Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavľ 3:0 (kon.) | Novokuzneck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – A. Mytišči 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Kazaň – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Nižnekamsk – Riga 1:2 (po pr.)
Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | D. Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Atlant Mytišči
Nedeľa 05.01.2014, 11:00KHL

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalšom prenose zo zápasu medzi Dinamom Moskva a Barysom Astana. (13:34:45)

A je dobojované! V poslednej tretine sme sa nakoniec dočkali aj gólov, ktoré rozhodli o víťazovi. Domáci sa dostali najprv do vedenia zásluhou Monju. V 55.minúte potom na 2:0 počas presilovky zvyšoval Kopejkin. Atlant sa počas početnej výhody v 58. minúte rozhodli hrať bez brankára a vyplatilo sa, keďže po vyhranom buly sa do puku oprel Batyršin a znížil na 1:2. Sibir o svojom víťazstve rozhodol až gólom do prázdnej bránky o minútu neskôr. Novosibirsk týmto víťazstvom upevňuje svoju pozíciu v prvej osmičke Východnej konferencie.

60:00

59:15
    Ešte jedno vylúčenie. Arťuchin dostáva 2 minúty za sekanie.

58:35
    Novosibirsk dal gól!
    Atlant pokračoval v hre bez brankára a teraz to Sibir dokázal využiť. Po prihrávke Lehteru sa ku puku v útočnom pásme dostal ALEXEJ KOPEJKIN a definitívne rozhoduje o víťazstve svojho tímu. Asistencie: Jori Lehtera.

57:57
    Atlant Mytišči dál gól!
    Okamžite po buly sa hosťom podarilo znížiť. Strela RAFAELA BATYRŠINA nakoniec skončila za domácim Koskinenom, ktorý cez dvojmetrového Arťuchina toho veľa určite nevidel. Bez asistencie.

57:54
    Koskinen zasahoval po strele Arťuchina. Tréner hostí si berie oddychový čas. Zrejme to vyskúša bez brankára.

57:43
    Atlatnu sa vo veľmi dôležitej presilovke vôbec nedarí podľa predstáv.

57:23
    Hostia nepresne kombinovali a tak puk opäť letí cez všetky čiary.

57:06
    Domáci za veľkého potlesku vyhadzujú puk.

56:24
    Lekomcev dostáva 2 minúty za držanie. Atlant má šancu na zníženie.

55:10
    Atlantu sa teda päť minút pred koncom značne komplikuje situácia a dvojgólová strata sa už bude doháňať ťažko. Nemožné to však nie je.

54:41
    Domáci nakoniec využívajú presilovku a tak zvyšujú na 2:0. Borisov síce Kugryševovu strelu z ľavého kruhu ešte vyrazil, ale na dorážku ALEXEJA KOPEJKINA už nemal nárok. Asistencie: Dmitrij Kugryšev.

53:40
    Hostia vyhodili puk aspoň do stredného pásma.

53:14
    O minútu neskôr sa už však vylučuje. Michnov dostáva dvojminútový trest a domácich čaká presilovka.

52:38
    Podľa očakávania, poriadne sa pritvrdilo, hlavne zo strany hostí. Arťuchin nezostáva nič dlžný svojej povesti, keď pri mantineli zasiahol lakťom domáceho Kugryševa. V tomto prípade sa už mohlo vylučovať, ale rozhodcovia boli iného názoru.

52:05
    Sibir sa sústredí prakticky už len na defenzívu. Je však otázne, či na to ešte nie je priskoro. Do konca zápasu zostáva niečo cez 7 minút.

51:11
    Novosibirsku sa na chvíľu podarilo utlmiť tlak hostí.

50:23
    Rozhodcovia ani v tomto prípade nevylučovali.

Martin Platko

Góly a asistencie: 43. Monja (Lehtera), 55. Kopejkin (Kugryšev), 59. Kopejkin (Lehtera) – 58. Batyršin

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Alexejev, Kudroč, Lekomcev, Ožiganov, Ignatovič, Karavajev, Kutuzov – Monja, Lehtera, Enlund – Kugryšev, Kopeikin, Koskiranta – Karamnov, Nesterov, Ignatuškin – Šumakov, Gubin, Romanov – Sannikov.
    Atlant Mytišči: Borisov (Galimov) – Novopašin, Batyršin, Aťušov, Rukavišnikov, Dyblenko, Michnov, Niskala – Kablukov, Jašil, Kolcov – Engqvist, Majorov, Haataja – Michnov, Trubačjov, Sošnikov – Levickij, Arťuchin, Kadeikin – Šmeljov.

Rozhodca: Zacharov, Sergejev – Koposov, Otmachov