Zlín – K. Vary 2:4 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:0 (kon.) | Hradec Králové – Slavia 1:6 (kon.)
Liberec – Sparta Praha 5:2 (kon.) | Pardubice – Kladno 5:1 (kon.) | Chomutov – Litvínov 0:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
HC Sparta Praha
cz Piatok 13.12.2013, 18:00 • Tipsport aréna, Liberec • Tipsport extraliga (ČR)

Nejlepší hráči: Jakub Krejčík (SPA) a Martin Bartek (LIB). (20:27:17)

Tygři berou tři body! Ve třetí třetině dokázali navýšit náskok a vedení si udržet. Branky ve třetí třetině dávali Urban, Výtisk a Bartek, za Spartu přidal jednu branku Buchtele.

60:00

59:42
    Sparta ještě kombinuje v útočném pásmu, má k dispozici přesilovku pět na tři, ale vypadá to, že se stavem už nic neudělá.

59:24
    Ještě vyloučení na domácí straně, za příliš mnoho hráčů na ledě jde pykat Tomáš Pospíšil (LIB).

59:23
    Už se pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto. Sparta v plném počtu.

58:33
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři nadělují Spartě "bůra"! MARTIN BARTEK vystihl rozehrávku hostů a pouze poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.

58:20
    Novotný je opět na střídačce, Sparta zkouší power-play.

58:05
    Tygři jsou ve čtyřech.

58:03
    Chvíli před vypršení trestu Čutty se k němu přidá Michal Bulíř (LIB) za faul kolenem.

57:27
    Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.

57:23
    Bulík chtěl uniknout a zakončit do prázdné klece, ale byl faulován Karlem Pilařem (SPA), který jde na trestnou za sekání.

56:10
    Sparta dále zkouší hru bez gólmana, ještě má k dispozici jednu přesilovku.

56:05
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparťané využívají jeden liberecký trest! Ton poslal milimetrovou přihrávku na volného JANA BUCHTELEHO, který neměl problém dorazit do prázdné klece. Asistence: Petr Ton, Lukáš Pech.

55:54
    Sparta zkouší hru bez gólmana!

55:11
    Tygři se dobře brání, Víšek nyní mohl do úniku, rozhodl se však pošetřit pár sekund.

54:28
    Tohle je komplikace pro domácí, vyloučen je Jakub Čutta (LIB) za nedovolené bránění a vysokou hůl = 4 minuty.

53:46
    Druhá využitá přesilovka domácího týmu a Tygři vedou už o tři góly! Po dlouhé kombinaci nakonec střílel Bartek, kotouč se od Novotného odrazil k JANU VÝTISKOVI, který jej dorazil za záda gólmana. Asistence: Martin Bartek, Tomáš Bulík.

53:17
    Tygři kombinují v útočném pásmu, střely Bulíka a Urbana však do branky nejdou.

52:28
    Time-out pro Liberec.

Tomáš Dolejš

Góly a asistencie: 8. Zacha (Vitásek, J. Vlach), 9. Bartek (Víšek, Bulík), 44. Urban (Bartek), 54. Výtisk (Bartek, Bulík), 59. Bartek – 29. Ton (Hlinka), 57. Buchtele (Ton, Pech)

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Hunkes, Výtisk, Vitásek, Čutta, Kolmann, Šimek – Víšek, Bulík, Bartek – Bulíř, Vampola, Pospíšil – J. Vlach, Zacha, Valský – Kica, Dušek, Urban
    HC Sparta Praha: Novotný (Pöpperle) – Piskáček, Pilař, Krejčík, Švrček, Philipp, Gřegořek, Hrbas, Kubát – Rolinek, Hlinka, Ton – T. Rachůnek, Pech, Kumstát – Buchtele, I. Rachůnek, Klimek – Forman, Simon, Procházka

Rozhodca: Hodek, Wagner – Bádal, Pouzar

Diváci: 4 823