Florida – Boston 2:5 (kon.) | Buffalo – Chicago 1:2 (kon.) | Minnesota – St. Louis 2:3 (0:2 po s.n.)
Edmonton – LA Kings 2:4 (kon.)
po s.n. (0:2)
Minnesota Wild
2:3 (0:2, 2:0, 0.0 - 0:0)
St. Louis Blues
cz Pondelok 10.03.2014, 01:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Základní část NHL se rychlým tempem blíží do svého konce, týmy se zběsile přetahují nejen o příčky okolo osmé pozice, nicméně si pochopitelně chtějí vybudovat co nejlepší pozici před blížícím se play-off! Stejný případ platí pro hokejisty St. Louis Blues, kteří dnes odehrají utkání na ledě Minnesoty a pokusí se z hřiště Wild odvést tři body.

St. Louis nemusí mít žádné starosti v boji o play-off. V tuto chvíli totiž Blues patří k nejlepším týmům NHL. Ve své konferenci je na skvělé druhé pozici jen s jednobodovou ztrátou na Anaheim, což znamená, že po dnešním zápase mohou jít do vedení celé soutěže. Včera Blues těsným způsobem vybrali Colorado v poměru 2:1 a na kontě mají již čtyři vítězství v řadě.

Minnesota se v současné době nachází na sedmé pozici s šestibodovým náskok na devátý Phoenix. Postup do play-off tedy nemá vůbec jistý a i z toho důvodu by potřebovala osmnáct kol před koncem základní části bodovat. Také Wild zažívají poměrně dobré období, po olympijských hrách vyhráli tři ze čtyř zápasů a nestačili pouze na Medvědy z Bostonu.

Minnesota Wild: Bryzgalv (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Brodin, Scandella, Ballard, Stoner – Pominville, Granlund, Parise – Coyle, Koivu, Moulson – Niederreiter, Brodziak, Cooke – McCormick, Haula, Heatley

St. Louis Blues: Elliot (Miller) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Polák, Cole – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Ott, Roy, Morrow – Reaves, Lapierre, Pääjärvi.

00:01

00:53
    Úvodní minuta dopadla lépe pro hokejisty Minnesoty, kteří se dokázali nacpat do předbrankového prostoru. Hosté raději vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

01:02
    O devět sekund později se situace opakuje, vhazovat se bude po pravé ruce Elliota.

01:52
    Ani jeden z brankářů si zatím nepřipsal zákrok, hra je přerušena poté, co puk z hokejky Pietrangela zamířil na hráčskou lavici Wild.

02:00
    Úvod zápasu je hodně rozkouskovaný, nyní dokonce vidíme bitku! Ve středním pásmu se do sebe pustili Ott (STL) s Brodziakem (MNS), padlo několik přesných úderů, vítěze jsme však nenašli. Oba pochopitelně dostanou po pětiminutových trestech.

02:38
    Lapierre se málem dostal ke kotouči před brankou, defenzíva Wild ho ale do zakončení nepustila.

02:47
    A znovu je přerušeno, znovu se bude vylučovat. Výhodu první přesilové hry v dnešním zápase dostanou hosté poté, co Jason Pominville (MNS) nedovoleně bránil Reavse.

03:06
    Blues se v útočné třetině nedohodli, Minnesotě se daří vyhodit až za Elliotovu branku.

03:37
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    První střela na branku, první gól! Blues nakonec nepříliš podařenou přesilovou hru využívají! Od modré čáry Backes, o mantinel se puk vrátil do předbrankového prostoru, odkud ho do sítě zametl TJ OSHIE – 0:1! Asistence: David Backes a Alexander Steen.

03:57
    Vzápětí dojde na početní výhodu Wild, za katr putuje se skloněnou hlavou Brenden Morrow (STL). Podaří se domácím hokejistům také využít přesilovou hru?

04:14
    Na úvod oslabení přichází vyhození až za Bryzgalovovu branku.

04:39
    A znovu se čtveřice St. Louis osvobozuje.

05:00
    Ani nyní se prvního zákroku Elliota nedočkáme, na střelu se již na modré čáře sice chystal Suter, dle čárového rozhodčího se domácí bek dostal již za modrou čáru – ofsajd.

05:28
    Puk znovu putuje až za branku Wild, domácí musí zakládat útočnou akci znova od vlastní svatyně.

05:57
    S návratem Morrowa vypálil od modré Brodin, Elliot si poprvé dnes osahal kotouč.

06:33
    Ofsajd Minnesoty dává příležitost pro první komerční přestávku dnešního zápasu.

07:03
    Eric Haula přejel bleskově do útočného pásma, od modré čáry nasměroval svoji střelu přímo do výstroje brankáře Elliota.

07:40
    Granlund na modré čáře přenechal kotouč pro Sutera, jeho střela se však mezi tři tyče nevešla. Domácí začínají mít postupem času více ze hry.

08:09
    Nyní si však hráči Minnesoty nerozuměli v rozehrávce, rozhodčí musí po zakázaném uvolnění vrátit hru před Bryzgalova.

08:30
    Jenže domácím začátek zápasu rozhodně nevychází podle představ, ze třetí střely na branku inkasují druhý gól! Po závaru před Bryzgalovem puk doklouzal na prostor mezikruží, kam si sjel CARLO COLAIACOVO, který z první propálil vše před sebou – 0:2! Asistence: Jaden Schwartz a Vladimir Tarasenko.

09:19
    Icing přichází také na straně Blues.

09:36
    Na střely je to v tuto chvíli pouze 1:3, skóre se nám měnilo již dvakrát. Ruský gólman Bryzgalov rozhodně nezažívá zrovna nejlepší vstup do duelu.

09:55
    Další útočnou akci Blues zastavilo postavení mimo hru.

10:17
    Domácím se zatím směrem dopředu vůbec nedaří, v polovině první části mají na kontě pouze jediný úspěšný střelecký pokus. Blues naopak vychází vše, na co sáhnou a ve druhé komerční přestávce se mohou radovat z dvoubrankového vedení.

10:46
    Polákovo nahození sebral za brankou Bryzgalov, domácí ale zadarmo odevzdali kotouč soupeři.

11:16
    A další nepřesnost ve hře Wild. Rozhodčí jsou opět nuceni odpískat zakázané uvolnění.

11:32
    Jako přes kopírák se situace opakuje, sledujeme na šance zatím hodně chudé utkání. Vzhledem k počtu doposavad vstřelených branek si ale stěžovat nemůžeme.

11:59
    Pro změnu přichází icing na straně Blues. Za poslední minutu jsme viděli již tři zakázaná uvolnění.

12:05
    Krátce po vhazování dostal na mezikruží Mikael Granlund, ranou z první následně finský hráč poslal kotouč do náruče Elliota.

12:41
    Brodziakovu střelu tečoval Niederreiter mimo tři tyče, domácí však stále zůstanou u kotouče v útočné třetině.

13:01
    Pro změnu přichází icing Blues. Shattenkirk si po vhazování ještě něco vyříkává s jedním z hráčů Wild, rozhodčí to však zatím nechají bez trestu.

13:29
    Suterova střela od modré čáry byla zastavena klubkem těl před Elliotem, k puku se následně dostal Mikko Koivu, který však z mezikruží nedokázal trefit odkrytý kout hostující svatyně!

14:13
    Postup Heatleyho zastavil čistým způsobem Pietrangelo, odpověď St. Louis ale nebyla příliš razantní.

15:04
    Reaves doslova namasíroval jednoho z domácích hráčů na mantinel, dle rozhodčích se ale znovu jednalo o čistý zákrok.

15:38
    Tak to byla zatím největší šance Minnesoty v dnešním zápase! Nino Niederreiter dostal přesnou přihrávku za hostující obranu a od modré čáry postupoval sám na brankáře! Elliotovi udělal forhendovou kličku, z ostrého úhlu však již nedokázal zvednout puk na ležící beton a nechal tak vyniknout hostující gólmana!

15:49
    Po Suterově nahození jsou již na střelecké pokusy aktivnější domácí, čtyři střely však nejsou žádný výrazný úspěch.

16:46
    Zakázané uvolnění St. Louis Blues vrací hru před Briana Elliota.

17:13
    Moulson se proti třem protihráčům málem dokázal protáhnout do střelecké příležitosti, na poslední chvíli mu ale kotouč po kličce utekl za branku.

18:00
    Pominvillovu střelu znovu zastavuje hostující brankář, Wild mají v závěru třetině poněkud navrch.

18:47
    Polák využil střídání soupeře a nakoukl s kotoučem do útočné třetiny, následné nahození od pravého mantinelu v poklidu zaplulo do výstroje Bryzgalova.

19:14
    TJ Oshie se velmi šikovně vytočil zpoza branky až před ní, ruský brankář ve službách Minnesoty se však stihl včas přesunout a zabránit nejhoršímu.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka mnoho pohledného nepřinesla. Hosté z minima vytěžili téměř víc než maximum a mohou být velmi rádi, že z šesti střel se hned dvakrát radovali. Domácí zahrozili pouze z úniku Niedereittera, jehož však bravurně vychytal zatím jistý Elliot. Druhá část bude pokračovat v 2:07.

21:23
    Zatím i ve druhé části se hraje velmi opatrně, ani jeden z celků se nemůže propracovat do střelecké příležitosti.

21:39
    Polákova střela od modré čáry byla sražena do rohu kluziště, Minnesota se následně osvobodila.

22:01
    Niederreiter z dobré pozice minul hostující svatyni, Blues následně střídají a posílají na led čerstvou čtveřici.

22:31
    První přerušení ve druhé třetině přichází po zakázaném uvolnění domácího týmu.

23:02
    To samé se děje na straně druhé. Dnešní zápas rozhodně není žádnou ofenzivní přehlídkou, ani jeden z gólmanů ve druhé části ještě nezasahoval.

23:11
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí se však zkraje druhé části první střelou vracejí do zápasu! JASON POMINVILLE využil propadnutí Poláka a z levého kruhu umístil kotouč neomylně do vzdálenější šibenice – 1:2! Asistence: Zach Parise a Ryan Suter.

23:31
    Rázem jsou Wild hodně psychicky nahoře, Elliott si musel připsat další zákrok proti zakončení Moulsona.

24:04
    Blues prospali začátek druhé části, v současné době jsou pod soustavným tlakem.

25:23
    Tarasenko dobrou prací vybojoval v útočné třetině kotouč zpět na hokejky Blues, jeho spoluhráči však z této možnosti nic nevytěžili.

25:46
    Parise táhl protiútok Minnesoty po levé straně, jeho zakončení trefil hostujícího gólmana do hrudi.

25:52
    Vzápětí se píská icing domácí pětice.

26:23
    St. Louis se dostalo z herní krize a nyní pravidelně zásobuje prací obránce Wild. Polák však nyní neudržel útočnou modrou čáru, píská se postavení mimo hru.

27:03
    Náskok hostujícího týmu se rázem rozplývá! Shattenkirk chyboval za brankou Blues, přihrávku po mantinelu zachytil Koivu, který bleskově nahodil na svatyni soupeře. Jeho pokus ještě tečoval MATT MOULSON, který rozradostnil domácí příznivce podruhé – 2:2! Asistence: Mikko Koivu.

28:14
    Cooke dobře kooperoval za brankou a snažil se strhnout vedení na stranu Wild. Domácí mají v tuto chvíli hru jednoznačně ve svých rukou.

29:08
    Útočná akce Heatleyho nevyšla podle představ, soupeři se odpověď také nevydařila.

30:00
    Pietrangelo od modré čáry vystrašil domácí fanoušky, Bryzgalov jeho nepříjemný pokus srazil do rohu.

30:30
    Minnesota kombinuje v útočné třetině, ke kotouči se dostal Mikko Koivu, jeho otočka a následná střela se však mezi tři tyče nevešla.

30:53
    Tempo hry nám rázem výrazně narostlo, jeden útok střídá druhý. Oproti první třetině se opravdu začal hrát hokej.

31:38
    Zach Parise měl obrovskou šanci na otočení skóre! Domácí vyřešili protiútok tři na dva velmi chytře! Již zmíněný hráč měl nejprve hodně prostor na kruzích, vzápětí po skvělém zákroku Elliotta mohl Parise ještě dorážet, znovu ale brankáře Blues nepřekonal!

31:52
    Na druhé straně se nyní musel pořádně zapotit Bryzgalov, Steenova rána nakonec těsně minula levou tyč domácí svatyně.

32:48
    Berglund napadal i přes signalizovaný ofsajd v útočném pásmu, hra je tedy přerušena. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

33:25
    Carlo Colaiacovo (STL) opět o něco více komplikuje situaci hostujících hokejisté, sekl totiž Koiva a za tento přestupek již míří na trestnou lavici. Úvodní přesilová hra domácím vůbec nevyšla.

34:03
    Nyní to zatím vypadá totožně, St. Louis již dvakrát vyhodilo.

34:33
    A znovu hraje Bryzgalov.

35:01
    Spurgeon na modré čáře vystřelit nedokázal, početní výhoda se domácím znovu příliš nedaří.

35:25
    Prakticky až s návratem vyloučeného hráče vypálil Brodin, Elliott jeho ránu dokázal vyrazit.

35:56
    Roy vyslal z levého kruhu skrytou střelu, naštěstí pro domácí kotouč prosvištěl mimo.

36:26
    Tarasenkova rána sražena, hosté také odpovídají náporem.

36:41
    Minnesota se nedokázala vymanit z tlaku jinak, než za cenu zakázaného uvolnění. Blues si chtějí ještě ve druhé třetině vzít své vedení nazpět.

37:05
    Steve Ott vyslal pěknou střelu, kterou však Bryzgalov mezi bránícími hráči našel a ukryl jí do své výstroje.

38:35
    Suterova střela zamířila pouze do nohou Backese, domácí musí pro puk až do vlastní obranné třetiny.

39:11
    Puk se dostal na modrou čáru k Pietrangelovi, jeho dalekonosné nahození sebral Ilja Bryzgalov ze vzduchu lapačkou.

39:36
    Domácí se snaží dohrát třetinu za brankou Elliotta, to se jim však příliš nedaří.

40:00

Druhá třetina dnešního mače nám přinesla vyrovnání! Stejně jako Blues náhodně k vedení přišli, tak ho také hodně rychle ztratili. O úrovni hokeje může svědčit také fakt, že St. Louis si ve druhé třetině vystřelilo pouze třikrát, soupeř na tom není o moc lépe. I zde však byly také světlé momenty, před třetí dvacetiminutovko je vše otevřené. Začneme zhruba minutku po třetí hodině ranní.

40:29
    Granlund krátce po začátku třetí části minul z dobré pozice, na druhé straně zasahuje Bryzgalov.

41:05
    Oshie se protáhl po pravém mantinelu, centrovanou přihrávkou hledal na druhé straně rozjetého Backese. K tom se však kotouč nedostal.

41:39
    Icing Blues vrací hru před Elliotta.

41:50
    Přechod Wild přes modrou čáru nebyl přesný, klička švýcarského útočníka Nina Niederreitera přerušila útočnou akci domácího mančaftu.

42:26
    Alexander Steen dokázal zpoza branky procpat puk o beton Bryzgalova do sítě, rozhodčí však těsně před tím přerušil hru a tím pádem nemůže vstřelenou branku uznat! Je si svým výrokem jistý, nicméně i přesto si ho jde ověřit k videorozhodčímu!

42:26
    Rozhodčí rozhodl, branka neplatí!

42:35
    Hosté jsou zatím ve třetí části aktivnější, střela Berglunda zapadla do připravené lapačky Ilji Bryzgalova.

43:15
    Na druhé straně zakončoval Pominville z bezprostřední blízkosti, hostující gólman se však stihl včas přesunout a zabránit pohromě.

43:57
    Lapierre nejprve tečoval střelu svého spoluhráče od modré čáry, následně se pokoušel o dorážky! Bryzgalov však puk za svá zda nepustil!

44:35
    Polákovo zakončení od modré trefilo obětavého Moulsona, hosté však zůstanou s kotoučem v útočné třetině.

45:44
    Brodziak nedokázal udržet útočné pásmo pro domácí, Morrow se na druhé straně k ohrožení svatyně Wild nedostal.

46:13
    Střela Shattenkirka vypadla Bryzgalovovi z výstroje, na brankovišti se snažil puk do sítě zamést Alexander Steen! Ruský brankář ale uhájil remízový stav! Domácí fanoušci mu nyní mohou opravdu děkovat.

46:45
    Tak to je neuvěřitelné, co nyní zahodil Mikael Granlund! Před americkým útočníkem zívala naprosto prázdná branka, Granlund ji sice dokázal trefit, jenže Brian Elliott se zázračně vrátil a jeho zakončení hokejkou pokryl!

47:32
    Do obličeje Colaiaicova zasáhl Matt Cooke, rozhodčí to jednoznačně viděli, avšak nepochopitelně se rozhodli nevylučovat. Toto rozhodnutí se nelíbí hostujícímu trenérovi, který s úsměvem kroutí hlavou nad vysvětlením rozhodčího.

48:46
    Steenova přihrávka nakonec našla Colaiacova, jeho zakončení se však k Bryzgalovovi nedostalo.

49:15
    Tarasenkova střela byla již mnohem nebezpečnější, i s ní si však domácí gólman dokázal poradit.

49:54
    Brodinovo nahození končí v náruče Briana Elliotta, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

50:01
    Vhazování se opakuje, nyní je na příčině zakázané uvolnění Blues..

50:25
    Nyní se již bude vylučovat, v útočné třetině dostává za vražení na hrazení trest Zach Parise (MNS). Jedinou dosavadní přesilovou hru v zápase Blues využili, nyní mají příležitost číslo dvě. Vezmou si vedení zpět na svoji stranu?

50:46
    Hosté jsou usazeni v útočné třetině, ke střele se zatím nedostali.

51:15
    Alexander Steen nezamířil úplně nejpřesněji, Blues se sami vyhánějí z útočné třetiny.

52:02
    Minnesota se osvobozuje, čas do Pariseho návratu se velmi krátí.

52:25

52:55
    Wild si chtěli po delší době znovu zaútočit, nepřesná rozehrávka ale znamená zakázané uvolnění domácího týmu.

53:27
    Řada nepřesností na obou stranách ve středním pásmu šanci nepřinesla, Minnesota se snaží raději podržet kotouč.

54:34
    McClement dostal kotouč do dobré pozice, Elliott však dobře viděl a se střelou domácího útočníka neměl větší problém. Hráči nyní dostanou chvíli na oddych díky reklamnímu brejku.

55:16
    Tarasenko se snažil z rohu kluziště najít někoho před brankou, v těch místech však nikdo v barvách Blues nebyl.

56:14
    Čas do konce řádné hrací doby se krátí, nejreálnějším vyústěním je v tuto chvíli prodloužení.

57:29
    St. Louis se přece jen ještě snaží o rozhodnutí duelu, Wild však brání velmi pozorně.

57:45
    Naopak na druhé straně došlo k zajímavému protiútoku, Jason Pominville z hranice levého kruhu donutil Elliotta k pohlednému zákroku lapačkou.

58:01
    Jaden Schwartz zakončil svůj individuální postup bekhendem, puk se doklouzal pod připravenou Bryzgalovovu lapačku.

58:20
    Brodin dostal poměrně hodně prostoru, dokázal si vybruslit do střelecké pozice, avšak jeho rána o kousek přeletěla břevno Elliottovy branky.

58:31
    Nyní však dostávají domácí slušnou příležitost rozhodnout zápas. Patrik Berglund (STL) si totiž počínal nedovoleně, Wild budou v samotném závěru hrát v početní výhodě!

59:18
    Střela Mikka Koiva byla ramenem Elliotta odražena do ochranné sítě, nápor domácích je však velmi silný. Dočkáme se prodloužení?

59:18
    Trenér St. Louis si raději vyžádal oddechový čas a svolává si hráče na poradu!

59:53
    Neuvěřitelné! Alexander Steen při vlastním oslabení trefuje sedm sekund před koncem tyčku Bryzgalovovy branky!

60:00

Řádných šedesát minut o vítězi nerozhodlo, vstřelit rozhodující branku dostanou oba týmy v pětiminutovém prodloužení či případných samostatných nájezdech.

60:01

60:24
    Suter v pokračující přesilové hře nepříjemnou ranou napálil rameno Elliotta.

60:31
    Blues se nakonec ubránili a hrají v plném počtu.

61:00
    Berglund se krátce po návratu z trestné lavice mohl také zapsat do střeleckých tabulek! Střelu Poláka se snažil dorazit za ležícího brankáře, Bryzgalov ale zázračně udržel kotouč před brankovou čarou!

61:54
    V prodloužení se hraje nahoru dolů, brankáři si na nedostatek práce stěžovat nemohou.

62:58
    Steenovu střelu odrazil Bryzgalov vyrážečkou do rohu.

63:59
    Po skvělém uvolnění Oshieho zakončoval od modré čáry Shattenkirk, puk se nebezpečně odrážel v brankovišti Wild a naštěstí pro ně skončil v rohu.

64:32
    Pietrangelovu ránu vytáhl Bryzgalov na poslední chvíli nad břevno!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, po krátké úpravě ledu přijdou na řadu samostatné nájezdy. Na kterou stranu se nakonec přikloní paní štěstěna?

Na jeden z nájezdů se jistě chystá penaltový mág TJ Oshie, který na olympijských hrách předvedl proti Bobrovskimu parádní představí. Dnes proti němu znovu stojí ruský gólman. Uvidíme, jak jejich vzájemné měření dopadne.

Samostatné nájezdy začínají.

Začínají však domácí, konkrétně Zach Parise.

0:0
    Zach Parise to myslel dobře, brankáře rozhýbal, poté však nedokázal puk zasunout k tyči. Vše vyřídil Elliottův beton.

Na druhé straně zmíněný TJ Oshie.

0:1
    A TJ Oshie znovu potvrzuje své kvality a přezdívku "Mr. Shootout"! Bryzgalov nedokázal zasáhnout a hosté vedou!

0:1
    Mikko Koivu branku netrefil.

0:2
    Alexander Steen skvělým nájezdem rozhoduje o výhře Blues!

V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.

3. TJ Oshie (STL) 2+0

Favorit duelu si nakonec domů odváží dvoubodový zisk, Wild mohou být po katastrofální první třetině spokojeni, v průběhu však sahali na mnohem více. V nájezdech byly znovu vidět šikovné ruce TJ Oshieho a Alexandera Steena. Příjemný zbytek pondělního rána vám přeje Petr Dejnožka. (03:56:05)

Petr Dejnožka

Góly a asistencie: 24. Pominville (Parise, Suter), 28. Moulson (Koivu) – 4. Oshie (Backes, Steen), 9. Colaiacovo (Schwartz, Tarasenko), rozh. náj. Oshie

St. Louis Blues: Elliott (Miller) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Polák, Colaiacovo – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Ott, Roy, Morrow – Reaves, Lapierre, Pääjärvi

Rozhodca: Rehman, Watson – MacPherson, Miler