Skalica – Nitra 0:7 (kon.) | Žilina – Poprad 4:1 (kon.) | Zvolen – Košice 1:3 (kon.)
Trenčín – B. Bystrica 2:1 (kon.) | Piešťany – Martin 3:1 (kon.)
HKM Zvolen
1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
HC Košice
Nedeľa 05.01.2014, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa nám stretnutie medzi Zvolenom a Košicami. O osude celého zápasu sa rozhodlo prakticky medzi 23. a 25. minútou kedy Košičania tromi gólmi otočili duel a už si tri body z rúk nepustili.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemny zvyšok predĺženého víkendu. (19:08:24)

60:00

59:35
    Pri puku Košičania, zápas sa len dohráva.

59:19
    Puk sa nachádza v strednom pásme, dnes sa už zrejme nič nestane.

58:07
    Ondrej Gmitter šiel prakticky od polovice ihriska úplne sám na Mareka Šimka, snažil sa mu puk zasunúť pomedzi betóny, ale nebol úspešný!

57:27
    Dominik Riečický dnes dostal už hádam tretiu bombu priamo do masky, ktovie, či ju po zápase nebude musieť skladať ako puzzle.

56:10
    Dalibor Bortňák mohol teraz radšej asi strieľať ako zbytočne nahrávať. Zvolen to už dnes zrejme neotočí.

55:14
    Tak ako sa mi v prvej tretine dnešný hokej páčil, ďalšie dve veru patria do šedého extraligového priemeru.

54:59
    Dnešné stretnutie sleduje 2 450 divákov.

54:20
    Jaro Obšut elegantným bodyčekom prišpendlil na mantinel Ondreja Gmittera a vyslúžil si za to veľký potlesk zvolenského publika.

53:31
    Dalibor Bortňák v obrovskej šanci tesne míňa svätyňu Dominika Riečického!

52:27
    Tomáš Škvaridlo vystrelil z ľavej strany, ale jeho pokus nemal potrebnú razanciu.

51:27
    Puk končí na košickej hráčskej lavici, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

51:00
    Richard Jenčík išiel sám na Mareka Šimka, ale zvolenský brankár ho výborne betónom vychytal!

50:32
    Košice s piatimi hráčmi.

50:18
    Domáci to teraz pálili na košickú bránu zo všetkých strán, ale nie a nie to tam padnúť.

50:06
    Škvaridlo triafa len bočnú sieť Riečického brány!

49:22
    Dlho tam ale nevydržali, Košičania sa skvelo bránia.

48:45
    Domáci sú už usadení v obrannom pásme Košic.

48:32
    Peter Bartoš dostáva dve minúty za držanie hokejky, ale tento faul musel prísť, inak by zrejme Košičania dostali gól.

48:22
    Rozhodca signalizuje vylúčenie na strane hostí.

47:20
    Košičania sa dostali do úniku traja na jedného ale vynikajúco zasiahol jeden zo zvolenských obrancov, ktorý sa hodil na ľad a znemožnil tak prejsť nahrávke.

46:54
    Strelu Ľubora Zuzina tečoval šikovne Ľubor Pokovič, ale gól z toho nebol.

46:03
    Tomáš Marcinko sa dostal do samostatného úniku, spravil blafák do forhendu, ale Marek Šimko ho lapačkou vychytal a drží tak stále svoj tím relatívne nad vodou.

45:53
    Puk končí v hľadisku medzi divákmi, vhadzovať sa bude v stredovom kruhu.

45:04
    Stále neprichádza žiadny vážnejší tlak zo strany HKM, neviem načo sa hokejisti Zvolena šetria.

44:10
    Strela Olivera Jokeľa bola tečovaná na ochrannú sieť, bude sa vhadzovať po pravej ruke brankára Mareka Šimka.

43:28
    No, domáci zatiaľ nevyzerajú nato, žeby dnes ešte chceli niečo urobiť s výsledkom.

43:05
    Ľubor Pokovič dostal nepríjemny projektil do pravej nohy a za pomoci spoluhráčov odchádza na hráčsku lavicu.

42:46
    Ján Mucha sa potkol pred vlastným brankárom a len- len, že z toho nebola šanca na košickej strane.

42:01
    Podarí sa Zvolenu poslať toto stretnutie aspoň do predĺženia, alebo si to už hostia postrážia a odnesú si domov všetky tri body?

41:21
    Zvolen s piatimi hráčmi.

40:55
    Zvolen sa bráni vyhodením puku cez všetky čiary.

40:35
    Pokračuje početná výhoda hostí.

40:04
    Aj v tretej tretine patrilo úvodné buly Košiciam.

Skončila sa nám aj druhá tretina dnešného zápasu. V jej začiatku sa trikrát presadili Košičania a razom je všetko inak. Domáci sa z tohto trojgólového šoku ešte nestihli spamätať a tak Zvolen po dvoch tretinách prehráva s Košicami 1:3.

Ďalšia tretina začne približne o 18:38.

40:00

39:44
    Píska sa ofsajd Košíc, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

39:37
    Zvolen sa zatiaľ dobre bráni.

39:21
    Hostia budú hrať navyše presilovku. Andrej Podkonický dostáva dve minúty za hákovanie.

38:23
    Opäť v akcii famózny Gabriel Spilar. Ten si dnes zo Zvolenčanov robí "dobrý deň". Neuveriteľné aj teraz sa niekoľkými kľučkami dostal až pred Mareka Šimka a tomuto naozaj chýbalo už len gólové zakončenie.

37:03
    Zvolen má veľké ťažkosti s prechodom do svojho útočného pásma.

36:00
    Veľké boje v rohu ihriska, táto tretina nie je ničím príliš zaujímavá, akurát, že sme videli tri góly.

35:12
    Matej Češík opäť zlyháva v obrovskej šanci dnešného zápasu!

35:00
    Michal Pichnarčík poslal puk na zakázané uvoľnenie.

34:40
    Michal Chovan pekne našiel na pravej strane klziska Petra Zuzina, ktorý si pribrzdil a pohybom oklamal košického obrancu, potom výborne vystrelil ale Riečický ho vychytal.

33:59
    Strela Jara Obšut končí len na ochrannej sieti.

33:40
    Marek Svatoš sa hneď po buly dostal k puku, aj vystrelil, ale Šimko si dobre pokryl priestor pri ľavej tyčke.

33:08
    Jaro Obšut teraz po odpískaní zbytočne fauloval jedného z košických hráčov za Šimkovou bránou, ale na trestnú lavicu si nepôjde sadnúť.

32:22
    Výborná prihrávka Spilara na Jenčíka, ale košický útočník v tejto skvelej šanci zlyhal!

31:57
    Útočnú snahu Košíc teraz zastavuje ofsajdový verdikt.

30:56
    Domáci sú úplne stratení v týchto chvíľach, nevedia si miestami ani len nahrať puk a Košičania si v pohode hrajú svoju hru a držia puk na svojich hokejkách.

30:12
    Píska sa pre hru so zdvihnutou hokejkou, previnili sa hostia.

29:28
    Peter Zuzin výborne vystrelil spoza košického obrancu, Dominik Riečický však bol pozorný a tento pokus bezpečne kryje.

28:18
    Druhá tretina patrí jednoznačne hosťom!

27:54
    Ondrej Gmitter nebezpečne vystrelil od modrej čiary.

27:22
    Gabriel Spilar si robí so Zvolenčanmi v ich pásme, čo chce, radosť pozerať na hru tohto hráča.

26:35
    Domáci sa po oddychovom čase trošku prebrali, ale šance si zatiaľ nevytvorili.

25:28
    Oddychový čas domácich.

25:28
    Košice dali gól!
    Čo sa stalo so Zvolenom v druhej tretine? Nenápadna akcia košického tímu, Martin Štrbák strieľal z ľavej strany a pred bránou puk jemne tečoval PETER BOLTUN. Asistencie: Martin Štrbák, Oliver Jokeľ.

24:51
    Veľká diera vo zvolenskej obrane už po niekoľkýkrát v tejto tretine a TOMÁŠ HRNKA posiela svoj tím do vedenia strelou do pravého vinkla! Asistencie: Juraj Cebák, Ondrej Gmitter.

24:21
    Andrej Podkonický nepochopiteľne nahral na hokejku košického hráča, našťastie pre Zvolen, všetko s pokojom vyriešil brankár Marek Šimko.

23:58
    Domáci si musia urobiť poriadok pred vlastným brankárom, pretože košickí hráči sú veľmi dôrazní.

23:29
    Martin Štrbák možno trošku zbytočne ešte nahrával spoluhráčovi, namiesto toho aby strieľal.

23:12
    Košičanov gól povzbudil a opäť boli nasťahovaní v obrannom pásme Zvolena, poriadny vietor tam teraz narobil Marek Svatoš.

22:04
    Hneď po buly vystrelil od modrej čiary Michal Šeda, Šimko puk vyrazil pred seba, Ondrej Gmitter z dorážky ešte úspešný nebol, za to TOMÁŠ HRNKA už áno! Asistencie: Ondrej Gmitter, Michal Šeda.

21:56
    Puk po Spilarovej strele a následnom Šimkovom zákroku končí na ochrannej sieti.

21:35
    Pri puku domáci hráči, ale je to z ich strany dosť statické.

20:36
    Kamilovi Brabencovi v poslednej chvíli skĺzol puk z hokejky, mohla z toho byť pekná šanca.

20:02
    Prvé vhadzovanie prostrednej časti hry patrilo Košičanom.

20:01

Všetko je už pripravené na úvod druhej tretiny.

Skončila sa nám prvá tretina dnešného stretnutia. Vidíme pomerne zaujímavý hokej. Spočiatku mali optickú prevahu na ľade hostia, ale potom, čo Michal Chovan otvoril v 7. minúte skóre zápasu, viac z hry majú domáci a dostali sa aj do ďalších vyložených šancí. Za zmienku ešte stojí aj obrovská nepremenená možnosť Mateja Češíka.

Ďalšia tretina začne približne o 17:49.

20:00

19:42
    Tesne pred koncom prvej tretiny sa domáci ešte previnili zakázaným uvoľnením.

18:56
    Michal Chovan z bezprostrednej blízkosti netriafa košickú bránu!

18:50
    Na dnešnom stretnutí nie sú prítomne len rozprávkové bytosti, ale aj reprezentačný tréner Vladimír Vujtek a generálny manažér Otto Sýkora. Takisto je tu aj bývalý hráč a žijúca legenda zvolenského hokeja Ladislav Čierny.

18:32

17:50
    Domáci hrajú túto presilovku veľmi zle.

17:25
    Jaro Obšut nezachytil puk na modrej čiare a tak Zvolen prichádza o pásmo.

17:03
    Michal Chovan nahodil puk pred košickú bránu, ale nikto z jeho spoluhráčov ho netečoval.

16:32
    Máme tu prvé vylúčenie dnešného stretnutia. Na trestnú lavicu odišiel hráč Košíc Martin Štrbák za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, domáci si tak zahrajú presilovú hru.

16:22
    Peter Zuzin po výbornej prihrávke od Kamila Brabenca triafa len tyčku odkrytej Riečického brány!

15:44
    Teraz sa Košičania dostali do svojho útočného pásma, ale nie nadlho, domáci k nim dobre dostupujú.

14:44
    Hostia sa dnes ťažko presadzujú cez výborne organizovanú obrannú hru Zvolena.

13:47
    Tomáš Škvaridlo si nakorčuľoval po ľavej strane, vypáli tvrdú strelu na košického brankára, ale ten ramenom vyráža!

13:07
    Na ľade je opäť prvá formácia HKM a doslova to tam horí za nimi. Tí sa vidia aj naslepo a vytvárajú neustály tlak na súperovu bránu.

11:50
    Matej Češík vo viac ako stopercentnej príležitosti stál sám pred úplne prázdnou bránou Mareka Šimka, ale v poslednej chvíli mu tam strčil hokejku Peter Hraško a zabránil tak istému gólu v domácej sieti!!

11:12
    Pekná strela Petra Hraška hneď po buly, Riečický vyráža pravým betónom.

10:59
    Zvolenčania chytili druhý dych a momentálne sú jednoznačne aktívnejším tímom!

10:51
    Tomáš Škvaridlo tesne prestreľuje košickú bránu strelou od modrej čiary!

10:25
    Domáce publikum sa teraz hnevá na rozhodcovskú trojicu, lebo hostia hrali so šiestimi hráčmi, nepíska sa.

09:20
    Ďalšia bomba od modrej čiary od jedného zo zvolenských obrancov, Riečický ju schytal do masky, a tak sa hra prerušuje.

09:07
    Milan Jurík ani na dvakrát, ani bekhendom, ani forhendom neprekonáva košického brankára!

08:56
    Hostia si nerozumeli pri rozohrávke puku z vlastného pásma, píska sa icing a vhadzuje sa pred Riečickým.

08:21
    Ján Ťavoda preveril pozornosť Dominika Riečického strelou od modrej čiary, ale košický brankár bol tentokrát pozorný a vyrazil jeho pokus betónom do rohu ihriska.

07:53
    Gól ale povzbudil viac hostí, ktorí sú opäť pri puku, ale teraz spravili dva ofsajdy za sebou.

06:58
    Zvolen dal gól!
    Opäť famózna spolupráca dvoch členov prvej zvolenskej formácie. Akcia na jeden dotyk, Kamil Brabenec nahral do jazdy MICHALOVI CHOVANOVI, ktorý sa aj s prispením šťastia dostal až pred Riečického a strelil mu klasický "teplomer". Asistencie: Kamil Brabenec, Peter Zuzin.

06:58
    Rozhodca vychádza z boxu časomeračov...

06:58
    Zvolenský zimák s napätím očakáva, či gól bude uznaný.

06:58
    Michal Chovan strelil gól po perfektnej spolupráci s Kamilom Brabencom, ale bude sa ešte telefonovať!

06:25
    Marek Šimko teraz radšej puk prikryl pred dobiedzajúcimi Košičanmi.

05:40
    Zatiaľ sledujeme vo Zvolene veľmi zaujímavé stretnutie, bojuje sa o každý kúsok ľadu.

04:48
    Gabriel Spilar si výborne nakorčuľoval do útočného pásma, ale nemal tam nikoho zo svojich spoluhráčov.

03:51
    Kamil Brabenec milimetrovou prihrávkou uvoľnil Michala Chovana, ktorý urobil skvelý blafák do bekhendu, ale perfektným zákrokom sa blysol Dominik Riečický!

02:58
    Zvolenčania v obrovskom nápore, nevypracovali si však zatiaľ väčšiu príležitosť.

02:37
    Ján Mucha vystrelil švihom z ľavej strany, ale netrafil Riečického bránu.

02:00
    V úvodných minútach viac pri puku hostia, no zatiaľ je to bez strely na Mareka Šimka.

01:30
    Hráči HKM si teraz vôbec nerozumeli v rozohrávke a Michal Pichnarčík poslal puk len na zakázané uvoľnenie.

01:02
    Počas hry striedajú obe mužstvá.

00:34
    Košičania usadení v obrannom pásme Zvolena, snažia sa niečo vymyslieť, ale domáci hokejisti im už medzičasom odobrali puk.

00:02
    Úvodné buly patrilo hosťom, ktorí zakladajú prvý protiútok zápasu.

00:01

Vypočuli sme si našu národnú hymnu, hádam aj môžme začať! Bavme sa hokejom!! Mimochodom, s návštevou to tu napokon nevyzerá vôbec zle, verme, že bude skvelá atmosféra.

Zvolenská fanúšikovská skupina "Persona non grata" rozprestrela obrovskú sektorovku a okolo nej máva cca 25 "jednoručiek". Má to pekný efekt.

Hostia dnes nastúpia odetí v bielom a takisto sú už pripravení na bojisko a zoradení na modrej čiare!

Na ľadovú plochu za potlesku domácich fanúšikov nastupujú hráči v tmavomodrých dresoch, a teda hokejisti HKM Zvolen!

Na zápas vo Zvolene sa nám prišla pozrieť aj skupinka rozprávkových bytostí, ktoré odohrali pred Vianocami exhibičný zápas proti HKM na ľadovej ploche na Námestí SNP!

Tak ako priatelia, ostanú dnes body pod Pustým hradom, alebo sa vydajú na dlhú, vyše dvestokilometrovú cestu do Košíc?

Zvolenský "zimák" sa nám len veľmi pomaličky zapĺňa, ťažko predpovedať, či sa dnes návšteva prehupne cez 2000 divákov.

Obe mužstvá sú momentálne sústredené na predzápasovej rozcvičke.

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Obšut, Hraško, Pichnarčík, Mucha, Ťavoda, Pospíšil, Puliš – Chovan, Brabenec (C), Zuzin Peter – Škvaridlo, Podkonický (A), Zuzin Ľubor – Síkela, Bortňák, Mančák – Čanky, Jurík (A), Štumpf

HC Košice: Riečický (Hylák) – Klouček, Macejko, Deyl, Štrbák (C), Cebák, Šeda, Kolba, Takáč – Svatoš, Marcinko (A), Sojčík – Spilar (A), Bartoš, Jenčík – Gmitter, Češík, Hrnka – Jokeľ, Boltun, Chovan

Rozhodca: Konc J. – Holienka, Valach.

Všetkých Vás vítam pri on- line prenose z 36. kola našej najvyššej hokejovej súťaže – Tipsport extraligy!

Dnes si to od 17-tej hodiny rozdajú na Zvolenskom zimnom štadióne dva tradičné slovenské hokejové kluby, domáci uradujúci majster HKM ZVOLEN a hosťujúci vicemajster, HC KOŠICE!

Toto kolo zároveň uzatvára už štvrtú šestinu základnej časti. Už teraz je jasné, že Košičania si svoju prvú priečku dnes z rúk pustiť nemôžu, ale domáci Zvolen môže potvrdiť svoje piate miesto a priblížiť sa tak k prvej štvorke, alebo môže klesnúť o jeden stupienok nižšie.

Pred začiatkom samotného duelu si ešte priblížime aktuálne dianie u oboch mužstiev.

HKM ZVOLEN"Bryndziari" nevstúpili do nového roka zrovna šťastným krokom, keď podľahli v priamom súboji o štvrté miesto popradským kamzíkom tesne 2:3. Ešte na začiatku tretej tretiny prehrávali 0:3, ale gólmi Ľubora Zuzina a Petra Hraška v presilovke sa dotiahli na svojho súpera, no vyrovnať sa im už v samom závere nepodarilo. Zvolenu tak pred koncom štvrtej šestiny patrí 5. miesto so ziskom 55 bodov a štvorbodovou stratou na štvrtú priečku. Zvolenčania sú šiestym tímom, ktorému sa podarilo streliť už viac ako 100 gólov, konkrétne ich na svojom konte majú 101 a inkasovali 93, čo značí pozitívne skóre.
    Do zostavy HKM sa po dlhej odmlke vrátil skúsený útočník Andrej Podkonický, naopak opäť z nej vypadol Michal Chovan pre neutíchajúce problémy s kolenom. Včera absolvoval magnetickú rezonanciu, tak uvidíme, ako dlho bude pauzovať. Trénerom mužstva je Július Šupler, jeho asistent Jaroslav Torok.

HC KOŠICE"Oceliari" prežívajú famóznu sezónu, keď neohrozene okupujú v podstate celú sezónu vedúcu priečku tabuľky. Na svojom konte majú už 84 bodov a trinásťbodový náskok pred druhou Nitrou. Mužstvo s najlepšou obranou a druhým najlepším útokom v lige má vysokopozitívne skóre 119:65. Treba však poznamenať, že práve Zvolen nepatrí medzi obľúbených súperov Košíc. Potvrdzuje to aj táto sezóna, kde sa síce hosťom podarilo vyhrať prvý vzájomný zápas pomerne hladko 5:2, ale potom, napriek skvelej forme mu dvakrát podľahli, vo Zvolene 1:3 a naposledy na domácom ľade mu nedokázali streliť ani gól, a tak odchádzali z toho duelu so sklonenými hlavami po "futbalovej" prehre 0:1. Práve táto porážka bola poslednou košickou do tohto zápasu. Ostatným svojim súperom nedali Východniari žiadnu šancu na úspech, čo znamená, že už 8 stretnutí nepoznajú premožiteľa. Zverenci trénera Antona Tomka majú dnes ideálnu možnosť natiahnuť svoju sériu na 9 zápasov, čo sa im ešte v prebiehajúcej sezóne nepodarilo!

Individuálne štatistiky hráčov oboch tímov:

Percentuálna úspešnosť brankárov:

Marek Šimko 92,04 (8.miesto) – Alexander Hylák 93,44 (1. miesto)

Produktivita obrancov:

Peter Hraško 8+8 (6. miesto) – Juraj Cebák 4+14 (4. miesto)

Kanadské bodovanie:

Kamil Brabenec 14+27 (3. miesto) – Gabriel Spilar 21+12 (8.miesto)

11. SR 20 20 41:77 19

Bude Zvolen opäť katom Košíc a potvrdí sa, že v súbojoch týchto dvoch tímov putujú poväčšine prípadov tri body pod Pustý hrad, alebo sa hosťom podarí natiahnuť svoju skvelú sériu a nedoprajú domácim pocit víťazstva?

Toto a ešte omnoho viac sa dozviete v našom on- line prenose, ktorým Vás budem sprevádzať z komentátorského kresla ja – Jakub Bartko!

Bavme sa hokejom priatelia!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 7. Chovan (Brabenec, Peter Zuzin) – 23. Hrnka (Gmitter, Šeda), 25. Hrnka (Cebák, Gmitter), 26. Boltun (Štrbák, Jokeľ)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Obšut, Hraško, Pichnarčík, Mucha, Ťavoda, Pospíšil, Puliš – Chovan, Brabenec (C), Zuzin Peter – Škvaridlo, Podkonický (A), Zuzin Ľubor – Síkela, Bortňák, Mančák – Čanky, Jurík (A), Štumpf

Rozhodca: Konc J. – Holienka, Valach