Omsk – Novokuzneck 3:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Jekaterinburg – Vladivostok 5:2 (kon.)
Barys – Novosibirsk 3:4 (kon.) | Čerepovec – Ufa 5:3 (kon.) | Jaroslavľ – Nižnekamsk 2:4 (kon.)
CSKA Moskva – HC Slovan 4:5 (kon.) | A. Mytišči – Metallurg Magnitogorsk 0:1 (kon.) | S.Moskva – Kazaň 1:2 (kon.)
Dinamo Minsk – D. Moskva 2:4 (kon.) | Doneck – Viťaz 5:3 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Záhreb – Novgorod 0:1 (0:2 po s.n.)
Severstaľ Čerepovec
5:3 (1:1, 0:0, 4:2)
HC Salavat Julajev Ufa
Piatok 13.12.2013, 16:00KHL

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (18:21:04)

Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 1:1, ale na začiatku tretej tretiny prišla smršť v podaní domácich, keď sa v rozmedzí 7 minút presadil Antipov, Dedunov a Kovyršin. Hostia sa ale nevzdali a v 56.minúte znížil Chlystov a 52 sekúnd pred koncom na rozdiel jedného gólu Makarov, Víťazstvo Čerepovca potvrdil gólom do prázdnej bránky Stoljarov.

60:00

59:54
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Domáci si z tohto zápasu predsa len odnesú všetky tri body, GENNADY STOLJAROV trafil prázdnu bránu a poistil tak víťazstvo Serverstalu. Asistencia: Vadim Berdnikov.

59:22
    Hostia sú v šestici v útočnom pásme, puk prešiel cez bránkovisko, Kasutin nemal situáciu pod kontrolou.

59:08
    Domáci si berú oddychový čas.

59:08
    Salavat Ufa dala gól!
    Na začiatku poslednej minúty tretej tretiny Ufa znižuje na rozdiel jedného gólu! DMITRIJ MAKAROV využil vynikajúcu prihrávku Kolcova a prestrelil Kasutina! Asistencia: Kirill Kolcov.

58:45
    Videll nezamieril presne, hrať tak môžu hostia.

57:17
    Makarov je na ľade, Ufa hrá v plnom počte.

57:57
    Domáci tentokrát zabudli na Antti Pihlströma, ktorý však nedokázal spracovať puk.

57:11
    Po obrovskej chybe domácich v rozohrávke sa do samostatného úniku v oslabení dostal Kolcov, hosťujúci obranca však svoj blafák nedotiahol do gólového konca.

56:55
    Hostia vyhadzujú až ku Kasutinovi.

56:17
    Presilovka pre Čerepovec, za podrazenie je vylúčený Makarov.

55:57
    Hostia znižujú na 4:2, Sopelovu strieľanú prihrávku pred bránkou umiestnil za Kasutina DENIS CHLYSTOV! Asistencia: Brent Sopel.

54:50
    Zakázané uvoľnenie domácich.

54:34
    Kulda si nakorčuľoval s pukom až pred bránku, svoju akciu ale nedokázal zakončiť.

53:59
    Zubarev sa pochytil so Žerdevom, obaja sú vylúčení za hrubosť.

53:58
    Antti Pihlström prenechal puk Kolcovovi, ktorého strelu zastavil jeden z obrancov.

Martin Platko

Góly a asistencie: 12. Dedunov (Kalašnikov), 41. Antipov (Guskov), 45. Dedunov (Antipov, Černov), 48. Kovyršin (Monachov), 60. Stoljarov (Berdnikov) – 18. Hartikainen (Babčuk, Ščitov), 56. Chlystov (Sopel), 60. Makarov (Kolcov)

Severstaľ Čerepovec: Kasutin (Artemjev) – Andersen, Guskov, Stasenko, Kiselevič, Čáslava, Kalašnikov, Popov – Berdnikov, Videll, Nikoncev – Stoljarov, Bumagin, Žerděv – Kazakovcev, Monachov, Kovyršin – Antipov, Černov, Gogolev – Dedunov
    HC Salavat Julajev Ufa: Volkov (Sochackij) – Ščitov, Babčuk, Sopel, Kulda, Zubarev, Kolcov, Isangulov, Gurkin – Mereskin, Chlystov, Dubrovskij – Makarov, Hartikainen, Záborský – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Gorošanskij, Stepanov, Pankov

Rozhodca: Kulakov, Odins – Balodis, Nazarov.