Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (po pr.) | Ufa – Barys 5:2 (kon.) | Jaroslavľ – Petrohrad 1:6 (kon.)
Doneck – Lev 3:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Pondelok 24.03.2014, 13:00Play-off KHL

Je rozhodnuté! Sibir bol síce po väčšinu zápasu aktívnejším mužstvom, ale nakoniec to na víťazstvo nestačilo. V 3.minúte predĺženie rozhodol o víťazstve Magnitogorsku gól Platonova a tak budú v zajtrajšom štvrtom zápase domácim hrať s nožom na krku. Metallurg vedie v sérii 0:3 a zajtra môže rozhodnúť. (15:43:09)

62:11
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    DENIS PLATONOV nastrelil z pravého kruhu brvno a potom sa po súboji s domácim obrancom odrazil puk od jeho tela do siete. Rozhodca Bulanov musel regulérnosť gólu konzultovať s videorozhodcom. Ten ho potvrdil a a tak sa hostia tešia z tretieho víťazstva v sérii.

61:18
    Strela hosťujúceho Pareho preletela len vedľa pravej tyče.

60:31
    Zakončenie Kutuzova nebolo presné, netrafil bránku.

60:10
    Úvodné buly predĺženie vyhrali domáci hokejisti.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sa nerozhodlo a tak nasleduje predĺženie. Za hostí v tretej tretine vyrovnal Chabarov.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:55
    Posledné prerušenie. Predĺženie je už na spadnutie.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:35
    Ani jeden z tímov už nechce spraviť chybu. Pravdepodobne sa dočkáme predĺženia.

58:01
    Posledné dve minúty do konca tretej tretiny.

57:16
    Pare sa dostal do obrovskej šance! Koskinen dokázal jeho bekhend zblízka pokryť.

55:50
    Novosibirsk je v tejto fáze dosť zaskočený, hostia majú prevahu.

54:36
    Metallurg tento gól nabudil a teraz neboli ďaleko od ďalšieho presného zásahu.

53:31
    JAROSLAV CHABAROV prevzal voľný puk na modrej čiare a tak skúsil okamžite vystreliť. Koskinen nič nevidel a tak je vyrovnané. Bez asistencie.

51:40
    Kovář sa naťahoval s Ožiganovom a obaja dostávajú 2 minúty za hrubosť.

51:09
    Kopejkin posiela puk na zakázané uvoľnenie.

Martin Platko

Góly a asistencie: 13. Lekomcev (Kutuzov, Kugryšev) – 54. Chabarov, 63. Platonov

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Belov, Martynov, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Alexejev, Karavajev – Monja, Lehtera, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Romanov, Kvartalnov, Ignatuškin, Butuzov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Tereščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Malenkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Pare, Kazionov, Potechin – Platonov, Kosov, Junkov – Timkin, Osala, Malinovskij, Grigorenko.

Rozhodca: Bulanov, Zacharov – Balodis, Dedulja.