B. Bystrica – Skalica 3:1 (kon.) | Piešťany – Poprad 2:1 (kon.)
HC Olomouc
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC Dukla Jihlava
cz Pondelok 10.03.2014, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Play-off Chance ligy (CZ)

Pro dnešek je to ode mě vše. Děkuji za pozornost. (20:15:29)

Hanáci se tak ujímají vedení 1:0 na zápasy, první odveta je na programu již zítra, a to opět od 18:00.

První zápas semifinálové série je u konce. Hokejisté olomoucké Mory potvrzují, že play-off je jiná soutěž a poprvé v sezóně poráží jihlavskou Duklu.

60:00

59:53
    Vošvrda důležitým zákrokem proti střele z bezprostřední blízkosti opět nedává soupeři šanci.

59:37
    Jihlava se dopustila postavení mimo hru. Rozehrávat se bude ve středním pásmu a Rittich jde zpět do brankoviště.

59:24
    Kohouti mají puk na svých hokejkách, branku ale ne a ne trefit.

58:53
    Zemanova rána o milimetry minula domácí svatyni.

58:20
    Domácí vybojovali kotouč a dostali se do zakončení. Bartoň ale netrefil!

57:49
    A hosté to zkusí bez brankáře!

57:49
    Domácí trenér Fiala si vyžádal oddechový čas, neboť jeho svěřenci už tak byli dost času na ledě a nyní kvůli zakázanému uvolnění musí pokračovat.

57:49
    Olomoučtí už byli v plném počtu, když Vodný poslal kotouč přes celé kluziště, aby jeho celek mohl vystřídat. Přestože byli Jihlavští opravdu blízko a mohli hrát, sudí zapískali icing.

57:17
    Zemanovo nahození nikdo netečoval, a tak proletělo kolem domácí svatyně.

56:59
    Zeman nahazoval puk od mantinelu na gólmana Mory, Vošvrda ale neponechal nic náhodě a situaci vyřešil.

56:38
    Trest hostujícího Dobrovolného je u konce, Dukle začíná zkrácená početní výhoda.

56:19
    Hanáci drží puk v pásmu před Rittichem, ovšem ke střeleckým zakončením se nedostávají.

55:55
    Jihlavě nevyšel přechod na útočnou polovinu, její hráči se provinili zakázaným uvolněním.

55:28
    Vošvrda si připisuje další důležitý zákrok po střele od modré, domácí alespoň na chvíli uklidňují situaci.

55:22
    Hanáci se sami připravují o možnost uklidnit koncovku zápasu. Ostřížek (OLO) míří na trestnou za hákování.

54:48
    Dukle se podařilo vystrnadit svého soupeře z pásma, kotouč poslali daleko od své branky.

54:38
    Pekr proti dvěma obráncům se svým střeleckým pokusem sice neuspěl, vzápětí ale u mantinelu byl faulován. Dobrovolný (JIH) atakovat domácího hráče nedovoleným způsobem.

54:12
    Prokš ze středního pásma vyslal puk na Vošvrdu, ovšem branku Mory netrefil. Vzápětí na druhé straně pálil Ostřížek, jehož střela byla zblokovaná.

53:27
    Po zblokovaném nahození Bartoně, zkusil nalézt spoluhráče před brankou Diviš. Kucharczyk ale jeho přihrávku netrefil.

53:12
    Po nečekaném odrazu se puk dostal před brankoviště Jihlavy, kde raději Rittich použil lapačku, aby kotouč přikryl.

52:43
    Mocek si příliš neporozuměl se svými spoluhráči vepředu, kterým poslal opravdu prudký pas. Nikdo z jihlavských nakonec puk nezachytil, takže se píská icing.

52:18
    Mora je kompletní, Vodný se vrátil za svými spoluhráči.

52:07
    Čachotského nabídku vyslyšel Dobrovolný, který tečoval střílenou přihrávku spoluhráče. Vošvrda se po ráně natahoval, ale nakonec ani zasahovat nemusel.

51:30
    Podlinik nahodil puk ze středního pásma, Vošvrda měl dostatek času a sám jej poslal až na Ritticha. Sám si tak nyní připsal jeden střelecký pokus.

51:19
    Při přechodu do útočné třetiny se ale Dukla provinila postavením mimo hru.

51:08
    Pekr nekompromisně poslal kotouč kolem mantinelu až za branku Ritticha. Hosté musí začít znovu.

50:27
    Podlipnik pálil od modré, ke své smůle ale trefil jen Hubáčka, od kterého se puk odrazil nad branku soupeře.

50:18
    Na obranné modré si počínal hrubým způsobem Vodný (OLO), kterého trestají sudí dvěma minutami za nedovolené bránění.

49:34
    Z vrcholu levého kruhu pálil Dobrovolný, gólman domácího celku vytáhl ze svého repertoáru zákrok lapačkou.

49:11
    U mantinelu v rohu jihlavské obranné třetiny se nyní hraje docela tvrdě z obou stran. Rozhodčí nechávají hru pokračovat.

48:40
    Dobrovolný hledal prudkým pasem ve středním pásmu spoluhráče, ovšem nemířil vůbec přesně. Kotouč tak skončil až u branky Mory. Sudí pískají icing.

48:25
    Po chvíli oddechu musel opět do práce Rittich, kterého střelou od modré zaměstnal Ondrušek. Lapačka gólmana Dukly byla v pohotovosti.

47:48
    Zmatky v olomoucké třetině přerušil až Vošvrda, který musel trochu ven z branky, aby zalehl puk.

47:10
    Jihlava znepříjemňuje domácím život pořádně, Čachotský z mezikruží vystrašil domácí fandy, ale Vošvrda vyrážečkou kotouč zasáhl.

46:45
    Vodný dnes asi už potřetí zneškodnil hostující střelecký pokus vlastní tělem. Domácí jsou velmi obětaví.

46:13
    Z levé strany vyzkoušel pozornost domácího brankáře Kuřítko, ale Vošvrda byl na svém pozici a připravený zasáhnout.

45:46
    Tvrdý projektil z hole Malce mohl ohrozit domácí svatyni, ovšem Staněk se do rány soupeře obětavě položil a tečoval puk do ochranné sítě.

45:31
    Jihlavští se snaží odpovědět, zatím se ale jedná jen o nahozené kotouče do pásma, což Kohouti hlídají.

44:39
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci se ujímají dvoubrankového vedení. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se puk dostal na hůl JANA JAROMĚŘSKÉHO, který tvrdým projektilem poslal nad levé rameno Ritticha. Hostující gólman vůbec na puk neviděl, ani dokonce nezareagoval. Asistence: Radim Kucharczyk.

44:34
    Jerglovo nahození od modré nejprve skončilo na bruslích prvního obránce, poté už se to domácímu hráči podařilo propasírovat, ale puk šel mimo.

43:45
    Veleckého ve středním pásmu rozhodil jeden z domácích hráčů, útočník Jihlavy poté ztratil přehled o kotouči a přišel o něj.

43:17
    Po Janáčkově nepříliš povedené přihrávce mohl puk vyvést z obranné třetiny Mocek, puk se ale od jeho hole odrazil na tribunu.

42:36
    Hned vzápětí pálil tvrdě Marosz, gólman Rittich jeho ránu maskou srazil do ochranné sítě.

42:27
    Herman se probil s kotoučem až do prostoru před brankovištěm soupeře, bekhendem poslal puk těsně vedle.

41:47
    Marosz i Čachotský jsou zpět ve hře, oba týmy hrají v pěti.

41:32
    Střelecký pokus Malce proletěl kolem domácí svatyně, Vošvrda nemusel zasahovat.

41:05
    Vážnější možnost ale měli na druhé straně domácí. Pekr od mantinelu vybruslil mezi kruhy, odkud trefil Ritticha někam mezi ruku a tělo. Hostující gólman puk udržel ve výstroji.

40:36
    Jarošův pokus zblokoval Kucharczyk do rohu kluziště, domácí se ujímají kotouče a uklidňují situaci.

40:19
    Chvíli po vhazování si připisuje Vošvrda svůj první zákrok ve třetí části. Nahození Štebiha schoval brankář Mory v lapačce.

40:01

Dnešní utkání sleduje 3071 diváků.

Druhá dvacetiminutovka patří historii, diváci na olomouckém stadionu se během ní konečně dočkali branky. A ke spokojenosti většiny z nich padl puk do klece Ritticha po teči Ostřížka. Třetí část začne v 19:38.

40:00

39:47
    Vyloučení na obou stranách. Čachotský (JIH) inkasuje dvě minuty za hrubost, Marosz (OLO) za sekání.

39:28
    V závěru oslabení se dokonce domácí dostali k soupeři. Knotek za brankou soupeře dobře získával svému týmu čas, nyní je Mora kompletní.

38:57
    Hanáci podruhé během chvilky vyhazují puk ze své třetiny a mohou střídat.

38:20
    Mocek dnes nemá svůj den, jeho rána tentokrát mířila jen do bránícího Ostřížka.

38:08
    Domácí se zatím dobře brání, už dvakrát poslali puk ze svého pásma pryč.

37:28
    Kohouti se budou muset opět bránit. Marosz (OLO) z obranné třetiny vyhodil kotouč tak vysoko, že se dotkl horní konstrukce stadionu. A podle pravidel se jedná o zdržování hry, takže dvě minuty pro domácí.

37:20
    Hubáček ve sporné situaci přebral kotouč na útočné modré, ale sudí ofsajd nepískali. Na jeho následné střele si pochutnal Vošvrda, který puk schoval efektivně do lapačky.

36:28
    Mora je na ledě v plném počtu, Janáček se vrátil na led a okamžitě se zapojil do hry.

36:18
    Velecký projel s pukem až mezi kruhy, jeho pokus Vošvrda vyrazil do bezpečí.

36:02
    Ve vlastním oslabení zahrozili Kohouti, Ostřížkovu střelu vyrazil Rittich mimo mantinely.

35:44
    Vodný dvakrát zblokoval střelu soupeře a pomohl Olomouci k vyhození puku. Náležitě je tak místním publikem oslavován.

35:22
    Dobrovolného nahození skončilo na bruslích Ostřížka, hosté ale zůstávají v útočné třetině.

35:16
    Kotouč putoval přes všechny hráče Jihlavy až v Mockovi, který znovu zkusil štěstí od modré. Tentokrát puk trefil hokejku Kucharczyka a odrazil se do ochranné sítě.

34:45
    Kohoutům se podařilo vyhodit puk za branku Ritticha, takže hosté musí začít na novo.

34:34
    Hned jak se Mocek dostal ke kotouči, vypálil na domácího gólmana tvrdou ránu. Vošvrda na jeho projektil moc dobře viděl, a tak neměl problém.

34:28
    Po několika nepřesnostech ve středním pásmu se na chvíli do útoku podívali Jihlavští. A získali ve svůj prospěch přesilovou hru. Janáček (OLO) stáhl za vlastní brankou Čachotského.

33:24
    Rittich opět má puk ukrytý v lapačce. Domácí jsou v těchto chvílích lepším celkem.

32:55
    Obrovskou šanci spálili domácí hokejisté. Poté, co Podlipnik ztratil puk na útočné modré, se do protiútoku řítil Kindl se Švaňhalem. První jmenovaný předložil kotouč svému spoluhráči, ten ale narazil na připraveného Ritticha!

31:37
    Bartoň vybídl na modré vyčkávajícího Staňka, jehož projektil z první nadělal hostujícímu brankáři problémy. Rittich zasáhl pravým betonem.

30:59
    Hned po vyhraném buly pálil od modré Bartoň, těsně před brankovištěm Jihlavy ale obránci puk zastavili.

30:41
    Domácím narostla po vstřelené brance křídla a opět jsou v útočné třetině. Ránu Ondruška gólman Dukly vyrazil do rohu kluziště. Následný pokus už raději Rittich schoval.

30:03
    Tři vteřiny po polovině utkání je tu první změna skóre, z branky se radují domácí. Od modré poslal kotouč Švaňhal na pravé křídlo volnému Staňkovi, který vypálil z první. Letící kotouč ještě před Rittichem tečoval DAVID OSTŘÍŽEK, takže gólman Jihlavy byl bez šance. Asistence: Robin Staněk, Ondřej Švaňhal.

29:34
    Už i Mora je kompletní a útočí.

29:15
    Hosté jsou na ledě v plném počtu a budou nyní několik vteřin hrát proti oslabenému soupeři.

28:52
    Seman mířil sám proti dvěma obráncům Kohoutů, jeho střelecký pokus zablokoval Houdek.

28:08
    Kucharczyk hledal před brankou soupeře rozjetého Selingra, na poslední chvíli ale stačil do přihrávky vložit hůl Důras.

27:34
    Početní výhoda domácího celku příliš dlouho netrvala, Kohouti se zmohli jen ke střele Kucharczyka, která byla navíc zblokovaná. Hned poté se na modré provinil Ostřížek (OLO) nebezpečnou hrou vysokou holí.

27:15
    Hosté se natlačili do třetiny soupeře a zahrozili. Nicméně branku nevstřelili, a dokonce nyní půjdou do čtyř. Prokš (JIH) se provinil nedovoleným bráněním.

26:32
    Seman prudkým centrem od mantinelu hledal před brankou někoho v červeném drese, přihrávka byla ale příliš rychlá.

26:10
    Rittich opět bezchybný při střele z pravé strany. Nicméně se bude vhazovat v třetině Dukly.

25:54
    Rána Bartoně skončila mimo branku, puk totiž trefil stojícího Podlipnika.

25:48
    Rittich sebral z ledu nahozený kotouč a schoval jej v lapačce před dotírajícím útočníkem Mory.

25:25
    Hanáci jsou nastěhovaní před Rittichem, finální přihrávky jim ale nevycházejí.

24:12
    Selingr vybojoval kotouč ve středním pásmu a nikým nehlídaným unikal po levém křídle na branku Ritticha. Jeho následnou střelu vykopl brankář hostí betonem.

23:44
    Prokš obdržel pas do jízdy, jeho ránu zblokoval Kadela mimo branku Vošvrdy.

22:51
    Diviš si vyměnil kotouč s Vodným a vystřelil z úhlu. Gólman Jihlavy zasahovat nemusel, puk trefil jen vnější část branky.

22:31
    Na druhé straně hostům povedlo to, co před chvíli Hanákům. Nahozený kotouč byl v pásmu Mory později, a tak je hra kvůli ofsajdu přerušena.

21:53
    Pekr procedil puk do pásma soupeře, následně se k němu dostal Kindl, jehož střela proletěla kolem branky Ritticha.

21:08
    Kohouti zkusili puk nahodit do útočné třetiny, jeden z domácích se pak za ním rychle vydal. Sudí na modré ale viděl postavení mimo hru.

20:37
    První lajny obou celků zatím bojují o kotouč převážně v neutrální zóně, nikdo se nemůže dostat do pásma soupeře.

20:01

První dvacetiminutovka nabídla vyrovnanou partii, branky jsme se však nedočkali. Obě mužstva k tomu měla minimálně jednu příležitost, gólmani na obou stranách ale zatím dominují. Druhá část začne v 18:46.

20:00

19:45
    Vošvrda musel použít vyrážečku na nahozený kotouč z hokejky Haluzy.

19:08
    Domácí sice udrželi s vypětím všech sil pozici v útočné třetině, ale ihned poté odevzdali puk a odjeli střídat.

18:32
    Diviš zavezl kotouč do útočné třetiny a okamžitě vyslal na branku soupeře tvrdý projektil. O chrániče Zadražila se puk odrazil mimo branku Jihlavy.

17:29
    Prokš vybojoval kotouč ve středním pásmu, předložil jej Zemanovi, jehož střelu vyrazil Vošvrda jen k prvně jmenovanému. Hostující hráč ale nabídky nevyužil a odkrytou část domácí klece minul.

17:03
    Selingr se proháčkoval až před branku soupeře, Ritticha ale z bezprostřední blízkosti neprostřelil. Pro svůj tým tak ale získal alespoň buly v útočné třetině.

16:25
    Jaroměřský pálil od modré se snahou, že kotouč někdo před gólmanem soupeře tečuje. Nakonec k tomu neměl daleko Knotek, ovšem nepovedlo se. Rittich svou svatyni ochránil.

15:16
    Bartoň se vrátil ke svým spoluhráčům a pomohl jim vyhnat soupeře o obranné třetiny.

15:07
    Dobrovolného střelecký pokus od modré proletěl kolem všech hráčů, branku Vošvrdy ale netrefil.

14:32
    Důras chtěl najít před brankovištěm osamoceného spoluhráče, na poslední chvíli mu ale do přihrávky zasáhl Ondrušek.

13:51
    Dukla musela zakládat útok za svou klecí, kam už podruhé vyhodili domácí puk.

13:29
    Kohouti dokázali puk dostat ze své třetiny, hosté se ale chystají k další invazi.

13:16
    Po ráně Veleckého se k dorážce hnal jeden z hráčů v tmavém dresu, byl ale nedovoleně zastaven Bartoněm (OLO). Dvě minuty za držení pro kapitána Mory.

12:20
    Zemanův pokus z prostoru mezi kruhy vyrazil domácí brankář, jeho spoluhráči poté puk dostali pod svou moc.

11:54
    Kindl zavezl puk do útočné třetiny a střelu švihem poslal vysoko nad branku Ritticha.

11:38
    Na druhé straně se provinil tým trenéra Vlka postavením mimo hru.

11:09
    Vodný se zničehonic objevil v nadějné pozici, než stačil ale domácí útočník vystřelit, zabránil mu v tom obránce Dukly.

10:37
    Kohoutům poslední akce v přesilové hře nevyšla, Rittich odpálil puk na druhou stranu kluziště.

10:21
    Velmi aktivní Důras nahazoval z těžkého úhlu puk na domácí branku. Vošvrda si prostor u své pravé tyčky pohlídal.

09:54
    Mora má v přesilové hře problémy se založením útoku a nyní většinu času tráví ve svém pásmu.

09:33
    Týmu z Vysočiny se podařilo vyhnat domácí mimo své pásmo a vystřídat.

09:05
    Olomoucká pětice si přihrává v útočném pásmu, do zakončení se ale vůbec nedere.

08:37
    A znovu se bude vylučovat, tentokrát na straně hostující Dukly. Zadražil (JIH) přesekl hůl Knotkovi, což neušlo zraku sudím. Dvě minuty za sekání.

08:07
    Ostřížkův střelecký pokus skončil na Rittichovi, který puk okamžitě rozehrál.

07:30
    Kohouti přečkali oslabení bez inkasované branky a nyní už jsou na ledě v plném počtu.

07:05
    Opět v akci hostující Důras, kterému domácí hráči nechal příliš moc prostoru. Hráč Jihlavy obkroužil kolem branky Mory, ale z bezprostřední blízkosti zakončil mimo.

06:38
    Důras obdržel přihrávku do jízdy a po pravém křídle ujel domácím obráncům. Vošvrda jeho střelu zápěstím schoval někde ve výstroji.

06:17
    Dlouho se domácí celek nedokázal osvobodit. Až přihrávku Čachotského zneškodnil Švaňhal, puk skončil na tribuně.

05:46
    Hubáček mířil svůj prudký pas na Zemana, hostující útočník ale puk nedokázal zastavit. Hosté zůstávají v pásmu Mory.

05:30
    A proti oslabenému soupeři si zahrají také hosté. Diviš (OLO) se v útočném pásmu dopustil nedovoleného bránění.

04:33
    Staněk v závěru výhody hledal Marosze, který ale trefil jen dobře připraveného Ritticha.

03:47
    Hosté se nemohou vymanit ze své třetiny, domácí soupeře svírají!

03:27
    Selingr zkoušel překvapit soupeře nahozením zpoza branky, kotouč jen proletěl bez jakékoli teče brankovištěm.

03:15
    Vzápětí pálil z podobné pozice Houdek, ale ani on netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

02:50
    Střela Jaroměřského od modré postrádala parametry gólové střely, puk letěl mimo.

02:33
    Domácí zatlačili svého soupeře a vynutili si přesilovou hru. Velecký (JIH) inkasuje menší trest za podražení.

01:54
    Po přihrávce zpoza brány pálil z dobré pozice Knotek. Rána mu ale úplně nesedla, Rittich ani zasahovat nemusel.

01:39
    Seman ze středního pásma poslal puk za branku Vošvrdy a jeho celá pětka vystřídala. Ovšem sudí pískají zakázané uvolnění a hráči Dukly se musí vrátit.

01:11
    Dukla se provinila zakázaným uvolnění, hra se tak stěhuje zpět před branku olomouckého soupeře.

01:02
    Rittich si poprvé sáhl na kotouč. Po nahození z domácích hokejek raději přerušil hru.

00:30
    Kucharczyk zpoza hostující klece poslal puk volnému Kadelovi, který ale nahodil kotouč zpět za branku soupeře, kde si jej převzali Jihlavští.

00:01

Obě mužstva jsou nastoupena na modrých čarách, kapitáni se seznamují se čtveřicí arbitrů. Kohouti dnes budou hrát v bílých dresech, jejich soupeř z Jihlavy v tmavě červených. Zápas za malou chvíli začne.

HC Olomouc: Vošvrda (Halász) – Kadela, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Janáček – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Vodný.

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Dobrovolný, Zadražil, Mocek, Podlipník, Štebih, Jaroš – Čachotský, Zeman, Prokš – Důras, Hubáček, Seman – Velecký, Kuřítko, Haluza – Štěpánek, Malec, Jícha.

Rozhodčí: Horák, Souček – Šperl, Zíka.

Úspěšnost brankářů v zákl. části:
    JIH:
    David Rittich – 92,74 % (41 odchytaných zápasů)

JIH: Tomáš Čachotský – 6 bodů (1+5)
    OLO: David Ostřížek, Rostislav Marosz – 9 bodů (4+5)

HC Olomouc
    Hanáci měli proti sobě ve čtvrtfinále papírově slabšího soupeře, ovšem bitva proti Litoměřicím se nakonec protáhla až na šest zápasů. Až do pátého utkání si oba týmy držely domácí neporazitelnost. Kohouti vyhráli doma postupně 4:1, 7:1 a 6:0, naopak na ledě soupeře prohráli dvakrát po nájezdech (2:3, 3:4). Rozuzlení série přišlo až v šestém utkání, na ledě Kališníků vyhrála Mora 3:2.

Týmové statistiky v zákl. části (play-off):
    - celková bilance: 34 – 1 – 4 – 14 (4 – 0 – 2 – 0)
    - skóre: 176:87 (25:11)
    - body: 107
    - trestné minuty: 750 (64)
    - průměr vstřelených branek na utkání: 3,84 (4,17)
    - průměr inkasovaných branek na utkání: 1,67 (1,83)
    - průměr střel na bránu na utkání: 36,63 (33,33)
    - využití přesilových her: 22,12 % (45,83 %)

Hokejisté jihlavské Dukly jako jediný účastník semifinále prošli přes první kolo play-off bez jediného zaváhání. Sérii proti nováčkovi soutěže z Havířova zvládli svěřenci trenéra Petra Vlka na výbornou, postup si zajistili v nejkratší možné době. Po domácích výhrách 2:0 a 5:3 zvládlo mužstvo z Vysočiny i odvety na horké havířovské půdě, kde zvítězilo dvakrát těsně (3:2, 2:1).

- celková bilance: 28 – 8 – 2 – 14 (4 – 0 – 0 – 0)
    - skóre: 166:120 (12:6)
    - body: 102
    - trestné minuty: 809 (73)
    - průměr vstřelených branek na utkání: 3,19 (3)
    - průměr inkasovaných branek na utkání: 2,31 (1,5)
    - průměr střel na bránu na utkání: 34,56 (29,75)
    - využití přesilových her: 17,60 % (30,43 %)

Vítáme vás u on-line přenosu z prvního utkání semifinále play-off, ve kterém Olomouc vyzve Jihlavu. Utkání začíná v 18:00.