Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (po pr.) | Ufa – Barys 5:2 (kon.) | Jaroslavľ – Petrohrad 1:6 (kon.)
Doneck – Lev 3:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
SKA Petrohrad
Pondelok 24.03.2014, 16:00Play-off KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes pokračuje play – off KHL ďalším zápasmi štvrťfinálových sérií. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom medzi Lokomotivom Jaroslavľ a SKA Petrohrad. Pôjde o štvrtý zápas série, domáci v nej zatiaľ prekvapujúco vedú 2:1. Kovaľčuková družina dnes potrebuje vyhrať. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17:00 SEČ.

SKA Petrohrad vstupoval do play – off z druhého miesta Západnej konferencie KHL. Naopak Lokomotiv Jaroslavľ postúpil až na poslednú chvíľu z 8.mieste Západnej konferencie. V osemfinále narazili hostia na obhajcu titul Dinamo Moskva po sedemzápasovej bitke sa tešili z postupu. Petrohrad to nemal tak náročné, keďže CSKA Moskva vyradil po štyroch zápasoch.

V prvom zápase tejto série padol rozhodujúci gól už v 4.minúte prvej tretiny zásluhou Thoresena. SKA sa tak ujalo vedenia v tejto sérii 1:0. Druhý zápas už ponúkol fanúšikom 9 gólov. Už v 2.minúte sa ujali hostia vedenia gólom Konkova. V 20.minúte odpovedal na strane domácich Červenka. Petrohra sa dostal na začiatku druhej minúty druhej tretiny gólom Kablukova po prvýkrát do vedenia. Konkov o tri minúty z presilovky vyrovnal na 2:2. Siedma minúta priniesla gól Kovaľčuka a v 11.minúte už po druhom góle Červenku SKA viedlo 4:2. Lokomotiv sa nevzdával. V 14.minúte tretej tretiny najprv znížil Kronwall na 4:3 a presne minútu pred koncom z presilovky vyrovnal Apalikov na 4:4. Nasledovalo prvé predĺženie série. Jaroslavľ sa nakoniec po 11.minútach prvého predĺženia tešil z víťazstva, keď sa presne trafil Kartajev. Séria bola po dvoch zápasoch vyrovnaná a tak sa presúvala na ľad Jaroslavľu. Prvá tretina tretieho zápasu série nepriniesla ani jeden gól. V druhej sa v piatej minúte presadil práve Kartajev, ktorý v druhom zápase rozhodol o víťazstve Lokomotivu. Približne o 2 minúty vyrovnal na strane hostí Červenka na 1:1. Ešte pred koncom druhej tretiny šiel Lokomotiv opäť do vedenia, tentokrát zásluhou Averina. Tretia tretina domácim vyšla podľa predstáv. V 10.minúte dostal Jaroslavľ do dvojgólového vedenia Plotnikov a v 19.minúte pri powerplay SKA rozhodol do prázdnej bránky Konkov. Lokomotiv Jaroslavľ teda po troch zápasoch série vedie 2:1 a dnes môže v prípade úspešného výsledku získať prvé dva postupové mečboly.

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasiljev, Ljubuškin, Višnevskij, Holos, Pašnin, Gorochov – Averin, Apalkov, Plotnikov – Platt, Sprukts, Redlihs – Galimov, Kartajev, Konkov – Kapustin, Petrov, Černikov

SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov, Dallman, Semjonov, Čudinov, Chafizullin, Rjasenskij, Judin – Thoresen, Martensson, Červenka – Kovalčuk, Kablukov, Ponikarovskij – Makarov, Šipačjov, Tichonov – Malyšev, Sigarjov, Barabanov..

Rozhodca: Anisimov, Gofman – Sadovnikov, Zacharenkov..

Za nami je ruská hymna, začiatku štvrtého zápasu série nič nebráni.

00:01

00:25
    Po úspešnom úvodnom buly sa hostia snažili ohroziť Sanforda.

00:56
    V prvej minúte sme sa nedočkali šance ani na jednej strane.

01:48
    Strela Kartajeva nemohla Saláka v bráne SKA ohroziť.

02:25
    Začalo sa opatrne, domácich podporuje zaplnená Arena 2000.

03:58
    Domáci Platt trafil svojim pokusom tyčku! Salák si určite vydýchol.

04:15
    Stále sa hrá bez prerušenia!

05:30
    Salák vyrazil strelu Apalkova z rohu klziska svojim ramenom.

06:05
    Hra síce má svoj spád, ale je plná nepresností na oboch stranách.

07:22
    Plotnikov zaviezol puk do útočného pásma. Defenzíva SKA mu zabránila zakončiť.

08:18
    To je neskutočné! Ešte stále sa neprerušovalo.

09:20
    Petrohrad dal gól!
    Až gól hostí priniesol prerušenie! Puk dostal na modrej ANTON MALYŠEV a jeho strela zápästím dopadla až za prekvapeného Sanforda.

10:01
    Prvá desaťminútovka zápasu je už minulosťou. Lokomotiv bude musieť dobiehať jednogólový náskok Petrohradu.

11:04
    Salák chytil do lapačky zakončenie Averina z kruhu.

11:36
    Kovalčuk nedokázal na dvakrát cez Kronwalla zakončiť.

12:35
    Petrohrad je v obrane dôsledný a Lokomotiv sa len veľmi ťažko dostáva do šancí.

13:50
    Pekná kombinácia Lokomotivu v obrannom pásme Petrohradu sa skončila nepresnou prihrávkou.

14:01
    Komerčná prestávka.

15:18
    Pašnin dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a SKA bude hrať presilovku.

15:36
    Hostia túto presilovku veľmi rýchlo využívajú a dostávajú sa do vedenia 0:2. Z pravého kruhu vystrelil Červenka, Sanford puk vyrazil len pred TONYHO MARTENSSONA a ten ho dorazil za Sanforda. Asistencie: Dallman a Červenka.

16:33
    Prešla necelá minúta a hostia pridávajú z protiútoku tretí gól! Tichonov našiel pred Sanfordom VADIMA ŠIPAČJOVA a ten ľahkým tečom dostal puk do siete. Asistencie: Viktor Tichonov.

17:25
    Hráči Jaroslavle a všetci ich fanúšikovia sú poriadne zaskočení vývojom tohto zápasu.

18:14
    Lokomotiv sa snaží ešte pred koncom tretiny niečo vymyslieť, ale SKA dobre pokrýva stredne pásmo.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:55
    V prvej časti sa už nič nestane, hostia odídu do šatní s trojgólovým náskokom.

20:00

Prvá tretina je už minulosťou. Hostia boli neskutočne efektívni a po góloch Malyševa, Martenssona a Šipačjova vedú 0:3. Lokomotiv sa prakticky na nič nezmohol a v ďalšom priebehu to bude mať náročné. Druhá tretina sa začne o 16:44.

20:01

20:25
    Sanford musel zasahovať po strele Červenku.

20:40
    Strela Kovalčuka neprešla až k Sandordovi, SKA začalo i v druhej tretine aktívnejšie.

21:30
    Lokomotiv sa nevie dostať do ofenzívy, Sanford si pripísal ďalší zákrok.

22:37
    Makarova strela od mantinelu nedokázala ohroziť bránku Sanforda.

23:55
    Petrohrad bude hrať v oslabení, domáci hrajú v šestici pri avizovanom vylúčení.

24:34
    Semjonov dostáva 2 minúty za hákovanie.

24:57
    Domáci sa nevedia usadiť v pásme. Naopak v oslabení pohrozil Martensson.

25:35
    Petrohradskí hokejisti vyhadzujú puk až za Sanforda.

26:01
    Jaroslavľ sa nevie prepracovať do útočného pásma.

26:34
    Petrohrad už hrá v plnom počte.

27:37
    Salák chytil do lapačky strelu domáceho útočníka Platta.

27:53
    Strela domáceho Kablukova bola zblokovaná obranou Lokomotivu.

28:48
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    Domáci sa dočkali zníženia! Plotnikov prenechal puk na modrej Alaplkovi. Ten ho potiahol na krídlo a nahodil pred bránku Saláka, kde úspešne tečoval JEGOR JAKOVLEV. Asistencie: Apalkov a Plotnikov.

29:12
    Hostia z následného útoku odskakujú opäť na rozdiel troch gólov! Protiútok 3 na 2 zakončil strelou Šipačjov, Sanford vyrazil pred seba a ALEXANDR BARABANOV pohotovo dorazil volejom. Bez asistencie.

30:01
    Polovica riadneho hracieho času je za nami. SKA vedie 1:4 a teraz mohli hostia pridať aj piaty gól, ale Sanford s vypätím všetkých síl vyrazil puk spod vinkla.

30:43
    Vladimir Kartajev dostáva 2 minúty za držanie hokejky a Petrohrad získava presilovú hru.

31:10
    Lokomotiv sa zatiaľ dobre bráni a hostí nepúšťa do zakončenia.

31:30
    Domácim sa podaril vyhodiť cez všetky čiary.

31:52
    Veľká šanca Černikova! V oslabení sa v strednom pásme utrhol domáci útočník a krásnym sólom sa dostal až pred Saláka, ktorý zabránil zníženiu.

32:43
    Lokomotiv je už v plnom počte.

33:15
    Jaroslavľ sa snaží niečo vymyslieť, ale obrana SKA je veľmi dobre koncentrovaná.

33:40
    Sympatické je, že domáci fanúšikovia svoj tím povzbudzujú aj za nepriaznivého stavu.

34:12
    Kartajev vystrelil z pravej strany, obranca SKA Rjasenskij veľmi dobre zblokoval jeho strelu.

34:33
    Kronwall trafil svojou hokejkou Makarova do tváre a dostáva dvojminútový trest.

35:20
    Petrohrad sa konečne rozostavil v útočnom pásme.

36:13
    Hostia využívajú svoju presilovku a už vedú 1:5! Spoza brány prihrával Červenka na VIKTORA TICHONOVA a ten strelou z kruhu prekonal Sanforda. Asistencie: Červenka a Martensson.

37:54
    Salák ukryl puk pod výstrojom po zakončení Platta.

38:06
    SKA sa dopustilo zakázaného uvoľnenia. Všetko však nasvedčuje tomu, že stav série bude po dnešku vyrovnaný.

38:19
    Jegor Averin dostáva po strkanici trest 2 minúty a hostia budú hrať ďalšiu presilovku.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Druhá tretina je za nami. Petrohrad vedie nad svojim súperom už 1:5. Jakovlev síce po desiatich minútach druhej tretiny znížil na 1:3, ale potom pridal štvrtý gól hostí Barabanov a v presilovke zvýšil na 1:5 Tichonov.

40:01

40:21
    Domáci sú v plnom počte.

41:09
    Červenka narazil Jakovleva na mantinel a Lokomotiv dostáva presilovú hru.

42:09
    Redlhis svojou strelou proti Salákovi neuspel.

42:51
    Strela Kronwalla od modrej minul svätyňu Saláka.

43:09
    Petrohrad je v plnom počte.

44:05
    Černikovov pokus spoza obrancov letel mimo troch tyčí.

44:20
    SKA poslalo puk na zakázané uvoľnenie.

45:22
    Domáci naďalej bojujú, ale Salák stále drží štvorgólové vedenia svojho tímu.

46:28
    Plotnikov dostáva 2 minúty za držanie a Lokomotiv sa bude musieť brániť ďalšej početnej výhode hostí.

46:51
    Kolesnik prečítal prihrávka Thoresena na Martenssona a puk prikryl.

47:43
    Domáci brankár stlmil na hrudi pokus Ilju Kovalčuka.

48:28
    Lokomotiv sa ubránil a hrá v plnom počte.

49:30
    Aktuálne sa hrá v strednom pásme, hostia si držia svoj náskok.

50:09
    Hosťujúci Rjasenskij dostáva 2 minúty za hákovanie a Jaroslavľ má príležitosť na skórovanie.

50:55
    Dallman pri mantineli tvrdo atakoval Galimova, vylučovať sa nebude.

51:22
    SKA vyhadzuje puk cez všetky čiary a strieda.

51:47
    Domáci sa len veľmi ťažko dostáva cez pozornú obranu hostí do zakončenia.

52:09
    SKA je už v plnom počte.

53:03
    Fanúšikovia domáceho tímu stále neúnavne fandia svojim a to je hodné obdivu.

53:49
    Kartajev nabral v strednom pásme rýchlosť, ale Saláka po sóle neprekonal.

54:15
    Jaroslavľ sa pri ďalšej útočnej snahe dopustil ofsajdu.

54:36
    Na druhej strane preveril Kolesnik hosťujúci Sigarjov.

54:36
    Pred Kolesnikom sa strhla potyčka a rozhodca sa rozhodol pre vzájomné vylúčenie. Makarov a Redlihs dostávajú po 2 minúty za hrubosť.

55:30
    Po vynútenej úprave ľadu sa už pokračuje v hre.

56:21
    Ani jedno z mužstiev sa pri hre 4 na 4 nedostáva do šancí.

56:36
    Oba tímy už hrajú v plnom počte.

58:00
    V strednom pásme sa provokovali Averin s Makarovom a obaja putujú na 2 minúty na trestnú lavicu.

58:47
    Višenvsikj si nakorčuľoval pred bránku hostí, ale Salák nedopustil druhý gól Lokomotivu.

58:56
    Pašnin dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a tak bude hrať SKA presilovku 4 na 3. Príde šiesty gól?

59:52
    Tak gól po porade s videorozhodcom hlavný rozhodca uznáva. ILJA KOVALČUK skutočne tvrdo vystrelil od modrej čiary a puk vyletel z bránky tak rýchlo, že na to nedokázal domáci brankár zareagovať. Bez asistencie.

60:00

Je dobojované! SKA Petrohrad pridal v tretej tretine ešte jeden gól a v druhom zápase na ľade Lokomotivu Jaroslavľ teda víťazí vysoko 1:6. Stav série je po dnešnom štvrtom zápase vyrovnaný 2:2 a séria sa presúva do Petrohradu.

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (18:16:23)

Martin Platko

Góly a asistencie: 29. Jakovlev (Apalkov, Plotnikov) – 10. Malyšev (Chafizulin), 16. Martensson (Dallman, Červenka), 17. Šipačjov (Tichonov), 30. Barabanov, 37. Tichonov (Červenka, Martensson), 60. Kovalčuk

Rozhodca: Anisimov, Gofman – Sadovnikov, Zacharenkov.