Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavľ 3:0 (kon.) | Novokuzneck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – A. Mytišči 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Kazaň – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Nižnekamsk – Riga 1:2 (po pr.)
Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | D. Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Avtomobilist Jekaterinburg
Nedeľa 05.01.2014, 14:00KHL

Pohľadom na záverečné štatistiky sa s vami už pomaly lúčim, zatiaľ sa majte pekne priatelia, teším sa na vás niekedy opäť nabudúce. Lúči sa s vami Lukáš Pancurák.

Strely na bránu: 31:19
    Vylúčení: 5:7
    Vyhrané buly: 19:29 (16:17:00)

Máme za sebou krásny zápas, v ktorom rozhodli 2 góly hostí v druhej tretine. S domácimi to v 53. minúte vyzeralo zle-nedobre, keď po zavŕšenom hattricku Jemeljejeva prehrávali už 0:3. O 3 minúty ešte dokázal znížiť Pesonen. Domáci mali 2 minúty pred koncom výhodu presilovej hry, navyše putoval na striedačku aj brankár Barulin, skóre sa však už ani vďaka dnes výborne chytajúcemu Kovářovi nemenilo.

60:00

59:48
    Puk letí od brány hostí ďaleko preč.

59:02
    Obrovský znätok pred bránou hostí, Kovář leží na ľade a vyťahuje niekoľko neskutočných zákrokov za sebou!

58:36
    Ďalšia strela na Kovářa neprešla, výborne zasiahol jeden z hosťujúcich obrancov.

58:15
    Nikulin vyslal delovku, ktorá konči len na hrudi Kovářa.

57:58
    Barulin ostáva na striedačke, hrá sa 6 na 4!

57:58
    Domáci si berú oddychový čas.

57:57
    Černov (JEK) nešťastne prehodil puk ponad mantinel a odchádza na trestnú lavicu za zdržiavanie hry.

57:15
    Na Kovářa teraz domáci vyslali spŕšku pukov, gólman Jekaterinburgu však svojich spoluhráčov drží nad vodou a bezpečne kryje.

55:37
    Bars Kazaň dala gól!

Domáci tento zápas ešte predsa len zdramatizujú, keďže Kovářa prekonáva JANNE PESONEN. Asistencie: Vasilij Tokranov a Alexej Tereščenko

54:44
    Štvrtý gól pre Jemeljejeva? Zatiaľ nie, Barulin jeho strelu príklepom kryje.

53:00
    Jekaterinburg dal gól!

Zmätok pred bránou hostí, k puku sa nakoniec dostal IGOR JEMELJEJEV, ktorý strelou švihom prekonáva Barulina vo vlastnom oslabení a zavŕšil tak svoj hattrick! Tak toto je pre Igora skutočne vydarený zápas... Asistencie: Bez asistencií

52:13
    Prichádza ďalšie vylúčenie, na trestnú poputuje Černov (JEK) na 2 minúty za podrazenie.

50:34
    Pesonen sa dostal v blízkosti pravého kruhu k puku, ktorý prišiel z hokejky jedného z jeho spoluhráčov, nasledovala strela švihom, Pesonen bol však už mierne v pokľaku a preto nedokázal ideálne namieriť. Aj napriek tomu letel puk medzi tri žrde, kde ho krásnym zákrokom schoval Kovář vo svojej lapačke. Tak takýmto zákrokom sa jednoducho musí zatlieskať a vedia to aj diváci v hale.

49:50
    Za pukom sa musia vrátiť až sa Barulina, zakázané uvoľnenie sa nepíska, čiaroví rozhodcovia ukazujú hrajte ďalej.

48:50
    Tlak domácich teraz mierne pominul, hrá sa prevažne v strednom pásme.

48:15
    Hostia v plnom počte.

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 56. Pesonen (Tokranov, Tereščenko) – 30. Jemeljejev (Gusev), 37. Jemeljejev (Jefimov), 53. Jemeljejev

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvedev, Tokranov, Panin – Lukojanov, Tereščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Pesonen, Obuchov – Bodrov, Petružálek, Tkačjov – Svečnikov, Fajzullin
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Rybnickij, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Žuravljov, Postnikov – Lewandowski, Jefimov, Jemeljejev – Malychin, Černov, Lazarev – Demagin, J. Fjodorov, Simakov – Golyšev, A. Strelcov, V. Strelcov, Arkalov

Rozhodca: Vasiljev, Olenin – Palej, Fatejev