Carolina – NY Rangers 2:4 (kon.) | Detroit – NJ Devils 7:4 (kon.) | Florida – Buffalo 2:0 (kon.)
Calgary – NY Islanders 4:3 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 2:3 (2:3 po s.n.) | Winnipeg – Ottawa 3:5 (kon.)
Colorado – St. Louis 1:2 (kon.)
Winnipeg Jets
3:5 (1:2, 1:3, 1:0)
Ottawa Senators
cz Sobota 08.03.2014, 21:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Statistickou třešničkou se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc, nebo příjemné sledování nočních zápasů NHL! (00:12:58)

Zblokované střely: 4 – 7

Zazněla závěrečná siréna a máme za sebou utkání, které patřilo mezi ty atraktivnější. Nechybělo mu v podstatě nic. Čechům na straně Ottawy se dařilo, zatímco Ondřej Pavelec utkání nedochytal.

60:00

59:47
    Al Montoya už je na střídačce společně s Ondřejem Pavelcem.

59:38
    Hosté dostali kotouč do středního pásma a následně se Wininipeg ocitl v ofsajdovém postavení. O vítězi máme jasno.

59:23
    Jets vyhráli vhazování a Dustin Byfuglien okamžitě od mantinelu vystřelil, nepřesně.

59:19
    Po dalším střeleckém pokus Kanea a přerušení hry následuje oddechový čas domácího týmu!

58:02
    Evander Kane to zkoušel po levém křídle a před Andersonem zvolil beckhendovou kličku. Tu mu ottawský brankář vystihl levým betonem!

57:18
    Zack Smith dohrál u mantinelu Andreawa Ladda a začal se s ním pošťuchovat, aby vyprovokoval bitku. Nakonec se mu to nepodařilo.

Ve střelecké příležitosti se ocitl Jacob Trouba, když zakončoval z pravého kruhu pro vhazování, ale pouze do připraveného Andersona.

56:42
    Druhá formace Winnipegu svému soupeři zavařila a do zajímavé pozice v mezikruží se dostal Michael Frolík. Jeho zakončení ovšem zblokoval bránící hráč.

55:49
    Čas utíká jako jamajští sprinteři a s Winnipegem začíná být zle. Jets jsou sice více na puku, ale nedaří se jim usadit v útočné třetině.

55:16
    Touš se přesunul za branku Ottawy, odkud založili hosté další útok. Při tom se dostal do zakončení Eric Gryba a trefil trojúhelník Al Montoyi.

54:34
    Winnipeg se dlouho nemohl dostat do útočné třetiny a nepodařilo se mu to ani nahozeným kotoučem. Ottawa ho dostává za branku Montoyi.

54:02
    Na levé straně se do zakončení dostal Olli Jokinen. Finský veterán zvolil střelu tahem, ale Craig Anderson ji nadvakrát zlikvidoval.

53:47
    Ottawa se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění a tlak Winnipegu je v posledních minutách drtivý. Vhazuje se po Andersonově levici.

53:39
    Brankář Ottawy dnes se svou lapačkou předvádí divy. Tentokrát se s ní vytasil proti tvrdé střele Tobiase Enstroma.

Daniel Ryl

Góly a asistencie: 17. Little (Byfuglien, Ladd), 25. Enstrom (Kane), 43. Byfuglien – 10. Michálek (Hemský, Spezza), 18. Cowen (Hemský, Michálek), 23. Gryba (Michálek, Spezza), 29. Turris (Hoffman, Ryan), 30. Hoffman (Spezza, Hemský)

Winnipeg Jets: Pavelec (30. Montoya) – Enstrom, Bogosian, Trouba, Stuart, Ellerby, Pardy – Wheeler, Little, Ladd "C" – Byfuglien, Jokinen, Kane – Halischuk, Frolík, Setoguchi – Peluso, Slater, Tangradi.
    Trenér: Paul Maurice.

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Methot, Ceci, Phillips, Gryba, Cowen – Hemský, Spezza "C", Michálek – Ryan, Turris, Hoffman – Neil, Smith, Greening – Condra, Zibanejad, Kassian.
    Trenér: Paul MacLean.

Rozhodca: G. Dwyer, D. Jackson – M. Cvik, B. Kovachik.