Zvolen – Trenčín 2:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Skalica 2:6 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 3:4 (kon.)
Košice – Topoľčany 10:1 (kon.) | Poprad – HC Slovan 2:3 (2:3 po s.n.) | B. Bystrica – Žilina 3:1 (kon.)

59:44
    Zbytočný faul na strane hostí. Adam Longauer nezmyselne kolenom zrazil Primusa k ľadu a odchádza pod sprchy.

59:30
    Trenčín dal gól!
    Domáci to skúsili bez brankára čo sa im absolútne nevyplatilo. Dominik NOVÁK pohodlne zvyšuje náskok hostí na 4:2 a o stretnutí je zrejme rozhodnuté. Asistencie: Pataky

59:05
    Zakázané uvoľnenie hostí dáva domácim šancu ohroziť Kompasa a vyrovnať.

58:38
    Primus je už na ľade a s pukom v útočnom pásme, domáci teda v plnom počte.

58:17
    Vhadzovalo sa teraz pred Kompasom a nasledovala nepresná Gáborova strela.

58:00
    Trenčín je v plnom počte, zároveň nám priebehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

56:38
    David Primus oslabuje svoje mužstvo v nevhodnom čase, previnil sa hákovaním a odpyká si menší trest.

56:00
    Po faule na Ivana Jakubíka odchádza na trestnú lavicu za podrazenie Adam Tužinský.

55:30
    Hostia sa po góle stiahli a snažia sa pokrývať stredného pásmo, čo domácim robí značné problémy.

54:34
    V tom istom čase si domáci berú oddychový čas.

54:34
    Tak predsa sa hosťom podarilo využiť túto dlhú presilovku. Po prihrávke od Paloviča sa strelou z medzikružia presadil Dominik NOVÁK. Asistencia: Palovič

53:15
    Domáci sa opäť oslobodzujú, hosťom zatiaľ početná výhoda absolútne nevychádza.

52:39
    Útočnú snahu Jakubíka a Chalupského zastavuje ofsajd, to však domácim zrejme aj vyhovuje.

51:55
    Hostia si len prihrávali v útočnom pásme bez strelby, nakoniec im Balko zobral puk a poslal cez všetky čiary až ku Kompasovi.

50:40
    Patrik Pohanka citeľne oslabuje svoje mužstvo, odchádza si odsedieť 2 minúty za podrazenie + 2 minúty za faul lakťom.

50:03
    S Balkovým pokusom na opačnej strane tak isto nemal Kompas žiadne problémy a prerušil hru.

48:34
    Na túto strelu od modrej čiary mal Petrík pekný výhľad a bez väčších problémov skrýva puk vo svojom náručí.

47:26
    Opäť je hra prerušená, domáci si nerozumeli pri rozohrávke a píska sa icing.

47:07
    Útočnú snahu hostí zastavuje ofsajd.

46:19
    Balko sa teraz natlačil až pred Kompasa, no puk sa mu do brány prepasírovať nepodarilo.

45:58
    Po krátkej pauze sa opäť hrá, pri puku sú za vlastnou bránou domáci.

45:47
    Po tvrdom strete v rohu klziska zostáva domáci kapitán Matej Koch ležať na ľadovej ploche.

44:41
    Domáci sa nakoniec oslobodili a už korčuľujú v plnom počte.

44:20
    Po tečovanej strele od modrej sa puk odráža od tyčky domácej brány do rohu!

44:03
    Ďalší zákrok domáceho gólmana, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Zvolena.

43:25
    Hostia strieľali od modrej čiary a následne aj dorážali. Skvelým zákrokom lapačkou sa predviedol domáci brankár Petrík.

42:41
    Priatka sa previnil podrazením a odchádza na trestnú lavicu.

42:11
    Domáci sú v plnom počte.

41:52
    Zvolenčania sa oslobodili a môžu prestriedať brániacu štvoricu.

41:20
    Hostia to skúšali viac krát od modrej čiary, no hradbu domácich tiel pred Petríkom neprestrelili.

40:11
    Rado Gábor odchádza na trestnú lavicu za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou, zároveň sa hostia dostali do plného počtu.

40:01

Skončila sa nám druhá tretina, v ktorej sme videli opäť dva góly. Tentokrát viedli hostia a vyrovnať sa podarilo domácim. Naďalej sledujeme rýchle, vyrovnané stretnutie s množstvom vylúčení na oboch stranách. Rozuzlenie nám možno prinesie tretia tretina, ktorá začne približne 15:38.

40:00

39:57
    Hra so zdvihnutou hokejkou, vhadzovať sa bude v strednom pásme, čo znamená, že sa v tejto tretine už zrejme nič neudeje.

39:40
    Pohanka kombinuje s Jakubíkom a Kochom, domáci by mali viac strieľať.

39:04
    Prebieha nám posledná minúta prvej tretiny, puk je za bránkou domácich.

38:30
    Novotného strelu od modrej zachytili obrancovia hostí a puk je už v strednom pásme.

38:12
    Milan Duda odchádza na trestnú lavicu za napadnutie.

37:25
    Trenčania teraz zavreli svojho súpera v útočnom pásme, domáci vyhodili puk do stredného pásma a môžu vystriedať.

36:32
    Po tom ako domáci brankár pre istotu prikryl puk pod lapačkou sa bude vhadzovať v útočnom pásme hostí.

35:35
    Hostia sa okamžite snažia odpovedať, sériu striel likviduje Petrík.

34:26
    Zvolen dal gól! Gól strelil KOCH. Asistencie Parobok, Balko.

34:08
    Ďalšia presilovka pre domácich, hostia boli na ľadovej ploche šiesti.

33:58
    Hostia sú v plnom počte.

33:15
    Dobre teraz napádajú hostia aj keď sú len štyria, domáci nevedia rozohrať puk a sekundy im utekajú.

32:40
    Hostia vyhrali buly v obrannom pásme a okamžite sa oslobodili.

32:18
    Gáborova strela spomedzi kruhov končí na žrdi!

31:58
    Kontroverzné vylúčenie sa teraz píska na strane hostí, Curtis Lamp odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

30:54
    Trenčín hrá s piatimi hráčmi.

30:37
    Nebezpečná hra s vysokou hokejkou na Ivana Jakubíka ostala nepovšimnutá.

30:10
    Gábor s pukom na modrej nič nevymýšľal a posielaj ho okamžite na Kompasa, tesne pred ním ho niekto z hostí tečoval na ochrannú sieť.

29:45
    Hostia sa oslobodtujú vyhodením puku cez všetky čiary, domácim sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

28:54
    Curtis Lamp dostal menší trest za napadnutie, šanca pre domácich vyrovnať.

28:15
    Domáci sa konečne zásluhou Novotného dostali s pukom do stredného pásma a môžu prestriedať.

27:40
    Jeden z trančianskych útočník nastrelil tyčku!

27:22
    Krásne akcie teraz predvádzajú hosťujúci hráči v útočnom pásme, domáci nevedia kde im stojí hlava.

26:42
    Zakázané uvoľnenie na domácej strane.

26:08
    Pohanka si teraz trúfol na veľa, hostia mu zobrali puk v strednom pásme a všetko musel hasiť neodbytný Jakubík.

25:22
    Hostia si nerozumeli pri rozohrávke, píska sa icing.

25:01
    Domáci brankár dostal pukom do prilby a hra je tak prerušená.

24:02
    Nedáš dostaneš. Nino Ondris sa s pukom v útočnom pásme príliš nemaznal a presnou strelou švihom triafa šibenicu Petríkovej brány. Asistencie: Bača, Pataky

23:20
    Ďalšia kuriózna situácia na zvolenskom štadiónie! Hlavný rozhodca teraz pravdepodobne obral domácich o regulérny gól, ktorý strelil Chalupský, v hre sa pokračuje.

22:56
    Hostia začali akciu od vlastnej brány a na útočnej modrej čiare och zastavil ofsajdový verdikt čiarového rozhodcu.

21:53
    Trenčania teraz zavreli domácich v pásme, no puk držia len v rohu odkiaľ góly zvyčajne nepadajú.

21:20
    Puk sa zvláštnym odrazom dostal z rohu až pred Petríka, kde číhal hosťujúci Ondris.

20:28
    Útočnú snahu hostí zastavuje čiarový rozhodca, píska sa ofsajd.

20:01

V prvej časti sme videli rýchly hokej a veľa vylúčení, hlavne na strane hostí. Domáci sa po kurióznej situácii dostali do vedenia zásluhou Ivana Jakubíka, no sekundu pred koncom za hostí vyrovnal Andrej Longauer.

Druhá tretina začne približne 14:48.

20:00

19:59
    V poslednej sekunde sa hosťom podarilo vyrovnať. Peknú akciu hostí zavŕšil po prihrávke spoza brány Andrej LONGAUER a dáva tak domácim gól do šatne. Asistencie: Aslamkhanov, Duda

19:48
    Gáborovu rozohrávku nikto z domácich hráčov nepochopil, píska sa icing.

19:30
    Trenčania sa dobre bránia a opäť posielajú puk až k Petríkovi.

19:10
    Prebieha nám posledná minúta prvej tretiny.

18:45
    Hostia sa oslobodzujú a môžu prestriedať.

18:13
    Novotný s Kochom kombinujú na ľavej strane a snažia sa niečo vymyslieť.

17:45
    Opäť to bude presilovka pre domácich, Andrej Longauer si odpyká menší trest za podrazenie.

17:33
    Chalupský bojuje o puk v rohu, na pomoc mu prišiel Primus a rozhodca signalizuje ďalšie vylúčenie.

16:53
    Pri puku je Patrik Pohanka za vlastnou bránou, odkiaľ ho zaváža až do útočnej tretiny, kde však oň domáci prichádzajú.

16:00
    Trenčín v plnom počte, po dlhšej dobe sa hrá 5 na 5.

15:30
    Domáci teraz poriadne zatlačili hostí, mali by však viac strieľať.

14:20
    Hrá sa 4 na 4, no domáci sa o chvíľu dostanú opäť do presilovky, Balko je pripravený naskočiť.

12:58
    Trenčania so štyrmi hráčmi.

12:24
    Ďalšie vylúčenie, tentokrát na domácej strane. Balko fauloval kolenom a odchádza na trestnú lavicu.

12:00
    Obrovská šanca pre domácich ísť do dvoj-gólového vedenia! Dominik Novák hral nebezpečne so zdvihnutou hokejkou a dostáva 4 minútový trest.

10:58
    Ruslan Aslamkhanov sa previnil podrazením a odchádza na trestnú lavicu.

10:38
    Po faule na domáceho Primusa hlavný rozhodca signalizuje vylúčenie.

09:52
    Do situácie 2 na 1 sa mohli dostať hostia, no pokazili finálnu prihrávku. Petrík skrýva puk vo svojej Lapačke a ukludňuje hru.

09:05
    Po menších protestoch, ktoré hosťom nepomohli sa už opäť hrá.

08:37
    Zvolen dal gól!
    Kuriózna situácia na zvolenskom štadióne. Domáci hlásateľ nepochopiteľne oznámil hru 5 na 5, pričom trest bol len v polovici. Zvolenčania pár sekúnd na to strieľajú zásluhou Ivana JAKUBÍKA vedúci gól! Asistencia: Chalupský

08:00
    Momentálne sledujeme hru 4 na 4, pri puku je Gábor za vlastnou bránou, kde čaká na čerstvých spoluhráčov.

07:18
    Nakoniec je z toho vzájomné vylúčenie. Za domácich odišiel Tomáš Trnka, za Trenčín je to Curtis Lamp.

07:18
    Po Trnkovej strele sa pred bránkou hostí strhla mela a bude sa aj vylučovať.

06:30
    Po kombinácii Jakubíka s Chalupským takmer druhý menovaný prekonal hosťujúceho brankára. Následne sa hostia oslobodzujú zakázaným uvoľnením.

05:07
    Dobrou hrou sa teraz prezentuje štvrtý zvolenský útok, po Primusovej prihrávke z rohu takmer skóroval Filkus.

04:20
    Domáci začína útočnú akciu spoza vlastnej brány, pri puku je Čorovčák.

03:23
    Nič vážnejšie sa už nestalo a hostia sú v plnom počte.

02:37
    Ivan Jakubík to skúšal osamotený na ľavej strane, no ani na dva krát sa mu nepodarilo dopraviť puk do siete, škoda pre domácich.

02:30
    Zvolenčania už usadení v útočnom pásme, Pohankovu strelu zrazil jeden z obetavých útočníkov hostí.

01:48
    Domácim úvod presilovky príliš nevychádza a hostia teraz dokonca vystrelili na Petríka.

01:23
    Máme tu prvú presilovku, hosťujúci Hrehuš sa previnil sekaním a odchádza na trestnú lavicu.

00:40
    V prvej útočnej akcii boli domáci, no hostia im odobrali puk a nastreľujú ho na zadný mantinel útočného pásma.

00:01

Hráči aj arbitri dnešného stretnutia sú už na ľadovej ploche a zápas sa nám o malú chvíľu začne.

Príjemné sobotné popoludnie zo zimného štadióna vo Zvolene. Vítam Vás pri sledovaní 9. kola juniorskej Extraligy medzi HKm Zvolen a Duklou Trenčín.

Juniorom Zvolena úvod sezóny absolútne nevychádza a domáci sú so šiestimi bodmi priebežne na poslednom mieste tabuľky. Naopak hostia z Trenčína držia v úvode sezóny krok s najlepšími a so 16 bodmi stoja na treťom mieste za Košicami a vedúcou Nitrou.

Zvolenčania si jednu z výhier pripísali paradoxne proti Nitranom a aj to svedčí o tom, že v tejto lige môže vyhrať každý s každým. Spomenuté tabuľkové fakty teda nemusia nič zaručovať a rozhodovať sa bude na ľade. Stretnutie sa začne o 14:00 a ja Vás pozývam sledovať náš on-line prenos.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Lukáš Slatinec

Góly a asistencie: 9. Jakubík (Chalupský), 35. Koch (Parobok, Balko) – 20. Longauer (Aslamkhanov, Duda), 25. Ondris (Bača, Pataky), 55. Novák (Palovič), 60. Novák (Pataky)

HKM Zvolen: Petrík (Babik) – Gábor, Priatka, Koch, Pohanka, Majerík, Čorovčák, Klein, Necpál – Trnka, Balko, Novotný – Chalupský, Jakubík, Parobok – Lunter, Primus, Filkus – Molnár, Daniš
    HK DUKLA Trenčín: Kompas – Bača, Herc, Hrehuš, Lamp, Matejka, Palovič, Pisch, – Aslamkhanov, Čacho, Cíger – Berák, Babka Ondris – Duda, Longauer, Novák – Pataky, Tužinský, Špankovič

Rozhodca: Štefik – Vyoral, Frimmel