NJ Devils – Toronto 3:2 (kon.) | Chicago – Nashville 0:2 (kon.) | Detroit – Minnesota 3:4 (po pr.)
Vancouver – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Florida 6:2 (kon.)
New Jersey Devils
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Toronto Maple Leafs
cz Pondelok 24.03.2014, 00:05 • Prudential Center, Newark • NHL

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou! (02:41:19)

3. Damien Brunner (NJD) 1+0

Zápas je u konce. Domácí drtivý finiš hostujícího celku ustáli a nakonec doma vítězí! Ve třetí třetině sice branku nevstřelili, díky skvělému úvodu druhé třetiny si ovšem vybudovali takový náskok, který již ve zbytku zápasu neztratili.

60:00

59:41
    Domácí dokázali vystrčit puk do středního pásma a mohou na chvilku vydechnout.

59:21
    Obrovské zmatky kolem domácí brány, Devils se však zatím s vypětím všech sil brání.

58:35
    Hostující brankář znovu míří ven ze své brány. Hosté to znovu zkusí v šesti!

58:29
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hostujícímu celku se hra bez brankáře zatím osvědčila a minutu a půl před koncem se dostávají na rozdíl jediné branky. Z levého křídla se před brankáře Schneidera natlačil PHIL KESSEL a doslova po hlavě dotlačil puk do domácí brány. Zároveň se hlavou udeřil o brankovou konstrukci a delší dobu se zvedal z ledu. Měl by být ale v pořádku. Asistence: Dion Phaneuf.

58:00
    Hosté odvolávají brankáře a zkusí to v šesti!

58:00
    Zmatky v obranném pásmu Devils. Celý kolotoč Toronta zakončoval bekhendem Gardiner, trefil ale jen lapačku Schneidera!

57:02
    Zakázané uvolnění domácího celku, buly se stěhuje před Schneidera.

56:43
    Domácí rychle vyhazují puk jen do středního pásma, do útoku se již moc nepoženou.

56:16
    Hosté mají puk na holích, nedaří se jim ale dostat se do útočného pásma.

55:24
    Lupul z pravého křídla mířil ke vzdálenější tyči, jeho pokus však mířil těsně mimo.

54:28
    Pokus Jágra z levého křídla, beton hostujícího brankáře byl na svém místě.

53:11
    Clowe dostal přihrávku mezi kruhy, zcela osamocen ale neodkázal zamířit přesně. Pokud by se trefil, nejspíš by definitivně zlomil odpor hostujícího celku. Ten tak stále ještě cítí šanci.

52:43
    Puk se dotkl hostující střídačky. Buly ve středním pásmu.

52:07
    Rána Židlického od modré. MacIntyre na puk moc dobře neviděl, ten se nakonec ale zabrzdil ve výstroji některých hráčů hostí a brankář Toronta ho nakonec dokázal přikrýt.

51:25
    Pokus Kessela z pravého křídla, Schneider si ale dokázal pohlídat svoji bližší tyč.

50:09
    Kessel nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče – icing.

49:47
    Zakázané uvolnění domácího týmu, buly se vrací před Schneidera.

49:27
    Pokus Lupula z pravého křídla, domácí brankář na místě.

48:56
    Jágr posunul puk Zajacovi, který se z pravého křídla natlačil až před hostujícího brankáře. Tváří v tvář však přestřelil.

48:10
    Rána Židlického od modré čáry, hostující brankář má puk ve své moci a přeruší hru.

47:54
    Devils se stále dobře brání, hostům se velmi těžko dostává k ohrožení brankáře Schneidera.

46:38
    Hosté jsou opět usazeni v útočném pásmu, kombinují a snaží se dostat na dostřel. Obrana Devils ale funguje na jedničku.

45:46
    Na druhé straně se vyznamenal i hostující brankář MacIntyre. Jeho vyrážečka byla na místě proti pohotové střele Zajace z prostoru mezi kruhy. Skóre však za poslední minutu nemění.

44:57
    Van Riemsdyk v další obrovské šanci hostujícího celku! Hostující útočník dostal přihrávku mezi kruhy, odkud z první nasměroval puk jen do výstroje domácího brankáře!

44:27
    Zakázané uvolnění domácího celku, buly se tak znovu odehraje před Schneiderem.

43:55
    Clarkson se snažil z levého křídla natlačit až před domácí bránu. Obránce Devils ho ale dále nepustil a po jejich vzájemném konfliktu došlo k posunutí branky New Jersey.

42:38
    Lupul se rozjel po levém křídle, nakonec ale neodkázal přihrát na druhou stranu svému najíždějícímu spoluhráči.

41:35
    Bozak se zjevil sám mezi kruhy, v pádu ale nedokázal zakončit přesně.

41:20

40:48
    Nakonec se však Devils sami připravili o útočné pásmo. Puk je ve středním pásmu.

40:19
    Domácí pokračují v končící přesilové hře. Jsou usazeni v útočném pásmu.

40:01

Střely na bránu:
    ve druhé třetině: 8 – 7
    celkově: 15 – 13.

Druhá třetina je za námi, viděli jsme v ní tři branky a poměrně vyrovnanou hru. Úvodní minuty druhé části patřily domácím, kteří díky dvěma slepeným brankám navýšili své vedení na 3:0 a rázem byli pány na ledě. Hostům se nakonec ve druhé části podařilo také vstřelit úvodní branku, pokud ale budou chtít s výsledkem ještě něco udělat, čeká je ve třetí třetině složitá práce.

Další třetina začne přibližně v 1:59.

40:00

39:57
    Jágr našel mezi kruhy osamoceného Cloweho, který z první trefil jen dobře postaveného brankáře Toronta. Klíčový zákrok v samotném závěru od MacIntyreho.

39:24
    McClement osvobozuje svůj tým, domácí již dohrají třetinu s pukem na holích.

39:04

39:02
    Přesilovka hostí je u konce. Kadri (TOR) je vyloučen za vražení na hrazení.

38:35
    Domácí jsou již ve čtyřech.

38:13
    Následně si mezi kruhy najel hostující Franson, Schneider má znovu puk ve své moci a raději přeruší hru.

38:08
    Phaneuf pálí z první z pravého kruhu Schneider dokázal jeho ránu vyrazit mimo.

37:45
    Následně se na puk dostali domácí a okamžitě ho vyhazují znovu pryč z pásma.

37:24
    Hosté se však sami špatnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

37:04
    Komplikace pro Devils! Minutu a 16 vteřin se budou domácí bránit ve třech, Fayne totiž vyhodil puk ze svého obranného pásma mimo led. To je velká šance pro hosty!

36:39
    Domácí se ovšem dostali po buly na puk a okamžitě se osvobozují.

36:21
    Hosté si zahrají další přesilovku, tu zatím poslední využít dokázali. Za hákování je vyloučen Greene.

35:55
    Hosté se snaží dostat do útočného pásma k dalšímu ohrožení brankáře Devils. Těžce se jim ale přechází přes střední pásmo.

34:57
    Domácímu celku se nevyvedl přechod do útočného pásma – icing.

34:36
    Rána Merrilla od modré končí na betonech MacInteryho.

33:23
    Pokus Zubruse z levého křídla mířil mimo, brankář Toronta tak nemusel ani zasahovat.

33:08
    Z ničeho nic se k volnému puku mezi kruhy dostal obránce Phaneuf, z první však trefil jen domácího brankáře Schneidera.

32:56
    Kessela však zastavuje hvizd sudího pro ofsajd.

32:38
    Hosté sítí šanci a tlačí se do dalších útoků. Domácí se spíše jen brání.

32:03
    Nabídka Brunnera pro Eliáše mezi kruhy, český útočník ale puk nasměroval jen do náruče hostujícího brankáře.

31:38
    Obrovská šance hostujícího van Riemsdyka. Z přečíslení dva na jednoho dostal puk na pravé křídlo, z první ale nedokázal trefit volnou část domácí brány. Chybělo tak málo a hosté mohli snížit na rozdíl jediné branky!

30:30
    Gardiner se z pravého rohu vymotal až před domácí branku, v rozhodujícím momentu mu však puk sjel z hole.

29:41
    Hosté se snaží usadit v útočném pásmu a vytvořit si tlak. Domácí se však zatím zodpovědně brání.

28:46
    Pokus Kulemina z pravého křídla, Schneider připraven.

27:54
    Phaneuf se dostal na pravém křídle k volnému puku, jen do něj plácl, ale i tak nadělal starosti domácímu brankáři. Ten si však nakonec s pukem poradil.

27:17
    Hostům se nepodařila rozehrávka, hra se po icingu stěhuje zpět před MacIntyreho.

26:47
    Ofsajd domácího celku, buly ve středním pásmu.

25:26
    Hosté využívají přesilovou hru a snižují stav dnešního duelu! Z levého křídla našel Rielly střílenou přihrávkou mezi kruhy na chvíli osamoceného TYLERA BOZAKA, který jemnou tečí dopravil puk za záda brankáře Schneidera. Ten byl proti takhle rychlé změně letu puku absolutně bez šance. Asistence: Morgan Rielly, Jake Gardiner.

24:55
    Kessel střílel z levého kruhu z první, svoji ránu ale nedokázal přesně umístit. Jinak by to měl Schneider pekelně těžké.

24:24
    Domácí se však ihned po buly dostali na puk a mohou ho v poklidu vyvést do bezpečí.

24:16
    Za hákování je vyloučen domácí Gionta. Šance pro hosty zkorigovat stav zápasu.

24:05
    Lupul se na druhé straně snažil zaměstnat domácího brankáře, nakonec se o něj ale postarala obrana Devils.

23:44
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, který je stále lehce otřesen z nečekaného vývoje začátku druhé třetiny.

23:07
    MacIntyre hned v prvním větším zákroku, teč Henriqueho však končí na jeho výstroji. Hra je přerušena.

21:50
    Je tomu doopravdy tak. Reimer odchází ze své brány, místo něj přichází MacIntyre.

21:50
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí pokračují ve svém parádním nástupu do druhé třetiny a přidávají hned další branku! Po dalších zmatcích kolem hostující brány se k volnému puku na levém kruhu dostal obránce JON MERRILL a tvrdou pumelenicí propálil vše, co mu stálo v cestě. Zdá se, že hosté budou střídat brankáře. Asistence: Ryane Clowe, Peter Harrold.

21:18
    Domácí vlétli do druhé třetiny jako uragán a svůj nástup podtrhli druhou brankou v síti hostujícího brankáře. PATRIK ELIÁŠ unikl všem obráncům Toronta, na levím křídle naznačil střelu příklepem, místo toho si však puk potáhl na bekhend a pohotově ho poslal do prázdné brány. Reimer mu jeho trik spolkl i s navijákem. Asistence: Jon Merrill.

20:29
    Velká šance Jaromíra Jágra hned z kraje druhé třetiny! Český veterán se obtočil kolem hostující brány a pokusil se bekhendem zasunout puk u druhé tyče. Neuspěl ale, beton brankáře Reimera sice překonal, puk nakonec ale brankovou čáru nepřekonal.

20:01

Střely na bránu v první třetině: 7 – 6.

První třetina je za námi, viděli jsme v ní jednu branku, o kterou se postarali domácí hokejisté. Ti také byli v úvodní pasáži lepším týmem, měli více ze hry, více šancí a vstřelená branka tak byla logickým vyústěním jejich dobré hry.

Další třetina začne přibližně v 1:01.

20:00

19:29
    Lupul zkusil zaskočit domácího brankáře z prostoru za brankou, Schnedier si ale inkriminovaný prostor u tyče pohlídal.

19:08

18:48
    Další vyhození domácího celku, hostům se početní výhoda příliš nedaří.

18:16
    Přihrávka Kessela byla nepřesná. Hosté přichází o útočné pásmo.

17:43
    To se mu podařilo natolik, že dokonce slabou střelou donutil hostujícího brankáře k přerušení hry. Buly v útočném pásmu Devils.

17:36
    Domácí se dostali na puk a Zajac ho ve vlastním oslabení může vyvést.

17:08
    Za nedovolené bránění je vyloučen Marek Židlický (NJD). První přesilovka pro hosty.

16:45
    Hosté se snaží také dostat do střelecké příležitosti, obrana domácích jim toho ale dnes ještě moc nedovolila.

15:25
    Domácí mohli zároveň přidat druhou branku. Zajac ujížděl zcela sám na hostující branku, sám proti Schneiderovi ale neuspěl, netrefil totiž ani hostující bránu!

14:38
    Domácí využívají svoji herní převahu a jdou do vedení! Po chybě hostí ve středním pásmu se domácí utrhli do rychlého přečíslení dva na jednoho. Henrique přenechal puk DAMIENU BRUNNEROVI, který se z pravého křídla proti Reimerovi nemýlil a propálil ho nad lapačkou. Asistence: Adam Henrique, Marek Židlický.

14:05
    Pumelenice Židlického z pravého kruhu, Reimer si však proti jeho ráně povyjel a pohotově ji zlikvidoval. Skóre se tak nemění.

13:21
    Bekhend Brunnera z levého křídla končí na pozorném Reimerovi.

12:49
    Zajac našel z pravého křídla před bránou volnou hůl Jaromíra Jágra, od té se však puk odrazil jen do výstroje povyjetého hostujícího brankáře.

12:36
    Hostům se nevyvedla rozehrávka – icing.

12:11
    Na druhé straně v rychlém protiútoku domácí Brunner, po jeho pokusu ovšem přeruší Schneider raději hru.

11:58
    Lupul se z levého křídla snažil najít před bránou některého ze svých spoluhráčů, nikoho však nenašel.

11:07

10:59
    Gelinas pálil z pravého křídla z první. Netrefil však hostující branku a hráčům Maple Leafs se podařilo vyhodit puk do středního pásma.

10:32
    Další vyhození hostujícího týmu.

10:08
    Další rána Fayneho od modré mířila mimo, následně se hosté dokázali poprvé v zápase osvobodit.

09:36
    Rána Fayneho od modré končí též na připraveném Reimerovi.

09:13
    Židlický ihned po buly pálí z pravého rohu, Reimer dokázal jeho pokus vytlačit mimo.

09:07
    První přesilová hra v zápase je zde, zahrají si ji domácí. Za krosček je vyloučen Orr (TOR).

08:38
    Domácí pokračují ve své hře, rána Židlického od modré se však neujala.

07:50
    Po ráně od modré se k dorážce tlačil Zubrus, pod tlakem obránce Phaneufa ale nedokázal zakončit přesně. Od gólové radosti ho tak dělil jen beton hostujícího brankáře!

07:01
    Van Riemsdyk zatáhl po pravém křídle puk do útočného pásma, jeho bekhendové nahození končí v lapačce připraveného Schneidera.

06:37
    Kadri chtěl po delší době ohrozit Schneidera, jeho pokus z levého křídla byl ale zblokován mimo.

05:53
    Eliáš dostal puk na levé křídlo, jeho ránu ovšem likviduje pohotový Reimer.

05:38
    Hosté pod tlakem posílají puk jen na zakázané uvolnění. Domácí jsou stále lepším týmem, hosté se ale pozorně brání.

04:34
    Hosté se ale daleko nedostali. Na druhé straně znovu Jágr, vybruslil si na střed útočného pásma, jeho střela do protipohybu brankáře však Reimera nezaskočila.

03:50
    Jágr se zpoza brány snažil najít jednoho ze svých spoluhráčů, před brankou ale číhal obránce Phaneuf, který se zmocnil puku a obrací hru.

03:24
    Puk se dotkl domácí střídačky, bude nás tak čekat buly ve středním pásmu. Domácí brankář Schneider si nepřipsal ještě ani jeden zákrok.

02:47
    Domácí se stále snaží něco vymyslet a dostat soupeře pod tlak. Ten se ale zatím pozorně brání.

01:22
    Domácí jsou v prvních okamžicích aktivnější. Rána Židlického od modré končí na betonech připraveného Reimera. Jágr se k dorážce nedostal.

00:17
    Domácí se ihned vrhli do útoku. Henrique se pokusil z levého křídla zaskočit hostujícího brankáře, Reimer má však puk ve své moci a může přerušit hru. Buly po jeho pravici.

00:01

Hymny jsou u konce, úvodnímu buly již nic nebrání.

Před úvodním buly nás čekají hymny obou zainteresovaných států. Tedy americká a kanadská.

New Jersey Devils: Schneider – Greene, Fayne, Merrill, Židlický, Salvador, Gelinas – Ruutu, Zajac, Jágr – Henrique, Eliáš, Ryder – Clowe, Josefson, Zubrus – Carter, Gionta, Bernier.

Toronto Maple Leafs: Reimer – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Gardiner, Rielly, Gleason – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Kulemin – Raymond, Bolland, Clarkson – Bodie, McClement, Orr.

V utkání budeme tradičně pozorovat i českou stopu, zvláště díky domácímu týmu z New Jersey. Jedná se o tradiční české trio Jaromír Jágr, Patrik Eliíš a Marek Židlický. V týmu hosté nepůsobí žádný český ani slovenský hokejista.

New Jersey včera nestačilo doma na NY Rangers, se kterými prohrálo 0:2. Nezadařilo se ovšem ani hráčům Toronta, ti na domácím ledě podlehli Montrealu těsně 3:4. I proto je těžké hledat favorita do dnešního zápasu. Dle tabulkového postavení by to měli být hokejisté Toronta. Ti mají na svém kontě 80 bodů a v tabulce Východní konference jim náleží sedmá příčka. Domácí Devils hrají stejnou konferenci, bodů mají ale jen 73, což jim automaticky přisuzuje až jedenáctou pozici.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání NHL mezi New Jersey Devils a Torontem Maple Leafs. Utkání startuje pět minut po půlnoci středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Pavel Kuba

Góly a asistencie: 15. Brunner (Henrique, Židlický), 22. Eliáš (Merrill), 22. Merrill (Clowe, Harrold) – 26. Bozak (Rielly, Gardiner), 59. Kessel (Phaneuf)

New Jersey Devils: Schneider – Greene, Fayne, Merrill, Židlický, Salvador, Gelinas, Harrold – Ruutu, Zajac, Jágr – Henrique, Eliáš, Ryder – Clowe, Brunner, Zubrus – Carter, Gionta.
    Toronto Maple Leafs: Reimer (od 22. MacIntyre) – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Gardiner, Rielly, Gleason – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Kulemin – Raymond, Bolland, Clarkson – Bodie, McClement, Orr.

Rozhodca: Skilliter, Lee – Cameron, Pancich