FC Köln tesne 1-2, a v poslednom kole vyhrali nad Borussiou Mönchengladbach presvedčivo 3-0.

Do Hamburgu pricestuje Eintracht Frankfurt, ktorý má po štyroch kolách na svojom konte 7 bodov, a v tabuľke nemeckej Bundesligy je na štvrtom mieste. Frankfurt nezačal sezónu dobre keď v prvom zápase podľahol Wolfsburgu 1-2, a v druhom iba remizoval s Augsburgom 1-1. V treťom a štvrtom kole však prišli výhry, a to nad VfB Stuttgart 4-1 a nad 1. FC Köln vysoko 6-2.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Volksparkstadion v Hamburgu, ktorý má kapacitu 57 000 divákov.

Hamburger SV: Drobný – Diekmeier, Djourou, Spahić, Ostrzolek – Kačar, Holtby – N. Müller, Hunt, Iličević – Lasogga.

Náhradníci: Adler – Reis, Schipplock, Olić, M. Díaz, Gregoritsch, Sakaj.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Ignjovski, Russ, Abraham, Oczipka – Hasebe, Reinartz, Stendera – Meier – Castaignos, Seferović.

Náhradníci: Lindner – Zambrano, V. Kadlec, Aigner, Flum, Waldschmidt, Medojević.

Rozhodca: Wolfgang Stark- M.Pickel, M.Petersen.

1

1
    Zápas v Hamburgu sa začal. Domáci dnes nastúpili v bielo-červených dresoch, a hostia z Frankfurtu v čiernych. V úvode sú pri lopte domáci, ktorí okamžite zakladajú rýchlu útočnú akciu.

2
    Rýchlu akciu Hamburgeru zabrzdil útočný faul, a tak sú pri lopte hráči Frankfurtu.

3
    Hunt sa ocitol na trávniku po faule hostí, a domáci tak budú zahrávať priamy kop z cca 40 metrov.

4
    Do 16ky Frankfurtu letela dobrá lopta, ale obrancovia hostí si s ňou poradili a dostali ju do bezpečia. Ani následné pokusy Hamburgeru SV neboli úspešné.

5
    Do útoku zamierili aj hostia a vybojovali rohový kop. Ten hostia zahrali veľmi dobre, a Müller musel loptu odhlavičkovať z bránkovej čiary, pretože brankár Drobný ostal stáť.

6
    Frankfurt zahrával aj druhý rohový kop, tentokrát z opačnej strany ale druhý pokus už nebol tak úspešný, a do útoku zamierili domáci.

7
    Hra sa presunula do stredu ihriska, kde sa oba tímy snažia znemožniť rozohrávku súperovi.

8
    Domáci sú o niečo aktívnejší ako hostia, ale tí mali zatiaľ najväčšiu šancu zápasu. Pri lopte sú hráči Hamburgeru, ktorí sa snažia niečo vymyslieť v strede ihriska.

9
    Po niekoľkých nepresnostiach na domácej strane sa k lopte dostali hráči Frankfurtu, ale ani oni si v strede poľa nevedia poradiť.

9
    Hasebe vidí žltú kartu za faul na Iličevića.

10
    Po faule na Iličevića budú domáci zahrávať priamy kop z veľkého uhla, cca 20 metrov od brány.

11
    Po priamom kope mali domáci obrovskú príležitosť, a Frankfurtu pomohlo brvno! Po prihrávke do 16ky hostí sa k lopte dostal Djourou, a z niekoľkých metrov trafil konštrukciu brány.

12
    Na veľké príležitosti je to 1-1, na góly zatiaľ 0-0. Teraz mali príležitosť hostia, keď z hranice 16ky pálil Meier. Jeho pokus však minul ľavú žrď domácej brány.

13
    Útočný faul zastavil aktivitu Hamburgeru, a pri lopte sú hráči Frankfurtu, ktorí zakladajú útočnú akciu.

14
    Hosťom sa nepodarilo ohroziť domácu bránu, a tak do útoku vyrážajú hráči Hamburgeru.

15
    Pri lopte sú znova hostia. Posledné minúty prinášajú iba množstvo nepresností na oboch stranách, a brankári môžu oddychovať.

16
    Po dlhšom čase sa do zakončenia dostával Meier, ale brankár Drobný bol pri lopte skôr, a celú situáciu má pod kontrolou.

17
    Po rušnom úvode prišiel útlm, ale šance na oboch stranách ešte určite prídu. Pri lopte sú hráči Frankfurtu, ktorí sa snažia prekonať obranu domáceho tímu.

18
    Útočný faul zastavil akciu hostí, a do útoku môžu ísť hráči Hamburgeru SV.

19
    Hrádecký mal prácu po tom ako sa lopta dostala do 16ky Frankfurtu, ale nebola to žiadna veľká šanca domáceho tímu.

20
    Máme za sebou prvých 20 minút dnešného zápasu. V Hamburgu je stav nerozhodný 0-0, zatiaľ s dvomi veľkými šancami, po jednej na oboch stranách.

21
    Pri lopte sú hráči Hamburgeru, ktorí sa pomalou rozohrávkou snažia dostať cez stredovú zónu. Zatiaľ sa im to príliš nedarí, pretože hostia ich veľmi dobre napádajú.

22
    Hasebe tečoval center Ostrzoleka na rohový kop, ale domáci z tejto situácie veľa nevyťažili. Lopta sa párkrát poodrážala v 16ke Frankfurtu, ale brankár Hrádecký nemusel zasahovať.

23
    Teraz mal Hradecký prácu po strele Hunta, ale brankár loptu skvele vytlačil na rohový kop.

24
    Z rohového kopu sa žiadna šanca nezrodila, ale domáci ostávajú na útočnej polovici.

25
    Hamburger sa snaží niečo vymyslieť pred pokutovým územím Frankfurtu, ale zatiaľ je to márna snaha. Hostia skvele bránia, a domácim prakticky nič nedovolia.

26
    Lopta nakoniec končí v rukaviciach brankára Hrádeckého po ľahkom centri do 16ky Frankfurtu.

27
    Niekoľko nepresností v strede ihriska znamenalo stratu lopty pre Frankfurt, a do útoku tak môžu znova zamieriť domáci.

28
    V prvom polčase dominujú najmä obrany oboch tímov, ktoré pracujú takmer bezchybne, a útočníci nemajú veľa priestoru na ohrozenie brány.

29
    Hráčov Frankfurtu zastavil v útočnej snahe ofsajd, ale ani domáci sa v útoku nepresadili. Hunt poslal k rohovej zástavke nepresnú prihrávku, ktorá nenašla žiadne spoluhráča.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Akcia hostí sa skončila iba centrovanou loptou do 16ky Hamburgeru, s ktorou brankár Drobný nemal žiadne problémy.

31
    Hráči Frankfurtu s loptou na kopačkách, ale v útoku sú zatiaľ bezradní. Domáca obrana pracuje bezchybne, a neposkytuje žiadne príležitosti pre útočníkov Frankfurtu.

32
    Veľmi pekná akcia domáceho tímu, ale Seferović v poslednej chvíli zasiahol, a poslal loptu na rohový kop.

33
    Ani tento rohový kop nepriniesol Hamburgeru radosť, pretože loptu obrancovia Frankfurtu veľmi rýchlo odpratali do bezpečia.

34
    Znova niekoľko súbojov v strede ihriska, a loptu získali domáci. Tí začínajú novú akciu rozohrávkou na vlastnej polovici.

35
    Hráči Hamburgeru nevymysleli nič nové, a ich pokus dostať loptu za obranu Frankfurtu sa končí odpískaným ofsajdom.

36
    Faul Hamburgeru a priamy kop pre hostí z veľkej vzdialenosti. Po štandardnej situácii sa v 16ke Hamburgeru dostával do šance Castaignos, ale lopta mu odskočila až za čiaru, takže nasleduje odkop od brány domáceho tímu.

38
    Brankár Hrádecký chcel pomôcť spouhráčom a po loptu vybehol ďaleko pred svoju 16ku. Takmer to hosťom nevyšlo, ale našťastie pre Frankfurt domáci po zisku lopty dlho váhali a brankár Hrádecký sa stihol vrátiť na svoje miesto.

39
    Na opačnej strane snaha Castaignosa, ale nebolo z toho žiadne ohrozenie domácej brány.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 5 minút. V Hamburgu gól stále nepadol, a podobným tempom zrejme ani tak skoro nepadne. Lopta poskakuje v strede ihriska kde o ňu bojujú oba tímy.

41
    Kačar skúsil hlavičkou z 20 metrov ohroziť bránu Frankfurtu, ale jeho pokus letel ďaleko od pravej žrde.

42
    Domáci s loptou na kopačkách skúšajú ešte niečo vymyslieť v závere prvého polčasu. Vypýtali si faul v strede ihriska, ale po zahratí priameho kopu sú znova na vlastnej polovici.

43
    Útočnú snahu hostí končí útočný faul pri postrannej čiare, a tak sa tento prvý polčas zrejme skončí bezgólovou remízou.

44
    Hostia získali loptu v strede ihriska, ale ani tentokrát sa nepresadili proti dobre organizovanej obrane Hamburgeru.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Pri lopte sú domáci, ktorí smerujú do poslednej akcie.

45

Prvý polčas v Hamburgu sa skončil. Nepriniesol veľa zaujímavých momentov. Za zmienku stoja iba šance zo začiatku zápasu keď Müller musel odhlavičkovať loptu z bránkovej čiary, a na opačnej strane trafil brvno domáci Djourou. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Hamburgu sa začal druhý polčas zápasu medzi Hamburgerom SV a Eintrachtom Frankfurt. Pri lopte sú domáci, ktorí sa snažia o rýchle ohrozenie brány Frankfurtu.

47
    Druhý polčas začína v podobnom tempe ako skončil ten prvý. Veľké množstvo súbojov o loptu a minimum šancí. Teraz si však hostia vybojovali rohový kop, a už mieria do 16ky Hamburgeru SV.

48
    Rohový kop nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány, a ani rýchly protiútok Hamburgeru nebol úspešný, pretože Lasogga bol v ofsajde.

49
    Neuveriteľné čo teraz zahodili domáci hráči. Müller skvele vyviezol loptu z vlastnej polovice až do 16ky Frankfurtu, kde skvele prihral hneď niekoľkým hráčom Hamburgeru, ale Iličević poslal svojou strelou loptu vysoko nad bránu.

50
    Na druhej strane strela Reinartza a skvelý zákrok Drobného, ktorý loptu vytlačil na rohový kop.

51
    Z rohového kopu si hostia nevypracovali žiadnu šancu, a po útočnom faule o ňu definitívne prišli.

52
    Ignjovski sa po faule ťažko dvíhal z trávnika, ale už je v poriadku a bude pokračovať v hre. Loptu majú hostia, ktorí zakladajú novú akciu rozohrávkou na vlastnej polovici.

53
    Iličević sa s loptou sám dostal do 16ky Frankfurtu a nebezpečne vypálil, ale jeho pokus z pomerne veľkého uhla minul pravú žrď.

54
    Domáci v snahe získať rohový kop neuspeli, a nasledovať bude odkop od brány Frankfurtu.

55
    Russ vystihol prihrávku smerujúcu pred bránu Frankfurtu, a poslal loptu na rohový kop.

56
    Domáci z rohového kopu ani ďalších pokusov neohrozili brankára Hrádeckého, ktorý loptu posúva svojim spoluhráčom.

57
    Lopta je už na opačnej polovici ihriska, kde si hostia vybojovali rohový kop.

58
    Po rohovom kope Seferović hlavou takmer strelil gól, ale Drobný vytiahol skvelý zákrok a loptu doslova končekmi prstov vytlačil na ďalší rohový kop.

59
    Druhý pokus už hosťom nevyšiel podľa predstáv, a do útoku zamierili domáci.

60
    Posledné minúty patria hráčom Frankfurtu, ktorí získali loptu a vybojovali si ďalší rohový kop.

61
    Faul v strede ihriska a priamy kop pre Frankfurt. Domáci sú v posledných minútach pod tlakom, a hostia majú k prvému gólu dosť blízko.

62
    Lopta z priameho kopu ľahko doletela k brankárovi Drobnému, ktorý ju už posiela svojim spoluhráčom.

62
    Seferović sa ocitol v dobrej pozícii v 16ke Hamburgeru, ale vybojoval iba ďalší rohový kop.

63
    Meier takmer strelil úvodný gól dnešného zápasu, ale Drobný jeho strelu do stredu brány reflexívne vyrazil.

64
    Ani ďalší rohový kop úspech nepriniesol, a hostia sa po niekoľkých šanciach musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

65
    Znova sú pri lopte hostia, ktorí si vypýtali faul v strede ihriska a môžu sa posunúť pred 16ku Hamburgeru.

65
    Seferović vidí žltú kartu za nervózne kopnutie lopty do reklamného panelu.

66
    Po dlhom čase sa do útoku dostali aj domáci, a vypýtali si priamy kop na hranici 16ky.

67
    Russ vidí žltú kartu za faul na hráča Hamburgeru.

68
    Zahranie priameho kopu domáceho tímu trvalo trochu dlhšie, ale Lasogga nakoniec poslal loptu tesne nad bránu Frankfurtu.

68
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Müller,a na hradí ho Gregoritsch.

69
    Množstvo súbojov o loptu v strede ihriska ukončené faulom Hasebeho, a nasleduje priamy kop domáceho tímu.

70
    Do konca zápasu ostáva ešte 20 minút. Na prvý gól v Hamburgu stále čakáme, a nedočkáme sa ho ani po akcii Diekmeiera, ktorý sa ocitol v ofsajde.

71
    Na opačnej strane v ofsajde Seferović, a tak ani šanca Frankfurtu nebude využitá.

72
    Holtby sa snažil dobre prihrať cez obrancov Frankfurtu na nabiehajúcich spoluhráčov, ale jeho pokus nevyšiel a loptu získali hostia.

73
    Domáci obliehajú pokutové územie Frankfurtu, ale proti dobre postavenej obrane hostí si zatiaľ nevedia poradiť.

74
    Kačar sa ocitol na trávniku po faule Stenderu, a domáci tak budú zahrávať priamy kop v strede ihriska.

75
    Oczipka vidí žltú kartu za faul na hráča Hamburgeru.

76
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Iličević, a nahradí ho Olić.

77
    Posledné minúty neprinášajú žiadne šance, iba striedanie domáceho tímu a niekoľko súbojov v strede ihriska.

78
    Castaignos si pýtal faul na hranici 16ky, ale hlavný rozhodca to videl inak a hru nechal pokračovať ďalej. To sa hráčom Frankfurtu vôbec nepáči.

79
    Aktívni hostia sa držia na polovici Hamburgeru, ale zatiaľ bez ohrozenia brány.

80
    Pred nami je posledných 10 minút dnešného zápasu. Zatiaľ to vyzerá na bezgólový zápas, ale v závere sa ešte môže všetko zmeniť a niektorý tím môže získať 3 body. Pri lopte sú teraz domáci, ktorí sa snažia dostať bližšie k brankárovi Hrádeckému.

81
    Ostrzolek nebol proti obrane Frankfurtu úspešný, a nasledovať bude iba odkop od brány Frankfurtu.

82
    Hráči Hamburgeru sa snažia nakopávať dlhé lopty za obranu Frankfurtu, ale táto taktika zatiaľ neprináša želaný úspech.

83
    Pekná akcia domáceho tímu pri ktorej pôsobila obrana hostí dosť chaoticky, ale nakoniec to hráči Frankfurtu ustáli a loptu poslali za postrannú čiaru.

84
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Castaignos, a nahradí ho Aigner.

85
    Domáci si vypýtali faul z cca 30 metrov vzdialenosti, ale Gregoritsch loptu poslal vysoko nad bránu Frankfurtu.

86
    Na opačnej strane faul Djouroua na Aignera, a priamy kop pre hostí z cca 25 metrovej vzdialenosti.

86
    Z priameho kopu sa nezrodila žiadna šanca, pretože loptu odhlavičkoval na rohový kop Olić.

87
    Ani rohový kop nebol úspešnejší, a lopta končí ďaleko za bránou Hamburgeru SV. Blíži sa úplný záver zápasu, a oba tímy by už neradi inkasovali.

87
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Lasogga, a nahradí ho Schipplock.

88
    Oba tímy produkujú veľmi veľa nepresných prihrávok, a tak stroskotáva väčšina akcií na oboch stranách.

89
    Domáci sa previnili útočným faulom, a Frankfurt tak môže zamieriť do útoku.

89
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Stendera, a nahradí ho Flum.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času.Pri lopte sú hostia, ktorí vhadzujú loptu na útočnej polovici.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

90+1
    V prvej minúte nadstavenia zahrávali hostia rohový kop, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť, pretože hneď po jeho rozohratí odpískal hlavný rozhodca útočný faul v 16ke Hamburgeru.

90+1
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Hasebe, a nahradí ho Medojević.

90+2
    Druhá minúta nadstaveného času neprináša žiadne zaujímavé momenty. Lopta je väčšinou za postrannou čiarou, a zápas sa pomaly končí.

90+2

Zápas v Hamburgu sa skončil. V tomto dueli sme gól nevideli, hoci oba tímy mali niekoľko dobrých príležitostí. Zápas bol veľmi vyrovnaný, a dá sa povedať, že remíza je zaslúžená. Hlavný rozhodca v dnešnom zápase udelil 4 žlté karty, všetky na strane hostí.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:21:56)