Havlíčkův Brod – Kladno 1:6 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 0:1 (kon.) | Ústí n/L – Prostějov 4:3 (kon.)
Havířov – Motor ČB 4:7 (kon.) | Chomutov – Šumperk 5:3 (kon.) | Kadaň – Třebíč 2:1 (kon.)
Most – Jihlava 4:12 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
LHK Jestřábi Prostějov
cz Sobota 04.10.2014, 17:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov; kapacita: 6 500 diváků • 1. liga (ČR)

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. a Tereza Košťálová. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion:
    Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov;
    souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
    kapacita: 6 500 míst

Příjemné sobotní odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 10. kola I. hokejové ligy ČR. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým LHK Jestřábi Prostějov.

Svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše mají po devíti utkáních v ligové tabulce třináct bodů, a to po čtyřech vítězstvích (4:2 proti Rebelům z Havlíčkova Brodu, 5:4 se Sportovním klubem Kadaň a Havířovem a 2:1 proti Benátkám nad Jizerou) a pěti porážkách (5:7 se Salith Šumperk, 1:6 s Rytíři Kladno, 2:3 po prodloužení s Baníkem Most, 1:3 s Piráty Chomutov a 0:2 s ČEZ Motor České Budějovice; všechny výsledky z pohledu Slovanu).

Celek pod vedením Tomáše Sršeně a Petra Zachara má v tabulce po devíti kolech sedm bodů. Prostějov nalezl recept na Rebely z Havlíčkova Brodu (2:0), kladenské Rytíře a SK Kadaň (obě utkání 3:2 po samostatných nájezdech). Jestřábi naopak nestačili na Stadion Litoměřice (1:4), Duklu Jihlava (0:3), Horáckou Slavii Třebíč (2:4), Salith Šumperk (2:5), Baník Most (2:3 po prodloužení) a Benátky nad Jizerou (2:6; všechny výsledky z pohledu Prostějova).

Letošní bilance obou týmů v letošním ročníku:

HC Slovan Ústí nad Labem:

9 zápasů: 4 výhry, 1 prohra po základní hrací době, 4 porážky; skóre 25:32, 13 bodů, v tabulce 11. místo.

LHK Jestřábi Prostějov:
    9 zápasů: 1 výhra, 2 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 5 porážek; skóre 17:29, 8 bodů, v tabulce 13. místo.

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří domácí.

Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem od sezóny 2003/2004:

12 zápasů: 8 výher, 1 výhra po základní hrací době, 3 porážky, skóre 46:28.

Nejčastější výsledek bylo vítězství Ústí nad Labem 4:1 (3x).

Poslední vzájemný duel (50. kolo I. hokejové ligy ČR, 7. 3. 2007):

Prostějov – Slovan Ústí nad Labem

5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
    Branky a nahrávky: 19. Vymazal (Říha), 39. Duba (Říha, Procházka), 50. Vymazal (Říha), 54. Říha (Suchý, Vymazal), 55. Kukla (Říha, Procházka) – 46. Zápotočný (Vítek).
    Rozhodčí: Hradil – Poruba, Vengřín.
    Vyloučení: 14:13, navíc Všetečka do konce zápasu, Suchý (oba PRO) 10 min. – Antoš (UNL) 5 min a do konce zápasu.

2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 30. Dan Růžička (J. Straka), 60. Kuchejda (Punčochář).
    Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl.
    Vyloučení: 3:7, navíc Kloz (UNL) 10 min. OT [NESP].
    Využití: 1:0.
    Diváci: 3 818.
    Střely na branku: 45:37 (18:15, 14:9, 13:13).
    Průběh utkání: 2:0.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Benátky nad Jizerou
    2:6 (0:3, 2:0, 0:3)
    Branky a nahrávky: 28. Skřivánek (Coufal, Belay), 38. Kvařík (Coufal) – 5. D. Špaček (Havlas), 6. Plutnar (M. Pabiška), 7. Hrníčko (Maďar), 41. D. Špaček (J. Skořepa), 46. Maďar (Bittner), 57. D. Špaček (A. Dlouhý, J. Skořepa).
    Rozhodčí: S. Kopeček – Kotlík, Zídek.
    Vyloučení: 5:4.
    Využití: 0:1.
    Diváci: 1 135.
    Střely na branku: 30:42 (11:14, 10:14, 9:14).
    Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:6.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – K.Černý, M. Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – D. Tůma, J. Kloz, Pořický – Gengel, T. Vávra, P. Přeučil – Markulinec, Suchan, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Roupec, Kolibár, R. Malý, Knesl, Skřivánek, Kaluža – Mouča, M. Černý, Poulíček – T. Sršeň ml., Belay, Coufal – Indra, L. Luňák, F. Kučera – Kuchta, L. Duba. Trenéři: Tomáš Sršeň st., Petr Zachar.

Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil.

00:01

00:01
    Na úvodním buly zvítězili domácí.

00:55
    Pořický šel sám na bránu, gólman ho vychytal.

01:50
    Domácí kombinují na útočné polovině.

02:44
    Poulíček vystřelil od útočné modré čáry, Petrásek puk vyrazil.

03:03
    Suchan zkouší střelecké štěstí z úhlu, Šimboch chytá.

03:15
    Šance Budínského skončila mimo.

03:50
    Tůmův pokus zpoza branky prostějovského brankáře nepřekvapil.

03:58
    Zakázané uvolnění hostů.

04:29
    Icing Prostějova.

04:54
    Tomáš Sršeň (PRO) je za sekání vyloučen na dvě minuty.

07:08
    Vladimír Brož (UNL) si musí odsedět dvouminutový trest za podražení.

07:08
    Na ledovou plochu je povolán ledař kvůli zasazení branky.

07:30
    Domácím se podařilo vyhodit do středového pásma.

07:51
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Využitá přesilovka! A je tu první gól dnešního zápasu. Viktor Coufal nalezl pro přihrávku v brankovém prostoru DAVIDA SKŘIVÁNKA, který poté vymetl růžek domácí svatyně. Asistence: Viktor Coufal, Lukáš Luňák.

08:45
    Icing Jestřábů.

09:28
    Prostějov vyhodil puk mimo ledovou plochu, ale domácí tečovali, a tak se vylučovat nebude.

10:11
    Tomáš Rod (UNL) je další, kdo si sedne na dvě minuty k trestoměřičům. Tentokrát je vyloučení za krosček.

13:20
    Obrana hostů střelu Ústí nad Labem zblokovala.

14:37
    Ofsajd domácích.

15:21
    Vágner střílí, ale Šimboch puk vyrazil pravým betonem.

15:59
    Zakázané uvolnění hostujících hráčů.

16:20
    Kolafovu ránu zblokovali obránci Jestřábů nad.

20:00

První třetina se nesla v duchu mnoha šancí. Využít svou jednu šanci dokázali pouze Prostějovští, kteří na konci osmé minuty vstřelili branku, když se prosadil David Skřivánek.

Statistiky úvodní části:

Vyloučení:
    2:1.
    Vyhraná vhazování:11:11.
    Zakázaná uvolnění: 0:6.
    Ofsajdy: 1:0.

Další třetina začne přibližně v 17:53 hod.

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Michael Petrásek –
    6;
    Juraj Šimboch – 9.

Informace: u prvního gólu Prostějova byla doplněna druhá asistence (po konzultaci s hostujícím vedoucím mužstva)!

20:01

20:01
    Na úvodním vhazování zvítězili hosté.

20:50
    Začátek druhé třetiny se nese zatím v poklidném tempu.

21:33
    Zakázané uvolnění hostující týmu.

22:13
    Ofsajd hostů.

22:57
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Branka domácích je konečně k vidění! LADISLAV GENGEL střelou z pravého kruhu obelstil brankáře Prostějova a puk skončil v brance. Asistence: Vladimír Brož, Michael Petrásek.

23:40
    Smetana vystřelil vedle.

24:30
    Hraje se nahoru a dolů.

26:31
    Za faul Kamila Černého na Patrika Pulíčka bylo nařízeno trestné střílení.

26:31
    Patrik Poulíček trestné střílení neproměnil, Michaela Petráska blafákem nevymíchal.

27:42
    Domácí kombinují za brankou Šimbocha.

28:02
    Ofsajd domácího Slovanu.

28:45
    Tomáš Rod (UNL) už dnes podruhé usedá na trestnou lavici za sekání. Posedí si dvě minuty.

29:40
    Domácí se usadili v útočné třetině.

30:45

31:06
    Druhý gól vstřelil LUKÁŠ LUŇÁK po důrazu před brankou. Hosté se dostávají do jednobrankového vedení. Asistence: Marek Indra.

31:12
    Postavení mimo hru hostů.

31:25
    Zakázané uvolnění Slovanu.

31:46
    A je znovu vyrovnáno! K odraženému kotouči se jako první dostal DAVID TŮMA, kterému nedělalo problém z bezprostřední blízkosti překonat brankáře hostů. Asistence: Jakub Pořický, Ondřej Smetana.

32:43
    Marek Indra (PRO) si musí odsedět dvouminutový trest za držení protihráče.

33:29
    Využitá přesilovka! Slovan dokázal v početní výhodě udeřit. KAMIL ČERNÝ po úspěšné přihrávce prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Rod, Jaroslav Roubík.

34:15

35:13
    Tomáš Sršeň (PRO) inkasoval dvě minuty od hlavního sudího za podražení.

36:10
    Domácí byli vykázáni z útočného pásma za přihrávku rukou.

37:13

Dnešní utkání sleduje 481 divák.

38:21
    Úmyslný ofsajd hostů!

38:49
    Jaroslav Moučka (PRO) si jde odpočinout na trestnou lavici za podražení.

39:40
    Tůma střílí nad bránu.

40:00

Druhá část byla na góly už mnohem šťastnější, celkem padly čtyři góly. Diváci mohli vidět tři vstřelené branky na straně domácích, jednu na straně hostů. Po této dvacetiminutovce vede, pouze o jednu branku, domácí tým!

Statistiky druhé části:

Vyloučení:
    1:3.
    Vyhraná vhazování: 17:12.
    Zakázaná uvolnění: 1:2.
    Ofsajdy: 1:2.

Další třetina začne přibližně v 18:47 hod.