Toronto – NY Rangers 1:7 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 2:3 (kon.)
Buffalo – NJ Devils 2:1 (kon.) | Florida – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.) | Dallas – Detroit 1:5 (kon.)
St. Louis – Columbus 6:2 (kon.) | Minnesota – Washington 5:3 (kon.) | Arizona – Philadelphia 3:5 (kon.)
LA Kings – Vancouver 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Winnipeg 6:5 (kon.)
Dallas Stars
1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Detroit Red Wings
Nedeľa 05.01.2014, 02:00 • American Airlines Center • NHL

Videli sme vynikajúci duel,po ktorom musím pripustiť,že výsledný výsledok je pre domáci Dallas trochu krutý. Na druhej strane treba podotknúť,že hostia z Detroitu podali výborný výkon. O výsledku stretnutia rozhodla už prvá tretina,nádherné góly Tatara v druhej tretine,respektíve Zetterberga v tretej už boli len bonusmi navyše.

Česi a Slováci na ľade

Tomáš Tatar (DET) – strávil na ľade 10 minút a 46 sekúnd,z troch streleckých pokusov vsietil jeden gól a pripísal si jeden bod do tabuľky pravdy +/-

Jakub Kindl (DET) – strávil na ľade 17 minút a 4 sekundy,pripísal si dva plusové body,jednu strelu a štyri trestné minúty

Odo mňa je to na dnes všetko,prajem Vám príjemný zvyšok víkendu. (04:52:47)

60:00

59:40
    Po Peverleyho prihrávke zľava sa medzi kruhmi dostal k strele Nichushkin.

59:15
    Dallas nehrá presilovú hru už s veľkým zápalom,Detroit sa bráni dobré. Nahodenie domácich bolo zbytočné,pri puku sa ihneď ocitli pozorní hostia.

58:23
    Druhý krát v zápase vylúčený Čech Jakub Kindl (DET) za faul za vlastnou bránou.

57:50
    Po tom,čo Zetterberg obišiel bránu súpera a nahral spoluhráčovi sa tento Švéd mohol dočkať hat-ricku,keďže puk sa mu vrátil na hokejku a s jeho strelou z ľavého kruhu mal Lehtonen problémy.

56:29
    Zakázané uvoľnenie Red Wings.

56:02
    Dlhší herný úsek bez prerušenia,takisto bez šancí. Ale hrá sa stále z jednej strany na druhú.

54:55
    Jeden z domácich hráčov sa dostal k strele z ľavého kruhu,ale minul bránu.

54:14
    Z ničoho nič sa puk dostal k dobre postavenému Clearymu medzi kruhmi,ktorý tvrdo vypálil.

53:41
    Dallas pokazil rozohrávku,ale napriek tomu sa dokázal dostať z vlastnej tretiny.

52:39
    Detroit Red Wings dal gól!
    Po prihrávke od mantinelu z ľavej strany sa prudkou strelou z prvej presadzuje druhý krát v zápase HENRIK ZETTERBERG a zvyšuje už na exhibičných 1:5. Asistencia: Danny Cleary.

52:01
    Hrá sa najmä v obrannej tretine Dallasu.

49:40
    Po peknej kombinačnej akcii sa z tesnej blízkosti brány pokúsil o strelu Alfredsson,ale stav sa nemení.

48:32
    Znovu vylúčenie domáceho hráča Jordieho Benna za hákovanie.

48:32
    Do brejku sa dostával po získaní puku v strednom pásme Nyquist,ktorý hľadal na ľavej strane Anderssona,ten však z prvej trafil len betón Lehtonena.

47:51
    Connautova nepríjemná strela od modrej,ale Howarda neprekvapila.

47:30
    Domáci bek Goligoski zakladal útočnú akciu,tá ale nemala dlhé trvanie a pri puku v strednom pásme hostia.

46:41
    Todd Bertuzzi (DET) poslal tvrdo k zemi Garbutta a odsedí si za to dve minúty na trestnej lavici. Bude sa hrať 4 na 4.

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 13. Peverley (Horcoff) – 8. Zetterberg, 19. Andersson (Quincey), 19. Miller (Abdelkader), 32. Tatar, 53. Zetterberg (Cleary)

Dallas Stars: Ellis (Lehtonen) – Goligoski, Dillon, Jordie Benn, Rome, Gaunce, Connauton – Jamie Benn, Seguin, Nichushkin – Roussel, Eakin, Garbutt – Cole, Peverley, Chiasson – Horcoff, Fiddler, Whitney
    Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Smith, Marchenko, Quincey, Leshoff, Kindl – Nyquist, Zetterberg, Alfredsson – Abdelkader, Samuelsson, Bertuzzi – Miller, Andersson, Tatar – Cleary, Glendening, Eaves

Rozhodca: J. St. Pierre, I. Walsh – D. Brisebois, K. Murchison