NJ Devils – Toronto 3:2 (kon.) | Chicago – Nashville 0:2 (kon.) | Detroit – Minnesota 3:4 (po pr.)
Vancouver – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Florida 6:2 (kon.)
New Jersey Devils
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Toronto Maple Leafs
cz Pondelok 24.03.2014, 00:05 • Prudential Center, Newark • NHL

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou! (02:41:19)

3. Damien Brunner (NJD) 1+0

Zápas je u konce. Domácí drtivý finiš hostujícího celku ustáli a nakonec doma vítězí! Ve třetí třetině sice branku nevstřelili, díky skvělému úvodu druhé třetiny si ovšem vybudovali takový náskok, který již ve zbytku zápasu neztratili.

60:00

59:41
    Domácí dokázali vystrčit puk do středního pásma a mohou na chvilku vydechnout.

59:21
    Obrovské zmatky kolem domácí brány, Devils se však zatím s vypětím všech sil brání.

58:35
    Hostující brankář znovu míří ven ze své brány. Hosté to znovu zkusí v šesti!

58:29
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hostujícímu celku se hra bez brankáře zatím osvědčila a minutu a půl před koncem se dostávají na rozdíl jediné branky. Z levého křídla se před brankáře Schneidera natlačil PHIL KESSEL a doslova po hlavě dotlačil puk do domácí brány. Zároveň se hlavou udeřil o brankovou konstrukci a delší dobu se zvedal z ledu. Měl by být ale v pořádku. Asistence: Dion Phaneuf.

58:00
    Hosté odvolávají brankáře a zkusí to v šesti!

58:00
    Zmatky v obranném pásmu Devils. Celý kolotoč Toronta zakončoval bekhendem Gardiner, trefil ale jen lapačku Schneidera!

57:02
    Zakázané uvolnění domácího celku, buly se stěhuje před Schneidera.

56:43
    Domácí rychle vyhazují puk jen do středního pásma, do útoku se již moc nepoženou.

56:16
    Hosté mají puk na holích, nedaří se jim ale dostat se do útočného pásma.

55:24
    Lupul z pravého křídla mířil ke vzdálenější tyči, jeho pokus však mířil těsně mimo.

54:28
    Pokus Jágra z levého křídla, beton hostujícího brankáře byl na svém místě.

53:11
    Clowe dostal přihrávku mezi kruhy, zcela osamocen ale neodkázal zamířit přesně. Pokud by se trefil, nejspíš by definitivně zlomil odpor hostujícího celku. Ten tak stále ještě cítí šanci.

52:43
    Puk se dotkl hostující střídačky. Buly ve středním pásmu.

52:07
    Rána Židlického od modré. MacIntyre na puk moc dobře neviděl, ten se nakonec ale zabrzdil ve výstroji některých hráčů hostí a brankář Toronta ho nakonec dokázal přikrýt.

51:25
    Pokus Kessela z pravého křídla, Schneider si ale dokázal pohlídat svoji bližší tyč.

Pavel Kuba

Góly a asistencie: 15. Brunner (Henrique, Židlický), 22. Eliáš (Merrill), 22. Merrill (Clowe, Harrold) – 26. Bozak (Rielly, Gardiner), 59. Kessel (Phaneuf)

New Jersey Devils: Schneider – Greene, Fayne, Merrill, Židlický, Salvador, Gelinas, Harrold – Ruutu, Zajac, Jágr – Henrique, Eliáš, Ryder – Clowe, Brunner, Zubrus – Carter, Gionta.
    Toronto Maple Leafs: Reimer (od 22. MacIntyre) – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Gardiner, Rielly, Gleason – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Kulemin – Raymond, Bolland, Clarkson – Bodie, McClement, Orr.

Rozhodca: Skilliter, Lee – Cameron, Pancich