Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavľ 3:0 (kon.) | Novokuzneck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – A. Mytišči 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Kazaň – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Nižnekamsk – Riga 1:2 (po pr.)
Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | D. Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Avtomobilist Jekaterinburg
Nedeľa 05.01.2014, 14:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri ďalšom pokračovaní KHL. Dnes proti sebe nastúpia mužstvá Kazane a Jekaterinburgu a vám zo stretnutia vďaka nášmu textovému prenosu určite neunikne nič podstatné.

Z lepšej pozície v tabuľke do zápasu vstupuje domáci celok.Hokejisti AK Bars doposiaľ odohrali 41 zápasov a po nich im patrí prvá pozícia spomedzi mužstiev východnej konferencie. Kazaň má na čele päťbodový náskok a aj v prípade dnešnej prehry tak o svoju pozíciu lídra nepríde. Celkovo vsietili hokejisti tohto celku 116 gólov a 80 ich inkasovali.
    Hosťujúci Jekaterinburg pricestoval na klzisko súpera z horšej pozície. Avtomobilistu po 42 zápasoch patrí šiesta priečka, pričom na svojom konte má rovnaký počet bodov ako piate Torpede (64) a tak sa dnes v prípade výhry môže posunúť o jeden stupienok v tabuľke vyššie. Pomer vsietených a inkasovaných gólov je pre hokejistov z Jekaterinburgu iba mierne pozitívny 105:102.

V poslednom stretnutí sa na tento duel lepšie naladili domáci. Tí odohrali 3. januára domáci zápas s tímom Jugra Chanty-Mansijsk a dokázali v ňom získať tri body po víťazstve 4:2. Jekateringurg sa predstavil na klzisku súpera z Novgorobu, odkiaľ odišiel iba s bodom po prehre 3:4 po nájazdovej dráme.

Celkovo sú jasným favoritom domáci hokejisti. Kazaň by podľa papierových predpokladov mala určite zvíťaziť, na čo bookmakeri reagovali kurzom približne 1,4. Na triumf hostí je to až 6 a remízu po šesťdesiatich minútach hry si môžete natipovať s kurzom približne 4,8.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvedev, Tokranov, Panin – Lukojanov, Tereščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Pesonen, Obuchov – Bodrov, Petružálek, Tkačjov – Svečnikov, Fajzullin

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Rybnickij, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Žuravljov, Postnikov – Lewandowski, Jefimov, Jemeljejev – Malychin, Černov, Lazarev – Demagin, J. Fjodorov, Simakov – Golyšev, A. Strelcov, V. Strelcov, Arkalov

Rozhodca: Vasiljev, Olenin – Palej, Fatejev.

Hráči oboch celkov sú už na ľadovej ploche. Domáci budú hrať v zelených dresoch, hostia v bielej kombinácii. Stretnutie sa o malý moment začne.

Pred stretnutím si ešte vypočujeme ruskú hymnu.

Všetko je pripravené na začiatok stretnutia, úvodné päťky sú nastúpené na ľadovej ploche, čakáme už len na úvodné buly.

00:01

00:01
    Úvodné buly úspešnejšie úre domácich, ktorí sa s pukom okamžite vybrali do útočného pásma.

00:20
    Domáci Černov (JEK) si oddýchne na 2 minúty za podrazenie.

00:55
    Domáci sa s pukom nedokázali udržať v útočnom pásme.

01:35
    Nikulin to skúsil ranou od modrej, priestor troch žrdí sa mu však trafiť nepodarilo.

02:30
    Hostia sa už v plnom počte snažili niečo vymyslieť smerom dopredu, pri puku však dlho neustáli a budú sa musieť opäť brániť.

03:46
    Hostia si v rozohrávke vôbec nerozumeli, vhadzovať sa bude po zakázanom uvoľnení po Kovařovej pravici.

04:30
    Medvedev poslal tvrdú strelu z modrej čiary, lapačka brankára však bola rýchlejšia ako puk a gól sa teda nepíska.

05:02
    Kovář musel opäť predviesť ďalší zo svojich spoľahlivých zákrokov. Tentokrát nepustil do siete tvrdú ranu Pesonena.

06:42
    Prvé vylúčenie na strane domácich, na lavičku hanby sa už poberá Pesonen, ktorý sa previnil hákovaním.

7:15
    Hostia sa ešte ani nestihli rozmiestniť a už sa musia po puk vrátiť až k vlastnému brankárovi po tom, čo ho šikovne odpálil Nikulin.

08:42
    Domáci už v plnom počte, výborne zahrané oslabenie.

09:00
    Varnakov nepríjemne tečoval puk tesne pred Kovařom, ten sa však rozhodiť nenechal a bezpečne ho ukryl vo svojej výstroji.

10:15
    Pri puku teraz za vlastnou bránou domáci vymýšľajú útočnú akciu.

10:50
    Medvedev hľadal šikovnou prihrávkou pred bránou Stapletona, ten bol však prikrytý a puk sa k nemu nedostal.

11:30
    Domáci si teraz vytvorili mierný tlak, ktorý však nevedia korunovať strelou.

12:45
    Medvedev poslal strelu na Kovařa, tomu sa puk odrazil od masky do ochrannej siete. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.

13:10
    Jefimov teraz vypichol puk jednému z domácich a zakladal akciu po pravom krídle, puk sa mu však tesne pred modrou čiarou zamotal medzi korčule a je z toho iba ofsajd.

14:00
    Domáci pri puku, nahadzujú len na zadný mantinel, kde ho dokorčuľoval jeden z hostí, do útoku sa vydá Jekaterinburg.

14:54
    Útočná snaha hostí bola odmenená vylúčením domáceho Simakova , ktorý sa previnil hákovaním.

15:35
    Vo vlastnom oslabení sa k strele dostal Medvedev, považovať ju však môžeme skôr za propagačnú.

16:08
    Gusev bombou od modrej čiary zostrelil Svitova, ktorý sa teraz len ťažko zdvíhal z ľadu a ešte s väčšími ťažkosťami z neho odkorčuľoval. Rana to bola skutočne poriadna.

16:30
    Viklund do skúsil strelou príklepom, domáceho brankára však neprekvapil, puk navyše letí ďaleko od jeho svätyne. Vyzerá to tak, že domáci sa už ubránia.

16:54
    Uplynuli 2 minúty Simakovho trestu.

17:47
    Domáci si však v pätici dlho nezahrali, na trestnú lavicu odchádza aj Bodrov (KZN) za seknutie.

18:05
    Jeden z hostí teraz poslal ranu od modrej, puk však končí len na hrudi Barulina, ktorý hru radšej prerušuje.

18:35
    Sám Antonov bol teraz zostrelený v strednom pásme, po krátkom prerušení sa však bude pokračovať v hre bez vylúčenia.

19:30
    Nikulov vyhadzuje puk cez všetky čiary, beží nám posledných 30 sekúnd prvej tretiny.

19:47
    Domáci hrajú v pätici.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu, ktorá priniesla viacero vylúčení, ako šancí na gól. Vyloženú zatiaľ nemali ako domáci, tak ani hostia, stav je teda nerozhodný – 0:0. Oba celky nastúpia do druhej tretiny v plnom počte.

Druhá tretina začne približne o 14:50.

Najviac striel vyslal na bránu hostí v úvodnej tretine Medvedev (3), za hostí mali po 2 strely zhodne Gusov, Streltsov a Rybnickij.

Celkový pomer striel po 1. tretine – 8:9

Hráči už korčuľujú na ľadovú plochu, počkáme si ešte na štvoricu rozhodcov a druhá tretina sa môže začať.

20:01

Na úvodnom buly úspešnejší domáci.

20:23
    Chernov sa zmocnil puku a dokázal z ľavého kruhu ohroziť Barulina, ten puk ukryl vo svojej lapačke.

20:43
    A máme tu prvé vylúčenie v druhej tretine, za hostí si pôjde na 2 minúty odpočinúť Simakov po tom, čo sa previnil držaním.

21:05
    DOmáci sa usadili v útočnom pásme, k strele sa však zatiaľ nedostali.

22:00
    Hostia sa teraz dokázali niekoľkokrát za sebou oslobodiť a výrazne tak ukrojili z vlastného oslabenia.

22:43
    Jekaterinburg hrá v plnom počte.

24:38
    Petrov nedokázal puk pred bránou spracovať, k ohrozeniu brankára tak neprišlo.

24:51
    Na trestnú lavicu sa opäť poberá Simakov (JEK), tentokrát za hákovanie.

25:50
    Na Kovářa teraz letel jeden puk za druhým, s takýmito strelami si však poradiť musel.

26:15
    Burmistrov sa teraz pekne otočil okolo vlastnej osi, puk mu ale jemne sklzol z čepele a dostať ho z jeho hokejky do bezpečnej vzdialenosti už pre hostí nebol žiaden problém.

26:33
    Domáci prichádzajú o možnosť dokončiť svoju presilovku, keď sa na ňu poberá Medvedev za držanie.

26:51
    Začína sa presilová hra Jekaterinburgu.

27:45
    Hostia teraz nepríjemne krúžili s pukom v útočnom pásme, šikovne však puk vypichol pravdepodobne Nikulin, ktorý ho posiela cez všetky čiary a dáva tak možnosť jeho spoluhráčom prestriedať.

28:15
    Petrov sa vo vlastnom oslabení dostal k strele, puk mu však skĺzol v rozhodujúcej chvíli z čepele a jeho strela tak stratila potrebnú razanciu.

28:33
    Domáci v plnom počte.

29:23
    Jekaterinburg dal gól!

Hostia sa po nádhernej akcii dostávajú do vedenia! IGOR JEMELJEJEV bol tým hrdinom, ktorý na seba strhol pozornosť aj gólmana Barulina, ktorý vykorčuľoval za pukom. Jemeljejev Šikovne obišiel bránu a strelou z otočky posiela Jekaterinburg do vedenia – 0:1! Asistencie: Sergej Gusev

31:33
    Domáci s pukom vyrazili do útoku, Kovář však aj po viacerých pokusoch ostáva neprekonaný.

32:36
    Po zakázanom uvoľnení hostí sa bude vhadzovať po ľavici Kovářa.

33:45
    Pravdepodobne inkasovaný gól bol akýmsi štartérom domácich, hostia sa k puku po strelenom góle zatiaľ prakticky nedostali. Uvidíme, či domáci korunujú tento tlak vyrovnávajúcim gólom.

34:07
    Medvedev poslal tvrdú strelu, nezamieril však presne.

35:16
    Až teraz sa k puku dostávajú hostia, ktorí ho iba vyvážajú do útočného pásma a idú prestriedať.

36:21

Aj napriek tomu pridávajú druhý gól! pekne podržal puk, poslal ho na rozbehnutého IGORA JEMELJEJEVA, ktorého ešte krížoval jeden z domácich, no Jemeljejev napriek tomu dokázal zakončiť nad lapačku Barulina a pridáva tak svoj druhý gól v zápase. Asistencie: Alexei Jefimov

37:00
    Tak toto je pre domácich studená sprcha pred koncom druhej tretiny, z ktorej sa zrejme budú ešte dlho spamätávať. Po veľkom tlaku, ktorý si vytvorili zbytočne prepadli vo vlastnom obrannom pásme, čo využil na druhý gól v stretnutí Jemeljejev. Nuž, takéto chyby sa jednoducho trestajú.

38:15
    Obuchov sa teraz dostal k odrazenému puku, Kováč v poslednej chvíli vysunul svoj ľavý betón a drží Jekaterinburg nad vodou!

38:55
    Vystreliť skúsil aj NIkulin, táto strela však ledva doletela k bráne.

40:00

Po záverečnom klaksóne druhej tretiny sa do vzájomnej potýčky ešte dostali domáci Petrov a hosť Lepisto, videli sme napokon celkom peknú bitku, v ktorej Petrov poriadne "naložil" Lepistovi. Nečudo, že domácim po tejto tretine praskli nervy, no rátať budú musieť aj s udelenými trestami.

Máme za sebou druhú tretinu dnešného stretnutia, ktorá už priniesla viacero šancí na jednej, aj na druhej strane. Krásne to urobil v 30. minúte Jemeljejev , ktorý vylákal Barulina z brány a skórovať z otočky už pre neho nebolo žiadnym problémom. Následne sa do veľkého tlaku dostali domáci, ktorá vyslali na Kovářa niekoľko striel, prekonať ho však nedokázali. Chybu v obrannom pásme dokázal v 37. minúte potrestať Jemeljejev svojim druhým gólom v zápase. Uvidíme, čo sa podarí domácim urobiť s výsledkom v poslednej tretine.

Druhá tretina začne približne o 15:38.

40:01

40:00
    Ako som predpokladal, prichádza vzájomné vylúčenie bitkárov z konca druhej tretiny. Za domácich odchádza Petrov, za hostí s rozbitým nasom Lepisto. Obaja si odsedia 5-minútové tresty.

40:48
    Burmistrov a domáca aréna už jasali, puk sa však po strele odrazila od žrde len von z brány. Takýto gól by domácim na začiatku tretiny rozhodne pomohol.

42:23
    Pozor si však treba dávať aj na protiútoky hostí, Streltsov šikovne prenikol po pravom krídle až pred Barulina, ten chvíľu nevedel kde je puk, následne ho však prikryl svojou lapačkou.

44:10
    Domáci Černov teraz proti trojici obrancov veľa nezmohol a odišiel radšej striedať.

44:40
    Domáci zakladali peknú akciu, Viklund ale išiel do súboja 1 na 1 nebojácne a puk tak končí ďaleko od Kovářa.

45:20
    Petrovovu strelu sa ešte snažil doraziť ako Petružálek, tak aj Pesonen, ani jeden z menovaných však puk za výborne chytajúceho Kovářa dostať nedokázal. Bude sa ale vylučovať.

46:15
    Za seknutie odchádza na trestnú lavicu hosťujúci Antonov, tak toto vylúčenie môže ešte Jekaterinburg mrzieť.

47:05
    Domáci si teraz vytvárajú ohromný tlak, Kovář však zatiaľ odoláva.

47:51
    Hostia vyhadzujú cez všetky čiary a rýchlo striedajú.

48:00
    Puk teraz preletel cez plexisklo a pristál na schodoch, kde sa po ňom okamžite verhol jeden z fanúšikov, ktorého v tej chvíli nezaujímal ani téglik s pop cornom, ktorý mal na sebe. Pekný suvenír.

48:15
    Hostia v plnom počte.

48:50
    Tlak domácich teraz mierne pominul, hrá sa prevažne v strednom pásme.

49:50
    Za pukom sa musia vrátiť až sa Barulina, zakázané uvoľnenie sa nepíska, čiaroví rozhodcovia ukazujú hrajte ďalej.

50:34
    Pesonen sa dostal v blízkosti pravého kruhu k puku, ktorý prišiel z hokejky jedného z jeho spoluhráčov, nasledovala strela švihom, Pesonen bol však už mierne v pokľaku a preto nedokázal ideálne namieriť. Aj napriek tomu letel puk medzi tri žrde, kde ho krásnym zákrokom schoval Kovář vo svojej lapačke. Tak takýmto zákrokom sa jednoducho musí zatlieskať a vedia to aj diváci v hale.

52:13
    Prichádza ďalšie vylúčenie, na trestnú poputuje Černov (JEK) na 2 minúty za podrazenie.

53:00

Zmätok pred bránou hostí, k puku sa nakoniec dostal IGOR JEMELJEJEV, ktorý strelou švihom prekonáva Barulina vo vlastnom oslabení a zavŕšil tak svoj hattrick! Tak toto je pre Igora skutočne vydarený zápas... Asistencie: Bez asistencií

54:44
    Štvrtý gól pre Jemeljejeva? Zatiaľ nie, Barulin jeho strelu príklepom kryje.

55:37
    Bars Kazaň dala gól!

Domáci tento zápas ešte predsa len zdramatizujú, keďže Kovářa prekonáva JANNE PESONEN. Asistencie: Vasilij Tokranov a Alexej Tereščenko

57:15
    Na Kovářa teraz domáci vyslali spŕšku pukov, gólman Jekaterinburgu však svojich spoluhráčov drží nad vodou a bezpečne kryje.

57:57
    Černov (JEK) nešťastne prehodil puk ponad mantinel a odchádza na trestnú lavicu za zdržiavanie hry.

57:58
    Domáci si berú oddychový čas.

57:58
    Barulin ostáva na striedačke, hrá sa 6 na 4!

58:15
    Nikulin vyslal delovku, ktorá konči len na hrudi Kovářa.

58:36
    Ďalšia strela na Kovářa neprešla, výborne zasiahol jeden z hosťujúcich obrancov.

59:02
    Obrovský znätok pred bránou hostí, Kovář leží na ľade a vyťahuje niekoľko neskutočných zákrokov za sebou!

59:48
    Puk letí od brány hostí ďaleko preč.

60:00

Máme za sebou krásny zápas, v ktorom rozhodli 2 góly hostí v druhej tretine. S domácimi to v 53. minúte vyzeralo zle-nedobre, keď po zavŕšenom hattricku Jemeljejeva prehrávali už 0:3. O 3 minúty ešte dokázal znížiť Pesonen. Domáci mali 2 minúty pred koncom výhodu presilovej hry, navyše putoval na striedačku aj brankár Barulin, skóre sa však už ani vďaka dnes výborne chytajúcemu Kovářovi nemenilo.

Pohľadom na záverečné štatistiky sa s vami už pomaly lúčim, zatiaľ sa majte pekne priatelia, teším sa na vás niekedy opäť nabudúce. Lúči sa s vami Lukáš Pancurák.

Strely na bránu: 31:19
    Vylúčení: 5:7
    Vyhrané buly: 19:29 (16:17:00)

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 56. Pesonen (Tokranov, Tereščenko) – 30. Jemeljejev (Gusev), 37. Jemeljejev (Jefimov), 53. Jemeljejev

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvedev, Tokranov, Panin – Lukojanov, Tereščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Pesonen, Obuchov – Bodrov, Petružálek, Tkačjov – Svečnikov, Fajzullin

Rozhodca: Vasiljev, Olenin – Palej, Fatejev