Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavľ 3:0 (kon.) | Novokuzneck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – A. Mytišči 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Kazaň – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Nižnekamsk – Riga 1:2 (po pr.)
Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | D. Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
HC Salavat Julajev Ufa
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
CSKA Moskva
Nedeľa 05.01.2014, 12:00 • Ufa-Arena • KHL

59:10
    Salavat Ufa dala gól!

Hráči domáceho tímu zvyšujú gólom do odkrytej brány zásluhou DENISA CHLYSTOVA cez celé ihrisko z pozície ľavého kruhu v obrannom pásme.

58:15
    Grigorenko nedorazil strelu Denisova od modrej čiare spred brány. Staňa v týchto chvíľach opustil bránu!

V Ufa-Arene je momentálne skvelá atmosféra, ktorá mometnálne pokračuje mexickou vlnou domácich fanúšikov, a taktiež skandovaním slova – UFA!

58:01
    Tréner hostí si vzal oddychový čas!

55:17
    Nikita Filatov dostáva dvojminútový trest za sekanie.

52:51
    Alexej Kajgorodov odchádza na trestnú lavicu za podrazenie na dve minúty – drzo podkopol protihráča CSKA.

50:56
    Na ľade sa odohrala šarvátka medzi Chlystovom a Muršakom. Obaja hráči inkasujú trest za hrubosť – po dve minúty! Tak teraz na ľade je situácia poriadne napätá, uvidíme ako to vyvrcholí.

50:14
    Igor Fefelov dostáva osobný trest za nešportové správanie po pokrikoch na hlavného arbitra stretnutia!

49:18
    Teemu Hartikainen šiel do prečíslena 2/1 spoločne s Makarovom. Hartikainen korčuľoval po pravej strane. Z pozície kruhu sa snažil prihrať Makarovovi, ale hostia puk stečoval hokejkou za bránu!

46:11
    Domáci majú možnosť presilovej hry! Na 2 minúty si odchádza sadnúť Igor Grigorenko za hákovanie Nikitu Filatova.

43:46

Ufa zvyšuje na rozdiel dvoch gólov! Denis Chlystov dostal dobrú prihrávku od Záborského do útočného pásma na pravú stranu ku mantinelu. Následne urobil kľučku na stred ihriska, tým oklamal obranu a z medzikružia usmernil strelu pod hornú tyč!
    Asistenciu si prípsal slovenský útočník Tomáš Záborský.

37:25
    Anton Babčuk tvrdo pálil od modrej čiary. Jeho strela smerovala na hornú žrdku Staňovej svätyne!

36:43

Ufa vyhráva v tomto stretnutí!
    Zubarev poslal z vlastnej polovice prihrávku Kolcovovi, ktorý šiel do prečíslenia s IGOROM MIRNOVOM, ktorý dostal prihrávku pred bránu a zakončoval medzi nohy brankárovi Staňovi!
    Asistencie: Andrej Zubarev, Kirill Kolcov.

33:54

Ufa využíva presilovú hru ! Zubarov prihral na ľavý kruh, kde stál Kajgorodov. Následne mu ho vrátil na modrú čiaru, kde bol pripravený práve ANDREJ ZUBAROV a z prvej vypálil na Staňu, ktorý bol bezmocný!
    Asistenciu si pripisuje Alexej Kajgorodov.

33:30
    Opäť vylúčenie na strane hostí! Ivan Neprajev odišiel na 2 minúty za sekanie. Domáci tak majú možnosť 5/3 !

33:13
    Tentokrát sa zákroku dopustili hostia. Denis Denisov pridržal pri mantineli Makarova, a tak odchádza na 2 minúty za držanie.

30:42
    Kirill Kolcov odchádza na 2 minúty za podrazenie, a tak majú možnosť početnej výhody hosťujúci hráči.

27:10
    Pri chuti sú momentálne hráči domácej Ufy! V predošlej situácii strieľal Sčitov, ale Staňa zasiahol betónom. V druhej situácii bol Anton Babčuk, ktorý dostal prihrávku na modrú od spomínaného Sčitova a pálil z prvej, avšak slovenský gólman bravúrne zneškodnil strelu lapačkou!

26:35
    CSKA Moska dala gól!

Krásny blafák na strane CSKA, ktorý predviedol ALEXANDER RADULOV, keď dostal prihrávku takmer cez celé ihrisko od svojho spoluhráča Georgija Mišarina.

25:24
    Denisov najprv naznačil strelu od modrej a nálsedne poslal puk na pravú stranu Žarkovovi, ktorý neváhal a strelou spred brány pálil z prvej. Puk skončil vo výstroji brankára Volkova!

25:23
    Teemu Hertikainen inkasuje desaťminútový osobný trest za nešportové správanie!

23:40
    Alexander Radulov sa hnevá na hlavného rozhodcu po jeho zákroku. Radulov však nemá čo namietať, keď predviedol čistý faul a odchádza na 2 minúty za sekanie.

23:31
    Hostia si zahrajú v početnej prevahe. Alexander Štepanov odchádza na 2 minúty za sekanie.

19:29

Domáci využili početnú výhodu!
    Kolcov našiel pred bránou z pravej strany ANTTIHO PILSTROMA, ktorý korčuľoval v centrálnej časti, a dostal sa už ku bráne, kde mu Kolcov puk posunul cez dvoch hráčov a Pihlström si tak dorazil vlastnú strelu za Staňov chrbát!
    Asistenciu si pripisuje Kirill Kolcov a Alexej Kajgorodov.

18:51
    Roman Ľjubimov sa dopustil nedovoleného zákroku, keď sekol po hokejke Zubarevovi, a tak si odchádza sadnúť za sekanie na trestnú lavicu na 2 minúty.

16:20
    Alexej Kajgorodov po prihrávke od Kolcova strieľal z ľavej strany. Jeho projektil vykryl Staňa. Hráči Ufy sú momentálne už dlhšie usadení v útočnom pásme a ohrozujú bránu hostí. Tvrdú strelu vyslal na bránu aj Ildar Isangulov, ale bez gólového efektu!

13:06
    Hráči Ufy si momentálne nerozumejú v útočnej kombinácii. Tentokrát sa však Pihlström dostal až tesne pred bránu a vystrelil ku ľavej žrdi, kde ho však zastavil krásnym zákrokom lapačkou, takzvaným "semaforom" Rastislav Staňa!

08:23
    Ufa teraz môže využiť po vrátení sa na ľad od Andreja Zubareva skoror dvojminútovú presilovku!

08:16
    Alexander Radulov si odchádza sadnúť na 2 minúty za nedovolené bránenie, keď škaredým zákrokom odstavil Denisa Chlystova.

06:18
    Zbytočný faul na strane Ufy. Jan Muršak korčuľoval po ľavej strane a nedovolene ho odstavil Andrej Zubarev, ktorý si odchádza na trestnú lavicu sadnúť za hákovanie na 2 minúty.

03:05

Hostia otvárajú skóre tohto zápasu!
    Denis Denisov sa dostal po buly v útočnom pásme na modrej čiare k puku a vyslal strelu na bránu domácich, kde stál dobre postavený ALEXANDER RADULOV, ktorý túto strelu ťahom umiestnil svojou hokejkou do brány!
    Asistencie: Denis Denisov.

01:05
    Pri šanci Mereskina sa dopustil podrazenia Denis Denisov. Odchádza na trestnú lavicu na dve minúty.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 20. Pihlström (Kolcov, Kajgorodov), 34. Zubarev (Kajgorodov), 37. Mirnov (Kolcov, Zubarev), 44. Chlystov (Záborský), 60. Chlystov – 4. Radulov (Denisov), 27. Radulov (Mišarin)

HC Salavat Julajev Ufa: Volkov – Višnevskij, Kulda, Babčuk, Schitov, Zubarev, Kolcov, Isangulov, Gurkin – Makarov, Hartikainen, Filatov, Mereskin, Chlystov ("C"), Záborský, Mirinov, Pihlström, Kaigorodov, Ankudinov, Štepanov, Gordejev
    CSKA Moskva: Staňa – Mišarin, Rylov, Denisov, Zajcev, Gimajev, Jegoršev, Eminger – Grigorenko, Radulov, Saprykin, Filppula, Ľjubimov, Morozov ("C"), Neprajev, Muršak, Lisin, Žarkov, Fefelov, Frolov

Rozhodca: Alexej Belov, Eduard Odins – Alexej Mikel, Roman Šikanov