Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:45.

Vítam Vás pri druhom finálovom stretnutí nadnárodnej MOL ligy.
    Nové Zámky nastupujú proti rumunskému mužstvu z Brašova.

Podobne, ako aj včera sa finálový duel odohrá na ľade Nových Zámkov.
    V prvom zápase na ľade jasne dominovalo domáce mužstvo. Tomu sa podarilo dostať do vedenia po góle Čaládiho, hostia dokázali odpovedať dvoma presnými zásahmi, no to bolo z ich strany všetko. Zámky hnané dopredu takmer vypredaným štadiónom začali tretiu tretinu veľmi dobre. Hneď na jej začiatku vyrovnal Podstavek a o pár sekúnd poslal svojich do vedenia Kameš.
    Štvrtý gól pridal do prázdnej brány Weissmann a bolo rozhodnuté.

Po prvom zápase je tak stav série 1:0 a dovolím si tvrdiť, že nás čaká minimálne taký kvalitný zápas, ako včera. Prajem príjemný športový zážitok.

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Hrudik, Kowalczyk, Podstavek, Hurtaj, Uram – Baron, Kames, O. Stefanka, Weissmann, Frolik – Sucharda, Siska, Caladi, Uhnak, Polcik – Kral, Korytko, Dubec, Ruzicka, M. Stefanka

ASC Corona Brašov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy, Molnár, Saluga, Dornic – Mastaleriu, Hietamaki, Zsók, Péter, Gliga – Pysarenko, János, Antal, Butochnov, Petres – Bálint, Márton

Rozhodca: Haszonits Miklós, Kincses Gergely- Németh Márton Gangel László.

Obe mužstvá sú už na ľadovej ploche, stretnutie sa za pár minút môže začať.

00:01

00:33
    Prvú šancu mali domáci, po nastrelenom puku z hokejky Hrudíka sa k teču dostal Uram, no puk tesne minul Polcovu bránu.

00:59
    Tentokrát to skúsil Baron od modrej čiary, no aj tento pokus bol tečovaný.

01:20
    HC Nové Zámky dali gól!
    Domáci otvárajú skóre! Puk prevzal v strednom pásme ERIK WEISSMANN a presnou strelou popod lapačku prekonáva Polca. Asistencia: Martin Frolík.

01:45
    Prvý zákrok si pripisuje aj Chovan, bolo tak po strele z uhla.

02:20
    Saluga prenikol do útočnej tretiny, vystrelil spoza obrancu, no jeho pokus bol tečovaný a Chovan zasahoť nemusel.

02:55
    Ružička sa prezentoval peknou individuálnou akciou po pravej strane, no k zakončeniu sa už nedokázal prepracovať.

03:58
    Weissmann zachytil krížnu prihrávku súpera, no z otočky posiela puk iba na zakázané uvoľnenie.

04:26
    Péter sa snažil natlačiť do šance, no nešťastne trafil Kameša a ten zostáva ležať na lade zdá sa ale, že to nebude nič vážne.

05:10
    Suchardov nahodený puk sa odrazil a takmer skončil za Polcovým chrbátom, tak k tejto strele naozaj nechýbalo veľa.

05:20
    V zápätí sa hostia previnili postavením mimo hry.

06:00
    Kowalczyk sa snažil nájsť dlhou prihrávkou Urama, no ten puk nespracoval a tak je z toho zakázané uvoľnenie.

06:26
    Na trestnú lavicu odchádza Hurtaj za nedovolené bránenie. Je to prvá presilová hra pre Brašov.

07:20
    Brašov zavrel svojho súpera v útočnom pásme, no k ohrozeniu Chovana zatiaľ neprichádza.

07:50
    Tak až teraz! Pred Chovana sa snažil natlačiť Saluga, puk poskakoval na bránkovisku, no Kameš ho poslal do stredného pásma.

08:27
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

08:55
    Kameš nahodil puk do útočného pásma a obe mužstvá striedajú.

10:11
    Péter vyslal tvrdú strelu na Chovana, no puk bol tečovaný a končí na ochrannej sieti.

10:40
    Zsók bojuje o puk v útočnej tretine spolu s Kamešom, Zámky stále zostávajú vo vlastnej tretine.

11:05
    Z pravého rohu vykorčuľoval s pukom Péter, no jeho pokus končí na hrudi Chovana.

11:40
    Obrovská chyba domácich! Bálint sa rútil sám na Chovana, no ten jeho klučku do bekhendu vystihol.

12:10
    Po dlhšom čase prišlo aj ohrozenie hosťujúcej brány. Dubcov pokus z ľavej strany však nebol dostatočne razantný.

12:55
    Štefanka sa nevedel dohodnúť s Hrudíkom, kto vystrelí a nakoniec sa k puku dostali hostia.

13:20
    tí sú však zabrzdený zakázaným uvoľnením.

13:58
    Bálint zbytočne fauluje v útočnom pásme Čaládiho, ten zostáva ležať na ľadovej ploche a verdikt pre rumunského hráča je jasný. Trest 5 minút a do konca stretnutia za napadnutie hlavy a krku.

13:58
    Tak toto je priamo komická situácia. Najskôr rozhodcovia poslali Bálinta do šatne, ktorý už aj odišiel zo striedačke a v zápätí zmenili verdikt, na 2 minútový trest.

14:20
    Wehrs vyhadzuje puk cez všetky čiary.

14:55
    Ondrej Štefanka stratil puk v útočnom pásme a ten končí opäť až pri Chovanovi.

15:40
    Frolíkovi strelu zblokoval Dornič a ten istý hráč aj vyhodil puk cez všetky čiary.

16:00
    Brašov hrá s piatimi hráčmi.

16:40
    Dubcovu strelu zblokoval Wehrs a Polc tak zasahovať nemusel.

17:20
    Dubec nespracoval dlhú Čaládiho prihrávku a o puk sa bojuje v rohu tretiny hostí.

17:57
    Hrudík vyslal nebezpečnú strelu na Polca, no ten zasahovať nemusel, kedže strelu zastavila korčula Štefanku.

19:00
    Začala sa posledná minúta 1. tretiny.

19:00
    Ďalší trest pre hostí. Na trestnú lavicu putuje Masteleriu za vyhodenie puku.

19:20
    Útok domácich je zastavený pre postavenie mimo hry.

19:40
    Puk je teraz za bránou Chovana, odkiaľ bude začínať posledná akcia HC.

20:00

Skončila sa nám prvá tretina, po ktorej je stav stretnutia 1:0. O úvodný a zároven jediný presný zásah sa postaral Weissmann.
    Druhá tretina začne približne o 18:35.

20:01

22:20
    Hneď na úvod druhej tretiny tu máme vylúčenie. Na trestnú lavicu odchádza Wehrs za vhodenie puku.

23:22
    Kowalczyk prihral na stred Uramovi, no ten preváhal ideálnu možnosť na strelu a v zápätí nepresne prihral.

24:11
    Frolík sa prezentoval peknou individuálnou akciou, ale jeho strela bekhendom úspech neslávi.

24:21
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

25:21
    Sucharda sa snažil krížnou prihrávkou nájsť Čaládiho, no ten prudký puk nedokázal spracovať a je z toho zakázané uvoĺnenie.

25:37
    Hietamäki vystrelil od modrej čiary, no Chovan tento pokus kryje.

25:52
    Brašov Wolves dal gól!
    Hostia vyrovnávajú! Saluga posunul na modrú čiaru CSABOVI NAGYOVI a ten strelu od žrdky vyrovnáva. Asistencia: Martin Saluga.

26:30
    Hurtaj to vyskúšal individuálne aj sa dostal pred Polca, no tam už bola obrana Brašova.

27:12
    Tak toto je veľmi studená sprcha pre domácich! Chovan nahodený puk iba vyrazil pred seba a tam stál pozorný MARTIN SALUGA, ktorý puk dorazil do prázdnej brány. Asistencie: Zsolt Molnár, Kevin Wehrs.

27:52
    Weissmann dostal prihrávku od Hurtaja, vyskúšal to spoza obrancu, no trafil iba Polca.

29:15
    Teraz sa nám hrá veľmi rýchly hokej z jednej strany na druhú, no ani jedno mužstvo si nedokáže vypracovať nejakú šancu.

30:22
    Prvá formácia domácich teraz zatlačila súpera, peknou akciou sa predviedol Podstavek, no jemu k zakončeniu chýbali iba centimetre.

31:19
    Do dvoch dobrých príležitostí sa dostal Weissmann, no ani jedno z jeho bekhendových zakončení neslávi úspech.

31:50
    Čaládi vystrelil spoza Csabu, no aj teraz trafil iba presne stojaceho Polca.

33:20
    Pri prečíslení 3 na 2 zobral všetko na seba Weissmann, no ten len tvrdou strelou vyprášil Polcove betóny.

33:57
    Nagy z pravej strany ohrozil Chovana, no všetko sa to stalo po prerušení hry.

34:30
    Podstavek prihral Ondrejovi Štefankovi, ten vystrelil z pravej strany a Polcove brvno minul iba o pár centimetrov.

35:46
    Druhá formácia HC zavrela svojho súpera v jeho obrannom pásme, no o puk sa pripravili vlastnou nepresnosťou.

36:06
    Od modrej vystrelil Mastaleriu, no jeho tvrdú strelu Chovan kryje a hru prerušuje.

36:53
    Wehrs sa dostal do ďalšej streleckej príležitosti a o opäť jeho pokus chytá Chovan.

37:10
    Ihneď po buly sa do prečíslenia dostali Frolík s Weissmannom. Prvý menovaný to skúsil, no vyprášil iba Polcovi betóny.

37:56
    Kowalczyk nastrelil puk do útočnej tretiny, ten sa tam toľko odrážal, až sa dostal pred Polca a pred ním sa najlepšie zorientoval MAREK URAM a dorazil ho do prázdnej brány. Asistencie: Miroslav Štefanka, Jakub Hrudík.

38:55
    Vyrovnávajúci gól značne prebudil aj domáce publikom a štadiónom sa zborovo ozýva "Zámky".

39:30
    Suchada nahodil puk do tretiny súpera kde oň obe mužstvá urputne bojujú.

39:55
    Obrovská šanca hostí! Saluga obkorčuľoval okolo brány Chovana, snažil sa zasunúť puk, no v poslednej chvíli zakročil domáci gólman. Ten už dokonca ležal a poradil si aj s následnou dorážkou Nagya.

40:00

Skončil sa nám druhá tretina, tá vyšla lepšie hosťom, ktorý sa dokonca dostali do vedenia. No potom sa presadila aj najväčšia hviezda HC Marek Uram a tak je po 40 minútach stav nerozhodný 2:2
    Tretia tretina začne približne o 19:25.

40:01

46:30
    Ospravedlňujem sa za oneskorený začiatok tretej tretiny, no bol spôsobený zlým internetovým pripojením.

47:30
    Prečíslenie domáci 2:1 riešil Weissmann strelou, no k dorážke sa už nik z jeho spoluhráčov nedostal.

48:26
    V zápätí obrovská príležitosť Mira Štefanku, ten vystrelil spoza obrancu a následne si aj puk sám dorazil, no mimo úplne odkrytej brány hostí.

49:02
    Od modrej vystrelil Nagy, Butochnov sa však k teču nedostal.

49:30
    Opäť pri chuti strelecky aktívny Nagy, no teraz Chovan zasahovať nemusel.

50:21
    Hra je teraz prerušená po tom, čo Pysarenko vyhodil puk cez všetky čiary.

51:23
    Frolík potiahol akciu po pravej strane, vystrelil bekhendom, k dorážke sa dostal Weissmann, no Polc sa výborne presunul a tento pokus zneškodnil.

52:27
    Uram obišiel bránu, prihral Polčíkovi, no ten bol tiesnený a do zakončenia sa dostal nevedel. Napriek tomu však puk končí pod Polcom.

53:23
    Kameš vystrelil od modrej čiary, trafil presne hokejku Weissmanna a puk míňa Polcovu bránu iba o pár centimetrov.

53:40
    V zápätí sa hostia oslobodzujú iba za pomoci zakázaného uvoľnenia.

54:00
    Hra je teraz prerušená po tom, čo Polc schytal Štefankovu strelu rovno do prilby.

54:44
    Obrovské príležitosti domácich!!! Najskôr sa do strely oprel Kowalczyk, potom Podstavek a nakoniec aj Hrudík, ale všetky skončili na výborne chytajúcom Polcovi. Tak zdá sa, že dnes to je súboj brankárov.

55:44
    Prečíslenie Zámkov 3 na 2. Hurtaj prihral Frolíkovi, ten sa ocitol osamotený pred Polcom, ale strela bekhendom mu vôbec nesadla.

56:10
    Puk končí na bráne hostí a hra je prerušená.

57:08
    Hra je teraz prerušená po tom, čo na ľade zostáva ležať Dubec stalo sa to potom, čo ho do bránky natlačil Wehrs. Zdá sa ale, že to nebude nič vážne.

57:40
    Péter sa snažil nájsť Salugu, no ten jeho dlhú prihrávku nespracoval a je z toho zakázané uvoľnenie.

58:01
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

58:02
    Hra je prerušená pre zakázané uvoľnenie hostí a hosťujúci tréner si vyžiadal oddychový čas.

58:33
    Zsók nešetrne atakoval Hrudíka pri mantinely a vyslúžil si trest 2 minúty plus osobný 10 minútový trest. Ideálna možnosť pre domácich na rozhodnutie.

58:55
    Dornič vyhodil puk cez všetky čiary.

59:30
    Kameš vystrelil z medzi kruhov, no jeho pokus bol zblokovaný. Hostia vyhadzujú cez všetky čiary.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Gól sme nevideli v tretej tretine a to znamená, že ideme do predĺženia! Bude sa hrať 20 minút a ak sa nerozhodne prídu na rad samostatné nájazdy.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:28
    Nové Zámky potrestali vylúčenie Bálinta a hneď na úvod predĺženia rozhodol presnou strelou pomedzi Polcove betóny VLADIMÍR KAMEŠ. Asistencia: Marek Uram.

Koniec zápasu. (20:24:30)

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 2. Weissmann (Frolík), 38. Uram (Štefanka M., Hrudík), 61. Kameš (Uram) – 26. Nagy (Saluga), 28. Saluga (Molnár, Wehrs)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Hrudik, Kowalczyk, Podstavek, Hurtaj, Uram – Baron, Kames, O. Stefanka, Weissmann, Frolik – Sucharda, Siska, Caladi, Uhnak, Polcik – Kral, Korytko, Dubec, Ruzicka, M. Stefanka

Rozhodca: Haszonits Miklós, Kincses Gergely- Németh Márton Gangel László