NY Rangers – Columbus 2:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 2:1 (kon.) | Ottawa – Buffalo 2:1 (kon.)
Tampa Bay – Detroit 2:1 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Toronto 6:3 (kon.) | Nashville – Dallas 3:1 (kon.)
Winnipeg – Colorado 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – NY Islanders 6:3 (kon.) | Calgary – Carolina 2:1 (po pr.)
Edmonton – Boston 2:4 (kon.) | San Jose – Minnesota 3:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
Tampa Bay Lightning
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Detroit Red Wings
cz Piatok 13.12.2013, 01:30 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do Tampa Bay Times Forum, tedy stánku Tampy Bay Lightning zavítá Detroit Red Wings. Mé jméno je Jan Šlapáček a tímto utkáním Vás podrobně provedu.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:30. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Tampa se nachází ve Východní konferenci na 5. místě.

Anders Lindback – 9 zápasů – 88,7%.

Detroit se nachází ve Východní konferenci na 4. místě.

Petr Mrázek – 1 zápas – 100%.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Brewer, Salo, Gudas, Taormina, Šustr, Carle – St. Louis, Johnson, Palát – Purcell, Filppula, Killorn – Kučerov, Thompson, Brown – Barberio, Tyrell, Crombeen

Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Lashoff, Kindl – Alfredsson, Dacjuk, Abdelkader – Bertuzzi, Franzén, Nyquist – Tatar, Andersson, Miller – Samuelsson, Emmerton, Cleary

Rozhodčí: Skilliter, Hasenfratz – Nowak, Cameron.

00:01

0:21
    Tampa se hned zkraje utkání dostala do útočného pásma a z toho pramení první zákrok Gustavssona.

0:32
    O chvíli později se Detroit dopouští zakázaného uvolnění.

1:00
    Tampa začala velmi aktivně, ale tentokrát její snaha končí postavením mimo hru.

1:42
    Poprvé v utkání se do útočného pásma dostali také hosté. Od modré čáry hned střílel Lashoff, který však branku netrefil.

2:48
    Z opravdu velkého úhlu se do zakončení dostal Crombeen, jehož pokus nakonec branku nezasáhl.

3:20
    Alfredsson nahodil kotouč do útočného pásma a Abdelkader se ho pokoušel dojet jako první, ale neúspěšně.

3:50
    Tentokrát se už Abdelkaderovi vedlo lépe, když se obtočil okolo branky a vystřelil. Bishop jeho střelu dokázal udržet před brankovou čárou.

4:36
    Hra se dostala na malou chvíli před branku Gustavssona, který se však do hry zapojovat nemusel.

5:29
    Zatím jsme mnoho střeleckých pokusů neviděli. Hraje se převážně ve středním pásmu, nebo v místech, odkud nejde ohrozit branka.

6:13
    Za bezbrankového stavu následuje první komerční přestávka v tomto utkání.

6:38
    Killorn hledal zpoza branky dobře postaveného Filppulu, ale ten se nakonec ke kotouči nedostal.

7:26
    Z levého kruhu zkusil své štěstí St. Louis a vystřelil opravdu nebezpečně, ale na Gustavssona to nestačilo.

7:56
    Miller se dostal před Bishopa, kterého nadvakrát překonat nedokázal.

8:23
    Tampa se usadila v útočném pásmu, ale kotouč drží pouze okolo hrazení.

9:26
    Tampa se stále drží u kotouče, ale Gustavsson mnoho práce nemá.

10:18
    Do zakončení se dostal Kučerov, ale jeho pokus branku vůbec netrefil.

11:23
    Třetí lajna Detroitu dokázala pozlobit obranu Tampy, která nakonec vše v pořádku přečkala.

11:39
    Filppula je dnes očividně velmi motivován zápasem proti svému bývalému týmu. Z levé strany se dokázal dostat do zakončení, ale nakonec z velké blízkosti Gustavssona neprostřelil.

12:09
    Franzen se dostal po levém křídle do útočného pásma, kde o kotouč ještě před střelou přišel.

12:43
    Brankáři se zatím musí nudit, když je to momentálně na střely 5 – 3.

13:36
    Z otočky se pokusil šikovně vystřelit Dacjuk, který však branku netrefil.

14:01
    Kotouč je na tribuně a nás čeká další reklamní přestávka.

14:39
    Tampě se nepodařilo zavést kotouč do útočného pásma.

15:04
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit se dostává do vedení velmi šťastnou brankou. KYLE QUINCEY nahodil kotouč na branku z ostrého úhlu a Bishop si kus černé gumy srazil za záda. Asistence: Gustav Nyquist, Johan Franzén.

15:34
    Mohlo to být hned o dvě branky. Z mezikruží vystřelil Alfredsson a trefil levou tyč.

15:41
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Za držení je vyloučen na 2 minuty Palát.

15:44
    Od modré čáry vystřelil tvrdě Kindl a Bishop jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

16:02
    Tampa se osvobozuje.

16:32
    Z pravého kruhu vystřelil Tatar a branku těsně minul.

16:44
    Z levého kruhu to zkusil Franzén, ale taky branku trefit nedokázal.

17:20
    Detroit kombinuje v útočném pásmu, ale zatím bez úspěchu.

17:41

18:09
    Přesilovou hru si zahraje nyní Tampa. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Ericsson.

18:40
    Tampě se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

19:03
    Od modré čáry to zkusil St. Louis, ale jeho pokus se nakonec až k brance nedostal.

19:40
    Kotouč je ve středním pásmu.

20:00

První třetina je u konce. V lepší náladě odcházejí do kabin hokejisté Detroitu, kteří se dokázali dostat do vedení. O zatím jedinou branku dnešního utkání se postaral Quincey. Utkání je jinak velmi vyrovnané, takže tento výsledek nemusí nic znamenat. Druhá třetina začne přibližně v 2:36.

Střely na branku: 6 – 8.

20:01

20:09

20:30
    Z vrcholu levého kruhu vystřelil Carle, ale Gustavsson dokázal betonem zasáhnout.

21:34
    Nyquist se pokoušel najít před brankou Bertuzziho, ale k tomu se kotouč vůbec nestal.

21:54
    Detroitu je odpískáno postavení mimo hru.

22:28
    Bishop udělal chybu při rozehrávce a může být rád, že nakonec puk neskončil v brance.

22:56
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Za držení je vyloučen na 2 minuty Barberio.

23:32
    Detroit se usadil v útočném pásmu.

23:45
    Tvrdá střela Dacjuka skončila vedle levé tyče.

24:23
    Hosté si v přesilové hře nemůžou vytvořit potřebný tlak.

24:40
    Sám na branku se v oslabení řítil St. Louis, který střelou z mezikruží proti Gustavssonovi neuspěl.

24:56

25:32
    Ke střele přes obránce se dostal Miller a jeho pokus vystrašil Bishopa.

27:12
    Tempo hry se v posledních střídáních zpomalilo a hraje se převážně ve středním pásmu.

27:40
    Ericssonova střela od modré čáry končí v lapačce Bishopa.

27:40
    Následuje komerční přestávka.

28:10
    Filppula dělá obraně Detroit problémy. Tentokrát se dostal do útočného pásma po pravé straně, obtočil se okolo branky a místo střely zvolil přihrávku na Brewera, který se svým střeleckým pokusem branku Gustavssona neohrozil.

29:28
    Založení útoku ze strany Detroitu končí zakázaným uvolněním.

29:46
    Tampa bude hrát přesilovou hru. Za držení je vyloučen na 2 minuty Ericsson.

29:52
    Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě Gudas a trefil Gustavssona do masky.

30:02
    Detroit se osvobozuje.

30:32
    Tampě se zatím v přesilové hře vůbec nedaří.

31:10
    Kotouč je opět až u branky Bishopa. Toto není ze strany Tampy vydařená přesilová hra.

31:46

32:32
    Tampa využívá soustavného tlaku z přesilové hry a drží se v útočném pásmu.

32:36
    Komerční přestávka.

33:18
    Z levého kruhu se pokusil Gustavssona překonat Tyrell, ale brankář Detroitu dokázal úspěšně zasáhnout.

34:06
    Tentokrát na Gustavssona nevyzrál Purcell.

35:14
    Detroit dnes působí v obraně velmi dobře a Tampa zatím moc vyložených šancí neměla. To samé by se dalo říct o bránění Tampy.

35:58
    Dacjuk našel v přečíslení dva na jednoho Alfredssona, který střelou z první trefil jen Bishopův beton.

36:35
    Detroit operuje v útočném pásmu, ale zatím bez úspěchu.

37:02
    Zakázané uvolnění Detroitu.

37:33
    Tampa začíná před koncem druhé třetiny zvyšovat tlak a pokouší se vyrovnat.

38:12
    Do zakončení se dostal na druhé straně Milller, ale z mezikruží přesně nezamířil.

39:16
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tampa se dočkává před koncem druhé třetiny vyrovnání. Z vrcholu pravého kruhu vystřelil NIKITA KUČEROV a jeho střela zapadla k pravé tyči. Gustavsson měl zřejmě zakrytý výhled a proto nedokázal střelu vyrazit. Asistence: J.T. Brown.

39:48
    Tvrdě z levého kruhu vystřelil Ericsson, po jehož nepřesné střele se dostal kotouč do hlediště.

40:00

Ve druhé třetině zvítězila Tampa, která dokázala vyrovnat na 1:1. V poslední minutě druhého dějství se totiž dokázal prosadit Kučerov. O osudu utkání bude muset rozhodnout třetí třetina, která začne přibližně v 3:33.

Střely na branku: 16 – 14.

40:01

40:36
    Začalo se ve velmi rychlém tempu.

41:24
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Palát.

41:50
    V oslabení se vydal do útoku Crombeen, který z levého kruhu branku přestřelil.

42:23
    Detroitu se zatím přesilová hra vůbec nedaří.

42:43
    Kotouč je opět až u Gustavssona.

43:05
    Z levého kruhu vystřelil Alfredsson, ale Bishop dokázal včas zasáhnout.

43:24

44:22
    Ke střele se dostal Cleary, ale Bishop jeho pokus vyrazil.

45:23
    Kronwall přenechal v útočném pásmu puk Bertuzzimu, který z levého kruhu nedokázal Bishopa překonat.

46:05
    Detroit je v této části hry aktivnějším týmem.

47:36
    Tampa se nedokáže udržet u kotouče, proto se v útočném pásmu drží převážně Detroit, kterému ale dělá problém dostat se k ohrožení branky Bishopa.

48:29
    Bertuzziho střela skončila nad brankou.

49:15
    Tampa se dostala na malou chvíli do útočného pásma, ale k ohrožení branky Gustavssona nikoliv.

50:18
    O nebezpečnou střelu se postaral Taormina, který vypálil z levého kruhu a jeho pokus skončil na výstroji brankáře Detroitu.

50:18

50:45
    Brewerova střela od modré čáry branku těsně minula.

51:53
    Z velké blízkosti vystřelil Killorn, ale Gustavsson si dokázal poradit.

52:45
    Z pravé strany nahodil kotouč před branku Thompson, k jehož pokusu se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

53:21
    Tampa bude hrát přesilovou hru. Na 2 minuty za zdržování hry je vyloučen Tatar.

53:40
    Detroit dostává kotouč do středního pásma.

54:02
    Nyní je už Tampa usazená v útočném pásmu.

54:29
    Tampa operuje v útočném pásmu, ale Gustavsson zatím zasahovat nemusel.

55:00
    Kotouč je opět daleko od branky Detroitu.

55:21

56:03
    Závěr utkání se blíží a každá chyba může rozhodnout. Proto se oba týmy nikam zbytečně netlačí.

56:32
    Velká šance pro Detroit rozhodnout utkání. Šustr je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

56:32

56:41
    Alfredssonovu střelu dokázal Bishop zastavit lapačkou.

57:00
    Franzén vyjel před branku a vystřelil. Bishop kotouč vyráží betonem.

57:20
    Tampa se zatím velmi dobře a úspěšně brání.

58:00
    Tampa drží kotouč v útočném pásmu a ukrajuje vteřiny ze svého oslabení.

58:32

58:37
    Postavení mimo hru ze strany Detroitu.

59:17
    Tampa dostane na konci utkání možnost přesilové hry. Za hákování je vyloučen Abdelkader.

59:17
    Dokáže Tampa rozhodnout?

59:30
    Tampa se drží v útočném pásmu. St. Louis od modré čáry branku netrefil.

59:45

59:58
    V úplném závěru se dostal v oslabení do zakončení Andersson, ale jeho pokus z levé strany v brance neskončil.

60:00

Základní hrací doba nám vítěze nepřinesla a tak se bude prodlužovat.

Střely na branku: 27 – 24.

60:01

60:30
    Detroitu se daří držet kotouč daleko od své branky.

60:53
    Kotouč se odrazil do hlediště. Hra je tedy přerušena.

60:53
    Oddechový čas pro hosty.

61:17

61:30
    Carle se dostal před branku a vystřelil. Nakonec puk skončil v ochranné síti.

62:05
    Bertuzziho nahození ze středního pásma Bishop raději přikrývá.

62:11
    Od modré čáry střílel Ericsson a Bishop zasahoval betonem.

63:13
    Ke střele přes obránce se dostal Tatar a jeho pokus skončil ve výstroji brankáře Tampy.

64:30
    Vypadá to tak, že dnes uvidíme samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Vítěze utkání nám budou muset určit samostatné nájezdy.

Detroit má letos s nájezdy špatnou zkušenost, když z pěti pokusů ani jednou nevyhrál. To Tampa má kladnou bilanci, když si v nájezdech letos připsala tři výhry a jednu porážku.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede Purcell.

Purcell střelou z mezikruží trefil jen připraveného Gustavssona.

Na druhé straně střelou pod vyrážečku Dacjuk neuspěl. Bishop kotouč vyrazil.

Kučerov zkoušel to samé jako Dacjuk, ale tentokrát si úspěšný zákrok připsal Gustavsson.

Alfredsson se rozjel a z mezikruží nedokázal překonat Bishopa.

Na druhé straně s kličkou do bekhendu neuspěl Filppula.

Tatar se pokusil poslat kotouč mezi betony Bishopa, ale marně.

Carle se svojí kličkou do forhendu neuspěl.

Neúspěšný je také Bertuzzi, kterému při kličce kotouč ujel.

Johnson se rozjel a z mezikruží branku přestřelil.

Nyquist je také neúspěšný, když trefil pouze lapačku Bishopa.

St. Louis jako první svůj nájezd proměňuje, když poslal kotouč pod vyrážečku Gustavssona.

Za Detroit se rozjel Franzén a jeho střela z mezikruží končí ve výstroji Bishopa. Tampa vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Tampa Bay Lightning.
    Rozhodující nájezd proměnil MARTIN ST. LOUIS.

Dnešní utkání, které bylo velmi chudé na branky končí vítězným Tampy Bay, která dokázala vyhrát 2:1 po samostatných nájezdech. Detroit tedy opět potvrdil, že se mu v letošní sezóně v prodloužení a hlavně samostatných nájezdech vůbec nedaří. Tampa tedy získává body dva, zatímco Detroit se musí spokojit s bodem jedním.

Petr Mrázek (DET) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný páteční den. (04:39:27)

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 40. Kučerov (Brown), rozh. náj. St. Louis – 16. Quincey (Nyquist, Franzén)

Rozhodca: Skilliter, Hasenfratz – Nowak, Cameron

Diváci: 19 204