Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavľ 3:0 (kon.) | Novokuzneck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – A. Mytišči 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Kazaň – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Nižnekamsk – Riga 1:2 (po pr.)
Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | D. Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Avtomobilist Jekaterinburg
Nedeľa 05.01.2014, 14:00KHL

59:02
    Obrovský znätok pred bránou hostí, Kovář leží na ľade a vyťahuje niekoľko neskutočných zákrokov za sebou!

57:58
    Barulin ostáva na striedačke, hrá sa 6 na 4!

57:57
    Černov (JEK) nešťastne prehodil puk ponad mantinel a odchádza na trestnú lavicu za zdržiavanie hry.

55:37
    Bars Kazaň dala gól!

Domáci tento zápas ešte predsa len zdramatizujú, keďže Kovářa prekonáva JANNE PESONEN. Asistencie: Vasilij Tokranov a Alexej Tereščenko

53:00
    Jekaterinburg dal gól!

Zmätok pred bránou hostí, k puku sa nakoniec dostal IGOR JEMELJEJEV, ktorý strelou švihom prekonáva Barulina vo vlastnom oslabení a zavŕšil tak svoj hattrick! Tak toto je pre Igora skutočne vydarený zápas... Asistencie: Bez asistencií

52:13
    Prichádza ďalšie vylúčenie, na trestnú poputuje Černov (JEK) na 2 minúty za podrazenie.

50:34
    Pesonen sa dostal v blízkosti pravého kruhu k puku, ktorý prišiel z hokejky jedného z jeho spoluhráčov, nasledovala strela švihom, Pesonen bol však už mierne v pokľaku a preto nedokázal ideálne namieriť. Aj napriek tomu letel puk medzi tri žrde, kde ho krásnym zákrokom schoval Kovář vo svojej lapačke. Tak takýmto zákrokom sa jednoducho musí zatlieskať a vedia to aj diváci v hale.

45:20
    Petrovovu strelu sa ešte snažil doraziť ako Petružálek, tak aj Pesonen, ani jeden z menovaných však puk za výborne chytajúceho Kovářa dostať nedokázal. Bude sa ale vylučovať.

40:48
    Burmistrov a domáca aréna už jasali, puk sa však po strele odrazila od žrde len von z brány. Takýto gól by domácim na začiatku tretiny rozhodne pomohol.

40:00
    Ako som predpokladal, prichádza vzájomné vylúčenie bitkárov z konca druhej tretiny. Za domácich odchádza Petrov, za hostí s rozbitým nasom Lepisto. Obaja si odsedia 5-minútové tresty.

38:15
    Obuchov sa teraz dostal k odrazenému puku, Kováč v poslednej chvíli vysunul svoj ľavý betón a drží Jekaterinburg nad vodou!

36:21

Aj napriek tomu pridávajú druhý gól! pekne podržal puk, poslal ho na rozbehnutého IGORA JEMELJEJEVA, ktorého ešte krížoval jeden z domácich, no Jemeljejev napriek tomu dokázal zakončiť nad lapačku Barulina a pridáva tak svoj druhý gól v zápase. Asistencie: Alexei Jefimov

29:23

Hostia sa po nádhernej akcii dostávajú do vedenia! IGOR JEMELJEJEV bol tým hrdinom, ktorý na seba strhol pozornosť aj gólmana Barulina, ktorý vykorčuľoval za pukom. Jemeljejev Šikovne obišiel bránu a strelou z otočky posiela Jekaterinburg do vedenia – 0:1! Asistencie: Sergej Gusev

26:33
    Domáci prichádzajú o možnosť dokončiť svoju presilovku, keď sa na ňu poberá Medvedev za držanie.

24:51
    Na trestnú lavicu sa opäť poberá Simakov (JEK), tentokrát za hákovanie.

20:43
    A máme tu prvé vylúčenie v druhej tretine, za hostí si pôjde na 2 minúty odpočinúť Simakov po tom, čo sa previnil držaním.

17:47
    Domáci si však v pätici dlho nezahrali, na trestnú lavicu odchádza aj Bodrov (KZN) za seknutie.

14:54
    Útočná snaha hostí bola odmenená vylúčením domáceho Simakova , ktorý sa previnil hákovaním.

06:42
    Prvé vylúčenie na strane domácich, na lavičku hanby sa už poberá Pesonen, ktorý sa previnil hákovaním.

00:20
    Domáci Černov (JEK) si oddýchne na 2 minúty za podrazenie.

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 56. Pesonen (Tokranov, Tereščenko) – 30. Jemeljejev (Gusev), 37. Jemeljejev (Jefimov), 53. Jemeljejev

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvedev, Tokranov, Panin – Lukojanov, Tereščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Pesonen, Obuchov – Bodrov, Petružálek, Tkačjov – Svečnikov, Fajzullin
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Rybnickij, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Žuravljov, Postnikov – Lewandowski, Jefimov, Jemeljejev – Malychin, Černov, Lazarev – Demagin, J. Fjodorov, Simakov – Golyšev, A. Strelcov, V. Strelcov, Arkalov

Rozhodca: Vasiljev, Olenin – Palej, Fatejev