Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavľ 3:0 (kon.) | Novokuzneck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – A. Mytišči 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Kazaň – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Nižnekamsk – Riga 1:2 (po pr.)
Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | D. Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
HC Salavat Julajev Ufa
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
CSKA Moskva
Nedeľa 05.01.2014, 12:00 • Ufa-Arena • KHL

Posledná dvadsaťminútovka patrila domácim hráčom. Presadil sa v nej v 44. minúte Chlystov, ktorý zvýšil na 4:2 a následne v power-play hostí do prázdnej brány trafil práve spomínaný Denis Chlystov.
    Ufa odchádza z tohto zápasu s plným bodovým ziskom troch bodov, zatiaľ čo hostia vychádzajú naprázdno.

Dovidenia aj pri ďalších prenosoch KHL. Ja sa s Vami lúčim a prajem príjemný zvyšok dňa. (14:18:05)

60:00

59:31
    Chlystov vypálil v závere tretiny z pravého kruhu. Staňa vyrazil strelu do rohu.

59:29
    Anton Babčuk vypálil od modrej čiary, ale jeho strela bola stečovaná hodením do strely od jedného z Moskovčanov na ochrannú sieť.

59:10
    Salavat Ufa dala gól!

Hráči domáceho tímu zvyšujú gólom do odkrytej brány zásluhou DENISA CHLYSTOVA cez celé ihrisko z pozície ľavého kruhu v obrannom pásme.

58:15
    Grigorenko nedorazil strelu Denisova od modrej čiare spred brány. Staňa v týchto chvíľach opustil bránu!

V Ufa-Arene je momentálne skvelá atmosféra, ktorá mometnálne pokračuje mexickou vlnou domácich fanúšikov, a taktiež skandovaním slova – UFA!

58:01
    Tréner hostí si vzal oddychový čas!

57:20
    Radulov ešte pálil z pravej strany, ale jeho projektil bol nepresný. Následne hrajú domáci s piatimi hráčmi.

56:30
    Radulov sa tentokrát preštrikoval cez defenzívu Ufy no nakoniec bol zákrokom hokejkou od jedného z obrancov odstavený od puku.

56:06
    A domáci sa opäť oslobodzujú zásluhou Nikitu Sčitova.

55:39
    Čas sa hosťom kráti. Snažia sa síce zaútočiť, ale nevychádza im príliš kombinácia.

55:17
    Nikita Filatov dostáva dvojminútový trest za sekanie.

54:46
    Domáci hráči sa opäť oslobodzujú a Kajgorodov je už na ľade.

54:11
    Zajcev sa rozhodol pre strelu z ľavého kruhu, avšak trafil len protihráčov.

53:32
    Babčuk vyhadzuje cez všetky čiary po nevydarenej kombinácii hostí.

52:51
    Alexej Kajgorodov odchádza na trestnú lavicu za podrazenie na dve minúty – drzo podkopol protihráča CSKA.

52:27
    Vladimir Žarkov sa pokúsil o teč Emingerovej strely, avšak nakoniec sa mu to nepodarilo.

51:49
    Kajgorodov vypálil od modrej čiary, ale Staňa puk vyrazil do pravého rohu svojimi betónmi.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 20. Pihlström (Kolcov, Kajgorodov), 34. Zubarev (Kajgorodov), 37. Mirnov (Kolcov, Zubarev), 44. Chlystov (Záborský), 60. Chlystov – 4. Radulov (Denisov), 27. Radulov (Mišarin)

HC Salavat Julajev Ufa: Volkov – Višnevskij, Kulda, Babčuk, Schitov, Zubarev, Kolcov, Isangulov, Gurkin – Makarov, Hartikainen, Filatov, Mereskin, Chlystov ("C"), Záborský, Mirinov, Pihlström, Kaigorodov, Ankudinov, Štepanov, Gordejev
    CSKA Moskva: Staňa – Mišarin, Rylov, Denisov, Zajcev, Gimajev, Jegoršev, Eminger – Grigorenko, Radulov, Saprykin, Filppula, Ľjubimov, Morozov ("C"), Neprajev, Muršak, Lisin, Žarkov, Fefelov, Frolov

Rozhodca: Alexej Belov, Eduard Odins – Alexej Mikel, Roman Šikanov