Winnipeg – Ottawa 3:5 (kon.) | Tampa Bay – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | NJ Devils – Carolina 5:4 (kon.)
Washington – Arizona 3:2 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Nashville – Columbus 0:1 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:1 (kon.) | San Jose – Montreal 4:0 (kon.)
NY Rangers – Detroit 3:0 (kon.) | Florida – Boston 2:5 (kon.)
Florida Panthers
2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
Boston Bruins
cz Nedeľa 09.03.2014, 22:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

S konstatováním, že díky závěrečné třetí třetině, kterou Boston vyhrál 1:4, si Medvědi vezou z BB&T Center dva body a poráží Floridu celkovým poměrem 2:5 se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou u NHL se těší Tomáš Lysý. (00:54:27)

Střely: 22-45.
    Zásahy gólmanů: 41-20.
    Vyloučení: 4-4.
    Využití: 0-2.
    Diváci: 18.858.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Fleischmann (FLA): 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:20.
    Zdeno Chára (BOS): 0+1, 0 střel, čas na ledě 22:54.
    Andrej Meszároš (BOS): 0+1, 5 střel, čas na ledě 20:36.
    David Krejčí (BOS): 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:45.

Tři hvězdy utkání:
    1. Patrice Bergeron (BOS) 1+1.
    2. Jimmy Hayes (FLA) 2+0.
    3. Carl Soderberg (BOS) 1+1.

Po bezgólové první třetině jsme viděli úvodní branku až v sedmadvacáté minutě, když otevřel skóre Jimmy Hayes. Za tři minuty ale srovnal v přesilovce Carl Soderberg, takže i po dvou třetinách byl stav nerozhodný. Když přidal v polovině čtyřicáté osmé minuty druhý gól Bostonu Torey Krug, byli Medvědi blíže k výhře. V čase 51:21 pak poslal svůj tým do dvougólového vedení Patrice Bergeron. O dalších 29 vteřin sice zdramatizoval zápas svým druhým gólem v zápase Jimmy Hayes, ale veškeré případné drama utnul v čase 52:13 Jarome Iginla. Florida se ještě pokusila o hru bez gólmana, kterou ale potrestal osmašedesát vteřin před závěrečnou sirénou Chris Kelly.

60:00

59:43
    Tak ještě v poslední minutě jsme svědky hezkého hokeje nahoru doků. Šanci měl Brandon Pirri i Torey Krug, jejich střely ale byly zblokovány.

59:00
    Poslední minuta dělí Boston od dvou bodů.

58:52
    Bruins právě vstřelili branku!
    Je to jasné, dva body si odveze Boston Bruins. Kulikov totiž od modré nastřelil CHRISE KELLYHO, který puk zavezl až před opuštěnou klec Floridy a bekhendem přidává pátý gól svého týmu. Bez asistence.

58:43
    Branka Floridy samozřejmě zůstává prázdná, bude se vhazovat po levici Johnsona.

58:43
    Oddechový čas pro Floridu.

58:43
    Florida pořádně zakombinovala před Johnsonem a po lehké chybě Bartkowského se před brankou Bostonu dostal ke kotouči Sean Bergenheim. Zblízka ale poslal svojí střelu jen do gólmana, který řeší podržením puku následný závar před svojí klecí.

58:11
    Florida je v šesti, Roberto Luongo je na střídačce.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:41
    No a mezi kruhy se k odraženému pukudostal Brandon Pirri. Jeho rána ale končí na Chadu Johnsnovi.

57:08
    A oba dva slovenští beci podpořili akci svého týmu. Meszároš na pravé straně přenechal kotouč Iginlovi, ten však nevystřelil a Florida posílá puk do středního pásma.

56:48
    Chára s Meszárošem pohodlně kombinují ve vlastním obranném pásmu.

56:31
    Domácí se ale provinili ofsajdem a bude se vhazovat ve středním pásmu.

56:09
    Florida ale získala puk a ještě se pokusí zápas zdramatizovat. Zpoza branky svého gólmana rozjíždí akci Brian Campbell.

55:46
    Boston se i přes vedení stále tlačí před Luonga.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 27. Hayes (Bjugstad, Bergenheim), 52. Hayes (Huberdeau) – 30. Soderberg (Meszároš, Smith), 48. Krug (Marchand, Bergeron), 52. Bergeron (Eriksson, Soderberg), 53. Iginla (Lucic, Chára), 59. Kelly

Florida Panthers: Luongo (Ellis) – B. Campbell, Gilbert, Gudbranson, Jovanovski, Kulikov, Olsen – Bergenheim, Bjugstad, Boyes – Fleischmann, Trocheck, Upshall – Huberdeau, Pirri, Winchester – Barch, Gomez, Hayes. Trenér: Peter Horachek.
    Boston Bruins: Johnson (Rask) – Chára, Meszároš, Bartkowski, Boychuk, Krug, Miller – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, Smith – Eriksson, Kelly, Soderberg – Paille, G. Campbell, Thornton. Trenér: Claude Julien.

Rozhodca: 40 Steve Kozari, 12 Justin St. Pierre – 60 Darren Gibbs, 65 Pierre Racicot

Diváci: 11.858