Omsk – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Barys – Novokuzneck 4:5 (1:2 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 2:3 (kon.)
D. Moskva – Čerepovec 5:1 (kon.) | Jaroslavľ – Novgorod 3:4 (1:2 po s.n.) | A. Mytišči – Záhreb 5:2 (kon.)
HC Slovan – Helsinki 2:4 (kon.)
Dynamo Moskva
5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Severstaľ Čerepovec
Nedeľa 12.10.2014, 15:00 • Lužniki Palace of Sports. • KHL

V tretej tretine sme už nevideli ani jeden gól. O všetkom rozhodla prostredná časť hry, kedy sa domáci tri krát strelecky presadili a rozhodli o tom, že všetky tri body ostanú doma.

S týmto konštatovaním sa s vami lúčim. Ďakujem za pozornosť a želám ešte pekný zvyšok nedeľného večera. Zajtra prajem úspešný vstup do pracovného týždňa. (17:17:49)

60:00

59:48
    V samom závere zápasu ešte Stoljarovova hokejka vyletala príliš vysoko a Dinamo tak dohrá posledné sekundy v početnej výhode.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny sa rozbehli. Pokojne môžeme povedať, že aj zápasu. Predĺženie totiž vonkoncom ani len nehrozí.

57:30
    Dinamo predviedlo krásnu kombináciu v priestore, z ktorého sa dalo pokojne zakončovať, no domáci sa napokon ku streleckému pokusu nedostali.

56:30
    Babenko sa z pravej strany poriadne oprel do puku. Smirjagin bol na správnom mieste a puk pokryl.

55:30
    Daugavinš zblokoval strelu, puk ho však trafil do nepríjemných miest, kde hokejista nemá chrániče. Domáci útočník musel odísť na útrob štadióna.

54:30
    Karsumsovo zakončenie bolo jedným z hosťujúcich hráčov vytečované mimo hracej plochy.

53:22
    Dinamu sa bez väčších problémov podarilo odolať aj tejto presilovke Severstalu. Čerepovcu sa nedarí prekonať Jerjomenka už od jedenástej minúty prvej tretiny.

52:15
    Maxim Karpov sa aj počas oslabenia vydal na útočný výpad, no skvelo proti nemu zapracoval jeden z obrancov Severstalu, ktorý ho nepustil do blízkosti Smirjagina.

51:22
    Nikolaj Žerdev si v osobnom súboji pomohol pridržaním, čím poskytol Severstalu opäť možnosť zahrať si v presilovej hre.

49:30
    Čerepovec nemohol dva krát za sebou vniknúť do útočného pásma pre ofsajdové postavenie.

48:34
    Presilovka Severstalu ostala nevyužitá. Dinamo hrá v plnom počte, v tretej tretine zatiaľ čakáme na presný zásah.

48:10
    Opäť to skúšal Lukin. Obetavý zákrok však predviedol Daugavinš, ktorý sa mu skvelo vrhol do delovky.

47:35
    V stopercentnej tutovke sa ocitol Lukin, no nedokázal ju pretaviť na gól!

46:34
    Pred početnou prevahou hostí ešte nasleduje reklamná prestávka.

46:34
    Sergej Sojin si počínal nedovolene. Severstal si po hre v oslabení vyskúša aj početnú prevahu.

45:57
    Solovjov dobre zapracoval v obrannom pásme, kde sa mu podarilo odblokovať súpera.

44:57
    Hostia prežili početnú nevýhodu bez ujmy. Na ľade sú už v pätici.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 8. Daugavinš Kaspars (Konstantin Gorovikov), 8. Maxim Karpov (Filip Novák), 22. Alexej Cvetkov, 28. Maxim Pestuško (Konstantin Gorovikov), 31. Mat Robinson (Konstantin Gorovikov) – 11. Zachar Arzamatsev (Vadim Berdnikov, Marek Kvapil)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Saričenkov) – Novák, Robinson, Jalasvaara, Osipov, Solovjov, Korjagin, Mironov – Karpov, Sojin, Cvetkov, Babenko, Žerdev, Karsums, Daugavinš, Kokarev, Gorovikov, Teresčenko, Pestuško.
    Severstaľ Čerepovec: Smirjagin (Magarilov) – Stasenko, Šinin, Shefer, Lukin, Urbom, Nekolenko, Amqvist, Arzamastsev – Kvapil, Berdnikov, Kagaritskij, Trubačjov, Ullstrom, Mons, Černov, Nikoncov, Stoljarov, Monachov, Buchnevič.

Rozhodca: Bondar, Komarov – Morozov, Fatejev.