Vladivostok – CSKA Moskva 0:5 (kon.) | Novokuzneck – Novgorod 1:6 (kon.) | Novosibirsk – Čerepovec 1:0 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 1:2 (po pr.) | Nižnekamsk – Omsk 3:4 (kon.)
Togliatti – Barys 2:1 (3:2 po s.n.)
po s.n. (3:2)
Lada Togliatti
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Barys Nur-Sultan
Sobota 04.10.2014, 15:30 • Arena Lada • KHL

Dnes sme sledovali výborný zápas, síce padlo málo gólov, ale tempo hry bolo vysoké. Najskôr išla do vedenia Astana, ale krátko na to domáci vyrovnali a nasledovalo predĺženie, kde mali oba tímy po jednej tutovke, ale brankári dnes podržali svoje tímy a rozhodnutie muselo príjsť v nájazdoch, kde sa hrdinom stal domáci Nikitenko, ktorý prekonal Laca trikrát a získal pre Ladu bod navyše. Togliatti teda vyhrávajú druhý zápas za sebou a najbližšie ich čaká Omsk. Prajem ešte príjemný zvyšok dňa a ďakujem za pozornosť. (18:33:41)

64:55
    Pre zmenu 100%- ná šanca pre domácich, ale Valuskij vo svojom nájazde nechal vyniknúť Laca.

64:10
    Tentokrát trochu zavaril svojím Laco, ale obrancovia vyviezli puk preč z pásma.

63:38
    100%- na šanca pre Astanu, Do úniku sa dostal Semyonov, ale Ježov predviedol krásny zákrok.

62:00
    Hráči oboch tímov sú opatrní, nikto už nechce spraviť chybu a riskovať gól.

61:10
    Laco kryje prvú šancu predĺženia, ktorú mal Petrov.

60:25
    Diváci teraz hlasno ženú svojich dopredu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Takže skončila sa nám tretia tretina, v ktorej sa ale nerozhodlo. Najskôr šla do vedenia Astana, ale o pár minút bolo vyrovnané a aj napriek veľkým možnostiam rozhodnúť zápas sa už skórovať nepodarilo. Nasleduje teda predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:40
    Už sa len drží puk na hokejkách a všetko smeruje do predĺženia.

58:25
    Po strele Lundina Ježovovi vypadol puk a len tak tak, že ho do brány nedorazil Starčenko.

57:20
    Domáci to prežili a sú v plnom počte.

57:00
    Teraz dvakrát po kombinácií tvrdo vystrelil Semyonov od modrej, ale Ježov je stále istý a drží svoj tím.

55:55
    Závar pred bránou Ježova nevyužili Boyd ani Dawes so svojimi dorážkami.

55:20
    Za hákovanie ide na 2min. Strelcov(TOG)

54:00
    Teraz pre zmenu Bochenski ohrozil Ježova z medzikružia, ale dnes až na ten inkasovaný gól chytá spoľahlivo.

53:15
    Teraz sa prvá formácia Barysu usadila v pásme domácich, od modrej tvrdo vystrelil Lundin,ale Ježov jeho strelu kryje.

52:20
    Pred Laca sa z pravej strany dostal Fachrudinov, švihom vystrelil, ale neprekonal ho.

51:44
    Aj toto oslabenie hráči Astany prežili a sú v plnom počte.

50:40
    Vzruch pred bránou Laca, ktorý ale nedokázal využiť Zaťovič, Astana odoláva.

49:44
    Dawes oslabuje opäť Astanu a za sekanie odchádza na trestnú lavicu na 2min.

48:22
    V tejto presilovke sme nič vážnejšie nevideli a Astana je v plnom počte.

46:22
    Komerčná prestávka, ktorá môže pomôcť Astane sa otriasť keď po inkasovanom góle sa vôbec nevedia dostať do tempa a navyše budú hrať o jedného menej.

46:22
    Za hru vysokou hokejkou ide na trestnú lavicu na 2min. Puškaryov
    SLOBODA - 1:1

44:53
    Togliatti dáva gól!
    Aj Laco dostáva tentokrát gól z kategórie lacných keď ho strelou z pravého kruhu prestrelil krajan KAROL SLOBODA a vyrovnáva stav.

44:23
    Puškaryov získal puk vo vlastnom pásme, potiahol ho, našiel Čerenoka, ktorý od modrej vystrelil, ale Ježov puk kryje do lapačky.

43:02
    Rudenko po prihrávke spoza brány chcel tvrdo vystreliť príklepom, ale zlomil hokejku a odišiel striedať.
    STARČENKO - 0:1

41:35
    Barys Astana dala gól!

Z ničoho nič spoza hráča vystrelil ROMAN STARČENKO a prekvapil doteraz istého brankára Ježova.

40:52
    Ježov už ale nemal prácu a Lada je v plnom počte.

40:02
    Astana ešte dohrá svoju presilovku 52sekúnd.

40:01

Druhá tretina už bola hokejovejšia, viac z hry mali domáci, ale nevedia prekonať výborne chytajúceho Jana Laca v bráne Astany. Na konci tretiny mala Astana najväčšiu šancu, ale vyznamenal sa Ježov.Rozhodne sa teda v tretej tretine alebo budeme svedkami predĺženia či nájazdov?Tretia tretina začne približne o 17:03.

40:00

39:12
    Obrovskú šancu spálil tentokrát Dawes, ktorého bravúrne vychytal Ježov.

38:52
    Príliš veľa hráčov na ľade.Trest si odsedí Ogurcov 2min.

34:35
    Ďalšia obrovská šanca Lady. Petrov sa snažil zakončiť backhendom sám pred Lacom, ale ten jeho strelu kryl.

34:10
    Teraz je tu tlak domácich, Astanu nepúšťajú k ničomu a zaslúžili by si gól.

32:01
    Teraz sa dostal do šance Fachrudinov, ale z dobrej pozície netrafil bránu.

30:48
    Pekný teč Černikova pred Lacom,ale ten je stále pozorný a nič ho neprekvapí.

30:00
    Sledujeme zatiaľ solídny zápas,ale ani jedno mužstvo sa nevie dostať do vedenia. Prevláda bojovnosť.

29:00
    Puškarjov bojoval pri mantineli s dvomi hráčmi, nikto mu nepomohol, prišiel o puk a tak sa na druhej strane dostal do dobrej šance Šenfeld.

27:10
    Veľký nedôraz obrancov Astany. Černikova nechali úplne samého pred brankárom Lacom, ale ten sa vyznamenal.

26:15
    Valuiskij sa pustil do dvoch obrancov, kde veľkúšancu na úspech nemal a stroskotal.

25:20
    Teraz sú na ľade štvrté formácie,ale zatiaľ sa k ničomu nedostali.

23:45
    Domáci hráči šli dvaja na jedného,ale Petrov vystrelil veľmi zle.

23:40
    Lada v plnom počte.oslabenie zahrali výborne.

23:25
    Domáci Valuiskij zabojoval a získal cenné sekundy pre Ladu.

22:40
    Ale ani Astane zatiaľ nevyhovuje početná výhoda a nedostala sa ani do pásma.

21:40
    A presilovku si zahrá aj Astana. na 2min. odchádza domáci Hunkes za držanie.

20:46
    Hostia v plnom počte.

20:42
    A znova tá istá dvojica a znova úspešnejší Laco.

20:20
    Černikov na konci presilovky ohrozil Laca, ale ten situáciu s prehľadom vyriešil.

20:01

Skončila sa prvá tretina, ktorá veľa vzruchu nepriniesla, oba tímy zatiaľ iba vyčkávajú na nejakú chybu, tak uvidíme, kedy sa dočkáme prvého gólu. Druhá tretina sa začne približne o 16:13.

20:00

19:50
    V tejto časti hry už domáci presilovku nevyužijú, kedže sa ani neusadili v pásme Astany, tak budú mať ešte menšiu časť v druhej tretine.

18:46
    2min. za sekanie dostáva Blochin(AST).

18:42
    Obrovská šanca domácich, ale Petrov neprekonal Laca po strele Valuiskeho, ale vybojoval vylúčenie.

16:58
    Vidíme veľmi veľa nepresností, vďaka čomu sa hráči nevedia dostať k ohrozeniu brankárov.

15:15
    Tentokrát aktívny Bochenski dvakrát vyskúšal pozornosť Ježova.

13:50
    Prihrávkou pred bránu to skúšal Zaťovič, ale nenašla jeho spoluhráčov.

12:28
    Ďalšia komerčná pauza.

12:15
    Máme tu hluchšie sekundy, keď sa nič nedeje.Hráči iba nastreľujú puky a viazne kombinácia.

11:02
    Hráči Astany sa previnili postavením mimo hry a vhadzuje v strednom pásme.

10:00
    Polostrela, polonahrávka Bartulisa, ale Ježov vyráža do bezpečia.

09:15
    K odrazenému puku sa dostal Golubev, prudko vystrelil, ale Laco bol pozorný.

08:40
    Po podržaní puku Ježovom nasleduje komerčná prestávka.

06:55
    Po šanci hosťujúceho Savčenka sa k puku dostal Valuiskij a postupoval jeden na jedného, ale minul bránu Laca.

06:15
    Hra sa trochu ukľudnila, ani jeden tím sa nevie dostať ku strele.

04:15
    Pred bránu Ježova sa tlačil Upper ale obrancovia ho zbavili puku a vyhodili z pásma.

03:20
    Prvá strela aj na strane domácich. Z pravého kruhu vystrelil Podhradský. Laco vyrazil pred seba

02:00
    Puk majú pod kontrolou hlavne hráči Barysu.

00:56
    Prvá strela od Astany, bránku ohrozil Boyd.

00:01

Dozneli štátne hymny a stretnutie sa o chvíľu začne.

Lada Togliatti: Ježov (Glass) – Barancev, Podhradský, Šulakov, Hunkes, Vorobjov, Romanov, Sloboda, Ogurcov – Černikov, Petrov, Golubev – Zaťovič, Nikitěnko, Valujskij – Bočarov, Mastrjukov, Šarov – Šenfeld, Strelcov, Fachrutdinov

HC Barys Astana: Laco (Ivanov) – Lundin, Bartulis, Semjonov, Blochin, Savčenko, Cerenok, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Rymarev – Romanov, Upper, Puškarjov – Rachmanov, Gavrilin, Lichotnikov – Popovič

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom hokeja. Pozývam Vás sledovať stretnutie KHL kde domáca Lada Togliatti privíta kazašského súpera Barys Astana.

Lada na tom v tomto ročníku nie je zatiaľ veľmi dobre, keď sa im podarilo prvýkrát naplno bodovať až v ich poslednom zápase, kde sa postarali o obrovské prekvapenie a zdolali Magnitogorsk. Dovtedy však z jedenástich stretnutí získali iba 4body za 2výhry po predĺžení. Takže dokopy majú iba 7bodov a patrí im predposledné miesto.

HC Barys Astana
    Hostia zatiaľ získali 20bodov za čo im patrí 5.miesto vo Východnej konferencií. Na tomto tripe sa im zatiaľ darí, keď vyhrali oba súboje, či už na ľade Čeljabinsku alebo Jugry. Opierajú sa hlavne o zámorské trio Boyd, Bochenski, Dawes a v neposlednom rade o výkony slovenského brankára Laca.

Vzájomné zápasy sú vyrovnané 2-2 tak uvidíme, kto si pripíše tretiu výhru vo svoj prospech. Prajem príjemný hokejový zážitok

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.