Skalica – Nitra 0:7 (kon.) | Žilina – Poprad 4:1 (kon.) | Zvolen – Košice 1:3 (kon.)
Trenčín – B. Bystrica 2:1 (kon.) | Piešťany – Martin 3:1 (kon.)
HKM Zvolen
1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
HC Košice
Nedeľa 05.01.2014, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

58:07
    Ondrej Gmitter šiel prakticky od polovice ihriska úplne sám na Mareka Šimka, snažil sa mu puk zasunúť pomedzi betóny, ale nebol úspešný!

53:31
    Dalibor Bortňák v obrovskej šanci tesne míňa svätyňu Dominika Riečického!

51:00
    Richard Jenčík išiel sám na Mareka Šimka, ale zvolenský brankár ho výborne betónom vychytal!

50:06
    Škvaridlo triafa len bočnú sieť Riečického brány!

48:32
    Peter Bartoš dostáva dve minúty za držanie hokejky, ale tento faul musel prísť, inak by zrejme Košičania dostali gól.

46:03
    Tomáš Marcinko sa dostal do samostatného úniku, spravil blafák do forhendu, ale Marek Šimko ho lapačkou vychytal a drží tak stále svoj tím relatívne nad vodou.

39:21
    Hostia budú hrať navyše presilovku. Andrej Podkonický dostáva dve minúty za hákovanie.

38:23
    Opäť v akcii famózny Gabriel Spilar. Ten si dnes zo Zvolenčanov robí "dobrý deň". Neuveriteľné aj teraz sa niekoľkými kľučkami dostal až pred Mareka Šimka a tomuto naozaj chýbalo už len gólové zakončenie.

35:12
    Matej Češík opäť zlyháva v obrovskej šanci dnešného zápasu!

32:22
    Výborná prihrávka Spilara na Jenčíka, ale košický útočník v tejto skvelej šanci zlyhal!

25:28
    Košice dali gól!
    Čo sa stalo so Zvolenom v druhej tretine? Nenápadna akcia košického tímu, Martin Štrbák strieľal z ľavej strany a pred bránou puk jemne tečoval PETER BOLTUN. Asistencie: Martin Štrbák, Oliver Jokeľ.

24:51
    Veľká diera vo zvolenskej obrane už po niekoľkýkrát v tejto tretine a TOMÁŠ HRNKA posiela svoj tím do vedenia strelou do pravého vinkla! Asistencie: Juraj Cebák, Ondrej Gmitter.

23:12
    Košičanov gól povzbudil a opäť boli nasťahovaní v obrannom pásme Zvolena, poriadny vietor tam teraz narobil Marek Svatoš.

22:04
    Hneď po buly vystrelil od modrej čiary Michal Šeda, Šimko puk vyrazil pred seba, Ondrej Gmitter z dorážky ešte úspešný nebol, za to TOMÁŠ HRNKA už áno! Asistencie: Ondrej Gmitter, Michal Šeda.

18:56
    Michal Chovan z bezprostrednej blízkosti netriafa košickú bránu!

16:32
    Máme tu prvé vylúčenie dnešného stretnutia. Na trestnú lavicu odišiel hráč Košíc Martin Štrbák za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, domáci si tak zahrajú presilovú hru.

16:22
    Peter Zuzin po výbornej prihrávke od Kamila Brabenca triafa len tyčku odkrytej Riečického brány!

13:47
    Tomáš Škvaridlo si nakorčuľoval po ľavej strane, vypáli tvrdú strelu na košického brankára, ale ten ramenom vyráža!

11:50
    Matej Češík vo viac ako stopercentnej príležitosti stál sám pred úplne prázdnou bránou Mareka Šimka, ale v poslednej chvíli mu tam strčil hokejku Peter Hraško a zabránil tak istému gólu v domácej sieti!!

10:51
    Tomáš Škvaridlo tesne prestreľuje košickú bránu strelou od modrej čiary!

09:20
    Ďalšia bomba od modrej čiary od jedného zo zvolenských obrancov, Riečický ju schytal do masky, a tak sa hra prerušuje.

09:07
    Milan Jurík ani na dvakrát, ani bekhendom, ani forhendom neprekonáva košického brankára!

06:58
    Zvolen dal gól!
    Opäť famózna spolupráca dvoch členov prvej zvolenskej formácie. Akcia na jeden dotyk, Kamil Brabenec nahral do jazdy MICHALOVI CHOVANOVI, ktorý sa aj s prispením šťastia dostal až pred Riečického a strelil mu klasický "teplomer". Asistencie: Kamil Brabenec, Peter Zuzin.

06:58
    Michal Chovan strelil gól po perfektnej spolupráci s Kamilom Brabencom, ale bude sa ešte telefonovať!

03:51
    Kamil Brabenec milimetrovou prihrávkou uvoľnil Michala Chovana, ktorý urobil skvelý blafák do bekhendu, ale perfektným zákrokom sa blysol Dominik Riečický!

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 7. Chovan (Brabenec, Peter Zuzin) – 23. Hrnka (Gmitter, Šeda), 25. Hrnka (Cebák, Gmitter), 26. Boltun (Štrbák, Jokeľ)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Obšut, Hraško, Pichnarčík, Mucha, Ťavoda, Pospíšil, Puliš – Chovan, Brabenec (C), Zuzin Peter – Škvaridlo, Podkonický (A), Zuzin Ľubor – Síkela, Bortňák, Mančák – Čanky, Jurík (A), Štumpf
    HC Košice: Riečický (Hylák) – Klouček, Macejko, Deyl, Štrbák (C), Cebák, Šeda, Kolba, Takáč – Svatoš, Marcinko (A), Sojčík – Spilar (A), Bartoš, Jenčík – Gmitter, Češík, Hrnka – Jokeľ, Boltun, Chovan

Rozhodca: Konc J. – Holienka, Valach