Sociedad – Gijón 0:0 (kon.) | Barcelona – Malaga 1:0 (kon.) | Vigo – Rayo Vallecano 3:0 (kon.)
Real Madrid – Real Betis 5:0 (kon.)
Celta Vigo
3:0 (1:0)
Rayo Vallecano
Sobota 29.08.2015, 22:00Španielska LaLiga • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.

Príjemný neskorý sobotný večer všetkým fanúšikom kvalitného španielskeho futbalu. Tento víkend pokračuje Primera División druhým kolom a my sme pri tom. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Celtou Vigo a Rayom Vallecano. Úvodný výkop je naplánovaný na 22:00 na Estadio de Balaídos vo galicíjskom Vigu.

Celta Vigo

Tím zo západnej časti Pyrenejského polostrova, oblasti zvanej Galícia má za sebou úspešný vstup do novej sezóny La Ligy. Zverenci trénera Berizza dokázali v prvom zápase zvíťaziť na pôde Levante pomerom 2:1 a tak im v tabuľke patrí 2.miesto so ziskom 3 bodov. Presadili sa Orellana a Aspas.

Celok z predmestia Madridu mal v prvom kole náročnejšieho súpera, ale uhral celkom dobrý výsledok. Zverenci trénera Jemaza doma remízovali s Valenciou 0:0 a tak získali jeden bod do tabuľky, kde im patrí priebežné 10.miesto.

Celta Vigo: S. Álvarez – Mallo, Cabral, Fontàs, J. Castro – Wass, Augusto Fernández, P. Hernández – Orellana, Aspas, Nolito.
    Náhradníci: Díaz – Sergi Gómez, Planas, Bongonda, Dražić, Radoja, Guidetti.

Rayo Vallecano: Toño – Quini, D. Llorente, Zé Castro, N. Martínez – Trashorras, Baena – Bangoura, Ebert, Bébé – Manucho.
    Náhradníci: Carlos – Fedor, Dorado, Fariña, Amaya, Jo. Sánchez, Raţ..

1

1
    Úvodný výkop mali domáci futbalisti, ktorí sa okamžite vydali smerom do ofenzívy.

2
    Aspas zabiehal za obranu, ale hosťujúci obrana dokázal loptu získať pre Vallecano.

3
    Prihrávka Manucha nenašla Bebého, ktorý bol domácim obrancom odstavený od hry.

4
    Bebé sa o chvíľu na to ocitol v ofsajdovom postavení a tak akcia Raya končí.

5
    Hostia faulovali a tak sú pri lopte domáci. Začiatok zápasu je trošku opatrný. Na prvú šancu si musíme počkať.

6
    Bebé zabránil prihrávke Orellanu pred bránku na voľného spoluhráča.

8
    Teraz chceli niečo vymyslieť hostia z Madridu, ale center zo strany nebol najpresnejší.

9
    Wass dostal krásny pas za obrannú líniu a pri pokuse o kľučku ho brankár Toňo podrazil a dostáva červenú kartu!
    9. Červená karta po druhej žltej

10
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Bébé, prichádza Juan Carlos.

11
    Celta Vigo dalo gól!
    Po vystriedaní nasledoval pokutový kop, ktorému už čelil Juan Carlos, ale proti zakončeniu NOLITA nemal šancu. Celta sa teda dostáva do vedenia 1:0.
    11. NOLITO - 1:0

13
    Cabral chcel hľadať za obranou spoluhráča, ale toho pokryl jeden z obrancov Vallecana.

14
    Celok z Madridu bude zápas dohrávať s mankom jedného gólu a v oslabení o jedného hráča. Uvidíme, či sa im podarí niečo vymyslieť aj za tejto nepriaznivej situácie.

15
    Manucho centroval zo strany a pre Vallecano získal rohový kop.

16
    Od rohovej zástavky centroval Trashorras, ale jeho loptu získala obrana Celty bez problémov a dopredu bol vyslaný Aspas, ktorému lopta ušla a pred ním ju odkopol Juan Carlos.

17
    Napriek hre v oslabení sú hostia aktívni a to je sympatické. Baena našiel Goncalvesa, ale Mallo ho rýchlo pripravil o loptu.
    17.

18
    Vallecano je naďalej aktívne, ale do šancí sa nevie prepracovať. Predsa len jeden hráč chýba.

20
    Do zakončenia sa prepracoval domáci Nolito, ale Juan Carlos nemal s jeho pokusom problémy.

22
    Za obranu prišla prihrávka, ktorá našla Aspasa, ale jeho dobre umiestnenú strelu vyrazil Juan Carlos, ktorý uchránil Vallecano od ďalších gólov.
    22.

23
    S hosťujúcim Zé Castrom to nevyzerá dobre a zrejme bude potrebovať striedať.

24
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Zé Castro, prichádza Antonio Amaya.

25
    Úvodná štvrťhodina je pre Vallecano ako zo zlého sna. Museli už dvakrát striedať, hrajú o jedného hráča menej a navyše prehrávajú.

27
    Amaya zahral v rohu umne a pre Vallecano vybojoval rohový kop.

28
    Od rohovej zástavky rozohrával Elbert, ale centrovanú loptu dokázala obrana Celty odvrátiť do bezpečia.

29
    Fernández hľadal za obranou Nolita, ale aj tentokrát obranca Vallecana úspešne zareagoval.

30
    Za nami je polhodina hry. Aspas sa dostal v šestnástke do zakončenia, ale jeho strela bola zblokovaná na rohový kop.

31
    Od rohovej zástavky centroval Nolito a našiel dobre postaveného Aspasa, ktorý však nedokázal loptu dopraviť do bránky!
    31. Iago Aspas (CVG)

32
    Celok z Galície ja pri chuti a chce pridať druhý gól. Aspas dostal loptu za obranu, ale bol v ofsajdovom postavení.

34
    Wass hľadal pred bránkou kolegu, ale ten sa k lopte nedostal, keďže obranca Raya loptu pred ním odkopol.

35
    Vigo je dosť často pri lopte a madridský celok je prakticky len v defenzíve. Takto to dlho Vallecano nevydrží.

36
    Celta to skúsila opäť po krídle, ale center do šestnástky ani tentokrát Nolita nenašiel. Ten bol dobre pokrytý pozornou defenzívou.

37
    Prvý polčas sa rýchlym tempom blíži ku koncu a hráči domáceho tímu by chceli poistiť tesné vedenie druhým streleným gólom. Podarí sa im to?

38
    Aspas predviedol na krídle svoju techniku, ale nakoniec bol aj tak odstavený sklzom od lopty.

40
    Vstupujeme do poslednej päťminútovky prvého polčasu. Bangoura v šestnástke poslal k zemi Nolita, ale rozhodca ostáva chladným a neodpískal penaltu.

41
    Domáci Nolito prostestoval a rozhodca mu udelil žltú kartu za za nasimulovaný pád.

42
    Koľkýže zákrok teraz predviedol Juan Carlos? Nolito pekne vysunul Aspasa, ale ten proti brankárovi hostí neuspel!
    42.

43
    Celta sa dokázala na polovici súpera udržať, ale stále je proti nim zoradená defenzíva oslabeného súpera.

45
    Končí sa posledná minúta riadnej hracej doby prvého polčasu a rozhodca nadstavuje 2 minúty.

45+1
    Iago Aspas sa dostal do ďalšej koncovky, ale tentokrát mu obranca hostí strelu zblokoval.

45+2
    Mallo poslal oblúčik za obranu, ale ten bol príliš dlhý a tak nikoho nenašiel.

45+3

Prvý polčas je už minulosťou. Výrazne ho ovplyvnilo skoré vylúčenie hosťujúceho brankára Toňa v 9.minúte. Nariadený pokutový kop premenil Nolito a to bol jediný gól v prvom polčase. Celta teda pred prestávkou vedie 1:0.

46

46
    Amaya viedol akciu hosťujúceho tímu, ale jeho snaha bola až príliš veľká a dopustil sa faulu.

47
    Nolito chcel loptu v šestnástke poslať na Aspasa, ale obranca mu tento úmysel prekazil.

49
    Teraz je už Celta rovnako aktívna ako pred koncom prvého polčasu. Aspas si nabiehal na center, ale ten na jeho hlavu neprešiel.

50
    Galícijčania pridávajú gólovú poistku! Hernández sa dostal v strede ihriska k lopte a presnou prihrávkou našiel NOLITA, ktorý spoza obrancu prekonal Juana Carlosa po druhý krát.
    50. NOLITO - 2:0

52
    O Nolita mala nedávno záujem aj Barcelona a dnes vidíme prečo. Tento Španiel je jasným ťahúňom Celty Vigo a vedie ju za trojbodovým ziskom.

53
    Teraz sa k lopte dostáva aj domáci brankár, ktorý si pochutnal na centrovanej lopte jedného hráča Vallecana.

54
    Celta Vigo získava po odvrátenom centri Nolita rohový kop.

55
    Od rohovej zástavky centroval Nolito, ale lopta našla len hráča hosťujúceho tímu, ktorý ju odvrátil do bezpečia.

57
    Predviedli sa ja hráči madridského klubu. Quini dostal loptu na Trashorrasa a ten nepríjemne vystrelil. Lopta končí tesne mimo!
    57.

58
    Keďže pri jeho pokuse došlo k teču, rozohrával Baena rohový kop hostí. Ten však vôbec nebol presný a tak môžu ísť dopredu hráči Celty Vigo.

60
    Hodina hry je za nami. Vallecano sa sa naďalej pokúša hrať v útoku aktívne a nie len brániť v bloku. Lenže domáci sú stále pozorní a navyše vedú 2:0.

61
    Manucho dostáva žltú kartu kvôli podrazeniu domáceho hráča.

62
    Následnú štandartku rozohral Nolito centrom do šestnástky, ale tam najvyššie vyskočil Juan Carlos.

63
    Mohlo byť znížené! Bangoura zo strany poslal loptu do šestnástky, kde Manucho loptu zbytočne spracovával a navyše bol v ofsajdovom postavení!
    63.

65
    V dobrej príležitosti bol na druhej strane Orellana, ale jeho dorážka končí v moci Juana Carlosa, ktorý loptu vyrazil na rohový kop!

66
    Od zástavky centroval Wass, ale defenzíva Vallecana dokázala loptu získať.

67
    Wass sa po kombinácii tímu snažil preniknúť po ľavej strane, ale nakoniec mu obranca súpera loptu uchmatol a poslal do zámedzia.

68
    Castro dostáva žltú kartu za držanie dresu Bangouru.

69
    Priamy kop exekuoval centrom Trashorras a Vallecano získava po ňom rohový kop.

70
    Ebertov center od rohovej zástavky však nič nebezpečné pre Alvareza v bráne Viga nepriniesol.

70
    Manucho bol prichytený v ofsajdovom postavení.

71
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Jonathan Castro, prichádza Carles Planas.

72
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Manucho, prichádza Nicolás Fedor.

73
    Aspas síce dostal loptu do dobrej pozície, ale bol pristihnutý v ofsajdovom postavení.

74
    Orellana to skúšal 1 na 1, síce neuspel, ale Celta bude mať k dispozícii rohový kop.

76
    Spoza šestnástky strieľal Bangoura, ale lopta letí vysoko nad bránku.

77
    Pred bránku prihrával Nolito, ale defenzívy hostí dokázala loptu odvrátiť do bezpečia.

78
    Španiel Nolito je stále aktívny a chce zaknihovať v tomto zápase hattrick, ale ani individuálne neuspel.

78
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Pablo Hernández, prichádza John Guidetti.

79
    Orellana čakal na prihrávku od Guidettiho, ale nakoniec ju pre obranný zákrok protihráča nedostal.

80
    Posledných desať minút zápasu. Nolito bol prichytený v ofsajdovom postavení.

81
    Aspas našiel pekne voľného Nolita, ale ten bol dobre obsadený a tak nemohol zakončiť.

82
    Guidetti sa dostal do voľného priestoru, ale bol v ofsajde a tak akcia končí.

83
    Výborný zápas pre Nolita pokračuje. Teraz posielal loptu do pokutového územia, ale tam nikto zo spoluhráčov nebol.

84
    Obranca zblokoval strelu Orellanu spoza šestnástky. Celta kontroluje posledné minúty tohto zápasu.

85
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Daniel Wass, prichádza Nemanja Radoja.

87
    Trashorras bol potrestaný za svoju hrubosť v súboji žltou kartou.

88
    A je to rozhodnuté! Nolito rozohral štandartku prihrávkou, ktorou našiel ANDREU FONTÁSA a ten loptu presne umiestnil a nedal Juanovi Carlosovi šancu.
    88. Andreu FONTÀS - 3:0

90
    Prebieha už posledná minúta riadnej hracej doby prvého polčasu a čakáme na údaj o nadstavenom čase.

90+1
    Štvrtý rozhodca ukazuje, že sa budú nadstavovať 2 minúty!

90+2
    Orellana hľadal spoluhráča,ale ten sa k lopte nedostal Celta Vigo však získava rohový kop.

90+2

Nolitov center z rohu už štvrtý gól nepriniesol a tak je dobojované! Celta Vigo teda víťazí v dnešnom zápase pomerom 3:0 a získava dôležité tri body do tabuľky La Ligy. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (23:51:24)