Zlaté Moravce – Trnava 2:1 (kon.) | B. Bystrica – Košice 0:2 (kon.) | Dunajská Streda – Trenčín 3:2 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
0:2 (0:1)
MFK Košice
Sobota 27.09.2014, 17:30 • Štadión SNP Štiavničky • Niké liga

Ja sa s Vami lúčim, prajem príjemný zvyšok večera a vidíme sa pri ďalším prenose spod Urpína, a to už v utorok 30. septembra od 17:00 h. Vtedy privíta Banská Bystrica Trenčín v dohrávke predohrávky 14. kola, v zápase, ktorý bol po polčase odložený pre nepriaznivé počasie. (19:22:31)

Po zápase pnom osobných súbojov, v ktorom vynikali defenzívy oboch tímov, sa napokon radujú z víťasztva Košice. Tie tu dokázali uspieť druhýkrát po sebe. Uspeli zaslúžene, pretože Dukle nedovolili takmer nič smerom dopredu a boli efektívni v koncovke. Bystričania teda utržili prvú domácu prehru v sezóne, a nenadviazali na domáci triumf s Ružomberkom. Košice neinkasovali už v 4 zápasoch po sebe a neprehrali už v 6-tich stretnutiach. Preukazujú neustále sa zvyšujúcu formu a obranu. To sa o Dukle povedať nedá.

90+2

90+2
    Dolný bol napokon exekútorom, ale poslal pozdrav vysoko do nebies.

90+1
    Ešte Šovčík faulovaný a šanca domácich aspoň na čestný gól. K lopte sa stavia Savič a Dolný.

90
    Nadstavený čas druhého polčasu sú 2 minúty.

90
    Stretnutie sa už len dohráva, avšak hostia ešte pri chuti. Škutkov pas na Nováka na dvakrát zastavil Vajda. Ten sa na nedostatok práce sťažovať nemôže.

88
    Záverečná výmena v tíme Košíc. Huka vystriedal na posledné sekundy Bašista.

88
    Bezmocnosť Dukly dokumentuje Vajda, ktorý v rohu ihriska nevybojoval roh. Naopak, pošmykol sa na lopte a prišiel o ňu.

87
    Škutka to teraz pekne myslel, keď hľadal Haskiča, ale prihrávku prečítal Vajda v poslednom momente.

86
    ,,Vojaci" na polovici súpera, ale bez finálnej prihrávky, bez efektu.

85
    Kapitána hostí Šinglára strieda Vancák.

84
    Azda prvý strelecký pokus na bránu od domácich v druhom polčase. Z hranice veľkého vápna to skúšal Polievka, no Tofiloski si poradil s jeho strelou do stredu brány.

83
    So Šinglárovým centrom z rohového kopu, aj s následným opakovaným, si poradili obrancovia Bystrice.

82
    Bukatov tvrdý súboj v strede ihriska s Vajdom, ktorý sa už minútu zvíja na trávniku. Bol to ale čistý súboj.

80
    Ešte pri chuti hostia. Škutka vysúval Nováka, ale ten to nestihol.

78
    Košice fantasticky bránia, domáca tribúna píska, pretože rozohrávku domácich Košičania dokázali aktívnym napádaním vytlačiť až na ich polku.