Schalke – Dortmund 2:1 (kon.) | Freiburg – Leverkusen 0:0 (kon.) | Stuttgart – Hannover 1:0 (kon.)
Kolín nad Rýnom – Bayern 0:2 (kon.) | Paderborn – Mönchengladbach 1:2 (kon.) | Wolfsburg – Brémy 2:1 (kon.)
FC Schalke 04
2:1 (2:1)
Borussia Dortmund
Sobota 27.09.2014, 15:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Nemecká Bundesliga

Je dobojované! Z víťazstva sa tešia domáci futbalisti Schalke 04, za ktorých sa presadili Matip a Choupo-Moting. Dortmund sa síce nakopol gólom Aubameyanga, ale vo zvyšnom priebehu zápasu už nedokázal vyrovnať. Zverenci Jurgena Kloppa tak pokračuje v sérii zlých výsledkov. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:28:29)

90+4

90+4
    Center Ramosa do šestnástky našiel len pripraveného Fahrmanna, ktorý sa už nikam nebude ponáhľať.

90+2
    Mohlo byť rozhodnuté, ale Huntelaar nedokázal svoj únik na Weidenfellera zúžitkovať. Brankár hostí loptu vyrazil mimo bránu.

90+1
    Schalke sa stiahlo na vlastnú polovici, Dortmund dobiedza pred šestnástkou.

90
    Prebieha už posledná minúta riadnej hracej doby tohto zápasu. Rozhodca nadstavuje 4 minúty.

87
    Čas sa kráti, ale Borussia si nedokáže vytvoriť tlak pred šestnástkou domácich.

86
    Joel Matip dostáva žltú kartu za svoj nedovolený zákrok.

85
    Japonec Kagawa vyslal dlhý center na nabiehajúceho Ramosa, ale obrana Schalke si poradila.

84
    Vo veľkej šanci bol aj domáci Huntelaar, ale tiež sa ocitol v ofsajdovom postavení.

83
    Borussia kombinuje na polovici ihriska a hľadá medzierku v obrannom postavení domácich.

81
    Za obranu domácich si nabiehal Ramos, ale nakoniec mu bolo odmávané ofsajdové postavenie.

80
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Mats Hummels, prichádza Sokratis Papastathopoulos.

79
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Marco Höger, prichádza Kaan Ayhan.

78
    Domáci si s centrovanou loptou poradili a budú aj striedať.

77
    Aogo fauloval Ramosa a hostia získavajú ďalšiu možnosť na ohrozenie brankára Fahrmanna.

76
    Fahrmann vyrazil center na rohový kop, ktorý exekuoval Jojič. Defenzíva Schalke dokázala ostrý center poslať do bezpečia.

74
    Hoger si počínal v súboji s Ramosom nedovolene a tak bude mať Dortmund priamy kop z celkom dobrej pozície.

73
    Schalke bude mať k dispozícii štandartku.

72
    Huntelaar šiel do súboja s Weidenfellerom a rozhodca Gagelmann bez okolkov píska útočný faul.

71
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Kevin-Prince Boateng, prichádza Christian Fuchs.

70
    Domáci Moting prihrával do šestnástky, ale tam si hostia poradili a nedopustili zakončenie.

68
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Kevin Großkreutz, prichádza Milos Jojič.

67
    Na hranici šestnástky bol faulovaný Ramos, ale rozhodca ho nevidel a v hre sa pokračuje.

66
    Pisczek centroval do šestnástky, ale jeho pokus zblokovala defenzíva Schalke na rohový kop.

65
    Domáci Boateng šiel do súboja veľmi tvrdo a rozhodca prerušuje hru. Hráč Schalke bude napomínaný.

63
    Hostia sa nepresadili ani po rohovom kope a tak už môže Schalke pokojne rozohrávať.

62
    Fahrmann si aj s touto strelou poradila a vyrazil na rohový kop.

62
    Dortmund získava štandartku, keď Moting zahral rukou. K lopte sa už dostáva Aubameyang.

61
    Borussia zahrávala rohový kop. K lopte sa tradične postavil Aubameyang,ale aj teraz našiel len brankára Schalke.

59
    K odrazenej lopte sa dostal Durm a skúsil vystreliť z diaľky. Jeho pokus nebol presný a jasne míňa hornú tyč Fahrmannovej bránky.

57
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Ciro Immobile, prichádza Shinji Kagawa.

56
    Rohový kop kopal Aubameyang, ale obrana Schalke dokázala hostí bez problémov ubrániť.

55
    Borussia sa pokúša tvoriť. Durmov pas ale nenašiel v šestnástke voľného spoluhráča.

53
    Po tom čo Subotič sklzom zasiahol Hogera dostáva od Gagelmanna žltú kartu.

51
    Boateng dostal prihrávku v šestnástke od Huntelaara, ale jeho strela tesne minula pravú tyč brány hostí.

50
    Hosťujúci Ginter strieľal zo strednej vzdialenosti, ale jeho pokus minul bránku Schalke.

49
    Immobile dostal loptu na hranicu šestnástky a z otočky preveril Fahrmanna, ktorý strelu s námahou vyrazil.

48
    Za domácich sa pokúšal presadiť Huntelaar, ale jeho pre zmenu zastavil Subotič.

47
    Großkreutz to skúšal individuálne, ale nedokázal sa cez presilu dostať do zakončenia.

46

Prvý polčas je minulosťou. Videli sme v ňom hneď tri góly. Schalke sa dostalo najprv do vedenia 2:0 a Borussia bola poriadne otrasená, lenže v 26.minúte znižoval Aubameyang, ktorý nakopol svoj tím.

45+1

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu, Gagelmann nadstavuje 1 minútu.

43
    Strelou z diaľky chcel prekvapiť Clemens, ale defenzíva hostí ju dokázala zablokovať.

42
    Center Aoga z voľného kopu našiel len Durma, ktorý loptu odvrátil do bezpečia.

41
    Nedovolený zákrok si pripisuje aj hosťujúci Hummels a hra sa nám v poslednej päťminútovke polčasu dosť kúskuje.

40
    Domáci Boateng veľmi tvrdo dohral v súboji, ale ani teraz Gagelmann nevytiahol žltú kartu.

39
    Fahrmann si poradil s nepríjemným centrom Pisczeka, keď ho odvrátil do bezpečia.

37
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Sidney Sam, prichádza Christian Clemens.

36
    Boateng vyslal za obranu dlhú prihrávku, ale ani jeden z jeho spoluhráčov loptu nedobehol.

34
    Großkreutz sa dostal v šestnástke k odrazenej lopte a okamžite zakončil. Jeho strela však bola zblokovaná.

32
    Hostia už začínajú mať na trávniku miernu prevahu a je možné, že ešte do polčasu sa dočkáme vyrovnania.

31
    Ginter to s napádaním trošku prehnal, ale rozhodca mu žltú kartu neudeľuje.

29
    Durmov center nepriniesol úspech a tak sa akcia Borussie končí.

28
    Ramos sa pri útočnej snahe dopustil faulu a rozhodca Gagelmann bez diskusíí prisudzuje loptu súperovi.

27
    Borussiu tento gól poriadne nabudil a Schalke zrejme v najbližších minútach nečaká nič jednoduché.

26
    Dortmund dal gól!
    Vrece s gólmi sa nám roztrhlo a hostia znižujú. Ramos dlhou prihrávkou cez šestnástku našiel voľného PIERRA-EMERICKA AUBAMEYANGA, ktorý strieľa kontaktný gól.

24
    Drotmund sa musí rýchlo otriasť a začať viac bojovať v ofenzívnej fáze hry.

23
    Schalke 04 dalo gól!
    Tak s hosťami to teraz nevyzerá veľmi dobre. Domáci zahrávali štandartku, po ktorej sa dostal Huntelaar do zakončenia, ale Weidenfeller ešte úspešne zasiahol, no na strelu MAXIMA CHOUPO – MOTINGA už nemal nárok.

21
    Domáci veľmi dobre prehusťujú stred ihriska a tak má družína Jurgena Kloppa značné problémy s prechodom do útoku.

19
    Boatengov center do šestnástky nenašiel spoluhráča a Dortmund môže založiť svoju akciu.

18
    Schalke má hru pod kontrolou a hostia sa nevedia na dlhší čas usadiť na útočnej polovici.

17
    Prihrávka Immobileho do šestnástky nenašla nikoho a skončila v zámedzí.

16
    Hostia zlepšujú svoj pohyb a snažia sa o čo najskoršie vyrovnanie, ale zatiaľ sa mi nedarí ako by chceli.

15
    Od rohovej zástavky rozohrával Aubameyang, našiel len domáceho obrancu, ktorý poslal loptu do bezpečia.

14
    Ciro Immobile krásne dostal loptu na Kevina Großkreutze, ktorý z prvej minul ľavú tyč domácej brány. Lopta bola ešte tečovaná a bude nasledovať rohový kop.

12
    Drum skúšal centrovať pred Fahrmanna, ale v hlavičkových súbojoch uspela domáca obrana.

11
    V ofsajdovom postavení bol prichytený Huntelaar a tak budú rozohrávať hostia.

10
    Úvodné minúty tomu naznačovali a teraz sa to stalo skutočnosťou. Aogo rozohral rohový kop, na ktorý si naskočil JOEL MATIP a hlavičkou prekonal Weidenfellera.

8
    Na druhej strane Aubameyang zakončil z veľkej vzdialenosti, ale Fahrmann nemal žiadne problémy.

7
    O minútu neskôr skúšal svoje šťastie centrom Uchida, ale taktiež neúspešne.

6
    Aogo krásne nacentroval do šestnástky, ale obrana Borussie si bez problémov poradila.

5
    Hostia z Dortmundu sa ešte stále nedostali k nejakej strele a Schalke pokračuje vo svojej kombinácii.

4
    Vyzerá to tak, že Pisczek bude môcť pokračovať v tomto zápase. To je dobrá správa pre Jurgena Kloppa.

3
    V hre sa pokračuje, Borussia je na vlastnej polovici a čelí kombinácii domáceho tímu.

2
    Už v druhej minúte sme boli svedkami tvrdého súboja, v ktorom si Pisczek roztrhol obočie a bude potrebovať ošetrenie.

1
    Schalke obstaralo úvodný výkop a už rozbieha svoju prvú akciu.

1

FC Schalke 04: Fährmann – Uchida, Neustädter, Matip, Aogo – K-P. Boateng, Höger, Meyer, Sam, Choupo-Moting – Huntelaar.
    Náhradníci: Wetklo – Fuchs, Ayhan, Sobottka, Clemens, Barnetta, Obasi.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Subotić, Hummels, Piszczek, Durm – S. Bender, Großkreutz, Ginter, Aubameyang – Immobile, Ramos.
    Náhradníci: Langerak – Papastathopoulos, Schmelzer, Jojić, Gyau, Maruoka, Kagawa

Rozhodca: Peter Gagelmann.

Príjemné popoludnie všetkým nadšencom kvalitného nemeckého futbalu. Bundesliga tento víkend pokračuje už 6.kolom. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Schalke 04 a Borussiou Dortmund. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 15:30 vo Veltins-Arena (Gelsenkirchen). Hlavným rozhodcom bude Peter Gagelmann.

Schalke 04

Domácim štart do novej bundesligovej sezóny príliš nevyšiel. Zverencom trénera Kellera patrí v tabuľke 13.miesto so ziskom 5 bodov. Mladý tím sa však v posledných kolách dostáva k lepším výkonom. V prvom zápase skupinovej fázy LM sa Schalke podarilo remízovať s Chelsea 1:1, potom doma remíza s Frankfurtom 2:2 a v poslednom kole víťazstvo na trávniku Brém 0:3.

Hosťujúca Borussia na tom nie je oveľa lepšie a v posledných dvoch kolách sa jej veľmi nedarilo. Zverencom trénera Jurgena Kloppa patrí v tabuľke 8.miesto so ziskom 7 bodov. V poslednom ligovom kole, ktoré sa hralo počas týždňa na domácom trávniku len remízovali so Stuttgartom 2:2, keď prehrávali už 0:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.