Dordrecht – Arnhem 2:6 (kon.) | Breda – Amsterdam 2:5 (kon.) | Zwolle – Heracles 4:2 (kon.)
GA Eagles – Feyenoord 0:4 (kon.) | Den Haag – Alkmaar 2:3 (kon.)
HFC ADO Den Haag
2:3 (1:1)
AZ Alkmaar
cz Sobota 27.09.2014, 20:45Holandská Eredivisie

Ještě jednou vítejte u onlajn přenosu 7. kola nizozemské Eredivisie. V sobotu večer se proti sobě utkají HFC ADO Den Haag a AZ Alkmaar. Půjde o souboj týmů ze středu tabulky, ve kterém není ani jeden celek výrazným favoritem.

HFC ADO Den Haag:
    Domácí tým se momentálně nachází na 13. místě tabulky, ve které má jednu výhru, třikrát dokázal remizovat a dvakrát nezískal ani bod. To znamená, že Den Haag má 6 bodů a skóre 8:7. V posledním ligovém kole se Den Haag střetl s G. A. Eagles, se kterým se rozešel smírně po výsledku 1:1. Doma má Den Haag bilanci 1-1-1 a skóre 4:2.

AZ Alkmaar:
    Hosté jsou momentálně o něco výše než jejich dnešní soupeř, přesněji na 9. místě tabulky. Na kontě mají 9 bodů při skóre 8:8. Alkmaar má v této sezóně bilanci 3-0-3. Venkovní bilance Alkmaaru je lepší než domácí, jelikož venku dokázali zvítězit dvakrát. V posledním ligovém kole přivítal Alkmaar doma Zwolle. Gólem v druhém poločase rozhodli o výsledku 1:0.

Poslední vzájemný zápas:
    Oba týmy se naposledy střetly koncem dubna v minulé sezóně. Den Haag tehdy na domácí půdě porazil Alkmaar výsledkem 2:1. Za zmínku je určitě i výsledek z předminulé sezóny, kdy Den Haag na domácí půdě prohrál s AZ 0:6.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

HFC ADO Den Haag: Hansen – Bakker, Ebuehi, Jansen, Kanon, Kramer, Kristensen, Malone, Meijers, van Duinen, Zuiverloon
    Náhradníci: Hevel, Alberg, de Vlugt, Houtkoop, Merencia, Owobowale, Zwinkels

AZ Alkmaar: Rochet – Gouweleeuw, Gudelj, Haye, Henriksen, Hoedt, Hupperts, Luckassen, Muhren, Ortiz, Poulsen
    Náhradníci: Haps, Johansson, Olij, Rosheuvel, Souza, Tankovic, Wuytens.

-2
    Oby týmy již nastupují na hrací plochu. Domácí nastoupí v žluto-zelené kombinaci, hosté v červeno-bílých dresech.

1

1
    Rozehrávky se ujali domácí.

2
    Utkání začalo zlehka, míč se drží ve středu pole.

3
    Domácí teď zahrozili, po pěkné akci bude následovat rohový kop.

4
    Celá akce končí nepřesnou střelou. Odkop od branky AZ.

5
    Alkmaar drží míč na vlastní polovině a pomalou kombinací se přibližuje k obraně domácích.

7
    Hostující akce končí nepřesnou rozehrávkou. Domácí brankář Hansen uvede míč do hry odkopem od brány.

8
    Domácí se teď dostali do šestnáctky soupeře, ve které poskakoval míč, který ale nedokázal nikdo z domácích poslat po brance.

9
    První nebezpečná šance zápasu! Pěknou střelu Kristensena vyrazil Rochet do bezpečí.

9
    První žlutá karta zápasu, kterou vidí za přerušený protiútok Zuiverloon

10
    Gouweleeuw teď nedovoleně zastavil akci domácích.

12
    Poulsen teď skvěle prošel přes obránce až do šestnáctky, nahrával před branku, kde ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

13
    Alkmaar bude zahrávat rohový kop.

14
    Rohový kop zahrál Haye, jeho centr ale nenašel nikoho.

16
    Muhren teď v útoku odvedl dobrou práci a díky něho zůstanou hosté u míče.

17
    Alkmaar teď nepouští domácí k nějaké výraznější kombinaci.

18
    Centr Ortize skončil v rukavicích Hansena.

19
    Hosté jsou aktivní a nyní vybojovali rohový kop.

20
    Hosté zahráli rohový kop nakrátko, kdy následně míč ztratili.

21
    Hansen teď dobrým zákrokem podržel svůj tým.

23
    Po dlouhé době v kombinaci i domácí, kteří vybojovali rohový kop.

24
    Z rohového kopu domácí nic nevytěžili.

25
    Muhren byl teď vyslán do brejku, domácího brankáře ale neprostřelil!

25
    Derrick Luckassen vidí žlutou kartu za ostrý faul.

27
    Meijers centroval jen do rukavic Rocheta.

28
    Hupperts vběhl do šestnáctky, obešel si hráče a poté upadl. Rozhodčí tento incident posoudil jako simulaci a hostující hráč vidí žlutou kartu.

30
    Hosté jsou aktivnějším týmem, drží míč časteji na kopačkách a kombinuji na polovině domácích.

31
    Rohový kop pro hosty.

32
    Pozorná obrana odvrátila míč do bezpečí.

32
    Na druhé straně se do dobré pozice dostal van Duinen, proti kterému ale včas vyběhl hostující brankář.

34
    Útok hostů teď zastavil praporek pomezního, který signalizoval ofsajd.

35
    Gudelj teď dobrým obranným zákrokem nepustil domácí do šance.

37
    Domácí musí poprvé sáhnout ke střídání. Zraněného Kristensena střídá Alberg.

38
    Domácí jsou teď u míče, mají ale velký problém udržet míč na kopačkách delší dobu.

39
    Bakker teď neúspěšný v útoku, hosté u míče.

40
    Hoedt teď s přehledem odehrál míč a nepustil tak domácí do šance.

41
    Rochet opět skvělým vyběhnutím překazil domácím útočnou akci.

42
    Domácí se teď dostali do pěkné akce, blok obrany hostů ale neprostřelili.

42
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Po krásném centru se k hlavičce dostal MICHIEL KRAMER, který překonává hostujícího brankáře! – 1:0.
    KRAMER - 1:0

43
    Domácí se tedy dostávají do vedení, hosté byli v posledních minutách aktivnější, ale domácím stačil jeden skvělý útok ke změně skóre.

44
    Alkmaar u míče a snaží se ještě před přestávkou vyrovnat.

45
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec ještě před přestávkou vyrovnávají! SIMON POULSEN krásnou střelou pod břevno dává vyrovnávací gól! – 1:1.
    POULSEN - 1:1

45
    Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Skončil nám první poločas zápasu, ve kterém jsme zatím viděli po gólu na každé straně. Nejprve šli do vedení domácí, za které se trefil Kramer. Hosté ale ještě před přestávkou stihli vyrovnat, zásluhou Poulsena. Hraje se vesměs vyrovnané utkání, o něco více ale měli ze hry hosté. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

Oby týmy jsou již zpět na hrací ploše, druhý poločas za malou chvilku začne.

46

46
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Luckassen, přichází Johansson.

47
    Hned v úvodu druhého poločasu musel zakročit domácí brankář po střele Muhrena.

48
    Alkmaar začal druhý poločas ve vysokém tempu a drží míč na kopačkách.

49
    Domácí teď hru uklidnili a pro změnu oni kombinují.

50
    Muhren zastaven v akci pro ofsajd.

52
    Na hřišti po střetu s protihráčem zůstal ležet Alberg.

53
    Alberg pokračuje ve hře. Domácí u míče.

53
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

54
    Henriksen faulován uprostřed hřiště, míč mají hosté.

55
    V posledních minutách vidíme nepřesnosti na obou stranách a míč se drží uprostřed hřiště.

56
    Teď na trávníku zůstal ležet Ortiz, který je i ošetřován.

57
    V druhém poločase jsou také mírně aktivnější hosté, kteří drží míč časteji na kopačkách, jejich snažení ale zatím nepřináší nějaké vzrušení v šestnáctce domácích.

59
    Za ostrý faul vidí domácí Alberg žlutou kartu.

60
    Muhren se dostal v šestnáctce k hlavičce, kterou ale domácí brankář vyrazil na rohový kop.

61
    Hosté z rohového kopu nic nevytěžili.

63
    Alkmaar teď zatlačil svého soupeře a snaží se vymyslet gólovou akci.

64
    Hlavička Henriksena se mezi tři tyče nevešla.

66
    Hupperts teď dostal pěknou přihrávku za obranu, zradilo ho ale zpracování. Míč mají domácí.

67
    Hosté jsou za svou aktivitu odměněni gólem! Po několika centrech do vápna se na hranici vápna zmocnil míče MATTIAS JOHANSSON, který střelou pod břevno posílá hosty do vedení! – 1:2.
    JOHANSSON - 1:2

69
    Hosté i po vstřeleném gólu zůstavají u míče a snaží se něco vymyslet.

70
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Ebuehi, přichází Houtkoop.

71
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Hupperts, přichází Rosheuvel.

72
    Hoedt teď čistým zákrokem odebral míč domácím a jeho tým tak bude u míče.

74
    Střelu Kramera kryje hostující brankář Rochet.

75
    Hosté vybojovali rohový kop.

76
    Z rohového kopu hosté nic nevytěžili.

78
    Domácí u míče, přes pozornou obranu Alkmaaru mají ale problém projít.

79
    Na hřišti zůstal ležet Poulsen, kterému se na nohy moc nechce.

80
    Hostům odmáván ofsajd.

81
    Alberg teď zastavil protiútok Alkmaaru a může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.

82
    Přímý kop pro hosty z dvaceti pěti metrů.

83
    Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! Z přímého kopu se trefil NEMANJA GUDELJ! – 1:3.
    GUDELJ - 1:3

85
    Ještě ale není hotovo! K míči před šestnáctkou se dostal ROLAND ALBERG, který udělal s míčem pár kroků a pak střelou po zemi překonal hostujícího brankáře! – 2:3.
    ALBERG - 2:3

86
    Domácí teď mají k dispozici nebezpečný přímý kop z hranice velkého vápna.

87
    Domácí rozehráli standartní situaci nakrátko, celá akce ale končí střelou nad bránu Rocheta.

88
    Blíží se nám konec utkání, u míče jsou hosté a drží míč co nejdále od své branky.

89

90
    Domácí mají problém získat míč a dostat se do útoku. Hosté zatím v pohodě drží čas.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty.

90+1
    Domácí se teď dostali k míči a okamžitě jdou do útoku.

90+2
    Hosté zatím nemají práci v obraně, jelikož domácí mají problém dostat se z vlastní poloviny.

90+3
    Centr do vápna nenašel nikoho z domácích hráčů.

90+3
    Teď na poslední chvíli odhlavičkoval Hoedt míč do bezpečí.

90+4
    Alberg se v šestnáctce dostal ke střele, bohužel pro domácí tým minul.

90+4
    Poslední dlouhý nákop do šestnáctky hostů.

90+4

Skončilo nám utkání 7. kola Eredivisie, ve kterém domácí Den Haag podlehl hostům z Alkmaaru 2:3. Viděli jsme velmi zajímavé utkání, ve kterém padlo celkem pět branek. Alkmaar se tedy bude vracet domů s třemi body a za dnešní výkon si je určitě zasloužil. (22:38:56)