Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavľ 3:0 (kon.) | Novokuzneck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – A. Mytišči 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Kazaň – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Nižnekamsk – Riga 1:2 (po pr.)
Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | D. Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
4:5 (1:1, 2:3, 1:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Nedeľa 05.01.2014, 14:00KHL

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (16:34:24)

Skončil sa zápas medzi HC Torpedo Nižnij Novgorod a Jugrou Chanty-Mansijsk, v ktorom hostia zvíťazili 4:5. O víťazstve rozhodol v 47. minúte Buljanskij. K videniu bol v tomto zápase skvelý hokej, nasadenie a množstvo pekných hokejových momentov na oboch stranách. Hostia si dnes prekvapivo odnášajú 3 body, ale nutno povedať, že za predvedení výkon si ich určite zaslúžia.

60:00

59:55
    Hostia opäť vyhadzujú puk von z pásma, ale zakázané uvoľnenie to nebude a už sa nič nestane.

59:44
    A znova zakázané uvoľnenie hostí a stále prázdna brána domácich.

59:38
    Zakázané uvoľnenie hostí.

59:26
    Puk teraz opustil hraciu plochu a to z hokejky hostí, ale rozhodca ukazuje že tam bol teč.

59:10
    Prázdna brána domácich a hrá sa 5 na 5.

58:41
    Demidov (NVG) si odsedí trest sa príliš veľa hráčov na ľade a domáci to budú mať veľmi ťažké.

58:41
    Oddychový čas hostí.

58:00
    Posledné dve minúty a domáci sa nevedia usadiť v útočnom pásme.

57:20
    Melart prehral súboj o puk vo vlastnom pásme a domáci sa pokúšajú ešte niečo spraviť zo zápasom.

56:44
    Hostia v plnom počte.

56:00
    Domáci predvádzajú zbabranú presilovú hru.

55:22
    Hostia sa ale skvele bránia a domáci fanúšikovia pískajú.

54:44
    Vylúčený je Starosta (JUG) za podrazenie a to je veľká šanca pre domácich na vyrovnanie.

53:04
    Domáci v útočnom pásme, ale to je asi tak všetko, keďže hostia ich nenechávajú vystreliť a veľmi zodpovedne bránia.

52:26
    Hostia v útočnom pásme bojujú o puk pri mantineloch a získavajú čas, ktorý sa domácim veľmi rýchlo kráti.

51:48
    Zakázané uvoľnenie domácich, po snahe o kolmú prihrávku Potapova, ktorá však nevyšla.

51:02
    Melart tvrdo vypálil pri protiútoku hostí, ale Kovalova lapačka bola pripravená.

50:03
    Immonen sa ocitol vo veľmi dobrej pozícii, ale zbytočne to prešpekuloval a jeden z obrancov ho o puk nakoniec pripravil.

48:57
    Hostia veľmi poctivo bránia a nedávajú domácim priveľa priestoru.

47:55
    Dixon sa obtáčal okolo Kovalovej brány, ale ten si dal pozor a predviedol pekný zákrok betónom.

46:58
    Domáci v okamžitej snahe o vyrovnanie, ale hostia ich nenechajú určite skórovať zadarmo.

46:04
    Jugra dal gól!
    A hostia sa bleskovo vracajú do vedenia. Hostia získali buly v útočnom pásme a po vyhratom vhadzovaní Dixona, sa pohotovou strelou nad vyrážačku Kovala presadzuje ARŤOM BULJANSKIJ. Asistencia: Stephen Dixon.

45:17
    Oddychový čas domácich.

45:17
    Torpédo Novgorod dal gól!
    VADIM KRASNOSLOBODCEV získal puk v rohu klziska a odtiaľ sa dokázal natlačiť až pred Birjukova, položiť si ho na ľad a pohodlne zakončiť. Bez asistencie.

44:23
    Domáci sú v útoku aktívny, ale žiadnu väčšiu šancu si nevypracovali.

43:02
    K strele napriahol Immonen, no nedokázal trafiť bránu a dopredu už môžu ísť hostia.

42:11
    Obrana hostí pracuje skvele a nepúšťa svojho súpera zatiaľ k ničomu.

41:00
    Domáci sa okamžite tlačia do útoku a snažia sa o vyrovnanie.

40:01

Skončila sa druhá tretina a domáci prehrávajú 3:4. V tejto tretine sme videli až 5 gólov. Jugra sa dostala do vedenia v závere druhej tretiny, vďaka gólu Savinainena, ktorý nachytal na hruškách inak dobre chytajúceho Kovala. Uvidíme či domáci zvládnu v tretej tretine zvrátiť nepriaznivý výsledok, alebo či hostia budú prekvapivo bodovať na ľade silného Torpeda. Tretia tretina začne približne o 15:50.

40:00

39:28
    Hostia v závere tretiny skvele bránia a nepúšťajú domácich do žiadnej šance na vyrovnanie.

38:45
    Domáci sú trocha zaskočený vedením súpera a robia chyby v rozohrávke.

37:57
    Tak po tomto góle sa musí Koval pekne červenať. VELI–MATTI SAVINAINEN prekonáva Kovala strelou z bránkovej čiary takmer z rohu klziska, ale zásluhu na góle má hlavne Buljanskij, ktorý za bránou súpera vybojoval puk. Asistencia: Arťom Buljanskij.

37:05
    Hostia pri prechode do útočného pásma spáchali ofsajd.

36:33
    K strele sa opäť dostal Melart.

35:56
    Melart sa teraz zapojil do útočnej akcie svojho tímu a jeho tvrdá strela končí len na Kovalovi, ktorý sa vrhá po puku a k dorážke nikoho nepustil.

34:48
    Paršin na druhej strane tvrdo pálil, ale nedokázal trafiť bránu.

33:53
    Koval prerušuje hru po tvrdej strele z poza modrej čiary a vhadzovať sa bude po jeho pravici.

32:55
    Smoleňák sa ocitol pred prázdnou bránou, no skákavý puk nedokázal skrotiť.

31:50
    Tak zápas nám nabral strhujúce tempo a k videniu sú šance, góly a aj tvrdá hra na oboch stranách.

30:06
    Hostia využívajú presilovú hru. VELI–MATTI SAVINAINEN si šikovne sklepol medzi kruhmi vysokú nahrávku od Melarta a pohotovo zakončil k pravej tyčke Kovalovej brány. Asistencia: Ilari Melart.

29:46
    Bernackij (NVG) putuje za hrubosť na dve minúty na trestnú ľavicu.

28:11
    Hostia sa snažia vrátiť do zápasu no domáci sú lepší v týchto chvíľach.

26:48
    Hneď po začatí presilovej hry domáci roztočili obrovský kolotoč pred Birjukovom a ten sa nestíhal otáčať za pukom, až napokon všetko vyvrcholilo Makarovou prihrávkou na SAKARIHO SALMINENA, ktorý zakončoval do odkrytej brány. Asistencia: Alexander Makarov, Jarkko Immonen.

26:31
    Jacenko (JUG) oslabí svoj tím za hru zo zdvihnutou hokejkou a ďalšia presilovka domácich.

25:39

24:04
    Domáci pekne zakombinovali a strelou z prvej od ľavého kruhu sa presadzuje PAVEL VALENTANKO, ktorý vymietol šibenicu BIrjukovej brány. Asistencia: Sakari Salminen, Juuso Hietanen.

23:39
    Buljanskij (JUG) je vylúčený za hákovanie a bude to 5 na 3.

23:10
    Domácim presilová hra vôbec nevychádza.

22:03
    Sčvidenko (JUG) je vylúčený za podrazenie.

21:23
    Žukov po nahrávke od Smoleňáka nebezpečne vystrelil, ale Koval včas vysunul svoj betón, no proti dorážke VITALYHO SITNIKOVA už nemal nárok a hostia idú do vedenia. Asistencia: Michajl Žukov, Radek Smoleňák.

20:15
    Domáci v plnom počte.

20:10
    Hostia hneď v útočnom pásme a tvrdá strela Starostu od modrej čiary, ale tá bránu netriafa.

20:01

Hráči už sa vracajú späť na ľadovú plochu.

Skončila sa prvá tretina a po Chvostovovom góle z 10.minúty, prevzali iniciatívu domáci a po ich útočnej aktivite vyrovnal v 18. minúte Kuljomin. Stav zápasu po prvej tretine je tak 1:1. Uvidíme čo prinesie druhá tretina, ktorá začne približne o 14:55.

20:00

19:54
    Domáci sa oslobodzujú a už sa nič nestane.

19:25
    Domáci sa skvele bránia a hostia sa ešte nedostali k žiadnej strele.

18:15
    Paršin (NVG) je vylúčený za podrazenie a hostia majú presilovú hru.

17:27
    Galuzin zachytil vyhodený puk rukavicou, vypálil na Birjukova, ale ten stihol predviesť zákrok betónom, no proti dorážke VJAČESLAVA KULJOMINA bol bezmocný a stav zápasu je tak 1:1. Asistencia: Vladimir Galuzin.

17:10
    Pred Brijukovom to opäť vrie a smrdí to gólom.

16:06
    Domáci v obrovskom útočnom tlaku a šancu na vyrovnanie pri prečíslení mal Salminen, ale jeho strela tesne minula bránu.

15:00
    Wolski teraz predviedol skvelú prácu a vipichol puk Tjuljapkinovi a následne sa rútil sám na bránu, ale jeho kľučku na forhend Birjukov zneškodnil.

14:06
    Na Birjukova teraz lieta jedna strela za druhou a domáci sa snažia o vyrovnanie.

13:05
    Galuzin šikovne tečoval nahodenie pred bránu a len tesne minul bránu BIrjukova.

12:15

11:38
    Domácim presilová hra zatiaľ moc nevychádza.

10:15
    Paršin vstrelil gól, ktorý však neplatí, pretože zasiahol puk hokejkou v nepovolenej výške.

10:15
    Tjuljapkin (JUG) je vylúčený na 2 minúty za hákovanie.

09:55
    Po peknej presilovkovej kombinácii, sa pred bránou presadil EVGENY CHVOSTOV. Asistencia: Denis Sokolov, Michajl Žukov.

08:46
    Nikita Dvurečenskij (NVG) si odsedí dvojminútový trest za hákovanie.

08:28
    Hostia pri puku v snahe o rozohrávku, ale sú skvele napádaní domácimi hráčmi.

07:58
    Sčvidenko pálil od modrej čary a Koval prerušuje hru.

07:28
    Domáci nahadzujú puk do útočného pásma a následným forčekingom ho získavajú.

06:58
    Immonen to skúšal individuálne, ale proti presile neuspel.

05:54
    Zatiaľ nesledujem žiadne útočné preteky a hrá sa skôr zo zabezpečenej obrany.

04:56
    Hostia zvýšili útočnú aktivitu a potom ako Koval svojim zákrokom prerušil hru, došlo k potýčke medzi Potapovom a Žukovom, ale vylučovať sa nebude.

04:05
    Hostia sa teraz prezentovali nebezpečnou útočnou akciou a všetko rieši Kovalova lapačka.

02:58
    Magogin sa takmer dostal do samostatného úniku, ale prihrávka naňho neprešla.

02:02
    Úvod zápasu je pomerne vyrovnaný. Oba celky dobre bránia.

01:02
    Po nahodenom puku zo stredného pásma, Birjukov radšej prerušuje hru a vhadzovať sa bude po jeho ľavici.

00:15
    Hostia hneď v úvode vybojovali útočné pásmo.

00:01

Štadiónom už znie hymna Ruskej federácie.

Domáci nastúpia v modrých dresoch a hostia v bielych.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Koval – Hietanen, Makarov, Valentanko, Bernackij, Grigorev, Denisov, Belochvostikov – Paršin, Immonen, Salminen – Wolski, M. Potapov, A. Potapov – Kuljomin, Galuzin, Krasnoslabocev, Dvurečenskij, Badjukov, Žarkov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov – Melart, Starosta, Sokolov, Chvostov, Sčvidenko, Tjuljapkin, Shefer, Djakov – Buljanskij, Dixo, Savinaine – Sitnikov, Žukov, Smoleňák – Magogin, Kručinin, Gusev – Knjazev, Jacenko, Plotnikov.

Rozhodca: Safjullov, Cyplakov – Aljošin, Ivanov.

Vítam Vás pri stretnutí ruskej KHL. Dnes pre Vás budem komentovať stretnutie medzi Novgorodom a Jugrou. Priblížme si situáciu, v akej sa nachádzajú obe mužstvá pred dnešným stretnutím.

HC TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD
    Domáce mužstvo, si v tejto časti KHL počína skutočne dobre a aktuálne mu so ziskom 64 bodov patrí výborné 5. miesto vo východnej konferencii. Svoje posledné zápasy však odohrali hráči Novgorodu veľmi vyrovnané z 5 zápasov, dokonca v 3 prípadoch remizovali! V poslednom stretnutí na domácom ľade si poradili s Jekaterinburgom 4:3 po samostatných nájazdoch, keď sa o rozhodujúci gól postaral v šiestej sérii Paršin.

JUGRA CHANTY- MANSIJSK
    Ich súper má omnoho iné problémy. Po 40 odohraných zápasoch mu svieti v kolónke bodov rovnaké číslo, čo ho radí na druhé najhoršie mužstvo v KHL, za ním je už iba Novokuzneck.
    Z pohľadu posledných zápasov, je na tom Jugra podobne, ako jej tabuľkové umiestnenie. Z 5 zápasov triumfovali iba v jednom prípade a to na svojom ľade po tesnej výhre 2:1 nad Novosibirskom. V poslednom stretnutí nastúpili hostia na ľade Kazani a po prehre 4:2 si do tabuľky nepripísali žiadny bod.

Dnešné stretnutie má teda jasného favorita, ktorým je domáci celok. No o výsledku sa rozhodne na ľade, ja Vám prajem príjemný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 18. Kuljomin (Galuzin), 25. Valentanko (Salminen, Hietanen), 27. Salminen (Makarov, Immonen), 46. Krasnoslobodcev – 10. Chvostov (Sokolov, Žukov), 22. Sitnikov (Žukov, Smoleňák), 31. Savinainen (Melart), 38. Savinainen (Buljanskij), 47. Buljanskij (Dixon)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Koval – Hietanen, Makarov, Valentanko, Bernackij, Grigorev, Denisov, Belochvostikov – Paršin, Immonen, Salminen – Wolski, M. Potapov, A. Potapov – Kuljomin, Galuzin, Krasnoslobodcev, Dvurečenskij, Badjukov, Žarkov.

Rozhodca: Safjullov, Cyplakov – Aljošin, Ivanov